Da li ste za zabranu kafana i kafića?

mekflaj -- Taman posla.Kafei i restorani se ne mogu zatvarati,cak i kada je ratno stanje.Za vreme drugog svetskog rata,kazu da i pored bombardovanja
Beograda,sve kafane su radile normalno.Medjutim,treba uraditi nesto drugo.Vesic je zatvorio sve javne toalete u Beogradu.I sada je nastao problem.
Puno ljudi iz unutrasnosti,koji dolaze u Beograd preko vikenda,cudom se cude,kada obilaze Kalemegdan i druge lokacije,sta da rade sa svojim
fizioloskim potrebama,koje znamo,ne trpe odlaganje.Da li je moguce,da je neko bio toliko "pametan' da zatvori javne toalete ???
 
lično mi uopšte nije žao kafedžija, terorišu nas bukom organizujući silna veselja godinama, bez imalo empatije prema ljudima koji pokušavaju da žive i spavaju u blizini i kršeći sve moguće zakone o zaštiti od buke, a sad kao mi treba da empatišemo sa njima, da ih razumemo i brinemo za njihove zarade i radna mesta, ma da....
sve to lepo pod ključ, da se ja pitam...
 
Poslednja izmena:
Sa zahlađenjem, uslediće gašenje bašti kao i zatvaranje prozora na ugostiteljskim objektima. Znamo kuda to vodi.

Predlažem da se u periodu jesen/zima ovim objektima zabrani rad, ne treba čekati novi skok zaraženih za tako nešto!

Da li se slažete? I koji su vaši argumenti?

Stotine hiljada ljudi sa sve svojim porodicama ( zene, deca) zivi od funkcionisanja ugostiteljskih objekata.
Tu su i hoteli, ali u principu i cela tursiticka bransha, a tu je i avio saobracaj.
Tu je i prehrambena industrija, tu su i porezi koje ti ljudi placaju tako da ce cela privreda otici u 3 PM.
Zato ja nisam protiv zatvaranja, baste mogu da funkcionisu i zimi sa malo grejanja napolju.
 
lično mi uopšte nije žao kafedžija, terorišu nas bukom organizujući silna veselja godinama, bez imalo empatije prema ljudima koji pokušavaju da žive i spavaju u blizini i kršeći sve moguće zakone o zaštiti od buke, a sad kao mi treba da empatišemo sa njima, da ih razumemo i brinemo za njihove zarade i radna mesta, ma da....
sve to lepo pod ključ, da se ja pitam...
Nije ovde rec o empatiji prema kafedzijama,kako to ti napisa.Rec je o tome,da mi volimo restorane i kafee,bez kojih nam zovota nema.
 
Stotine hiljada ljudi sa sve svojim porodicama ( zene, deca) zivi od funkcionisanja ugostiteljskih objekata.
Tu su i hoteli, ali u principu i cela tursiticka bransha, a tu je i avio saobracaj.
Tu je i prehrambena industrija, tu su i porezi koje ti ljudi placaju tako da ce cela privreda otici u 3 PM.
Zato ja nisam protiv zatvaranja, baste mogu da funkcionisu i zimi sa malo grejanja napolju.
neka se preorijentišu na dostavu hrane ili neki drugi biznis
 
lično mi uopšte nije žao kafedžija, terorišu nas bukom organizujući silna veselja godinama, bez imalo empatije prema ljudima koji pokušavaju da žive i spavaju u blizini i kršeći sve moguće zakone o zaštiti od buke, a sad kao mi treba da empatišemo sa njima, da ih razumemo i brinemo za njihove zarade i radna mesta, ma da....
sve to lepo pod ključ, da se ja pitam...
Malo si odlutao jedno su kafici i kafedzije a drugo su restorani za svadbe i druga veselja
 
Nije ovde rec o empatiji prema kafedzijama,kako to ti napisa.Rec je o tome,da mi volimo restorane i kafee,bez kojih nam zovota nema.
još od srednjoškolskih dana pokušavao sam da razumem u čemu je zadovoljstvo dreždenja u kafićima kao i noćnog života, ali bez uspeha...

lično volim prirodu, jutra... slušam probranu muziku, noću spavam...
ne podnosim buku, graju i zagušljive prostore
 
još od srednjoškolskih dana pokušavao sam da razumem u čemu je zadovoljstvo dreždenja u kafićima kao i noćnog života, ali bez uspeha...

lično volim prirodu, jutra... slušam probranu muziku, noću spavam...
ne podnosim buku, graju i zagušljive prostore
Po svemu sto si izneo,ti si jedna sterilna individua,covek koji ne zivi za zivotne radosti,koje kafane,kafei i bordeli,mogu coveku zivot da ulepsaju.
Verovatno tako sterilno gledas i na seks,verovatno se gadis oralnog seksa,smetaju ti dlake na vagini,smetaju miteseri,na zenskim dojkama....
 
Po svemu sto si izneo,ti si jedna sterilna individua,covek koji ne zivi za zivotne radosti,koje kafane,kafei i bordeli,mogu coveku zivot da ulepsaju.
Verovatno tako sterilno gledas i na seks,verovatno se gadis oralnog seksa,smetaju ti dlake na vagini,smetaju miteseri,na zenskim dojkama....
kakve veze imaju miteseri i dlake sa gluvarenjem po kafićima. mešaš sociologiju i biologiju
 
Treba organizovati kolektivno grljenje i ljubljenje svih zdravih osoba mladjih od 50 godina, steći imunitet krda, i za 15 dana rešiti problem kovida.
Ovim merama, samo su napravili još veći problemi i gomilu ljudi doveli na rub egzistencije, a o psihičkom i drugim posledicama će se tek pričati u skorijoj budućnosti.
Da bi se dobio kolektivni imunitet,naj efikasnije je,obaviti kolektivni oralni seks,gde se ne bi znalo ko koga oralno zadovoljava....Ne znam sta o ovom
mom predlogu.misli dr.Kon ?
 
koja ostaje
neka se preorijentišu na dostavu hrane ili neki drugi biznis

Ko da se preorjentse? Hoteli, muzeji, koncertne hale, avionske
kompanije ( a iza svih njih stoje i proizvodjaci i hrane i aviona i liftova,
odrzavanja kojecega, a to su milioni i milioni ljudi, u Aziji i miljarda ljudi
koja ostaje bez ikakvih prihoda. Ti ovde pominjes nekakve kafice u kojima pa opet
tresti muzika a to je trebalo regulisati i pre ove korone, to nema veze sa ovom poshasti
koja je snasla danasnji svet.
 
NEMAM REČI!
autoritarno-mafijaški režim svojoj naprednoj bratiji koja drži ugostiteljske objekte PRODUŽIO radno vreme do 23h u zatvorenim prostorima!
partijski vojnik darija sisić tupavčević izašla u javnost sa ovim lepim vestima za ugostitelje...


http://rs.n1info.com/Vesti/a654508/...nim-prostorima-kafica-i-restorana-do-23h.html

Produženo radno vreme u zatvorenim prostorima kafića i restorana do 23h

Epidemiolog Darija Kisić Tepavčević rekla je, nakon sednice Kriznog štaba, da će u kafićima i restoranima, u zatvorenim prostorima, radno vreme biti produženo do 23 sata, uz poštovanje svih propisanih mera. Kulturne i sportske manifestacije nisu još dozvoljene.

Ovu meru ćemo pratiti i ukoliko se primeti i najmanje povećanje učestalosti obolevanja, biće korekcije, dodala je. Udaljenost između gostiju mora da bude najmanje 1,5 m, osim ukoliko su članovi porodice u pitanju, kazala je, dodajući da je to propisano prethodnim merama. Svako od nas treba individualno da proceni rizik za zdravlje svoje porodice kad odluči da ode u kafić ili restoran, ističe.

Iako je povoljna epidemiološka situacija, smatramo da kulturne i sportske manifestacije još ne treba dozvoliti, jer ne želimo da se naprave bilo kakvi preduslovi da se situacija pogorša, dodala je Kisić Tepavčević.

Epidemiološkinja je rekla da je situacija u zemlji stabilna, ali dodala da svakodnevno imamo na desetine zaraženih i bar po jednog preminulog, pa je pozvala na dalje odgovorno ponašanje.
 
PAŽNJA!

APELUJEM NA NADLEŽNE DA HITNO ZATVORE SVE UGOSTITELJSKE OBJEKTE! oni su leglo zaraze.

dr kon, dr sisić, DA LI primećujete da krivulja ide naviše nakon što ste produžili njihov rad na 23h?

hitno plombirati i crvenom trakom prelepiti objekte koji organizuju veselja uz drakonske novčane kazne i zabranu rada od minimum godinu dana koja počinje da teče tek nakon što epidemija prođe!
 
Sa zahlađenjem, uslediće gašenje bašti kao i zatvaranje prozora na ugostiteljskim objektima. Znamo kuda to vodi.

Predlažem da se u periodu jesen/zima ovim objektima zabrani rad, ne treba čekati novi skok zaraženih za tako nešto!

Da li se slažete? I koji su vaši argumenti?
Ne slazem se ,ljudi treba da rade ,ekonomija nam je i ovako srozana ,sigurno necemo da sedimo kod kuce i cekamo sta ce kurcev stab da donosi i da nas zatvaraju ko stoku ....
 

Back
Top