Da li ste za vracanje socijalizma?

Da li ste za vracanje socijalizma?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Posto je kapitalizam ovde propao, a i omrazen je od strane naroda, jer ponizava one najbolje, da li ste za povratak socijalizma? Jednakost i sigurnost.

Upravo socijalizam ponižava one najbolje, jer ti najbolji ne mogu da se izdvoje iz društva. Moje je mišljenje da jednostavno ne mogu da imaju isto jedan doktor nauka i jedan automehaničar, niti da nekome treba uzeti nešto što je krvavo zaradio da bi se dalo nekome ko ne radi ništa. Tako da, NE socijalizmu.
 
Propao je liberalni kapitalizam .
Na zalost , drugi oblik kapitalizma , koji smo imali za vreme Kraljevine Srbije , danasnje generacije ne poznaju .
E taj drugi oblik nigde nije rpopao .

Socijalizam je kod nas Srba ima strahovito destruktivnu politicku i kulturolosku ulogu , pa bi bilo katostrofalno da se vraca na bilo koji nacin .
 
код нас све пропада

прво је пропала краљевина, затим фашизам онда комунизам тј . социјализам и на крају капитализам

биће да је до људи, а не до друштвеног уређења
 
Nije dobar ni cist kapitalizam ni cist socijalizam! Resenje je u kapitalizmu sa primesama socijalizma (ili obrnuto,ne favorizujem nijedno od ta dva). Kada je ekonomija u pitanju kapitalizam mora da se uvede ako mislimo da se oporavimo ali ne smemo da zaboravimo gladne,gole i bose.Ipak smo m siromasna zemlja.
 
Upravo socijalizam ponižava one najbolje, jer ti najbolji ne mogu da se izdvoje iz društva. Moje je mišljenje da jednostavno ne mogu da imaju isto jedan doktor nauka i jedan automehaničar, niti da nekome treba uzeti nešto što je krvavo zaradio da bi se dalo nekome ko ne radi ništa. Tako da, NE socijalizmu.

Делимично се слажем јер свако има своју функцију у друштву, и доктор наука и аутомеханичар. Ако сви буду доктори наука, ко ће да поправља кола?
Само, то нема везе са социјализмом. Додуше, ни оно што смо ми имали није имало везе са социјализмом, само се тако називало....
 
Aj da izmislimo neki novi sistem,posto kod nas,u Srbiji,od Karadjordja Petrovica na ovamo,nijedna vlast nevalja,nijedan sistem...
Sada,danas,u "demokraciji" menjati ovaj komunjarizam u socijalizam?Neznam da li bi bilo pozitivnog efekta,mada je u vreme socijalizma bilo u mnogome bolje,bolje se zivelo.I u vreme ekonomske krize nije bilo ni priblizno gore no sad.
Aj necemo se zvati Pera,zvacemo se Slavko :) Menjanjem naziva sistema mozemo promenuti karaktere istih ljudi?:)
 
Poslednja izmena:
Nije dobar ni cist kapitalizam ni cist socijalizam! Resenje je u kapitalizmu sa primesama socijalizma (ili obrnuto,ne favorizujem nijedno od ta dva). Kada je ekonomija u pitanju kapitalizam mora da se uvede ako mislimo da se oporavimo ali ne smemo da zaboravimo gladne,gole i bose.Ipak smo m siromasna zemlja.

Znači model SFRJ :) I privatna svojina i socijalna pravda i besplatno školovanje i zdravstvo...Slažem se
 

Back
Top