Quantcast

Da li ste za uvođenje uniformi u školama?

Selkhet

Elita
Poruka
18.292
Nikako. Odeća koju nosimo odražava našu ličnost, tako da bi svako trebao da se oblači onako kako hoće i može, naravno, u okviru nekih pravila. Pored toga, ne volim unformisanost, isuviše je monotona i sumorna. Nekako mi deluje zastrašujuće to da svi budu obučeni isto, kao neki klonovi. :confused:

Poslednja izmena:

Marijana.86

Primećen član
Poruka
991
Nikako. Odeća koju nosimo odražava našu ličnost, tako da bi svako trebao da se oblači onako kako hoće i može, naravno, u okviru nekih pravila. Pored toga, ne volim unformisanost, isuviše je monotona i sumorna. Nekako mi deluje zastrašujuće to da svi budu obučeni isto, kao neki klonovi. :confused:
Slažem se. Ali škola po meni upravo nije to mesto gde treba odećom da se odražava ličnost. Isto kao i u mnogim profesijama. Npr.medicinsko osoblje, policija, i mnoge druge profesije zahtevaju uniforme. Jer nema potrebe za izražavanjem njihovih ličnosti u tom smislu na radnom mestu. Recimo banke - ima ih gde su svi uniformisani, ima i gde nisu. Iskreno, mnogo mi se više svidja ovo prvo - deluje poslovnije, nema zabune ko je zaposleni a ko ne, a i ne mora baš da mi bode oči nečiji "diskretan" dekolte, jeftin i iskrzan sako, ili neukus u svakom smislu.
Ja sam ranije radila u jednoj firmi koja je imala kodeks oblačenja, ne uniforme, i koliko god ta pravila postojala, ne može baš da se nacrta kako treba, a kako ne. I pored toga je dolazila do izražaja nečija ekstravagantnost ili skromnost ili vulgarnost, neukus, aljkavost, urednost, pa i materijalno stanje itd.
Dakle, jedno je privatni život, gde svako fura svoj fazon i odražava ličnost kako hoće, ali po meni škola nije mesto za to. I zbog svega ovoga, ja bih glasala za uniforme.

Vexy

Buduća legenda
Poruka
33.651
јесам за униформе
због мањег раслојавања ђака---само због тога
и лепо рече Ева да у униформу спада и обућа, ја се не шалим уопште
тако ће тачно и јасно да се зна како ученици треба да долазе у школу,
да се не деси:јао професор ми реко да је сукња прекратка, ја мислим да није
или професор ми реко да ми дубок деколте, ја мислим да није исл

Mačeta

Zainteresovan član
Poruka
462
Meni se to ne sviđa ja sam uvek bila kontraš i nisam za te uniforme,ne znam za druge ali ja ih nikad lično ne bih obukla,ja ne volim da budem kao ostali,volim da budem ono što jesam,da imam svoje ja,ja sam za to da svaki čovek bude jedinstven i endem svih endema!
Svoje JA mozes da pokazes na izlascima,u kaficima,bioskopu,rodjendanskim zurkama itd.
Postoje ucenici koji su siromasni,koji ne mogu da kupuju modernu teen odecu.Onda ih ostali gledaju popreko,rugaju im se i sve samo zbog odece.

Drekavica7

Početnik
Poruka
40
Svoje JA mozes da pokazes na izlascima,u kaficima,bioskopu,rodjendanskim zurkama itd.
Postoje ucenici koji su siromasni,koji ne mogu da kupuju modernu teen odecu.Onda ih ostali gledaju popreko,rugaju im se i sve samo zbog odece.

i ja sam bila veoma siromašna ali nisam dala da me uniformišu i zadnji dinar sam dala da ne budem kao drugi,a kad bi mi se smejali rešavala bih to boksom u nos!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.