Da li ste za uvođenje sankcija Rusiji?

Da li ste za uvođenje sankcija Rusiji?

• Ukupno glasova
    115

Truman

Elita
Poruka
19.401
Ja sam lično za, ne samo zato što su zaslužili sankcije zbog ovog darmara koji prave po Ukrajini nego zbog toga što bih voleo da im konačno vidimo leđa i okrenemo se EU. Sa Rusijom nema ni ekonomskog, ni sistemskog, ni mentalitetskog napretka.
Pritom, ne bih im uveo sve sankcije (recimo na trgovinu i uvoz energenata ne bih) već ponešto da zaboli.

Poslednja izmena:

Indigo3

Poznat
Poruka
9.481
Ja sam lično za ne samo zato što su zaslužili sankcije
Nisi dosledan ni samom sebi, baš kao i sama EU!
Da li sam za???
Nikako!
To je socioliški test, program pranja mozga.
Ta EU nas kao zla maćeha kinji kao neposlušne pastorke decenijama, samo je još ostalo da im stope ližemo, i samo menjaju razloge zašto im nismo podobni, a sad i sama ta EU truli i smrdi iznutra uveliko.
Ne radujem se, neka se dozovu pameti ako je moguće, a Rusiji ako uvede sankcije ovaj naš nanovo izabrani predsednik, kod mene je završio karijeru za sva vremena, a šta to može pa da znači? Ništa i sve!

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
Ja sam lično za ne samo zato što su zaslužili sankcije zbog ovog darmara koji prave po Ukrajini nego zbog toga što bih voleo da im konačno vidimo leđa i okrenemo se EU. Sa Rusijom nema ni ekonomskog, ni sistemskog, ni mentalitetskog napretka.
Pritom, ne bih im uveo sve sankcije (recimo na trgovinu i uvoz energenata ne bih) već ponešto da zaboli.
Elementarno nepoznavanje geopolitike i naseg istorijskog trenutka i prilike koja nam se pruza.

Neozbiljno.

Truman

Elita
Poruka
19.401
Ta EU nas kao zla maćeha kinji kao neposlušne pastorke decenijama, samo je još ostalo da im stope ližemo, i samo menjaju razloge zašto im nismo podobni, a sad i sama ta EU truli i smrdi iznutra uveliko.
A vidiš, ja na to gledam malo drugačije. Za mene je EU majka koja ima posla sa benastim detetom (Srbijom). I ne zna šta sa njim da radi jer ovo nikako da se urazumi i upristoji.

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
Upravo iz razloga koje sam naveo u prvoj poruci. Zato što sa Rusima nema nikakvog prosperiteta. I zato što smo na tlu Evrope a ne Azije.
Evropa i azija ne postoje, postoji evroazija to je jedan kontinent.
Poruka je automatski spojena:

Zbog srpskog poznavanja geopolitike i istorijskog trenutka smo tu gde jesmo.
Tu smo gde jesmo zbog takvih ko sto si ti. Sta ti se desilo bio si normalan lik i razmisljao si kul.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.481
A vidiš, ja na to gledam malo drugačije. Za mene je EU majka koja ima posla sa benastim detetom (Srbijom). I ne zna šta sa njim da radi jer ovo nikako da se urazumi i upristoji.
Tvoje mišljenje, cenim.
Nemoj da skačeš i ubiješ se iako se ne slažemo.
Srbija nije nerazumno dete, osvrni se malo na nacionalnu istoriju ako i to nisu uspeli da ti zagade ti hvalospevi toj EU.

Baad_Boy

Veoma poznat
Poruka
11.152
Politički i te kako postoje. Nakon ovog ruskog napada na Ukrajinu ta podela je još produbljenija i tek će biti...Dakle, nema političke nezavisnosti (iako je vojna moguća). Ili si Evropa ili si Azija.
Finansije se sele u evroaziju sa naglaskom na Kini. Ti namerno menjas teze. Srbi nikada nisu trzali i pristajali na ili ili ucene a istu evropu smo oslobadjali nekoliko puta zajedno sa Rusima. I kaze se majka Rusiha a ne ova nvo teza da je evropa majka a Srbija sasavo dete. Ionako ce evropa goreti sta mi imamo zajednicko sa njima nista osim granice.

rz brzotrz 1972

Ističe se
Poruka
2.877
Ja sam lično za, ne samo zato što su zaslužili sankcije zbog ovog darmara koji prave po Ukrajini nego zbog toga što bih voleo da im konačno vidimo leđa i okrenemo se EU. Sa Rusijom nema ni ekonomskog, ni sistemskog, ni mentalitetskog napretka.
Upravo iz razloga koje sam naveo u prvoj poruci. Zato što sa Rusima nema nikakvog prosperiteta. I zato što smo na tlu Evrope a ne Azije.
Mozda ti je lakse da se preselis u EU.Evo samo predjes Batrovce i potrazis smjestaj.Zasto morate da vodite Srbiju tamo gdje vecina njenog naroda ne zeli.
Ako na referendumu bude vecina za EU neka ide u EU.

Truman

Elita
Poruka
19.401
Finansije se sele u evroaziju sa naglaskom na Kini. Ti namerno menjas teze. Srbi nikada nisu trzali i pristajali na ili ili ucene a istu evropu smo oslobadjali nekoliko puta zajedno sa Rusima. I kaze se majka Rusiha a ne ova nvo teza da je evropa majka a Srbija sasavo dete. Ionako ce evropa goreti sta mi imamo zajednicko sa njima nista osim granice.
Nažalost, zatočenici smo istorije i zaostalog mentaliteta. To što nemamo ništa zajedničkog sa Evropom, lepo si priznao, je naša tragedija.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.481
Srbija je jedno nezrelo i agresivno dete još od kada je pao Berlinski zid. Sami smo kovači svoje (ne)sreće.
To je pristup trovača, ako smem da primetim.
Mi smo i te kako zrela nacija svesna svog nacionalnog identiteta i veze sa spoljnim prijateljima i neprijateljima.
Rusija nam nije neprijatelj mada imamo prostora da saučestvujemo i sa Ukrajinom jer ju je snašlo nešto što je slično (ne isto) onome što je snašlo nas ne tako davno.
Ipak, ne budimo brzi na odluci o tome šta je pravi put.
Rusija je Srbiji nada, i toga se nećemo odreći na uštrb nikakve Unije.
Možemo da sagradimo uniju sa Rusijom, ali sa ovim svetom okolo...
Ne znam kako Grci stoje, ovo sve ostalo je ''Gaji zmiju u nedrima!''.

Truman

Elita
Poruka
19.401
To je pristup trovača, ako smem da primetim.
Mi smo i te kako zrela nacija svesna svog nacionalnog identiteta i veze sa spoljnim prijateljima i neprijateljima.
Rusija nam nije neprijatelj mada imamo prostora da saučestvujemo i sa Ukrajinom jer ju je snašlo nešto što je slično (ne isto) onome što je snašlo nas ne tako davno.
Ipak, ne budimo brzi na odluci o tome šta je pravi put.
Rusija je Srbiji nada, i toga se nećemo odreći na uštrb nikakve Unije.
Možemo da sagradimo uniju sa Rusijom, ali sa ovim svetom okolo...
Ne znam kako Grci stoje, ovo sve ostalo je ''Gaji zmiju u nedrima!''.
Kakva nam je nada takva nam je i budućnost!

Poslednja izmena od moderatora:

Jugoslav Čvarak

Veoma poznat
Poruka
13.936
Tako će i biti. Samo što je tad Drug Tito mogao da balansira između dva sveta jer mu je to bilo dopušteno. Drug Vučić neće.
Daj boze da bude tako, barem ce ovo ludilo popustiti.
Sto se tice gospidina predsjednika Vucica, meni je u rangu s Carom Dusanom i Marsalom Brozom, siguran sam da ce se snaci.

:heart2::heart2::heart2:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.