Da li ste za uvođenje obaveznog vojnog roka?

Tri četvrtine građana Srbije podržava ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, pokazalo je istraživanje Istraživačkog centra za odbranu i bezbednost (ICOB).Predstavnica ICOB Jasmina Andrić je na konferenciji za štampu rekla da se 74 procenta anketiranih izjasnilo za ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, dok je 26 odsto bilo protiv. Kako je objašnjeno, istraživanje je sprovedeno u 11 opština i gradova u Srbiji, u periodu od januara do maja ove godine, na ukupno 1.117 ispitanika oba pola i svih starosnih struktura, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=1406468

Da li ste za uvodjenje redovnog vojnog roka i pod kojim uslovima ?
Da li da bude stari nacin sluzenja vojnog roka kao sto je bio u Jugoslaviji ili
potpuno reformisan, modernizovan i uskladjen sa danasnjoscu

Dakle, ovaj natpis je gospodin Radic, portparol Vojske Srbije demanotovao.
Pa, tema nema osnovu osim kao poturanje laznih vesti.
 
Toliko ima dobrovoljaca da je zaista pitanje, mada nije naravno,
jer se radi o 2% BDP vrlo rastegljivih, zasto pozivati i cimati ljude koji nece u vojsku.
Vojska je uradila ono sto treba, radic im je obecao da mogu, mozda,
da ostanu na radu u vojsci, tako da pored zenske vojne sile ima i gomila ljubitelja naoruzanja,
koji bi usvojili gradivo odmah.
 
Tri četvrtine građana Srbije podržava ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, pokazalo je istraživanje Istraživačkog centra za odbranu i bezbednost (ICOB).Predstavnica ICOB Jasmina Andrić je na konferenciji za štampu rekla da se 74 procenta anketiranih izjasnilo za ponovno uvođenje redovnog vojnog roka, dok je 26 odsto bilo protiv. Kako je objašnjeno, istraživanje je sprovedeno u 11 opština i gradova u Srbiji, u periodu od januara do maja ove godine, na ukupno 1.117 ispitanika oba pola i svih starosnih struktura, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=06&dd=18&nav_category=12&nav_id=1406468

Da li ste za uvodjenje redovnog vojnog roka i pod kojim uslovima ?
Da li da bude stari nacin sluzenja vojnog roka kao sto je bio u Jugoslaviji ili
potpuno reformisan, modernizovan i uskladjen sa danasnjoscu

15 meseci
 
Definitvno DA!

Sa zenskog ugla , da nauce da prave krevete, mislim posteljinu na istim.

Sa Srpskog ugla , zasto je ikad prestalo? Srbi su istorijski borilacki, i odbrambeni narod. I uvek treba da budu na stand-by.
Bilo bi lepo da si se odmah izjasnila: opšta vojna obaveza (što znači i za žene) ili samo delimična?

Vojska u kojoj sam služio (1970./71.) bila je upravo takva kako je ti zamišljaš: najvažnije je bilo nameštanje kreveta i sklapanje posteljine. Malo ko i sluti koliko to znači u borbi!:hahaha:
 
Da li se samo ja krecem u krugovima u koijma se sluzenje vojske smarta definitivnim gubljenjem vremena. :dontunderstand:Cak i u porodici i kod starijih clanova nema takve euforije. Bio sam veoma iznenadjen kada sam procitao sve te ankete, a i ovde na forumu kada vidim, koliko ljudi to zaista zeli. Glavna poenta mog stava je, sluziti Vulinu i ekipi je najvece ponizenje koje sebi mozes priustiti ili biti nateran na to. To su mislim i oni shvatili, pa zato gledaju da na silu ukljuce sto vise ljudi, jer zele autokratiju kao u Iranu, a za to treba i vojska i policija. Tome idu u prilog i besplatni stanovi i sve ostalo. Nek nas je milion, ali pod V kapom. Sto su nekada ustase sile uniforme sa U ovde ce biti V. :(
 
Poslednja izmena:
Apsolutno sam za uvodjenje obaveznog vojnog roka, jer drzava bez vojske je kao kuca bez ograde, udje ko hoce.
Ljudi danas bas i nemaju svest o znacaju vojske kako na kolektivnom (za drzavu i drustvo) tako i na individualnom planu (rast i razvoj pojedinca - kaljenje celika)
Uvesti obavezni rok kao ranije, sa rezervnim sastavom i naravno teritorijalnom odbranom.
 
Apsolutno sam za uvodjenje obaveznog vojnog roka, jer drzava bez vojske je kao kuca bez ograde, udje ko hoce.
Ljudi danas bas i nemaju svest o znacaju vojske kako na kolektivnom (za drzavu i drustvo) tako i na individualnom planu (rast i razvoj pojedinca - kaljenje celika)
Uvesti obavezni rok kao ranije, sa rezervnim sastavom i naravno teritorijalnom odbranom.
a ti ces da je sluzis dobrovoljno, da ne zaostanes za momcima u obuci...i to pravo iz lozane?:)

- - - - - - - - - -

Greska, Ložane....
 
a ti ces da je sluzis dobrovoljno, da ne zaostanes za momcima u obuci...i to pravo iz lozane?:)

- - - - - - - - - -

Greska, Ložane....

HAhahaha :D Samo imas neke replike na moje postove.
Sto ti toliko bode oci sve sto napisem?
A evo odgovra i na tvoje pitanje: Vojska bas i nije za zene. To sto su zene dale za sebi pravo ogradivsi se floskulama "ugrozavanja zenskih prava" a koje obezbedjuju preko nevladinih org, pa imamo tzv "empancipaciju zena", upravo je i dovelo do degradacije i porodica i muskaraca i pada moralne vertikale u drustvu. Sve je to povezano. Ocekujem da si sveobuhvatan i inteligentan te i da razumes ovo sto pricam. Ovo u principu zalazi u tematiku "zene i vojska", ali i te kako zalazi i u ovu.
Smatram da svako ko je kvalitet treba da bude tamo gde taj kvalitet moze da materjalizuje i doprinese sebi i drustvu bezobzira na pol.
Mozda sam kvalitet i kadar za vojsku, a mozda i ne.
U sustini, danas ste vi muskarci mnogo vise ugrozeniji od zena (mada se o tome i ne pise), tako da vam preporucujem sigurnu kucu u vidu vojnog roka.
Tu ste zasticeni :D:mrgreen:
 

Back
Top