Quantcast

Da li ste za uvođenje obaveznog VOJNOG ROKA?

LedeniBGD

Početnik
Poruka
3
Šta su dobili Heroji sa Paštrika, šta su dobili Heroji sa Cera, šta su dobili Heroji sa Kolubare, šta su dobili Heroji sa Soluna (Kajmakčalana), Šta su dobili Heroji sa Kumanova, šta su dobili Heroji sa Mojkovca, šta su dobili Heroji sa (iz) Beograda, šta su dobili Heroji sa Gazimestana, šta su dobili Heroji sa polja oko Niša, šta su dobili heroji sa Morave, šta su dobili Heroji sa Velikog Izvora, šta su dobili Heroji sa brda oko Pirota, šta su dobili Heroji sa Prištine.
Šta su dobili heroji sa Tanenberga, šta su dobili heroji sa Pšemisla, šta su dobili heroji kod Lođa, šta su dobili heroji kod Gorlice, šta su dobili heroji kod Tarnova, šta su dobili heroji sa Mazurskih jezera.
Šta su dobili heroji kod Smolenska, šta su dobili heroji kod Brjanska, šta su dobili heroji kod Orela, šta su dobili heroji kod Vjazme, šta su dobili heroji sa Harkova, šta su dobili heroji sa Sevastopolja, šta su dobili heroji sa Staljingrada, šta su dobili heroji sa Lenjingrada, šta su dobili heroji sa Kurska.

milance19

Zainteresovan član
Poruka
454
Ja sam služio pošteno i sa sve pancirom i puškom po KZB-u, u hvala Bogu, mirnom periodu. Sa sve stražarenjem, patrolama i prolascima kroz sqhip sela.... sa puškom po vodu na izvor itd.... doduše u KZB su nas slali u ispomoć na te baze (inače sam bio u Leskovcu svih 9 meseci ali od tih 9, sam 4 puta bio poslan u KZB)
Iskreno ponosim se jer nisam nista tražio vezu, sve što mi je zapalo odradio sam
To je bio taj čuveni Prištinski korpus
Ali ja sam imao sreće

Neki momci nisu
Prema nekima su starešine bile jezive
Neki su pukli i to nije za osudu već za razumevanje i prst na čelo kako reorganizovati vosjku

sasasta

Buduća legenda
Poruka
25.162
Ja sam služio pošteno i sa sve pancirom i puškom po KZB-u, u hvala Bogu, mirnom periodu. Sa sve stražarenjem, patrolama i prolascima kroz sqhip sela.... sa puškom po vodu na izvor itd.... doduše u KZB su nas slali u ispomoć na te baze (inače sam bio u Leskovcu svih 9 meseci ali od tih 9, sam 4 puta bio poslan u KZB)
Iskreno ponosim se jer nisam nista tražio vezu, sve što mi je zapalo odradio sam
To je bio taj čuveni Prištinski korpus
Ali ja sam imao sreće

Neki momci nisu
Prema nekima su starešine bile jezive
Neki su pukli i to nije za osudu već za razumevanje i prst na čelo kako reorganizovati vosjku
svrha te vojske nije bila da te kvalitetno nauci samoodbrani

nego da te utera u tor , da te zaplasi , da te napravi poniznim i poslusnim

da slusas bez pitanja ma kakvu glupost da ti naloze

milance19

Zainteresovan član
Poruka
454
svrha te vojske nije bila da te kvalitetno nauci samoodbrani

nego da te utera u tor , da te zaplasi , da te napravi poniznim i poslusnim

da slusas bez pitanja ma kakvu glupost da ti naloze
Nisu svi bili u tom fazonu
Bilo je izvrsnih oficira koji su "platu nebesku" zaslužili i ti su razumeli vojnika
Ali je sistem bio "smuljan i pomešan"
Ja sam služio 2002-2003 pola u VJ pola u VSCG usled promena naziva države

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.