Da li ste za uvođenje dvopartijskog sistema u Srbiji?

Smatrate li ovu ideju odličnom?


  • Ukupno glasova
    23
A kako je to Srbija "diktatura"? Tako sto najjaca stranka dobija izbore? Pa gde je to drugacije bilo gde u demokratskom svetu?
Уз једно АЛИ (које девојци срећу квари) - али да ли су избори поштени, без подвала, трикова, довожења туриста-гласача (којима се хитно издају отврде оа адреси становања у Србији), поткупљивања, уцењивања, застрашивања гласача, да се предизборна кампања води тек пошто се објави датум избора (а не све време трајања мандата), и сл.
 
Лева и десна струја? Може. Тако би се олакшало бирачима да изаберу за кога да гласају. А кандидати би морали да обиђу сваки ћошак у Србији са јасним планом и програмом.
Leva struja treba da se zabrani. Levičari su izdajnici i neprijatelji našeg naroda.
 
To bi bile dve ozbiljne partije koje bi garantovale dugoročnu stabilnost države i njene spoljnopolitičke orijentacije. Dakle birali bismo između desnice (SNS) i levice (SPS), baš kao što i Ameri imaju republikance i demokrate.

Двопартијски је настао као резултат анти демократског изборног система а следећа корупција (финансијског капитализма после основне издајничке) се већ од 90их убризгала у ЕУ.
 
To bi bile dve ozbiljne partije koje bi garantovale dugoročnu stabilnost države i njene spoljnopolitičke orijentacije. Dakle birali bismo između desnice (SNS) i levice (SPS), baš kao što i Ameri imaju republikance i demokrate.

Као рођен у емиграцији избегавам да вам се мешам у домаћу политику али пошто повлачиш чудна тумачења још чуднијих паралела одавде боље батали јалову работу.
 
Као рођен у емиграцији избегавам да вам се мешам у домаћу политику али пошто повлачиш чудна тумачења још чуднијих паралела одавде боље батали јалову работу.
Da ,to je jalova rabota ,jos pogotovu sto bi se ljudi svrstali u samo dva protivrjecna bloka a to imajuci u vidu mentalitet balkana ,moze da se zavrsi samo sa razbijenim glavama.
 
Nije zvanično jednopartijski ssitem, ali bi oni hteli da bude i zvanično.
Iskreno ne vidim silnu razliku da se čak i zvanično to uvede. Pojedine države Varšavskog pakta su imale nominalno višepartijski sistem ali je opozicija bila kontrolisana i te partije baš kao i u Srbiji nisu služila za ništa osim da se kaže da je kao demokratija.
 
Teoretski u Srbiji i jeste jednopartijski sistem. Imaš samo jednu partiju i njihove satelite. Opozicija je onemogućena, proganjana i sistematski uništena.
Опозиција треба да врати неке паре, поготово оне Чанкове са Кипра "где су паре, где су паре" какав лик. Сасвим је сигурно да паре никад неће бити враћене у државну касу, али зато могу да се одраде. Ђилас је небројено пута то доказао. Опозиција само што се састави, он је сје.бе, минира.
 
Двопартијски систем обезбеђује здраву демократију у оквиру сваке од две партије. У таквом систему немамо Заветнице Шупиће , Ристичевиће и остале. То је систем који одбацује сав вишак и муљ, одлична идеја за нас Србе. :kafa:
 
Димитрије Љотић је био нациста, сарадник Немаца (окупатора). .
Nije bio nacista nego srpski patriota. A kao drugo jeste saradnik Nemaca ali ne gledaš iz pravilnog ugla. Koliko srpskih glava je spasio Dimitrije Ljotić, mnoge porodice danas postoje jer su Nedić, Ljotić i Dragi Jovanović žrtvovali sebe.
 
Nije bio nacista nego srpski patriota. A kao drugo jeste saradnik Nemaca ali ne gledaš iz pravilnog ugla. Koliko srpskih glava je spasio Dimitrije Ljotić, mnoge porodice danas postoje jer su Nedić, Ljotić i Dragi Jovanović žrtvovali sebe.
По твоме би могло да се каже да су и Хитлер и Мусолини били патриоте !? За разлику од Недића, Димитрије Љотић није био принуђен да сарађује с Немцима.
 
Nije bio nacista nego srpski patriota. A kao drugo jeste saradnik Nemaca ali ne gledaš iz pravilnog ugla. Koliko srpskih glava je spasio Dimitrije Ljotić, mnoge porodice danas postoje jer su Nedić, Ljotić i Dragi Jovanović žrtvovali sebe.
Ne pricaj kojesta. Zna se ko je bio Ljotic.
Dimitrije Ljotic je bio vođa fašističkog pokreta Zbor u Srbiji, a antisemitizam je bio jedna od ključnih karakteristika njegove ideologije, posebno izražen tokom 1930-ih i u toku Drugog svetskog rata. [1]
Ključne činjenice o njegovom antisemitizmu uključuju:

  • Ideološka osnova: Ljotić je Jevreje označavao kao neprijatelje srpskog naroda i optuživao ih za izazivanje Drugog svetskog rata.
  • Saradnja sa okupatorom: Tokom nemačke okupacije Srbije (1941–1944), kao lider pokreta Zbor i organizator dobrovoljačkih jedinica, Ljotić nije preduzimao ništa da spreči deportaciju i istrebljenje Jevreja, već je bio aktivni saučesnik u nacističkom sistemu.
  • Rehabilitacija i revizionizam: Iako postoje pokušaji istorijskog revizionizma, istorijski izvori i istraživanja potvrđuju da je Ljotić bio antisemita i fašista. [1, 2, 3]
Njegovo delovanje bilo je usmereno na "unutrašnji preporod" srpskog naroda na fašističkim i antisemitskim principima. [1]

I jos da dodam, ne razumem kako neki ljudi danas mogu da se nazivaju "zborovima", imajuci u vidu ovakav istoriski kontekst takvog naziva.
 
Poslednja izmena:
To bi bile dve ozbiljne partije koje bi garantovale dugoročnu stabilnost države i njene spoljnopolitičke orijentacije. Dakle birali bismo između desnice (SNS) i levice (SPS), baš kao što i Ameri imaju republikance i demokrate.
plan sluzbe je i bio takav da se menjaju djilas i vucic do u beskraj dok narodu ne pukne u glavi.

budala djilas verovao da ce tako biti a kada je ovaj zaseo pa ne pusta , malo je vise besan al dzaba mu kad ne sme da otvori pricu.
 

Back
Top