Da li ste za uvođenje dvopartijskog sistema u Srbiji?

Smatrate li ovu ideju odličnom?


  • Ukupno glasova
    23
A kako je to Srbija "diktatura"? Tako sto najjaca stranka dobija izbore? Pa gde je to drugacije bilo gde u demokratskom svetu?
Pricao sam ti 67 puta vec.

Ali cu i opet- SNS nije dobio vlast koju ima na izborima.

Oni imaju totalitarnu vlast, koju je nemoguce dobiti legalno na izborima u demokratskim drzavama.



Dalje, cak i da je to tvoje foliranje tacno- navedi drugi demokratski svet gde jedna stranka 'dobije izbore' u svakom selu u drzavi.
 
Ajde, molim te objasni ovo. Kako je to SNS dobio vlast, ako ne na izborima? Pucem? Revolucijom?
Potpuno neustavnom kontrolom svih elemenata drustva koga su se dokopali.

Kako je moguce da postoji teroristicki i paravonjni kamp, vise od godinu dana, u centru Beograda, a policija ne reaguje i ne hapsi teroriste?

Ko je zabranio policiji i tuzilastvu da hapse teroriste, ko ima tu moc u drustvu?

Samo SNS.

Kontrolisu skoro sve, u svakom gradu i selu u Srbiji.

Prebijaju ljude na svakom izbornom danu, i policija ne hapsi i ne procesuira te mafijase i batinase.

Ko je zabranio policiji da sprovodi zakon u Srbiji?

Na kojim izborima se dobija vecina za to?

Na kojim demokratskim izborima Vucic moze da dobije vlast da govori policiji i tuzilastvu da ne sprovode zakon?

Jedino sto ne kontrolisu je strani kapital, pa je strani zapadni kapital jedini izvor slobode za gradjane Srbije.
 
To bi bile dve ozbiljne partije koje bi garantovale dugoročnu stabilnost države i njene spoljnopolitičke orijentacije. Dakle birali bismo između desnice (SNS) i levice (SPS), baš kao što i Ameri imaju republikance i demokrate.
Mesto za opis vlažnih snova je podforum LJiS
Da biramo između SNS i SPS?
Kakav vic.
 
To bi bile dve ozbiljne partije koje bi garantovale dugoročnu stabilnost države i njene spoljnopolitičke orijentacije. Dakle birali bismo između desnice (SNS) i levice (SPS), baš kao što i Ameri imaju republikance i demokrate.
A ko ce da pokrije centar hahaha
Ne postoji u Americi "dvopartijski sistem", bar ne da ga je neko (zakonski) uveo. Republikanci i Demokrate su samo glavni igraci, a to je samo zato sto je kod njih to politicka realnost
Politicka realnost da ali u znacenju da je tehnicki izborni proces namjesten da zakonomjerno vodi dvopartijskom sistemu
 
Prvo je 100 puta tacno.

Za drugo, kada je poslednji put on bio nezavisni kandidat?
Niti prvo a posebno drugo nije tacno jer Berni jeste nezavistan ali oprostice ti se jer nemas iskustva sa americkim sistemom. Uglavnom, tip poput tebe bi morao svoje mjesto da trazi medju republikancima gdje bi bio neka vrsta crne ovce zbog velikog udjela libertarianijanstva -kako se to kaze ne znam- u stavovima.
 
Niti prvo niti drugo nije tacno ali oprostice ti se jer nemas iskustva sa americkim sistemom. Uglavnom, tip poput tebe bi morao svoje mjesto da trazi medju republikancima gdje bi bio neka vrsta crne ovce .
Tacno je i prvo i Drugo.

Kada se poslednji put Berni kandidovao kao nezavisni kandidat?

U Evropi od skoro svih mozes da cujes 'Drzava ovo treba, pa drzava ono treba'.

Kod vas tu ima mnogo vise politickih ideja.
 
Potpuno neustavnom kontrolom svih elemenata drustva koga su se dokopali.

Kako je moguce da postoji teroristicki i paravonjni kamp, vise od godinu dana, u centru Beograda, a policija ne reaguje i ne hapsi teroriste?

Ko je zabranio policiji i tuzilastvu da hapse teroriste, ko ima tu moc u drustvu?

Samo SNS.

Kontrolisu skoro sve, u svakom gradu i selu u Srbiji.

Prebijaju ljude na svakom izbornom danu, i policija ne hapsi i ne procesuira te mafijase i batinase.

Ko je zabranio policiji da sprovodi zakon u Srbiji?

Na kojim izborima se dobija vecina za to?

Na kojim demokratskim izborima Vucic moze da dobije vlast da govori policiji i tuzilastvu da ne sprovode zakon?

Jedino sto ne kontrolisu je strani kapital, pa je strani zapadni kapital jedini izvor slobode za gradjane Srbije.
Al' si ti brate utripovao, ne moze niko da te stigne. A jel' znas da su izbori bili '23.?
 
Najbolje bi bilo konzervativci (nacionalisti rusofili) i blokaderi (levičari liberaši).
Samo da saznamo ko su blokaderi i kom sektoru i sferi pripadaju :D

Ovde vidim da imaju i leve i desne pobornike, al ne smem da ih pitam kom pripadaju blokosi dobicu odgovor "Vucic" , "Ćaci" , "Informer" , umesto,
"ne znam" ili "ne zna niko".

Ja nisam ni za levo vs desno doduse, vise sa za levi centar i desni cenar. Eksrem je uvek "ispran mozak".

Al ne znam da li sam za dvopartijski sistem za početak.
 
Zvanicno? A gde to pise u njihovom Ustavu? To je kao kad bi rekao da u Srbiji nema demokratije jer nema jake opozicije. Pa ko im kriv kad mnogi od njih ne mogu da predju cenzus.
Нисам се добро изразио ... Распрострањено је гледиште да је систем у Америци дво-партијски ...
 

Back
Top