Da li ste za uvođenje dvopartijskog sistema u Srbiji?

Smatrate li ovu ideju odličnom?


  • Ukupno glasova
    23
Naravno da nije, ne mislis valjda da u Americi niko ne bi mogao da smisli nikakav pametniji program koji bi dobio masovnu podrsku, od ta dva koja su u ponudi?
Ros Pero je bio nezavisan kandidat za predsednika i u jednom trenutku je čak i vodio u poredizbornoj kampanji. To pokazuje da postoji interes, ali treba finansijska ulaganja i mukotrpan rad. Kod nas je SNS najorganiozovaniji po tom pitanju i zato i pobeđuju.
 
Ne postoji u Americi "dvopartijski sistem", bar ne da ga je neko (zakonski) uveo. Republikanci i Demokrate su samo glavni igraci, a to je samo zato sto je kod njih to politicka realnost.
Званично, систем у Америци је дво-партијски, уз постојање групе малих и независних партија,
за разлику од европских држав, у којима је систем више-партијски.
 
Било би добро када би на следећим изборима биле само две опције за гласање:
1. Гласам за ове који су сада на власти
2. Гласам против ових који су сада на власти.

И ако ови, који сада харају и парају, освоје већину, да сви који су гласали против њих заћуте и повуку се, а ови да доживотно владају:zcepanje:

А, ако којим случајем народ изгласа ову другу опцију, онда МОРА да се уради НОВИ ИЗБОРНИ закон, па се
РАСПИСУЈУ нови избори, под условом, да на њих НЕ МОГУ да учествују ови који сада владају,
а који су значи, изгубили.
И да се, по новом изборном закону, кандидују тада сви они који желе да се боре за власт,....
па кога народ од тих нових изабере...нека нам буде
:worth:

ПРЕМДА, ја и даље (раније сам о томе овде писала)
сам мишљења, да од када се појавио ЦЕСИД (сетите се које је то било године???)
и ако је тада промењен софтфер у компјутерима у РИК и свим изборним комисијама (не тврдим, али сам негде читала по мрежама)
нешто "чудно" се дешава са ГЛАСАЊЕМ.
Нећу да се бавим теоријама завере, али
ОД ТАДА НЕ ИЗЛАЗИМ НА ИЗБОРЕ (а нарочито када су почели да ПРШЋУ НЕКИМ СПРЕЈЕМ по прсту???)
ЈЕР НЕ ВЕРУЈЕМ да у оне цифре, које се саопштавају након завршетка избора уопште улазе гласови, које су тога дана гласачи гласали!!!
 
1. Гласам за ове који су сада на власти
2. Гласам против ових који су сада на власти.
Ne moze da se glasa za bezvlasce, odnosno da niko ne bude na vlasti kao alternativa. U tom slucaju ostaje ti ili prva opcija ili bojkot. Pa ako ima vise onih koji bojkotuju, zakljucujemo da nesto nije u redu.
 
Званично, систем у Америци је дво-партијски, уз постојање групе малих и независних партија,
за разлику од европских држав, у којима је систем више-партијски.
Zvanicno? A gde to pise u njihovom Ustavu? To je kao kad bi rekao da u Srbiji nema demokratije jer nema jake opozicije. Pa ko im kriv kad mnogi od njih ne mogu da predju cenzus.
 
Zvanicno? A gde to pise u njihovom Ustavu? To je kao kad bi rekao da u Srbiji nema demokratije jer nema jake opozicije. Pa ko im kriv kad mnogi od njih ne mogu da predju cenzus.
Potpuno je nebitno sta je nesto formalno, Srbija je sustinski, u realnoj dimenziji postojanja- klasicna diktatura.

I u Kini formalno postoje vise partija, pa su opet klasicna diktatura.
 
Potpuno je nebitno sta je nesto formalno, Srbija je sustinski, u realnoj dimenziji postojanja- klasicna diktatura.

I u Kini formalno postoje vise partija, pa su opet klasicna diktatura.
A kako je to Srbija "diktatura"? Tako sto najjaca stranka dobija izbore? Pa gde je to drugacije bilo gde u demokratskom svetu?
 
To bi bile dve ozbiljne partije koje bi garantovale dugoročnu stabilnost države i njene spoljnopolitičke orijentacije. Dakle birali bismo između desnice (SNS) i levice (SPS), baš kao što i Ameri imaju republikance i demokrate.
Da, ali bez bivsih i aktuelnih kreatura na političkoj sceni u poslednjih 35 godina.
 

Back
Top