DA LI STE ZA SAMOSTALNU SRBIJU ?

jomini:
Nema razloga da se iko ne slaže. Stav je na mestu. Pozdrav.

Ma, nekako mi je to bez veze... Nisam extreman, ali mi nije jasno kako nekom po ovom pitanju može biti svejedno. Radi se o našoj državi, da li da se mrcvarimo i dalje ili da postanemo samostalna zemlja...Ni ja nemam ništa protiv ljudi iz Cg (moji su koreni odatle), ali ovo nema veze sa tim.

Zar nije prirodno da čovek želi (ili ne želi) da zna u kojoj državi živi, a ne da mu se ime zemlje menja svakih par godina ?

Pa, mi ni himnu ne možemo čuti, već se naganjamo sa "Hej Sloveni", pa se zviždi, izlažemo se podsmehu drugih...Čemu to ? Umesto da smo ponosni, nama kao da je neprijatno što smo Srbi iz Srbije - zemlje koja nigde nije priznata...

Kad vidim Hrvate kako bodre svoje sportiste, muka mi je,koliko to lepo izgleda, a mi se prepucavamo sa himnama, nazivima, zastavama (setite se Olimpijade)... BRUKA !

Arhangel NS:
Pa, mi ni himnu ne možemo čuti, već se naganjamo sa "Hej Sloveni", pa se zviždi, izlažemo se podsmehu drugih...Čemu to ? Umesto da smo ponosni, nama kao da je neprijatno što smo Srbi iz Srbije - zemlje koja nigde nije priznata...
Za to jedino možemo da krivimo skupštinu, koja ne može da se odlučei za himnu, zastavu i grb i ekstremne nacionaliste, koji nemaju poštovanja ni prema čemu.

James 007:
Za to jedino možemo da krivimo skupštinu, koja ne može da se odlučei za himnu, zastavu i grb i ekstremne nacionaliste, koji nemaju poštovanja ni prema čemu.

О чему причаш ? Па, ми ни државу немамо, о томе стално причам ! Постоји и химна,грб,застава, све постоји али НЕМАМО ДРЖАВУ.

А, иначе, на кога си мислио под "екстремни националисти" ? Не капирам...

Бл:
Па наравно да нисам, у Црној Гори су СРБИ И даље већина, али и тамо имамо неког Милошевића који краде изборе
E bas to i sad poceli da rade zivci posto na lokalu gubi kontrolu Kralj Milo. A pitanje je potsvljeno kao da je Cg iza Gruzije...Nema potrebe za referendumom u Srbiji jer je opsti trend na ovim prostorima rusenje granica.Izmedju Makedonije,Grcke ,Bugarske...A mi sta? da na svaku banderu da stavljamo beleg ? Nema potrebe puci ce njihov suveren posle 16 godina farbanja i mazanja i kraj agonije!

Jary:
E bas to i sad poceli da rade zivci posto na lokalu gubi kontrolu Kralj Milo. A pitanje je potsvljeno kao da je Cg iza Gruzije...Nema potrebe za referendumom u Srbiji jer je opsti trend na ovim prostorima rusenje granica.Izmedju Makedonije,Grcke ,Bugarske...A mi sta? da na svaku banderu da stavljamo beleg ? Nema potrebe puci ce njihov suveren posle 16 godina farbanja i mazanja i kraj agonije!
Црна Гора Јест МАЛЕНА ал је СРБСКА И ПОШТЕНА:D

Arhangel NS:
Malo ste pritisli Bl-a, pa mi tema izgleda kao da je na forumu istorija...A dobro je rekao ono za stolice u EU i UN. Želim u tom pravcu da se ljudi izjasne, da skapiraju da nešto i Srbija može sama da uradi. Ne moramo uvek čekati signale sa zapada. Dve države ( u kojima je većinski srpski narod ) su naša prednost i moguće je to, što je i Bl zapazio, da nas Solana i slični zavlače, samo da do toga ne dođe...

JOMINI, šta ti misliš o samostalnoj Srbiji ?
Управо тако СРБИНЕ, У ЦГ смо већина у Србији исто у Србској БиХ смо за сада слаба већина, али ако БОГ да да будемо ПРАВА ВЕЋИНА.
ТРИ СТОЛИЦЕ СРБСКЕ.
Има да се јагме да нам буду раја:wink:

Arhangel NS:
О чему причаш ? Па, ми ни државу немамо, о томе стално причам ! Постоји и химна,грб,застава, све постоји али НЕМАМО ДРЖАВУ.

А, иначе, на кога си мислио под "екстремни националисти" ? Не капирам...

Немој да се узбуђујеш Архангел НС, на овом форуму повремено гостују скојевци а њима је "екстремно" све што је национално. 8-)

Када помислим да западни медији УЧК на Космету називају *ЕКСТРЕМИСТИМА* а да ту исту реч употребљавају поједини учесници са испегланим можданим вијугама за сваког оног ко се огласи да је Србин - одмах ми се комунисти поново смуче.

eremita:
Немој да се узбуђујеш Архангел НС, на овом форуму повремено гостују скојевци а њима је "екстремно" све што је национално.
Samo da znate, ja nisam СКОЈ-evac, kako vi to nazivate. I ja nemam ništ protiv patriotizma, ponosa prema svojoj naciji, ali na način kako se to izražava danas je blisko rasizmu i nacizmu. Da li možemo jednostavno da gledamo ljude po delima i osobinama, kao osobe; a ne po sposobnostima i političkom mišljenu, kao pripadnike grupa?

panther:
Od aprila kada ce se i odrzati referendum CG postaje nezavisna, zivi bili pa videli
8-)

Таква одлука може да буде "донета" ЈЕДИНО АКО МИЛО БУДЕ ВАРАО И ШИБИЦАРИО. Венецијанска комисија је лепо написала 50% бирача плус 1 а
црногорски шибицари желе 50% плус један од изашлих на бирање а то у бројкама изгледа овако

ако узмемо да бирача у ЦГ има укупно 650 000

1. Мило и његова камарила желе да им референдум буде признат ако на исти
изађе

50% плус 1 = 325.001

а да за "независну ЦГ" гласа 50% плус 1 од изашлих а не
од уписаних, дакле у ствари

50% од изашлих износи = 162.501

Ако ико на овоме свету сматра да је од 650 000 уписаних бирача довољно да се ПРИЗНА РЕФЕРЕНДУМ АКО "ЗА" ГЛАСА 162.501 - е, онда нека је свима на част јер се у том случају није изјаснило 75% бирача.

panther:
Koliko se secam tako smo govorili i za Slovence!!!!!
Los primer. Slovenci (i donekle Hrvati) su uvek bili ispred nas istocnjaka sto se standarda i sredjenosti drzave tice. Jeste da pre toga nisu imali drzavnu tradiciju, ali su zato imali gospodare koji su im ostavili uredjenu teritoriju, a ne ko Turci nama i ostalim istocnjacima samo gomilu dzamija i potlacenog seljackog stanovnistva. CG kao mikro-drzava™ zavisi od Srbije u mnogim stvarima, od skolovanja, zdravstva, kulture pa nadalje. Ekonomski im srpski turisti mnogo znace, a luka Bar ima samo buducnost uz saradnju sa Srbijom i ako se izgradi autoput Beograd-Bar sto opet zavisi od Srbije. Dakle, situacija je dosta drugacija od Slovenije i Hrvatske. Zato i insistiraju na onom nakaradnom savezu nezavisnih drzava koji ce nadam se biti odlucno odbacen...

Ali, slazem se da je gotovo izvesno da ce Crnogorci izglasati nezavisnost. Dovoljno je pogledati sve izbore od '97 pa naovamo pa videti ko je stalno pobedjivao i to sa sve vecom i vecom prednoscu. Sve one price "samo sto Milo nije pao" itd su cisto samoobmanjivanje. Sto se mene tice, boli me ona stvar, jedino je nezgodno sto se ova prica potrefila sa pregovorima o statusu Kosmeta. Ali, sta se tu moze, valja napraviti najbolje od date situacije. Inace, savez Srbije i CG je imao smisla '92 kada je CG isticala svoj srpski identitet. Sada, kada je jasno da Crnogorac != Srbin, i da smo u njihovim ocima u stvari istorijski neprijatelji i velikosrpski okupatori, ravni samo Turcima po ugnjetavanju, onda pada u vodu i jedini razlog da sa njima budemo u bilo kakvoj zajednici. Dakle, siroko im polje i ne ponovilo se nikada vise. A buduce odnose sa CG uredjivati po striktno trzisnim principima kao sto to braca Rusi upravo ovih dana rade sa svojom bivsom "bracom" ;)

Apsolutno za nezavisnost Srbije.U vecini se slazem sa prethodnim postom.Mada mislim da ce otcepljenje CG ici u paketu s Kosovom.Najveca greska je prihvatanje ovog Frankestajna od Drzavne Zajednice,trebalo je ili zajednicka drzava il razlaz.Na zalost,do referenduma u Srbiji nece doci a siguran sam da bi na njemu velika vecina bila za otcepljenje od CG(vise nego u CG).Kad do razdvajanja dodje odnose treba uspostaviti kao izmedju bilo koje dve nezavisne drzave-Crnogorci u Srbiji automatski postaju strani drzavljani ko i Srbi u Crnoj Gori-to nije zlonamerno to je nesto najnormalnije.Nikakvi savezi i ostale gluposti...

bgd011:
Los primer. Slovenci (i donekle Hrvati) su uvek bili ispred nas
Slovenci jesu bili ispred nas, a Hrvati nisu uopste bili ispred nas, ne znam odakle ti to. Kada su Slovenci hteli da se otcepe mi smo pricali vidi ove budale pa crci ce bez nas i bez naseg voca, a vidi sad. Koliko su Slovenci danas ispred nas, a koliko su bili ispred nas krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih.

frozen1982.:
Apsolutno za nezavisnost Srbije.U vecini se slazem sa prethodnim postom.Mada mislim da ce otcepljenje CG ici u paketu s Kosovom.Najveca greska je prihvatanje ovog Frankestajna od Drzavne Zajednice,trebalo je ili zajednicka drzava il razlaz.Na zalost,do referenduma u Srbiji nece doci a siguran sam da bi na njemu velika vecina bila za otcepljenje od CG(vise nego u CG).Kad do razdvajanja dodje odnose treba uspostaviti kao izmedju bilo koje dve nezavisne drzave-Crnogorci u Srbiji automatski postaju strani drzavljani ko i Srbi u Crnoj Gori-to nije zlonamerno to je nesto najnormalnije.Nikakvi savezi i ostale gluposti...
Kosovo ne moze nikako ici u paketu sa CG posto su to dva potpuno odvojena slucaja, Kosovo je deo Srbije a CG je u savezu sa Srbijom. Status CG se odlucuje na referendumu u samoj CG, a status Kosmeta se odlucuje u SB UN. Inace, Srbija bez Kosmeta je isto sto i Hrvatska bez Krajine, osakacena teritorija. Srbija sebi takav scenario ne moze priustiti, a ponajmanje tako nesto prihvatiti pa makar nam to na terenu nametnuli. U tom smislu je SCG korak napred u odnosu na SRJ, posto je EU stala iza sporazuma koji jasno kaze da je Srbija pravni naslednik SCG i nosioc suvereniteta na Kosmetu na osnovu rezolucije SB UN 1244 u slucaju odvajanja CG, a Crnogorci su zauzvrat dobili izricito pravo na referendum...

panther:
Slovenci jesu bili ispred nas, a Hrvati nisu uopste bili ispred nas, ne znam odakle ti to. Kada su Slovenci hteli da se otcepe mi smo pricali vidi ove budale pa crci ce bez nas i bez naseg voca, a vidi sad. Koliko su Slovenci danas ispred nas, a koliko su bili ispred nas krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih.

О чему Ти причаш, да им није чланова ДОС-а, Лабуса, Свилановића и оне министарке пољопривреде рватице - данас би Словенци кукали к'о Дамјанов зеленко, али како су још увек живе продане комунистичке душе СЛОВЕНЦИ И ДАЉЕ ЗА ЏАБАКА ОТИМАЈУ СИРОВИНЕ(ВОЋЕ на пример) ИЗ СРБИЈЕ. А то како су они "постигли" напредак... писаће историја... радом сигурно НИСУ !!! Они се тренутно у Србији само баве препродајом и трговачком уградњом од те препродаје... какве то везе има са мозгом... када се буду отвориле границе има дако слатко да пукну да ће да се чује до БЕЧА !

Словенци су "испред нас" само захваљујући бившим комунистима а садашњим вајним демократама КОЈИ СУ ИМ ОМОГУЋИЛИ НАСТАВАК ГРЕБАЊА О СРБИЈУ.

bgd011:
Kosovo ne moze nikako ici u paketu sa CG posto su to dva potpuno odvojena slucaja, Kosovo je deo Srbije a CG je u savezu sa Srbijom. Status CG se odlucuje na referendumu u samoj CG, a status Kosmeta se odlucuje u SB UN. Inace, Srbija bez Kosmeta je isto sto i Hrvatska bez Krajine, osakacena teritorija. Srbija sebi takav scenario ne moze priustiti, a ponajmanje tako nesto prihvatiti pa makar nam to na terenu nametnuli. U tom smislu je SCG korak napred u odnosu na SRJ, posto je EU stala iza sporazuma koji jasno kaze da je Srbija pravni naslednik SCG i nosioc suvereniteta na Kosmetu na osnovu rezolucije SB UN 1244 u slucaju odvajanja CG, a Crnogorci su zauzvrat dobili izricito pravo na referendum...
Ne moze ici,al ce se nazalost desiti.Mozemo mi da se busamo u grudi medjunarodnim pravom i nepovredivosti granica al sta nam vredi,dogadjaji u regionu to jasno pokazuju:ukidanje vojske i policije u Republici Srpskoj,aludiranje medjunarodnih zvanicnika Beogradu izokola da prihvati "kompromise"i "realno"stanje stvari samo su neki od njih.EU jos ispipava puls domace politicke bagre.Mi iza sebe nemamo silu i ni jednog jedinog saveznika.Ne zaboravi da su Srbe iz Hrvatske proterali uz stranu pomoc i logistiku dok se ta "pomoc" u slucaju na Kosovu odnosila na bacanje bombi nad nasim glavama.
Kljucna recenica tvog posta je da ni po koju cenu ne smemo PRIZNATI Kosovo kao nezavisno.Slazem se.Cak ne ni zbog Kosova samog,jer ce nam tendencijom u ovom pravcu za 10 godina traziti da priznamo Kineze iz Bloka 70 za konstitutivni narod.Ko ih ****,nek plivaju preko Albanije do Evropske Unije.Neko uslovljavanje sa Evropske strane ovde ne vredi,jer mi sigurno ulazimo u Evropsku Uniju vec 2100.sto se priblizno poklapa sa datumom izrucenja Karadzica i Mladica.Citavo rastezanje Crno-Srpsko-Gorskog lesa je u cekanju da Tadicevi(ovo ne znaci da Kostunicu smatram boljim il postenijim)ponovo dodju na vlast pa da im on prizna Kosovo i jug Srbije pride za par tapsanja po ramenu i jedno il dva slikanja sa nekom vecom svetskom politickom zverkom(mozda ubace i Nobelovu nagradu za mir).Na taj nacin na brzaka se u jednom il dva poteza ukida Republika srpska,Djukanovicu priznaje ispostava Italijanske Mafije na Balkanu za trgovinu cigarama,drogom i belim robljem,i omogucava Kosovu nezavisna "svetla" i "demokratska"
perspektiva.

Back