Quantcast

Da li ste za reciprocne mere prema Crnoj Gori u pogledu imovine

Podrzavam navedene reciprocne mere

• da

• ne

• ne znam

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
22.679
Inace ne ali ovih dana pratim crnogorske medije.Malo su vladajući iz Demokratske Partije Socijalista (DPS) zatečeni pa i zabrinuti reakcijama na usvajanje zakona "o vjerskim slobodama" što je baš onako orvelovski izabran naziv za jedan zakon kojim se suzbija sloboda vere.Elem,do sad se uglavnom oglasavao izvesni "Crnogorski pokret" a to je neka marionetska skupina ili pojedinac u službi vladajućih sa ostrim osudama
velikosrpskih bla bla a danas se oglasila i DPS.
I iz DPS-a kažu da će brane odnodno da će da "sačuvaju svetinje" :confused:
Sinoć ili preksinoć u dnevniku RTCG Rajko Cerović i Milenko Perović drobe 10 minuta.
Ova druga novosadska spodoba je posebno iritantna.

Gruban

Buduća legenda
Poruka
30.515
Sinoć ili preksinoć u dnevniku RTCG Rajko Cerović i Milenko Perović drobe 10 minuta.
Ova druga novosadska spodoba je posebno iritantna.
Mislim ustvari siguran sam da je taj Perović pisao na ovom forumu pod imenom Pešo .Pisao je i na nekim drugim forumima ali već dugo ga ne viđam Prepoznatljiv po tome što je pisao na nekom jeziku za koji je tvrdio da je "starocrnogorski" .Nije on baš sasvim svoj.Malo je preučio da tako kažem
Da li je tvoj utisak da su vladajući pod uticajem ovih protesta odnsono straha malo ustuknuli,da nema onoliko arogancije karakteristične za takve režime ?

Poruka
22.679
Mislim ustvari siguran sam da je taj Perović pisao na ovom forumu pod imenom Pešo .Pisao je i na nekim drugim forumima ali već dugo ga ne viđam Prepoznatljiv po tome što je pisao na nekom jeziku za koji je tvrdio da je "starocrnogorski" .Nije on baš sasvim svoj.Malo je preučio da tako kažem
Da, sjećam se te budaletine.
Teorija ti svakako ima smisla.
Da li je tvoj utisak da su vladajući pod uticajem ovih protesta odnsono straha malo ustuknuli,da nema onoliko arogancije karakteristične za takve režime ?
Čim DPS izdaje saopštenja svako malo, bilo direktno, bilo preko svojih satelita, gdje malo prijete, ali malo i govore da se tu manipuliše i da ovaj narod ne tumači dobro taj zakon, jasno je da su svijesni da je stanje na terenu ozbiljno.
Spin je krenuo punom parom, zapaljena zastava u BG, predsjednik okupatorske države dolazi na sjever, ugrožena nezavisnost NATO članice i tako dalje, ali narod je i dalje na ulicama i to sve više i više. Ono koliko ja mogu da vidim, nema zapaljivosti na okupljanjima (zabrinutosti ima), već zaista mirni protesti bez nacionalnog predznaka, prema kojima ja lično još uvijek ne mogu u potpunosti da se postavim.

Prije svega, cilj protesta je da se zakon promijeni na način da štiti SPC i njenu imovinu, tj. da bude prihvatljiv za najbrojniju vjersku zajednicu.
Da je u pitanju normalno društvo, to bi se već davno završilo, pa je jasno da vlast ne namjerava to i da uradi.
Kako je onda natjerati, kada se i u prošlosti pokazalo da nikoga iz vrha vlasti mnogo ne sjekiraju mirna okupljanja (opcija jedan) koja ne blokiraju saobraćaj, što se vidjelo prilikom odbrane jezika (i to u vremenu "zajedničke" države, namjerno pod navodnicima jer SCG nije bila ni država) kada su brojni profesori ostali bez posla.

Druga opcija je radikalizacija, ali to je tek jednačina sa više nepoznatih.
Koji vid radikalizacije, kako je izazvati, kako je medijski odbraniti itd.
Tajming je dobar, Crnoj Gori slijede izbori (u maju?) ove godine i DPS ne smije sa ovako otvorenim pitanjem ući u predizbornu kampanju, jer su im svi poslanici izopšteni iz crkve, a, ma koliko to možda bilo nevjerovatno, dobar dio njihovih glasača čine pravoslavni vjernici, koji sada dolaze pred svršen čin, partija ili crkva.
Do sada su ta dva pitanja, iako veoma sukobljena, bila odvojena, te je svaki vjernik mogao naći put koji vodi i u crkvu i na posao za mene, sina, unuče, snahu ili šta ga već tjera da glasa za režim.
Sada toga nema, već je ili-ili, pa šta ko prelomi.

Koliko to DPS shvata, vidjećemo, ali mi ne djeluje da će odustati od zakona.

Ponavljam se, ali, spin:
1. Zastava bla bla
Храбре се подршком из Србије, која им долази од појединаца и из власти и из опозиције, као и нечињењем званичних органа Србије у заштити црногорске амбасаде у Београду од хулиганских напада, у којима су најсрамније странице у историји сопственог политичког бесчашћа исписали и посланици ДФ-а, Милутин Ђукановић и Милан Кнежевић.
2. Pomoć prijatelja Vučića, satanizacija Srbije i nagovještaj raskola u SPC
Да је поменути закон само повод и изговор за антицрногорску политичку кампању, која не преза ни од изазивања нереда и сукоба у Црној Гори, потврђују и све израженије разлике и подјеле међу великодостојницима СПЦ, видљиве и око све отворенијег уплитања предсједника Србије Александра Вучића у наше унутрашње прилике, демонстрираног и данашњим телевизијским иступом, у ком је на себи својствен начин објаснио зашто неће доћи приватно на Бадњи дан у Црну Гору, што није било најављено званичним каналима.
3. Ne shvatate zakon, dio sveštenstva (onaj velikosrpski) vas laže, ne dozvolite da vas nesposobna opozicija namagarči, Ostrog godišnje ukrade 125 miliona evra od vas i vaših najmlađih itd.
Због тога још једном апелујемо на грађане да не насиједају на најобичније измишљотине о могућој узурпацији било чијих вјерских објеката. Такве опскурне неистине постоје само у главама великосрпских националиста свих боја, и у Црној Гори и изван ње, било да се ради о најекстремнијим представницима најјаче опозиционе партије, који су своје право лице показали у Парламенту приликом усвајања овог закона, о црвеним краватама које је тај закон довео „Богу на истину“, или пак онима заогрнутим свештеничким мантијама.

Дио свештенства СПЦ позива вјернике да животима бране храмове – ни од кога, како би туђом жртвом између осталог сачували своје профитне центре. Онај ко се не одазове њиховом „хришћанском“ позиву, сматраће да им је „завукао руку у џеп“ и биће због тога проклет и искључен из цркве, заједно са члановима породице, не либе се да пријете док вјерујуће људе хушкају на браћу, у јавности се лицемјерно ограђују од могућих посљедица. Уколико се оваква непочинства наставе, тражићемо да се јавним учине имена тих екстрема у свештеничким одорама.
Protiv 1. i 2. se teško boriti jer su to ipak vjetrovi koji duvaju iz Srbije.
Vučić koji krene sa najavom posjete, pa je sad mučenik otkazao jer Đilas, ljuti se na američku ambasadorku u CG onako žustro da se čovjek baš prepadne sa ove strane TV prijemnika i da ne pričam dalje, u svakom slučaju velika štetočina je u pitanju.
Ali stavka 3, ona najvažnija... E ona nema prođu, i to se pokazuje svake noći na ulicama.
Sveštenstvo i narod.

Kako će DPS dalje reagovati, kada sva saopštenja za javnost ovog svijeta ne budu uticala na pomenuto jedinstvo, to je ono što me brine i što ne mogu da predvidim.
Iscenirani incident nikoga neće prevariti da nije isceniran, jer evo koliko noći na desetine hiljada građana izlazi na ulice i nema ni naznake nekih sukoba, ali može biti povod za sranje i međusobno optuživanje ko je prvi počeo, ali sranje kada krene, nije ga lako kontrolisati.
Policija i vojska izlazi na ulice, prebija narod...mač sa dvije oštrice za svaki režim, ali cg policija je vjerna kao pas, kao mlada komu.njara koja ubija svoju rođenu tetku ispred seoske crkve da bi dokazao vjernost partiji. (ovo mora da je sasasta uticao da se cenzuriše *********, pa moram tačku da stavljam, a sranje nije problem :lol:)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.