Da li ste za reciprocne mere prema Crnoj Gori u pogledu imovine

Podrzavam navedene reciprocne mere

  • da

  • ne

  • ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
I postala je sastavni deo SPC i prenela imovinu i prestala da postoji kanonski
Nekanonski i nelegalno. Odluku da se postane dio SPC donijela su 3 člana (uključujući i Mitrofana Bana) Svetog Sinoda autokefalne Crnogorske Crkve od 7 postojećih članova. 4 ostala člana nijesu ni bila prisutna tu, što znači da se bez kvoruma te odluke ne važe. Osim toga, Kralj Nikola je morao da da odobrenje da se to desi, a naravno da je on bio protiv toga, što je više puta pokazano. Nelegalne i nekanonske odluke nijesu obavezujuće, što i malo dijete zna. SPC je ovdje ilegalno evo sto godina, ali neće još dugo.
 
Crnogorci su dali veliki doprisnos stvaranju Republike Srpske i odbrani Srba u BIH najbolji i najveci i najhrabrji Srbi su iz CG
Danas 2020 god u RS se jos uvjek pjeva


Tamo pored plavog mora, borila se Crna Gora, kad je bilo stani pani, stizali su Niksicani. Kada ono borba poce, kod Gorazda i kod Foce!

Da nebese Niksicana, i momaka iz Berana, uvenulo nase cvece, kod Trebinja i Bilece. Da nebese tih junaka, sa Lovcena i Zabljaka.




 
Србија није обновила државност 2006-е, она је постојала под другим именом (СРЈ која је у међународним институцијама наслиједила мјесто СФРЈ, па СЦГ), те 2006-е је један дио, привјесак одлучио да крене самосталним путем, Србија је нешто окрњена наставила битисање.
Реципрочне мјере Србија не може увести. Клика клептомана која је узурпирала власт у Црној Гори је ударила на СПЦ, намерачила се да отме имовину СПЦ, и на кога би ту у Србији могли ударити као неку противмјеру? На имовину и послове ове клике клептомана која влада ЦГ? То да.

СПЦ и Срби у Црној Гори се одлично држе, владајућој банди у ЦГ и не иде са овим пасјалуком, то говори реакција режимских медија у ЦГ, гдје имамо неконтролисане изјаве и текстове, гдје панично траже кривце у тим проказаним злоћама. Тако треба гледати апел неких 100ак протува који су за ситуацију у Црној Гори брже боље окривили Београд, а чим керови тако гласно лају и реже, дрма им се кавез.
Зато ваља бити опрезан да се неком реакцијом, изјавом, не отежа положај СПЦ и нашег народа у Црној Гори.

Може се пуно урадити једном (паметном) медијском кампањом, гдје ће историчари и људи од струке разголити лажи и подвале битанги који су узурпирали власт у ЦГ. Између осталог да је ова Црна Гора настала 2006-е и да нема везе са књажевином/краљевином ЦГ, ни по уређењу, ни по карактеру, ни по облику владавине, књажевина/краљевина ЦГ бјеше теократска држава, у коначници не обухвата ни исти териториј.
Зато су у чл.62 поменутог закона (овдје) унијели додатак
Vjerski objekti koji su izgrađeni na teritoriji Crne Gore zajedničkim ulaganjima građana do 1. decembra 1918. godine, a za koje ne postoje dokazi o pravu svojine, kao kulturna baština Crne Gore, državna su svojina.
перфидна подвала (сваки вјерски објекат било гдје у свијету изграђен је заједничким улагањима грађана), пасјалук пар екселанс.
 
И братя усташи.

сврати мало до билеће нпр, па питај шта Срби мисле о ''најхрабријим и најбољим Србима'' милогорцима :hahaha:

а да има тврдих Срба у црногори, то је друга прича...


Osim toga Srbe u BIH je vodio crnogorac Radovan Karadzic

радован караџић је Србин херцеговац
 
Србија није обновила државност 2006-е, она је постојала под другим именом (СРЈ која је у међународним институцијама наслиједила мјесто СФРЈ, па СЦГ), те 2006-е је један дио, привјесак одлучио да крене самосталним путем, Србија је нешто окрњена наставила битисање.
Реципрочне мјере Србија не може увести. Клика клептомана која је узурпирала власт у Црној Гори је ударила на СПЦ, намерачила се да отме имовину СПЦ, и на кога би ту у Србији могли ударити као неку противмјеру? На имовину и послове ове клике клептомана која влада ЦГ? То да.

СПЦ и Срби у Црној Гори се одлично држе, владајућој банди у ЦГ и не иде са овим пасјалуком, то говори реакција режимских медија у ЦГ, гдје имамо неконтролисане изјаве и текстове, гдје панично траже кривце у тим проказаним злоћама. Тако треба гледати апел неких 100ак протува који су за ситуацију у Црној Гори брже боље окривили Београд, а чим керови тако гласно лају и реже, дрма им се кавез.
Зато ваља бити опрезан да се неком реакцијом, изјавом, не отежа положај СПЦ и нашег народа у Црној Гори.

Може се пуно урадити једном (паметном) медијском кампањом, гдје ће историчари и људи од струке разголити лажи и подвале битанги који су узурпирали власт у ЦГ. Између осталог да је ова Црна Гора настала 2006-е и да нема везе са књажевином/краљевином ЦГ, ни по уређењу, ни по карактеру, ни по облику владавине, књажевина/краљевина ЦГ бјеше теократска држава, у коначници не обухвата ни исти териториј.
Зато су у чл.62 поменутог закона (овдје) унијели додатак перфидна подвала (сваки вјерски објекат било гдје у свијету изграђен је заједничким улагањима грађана), пасјалук пар екселанс.
Milova CG nema nikakvih dodirnih tacaka sa kraljevinom CG
Kraljevina CG je bila srpska drzava koja je tezila ujedinjenju i oslobodjenju svih Srba a kralj Nikola je bio jedan od najvecih srpskih nacionalista tog vremena

Milova CG stvorena pod pokroviteljstvom NATO se bazira na komunistickoj naciji crnogorci stvorenoj 1945 ali treba znati da ni komunisti nisu negirali srpstvo crnogoraca.milovan djilas otac CG nacije je u manifestu proglasenja CG nacije 1945 o cg nacionalnom pitanju
napisao da ne negira srpstvo crnogoraca ,da su crnogorci srbi ali da su zbog spleta istorijskih okolnosti postali malo drugaciji srbi od ostalih
 
Kao sto je poznato Srbija je 2006 godine obnovila svoju drzavnost koja je brutalno ukradena odnsono oteta 1918 godine.Do 1918 godine kao sto je poznato podanici Nikole Petrovica nisu bili gradjani Srbije.Niko od njih nije imao nikakvu imovinu na teritoriji Srbije.Ako je neki i stekao imovinu onda je to rezultat svojevrsne okupacije sto nikako ne moze biti legalno i legitimno.Postoji dakle valjan pravni osnov da drzava Srbija vrati ono sto joj pripada a sto istovremeno ne znaci po automatizmu da bi imovina bila oduzeta od svih drzavljana danasnje Crne Gore odnosno od svih onih trenutnih drzalaca imovine ciji preci nisu imali drzavljanstvo Srbije pre 1918 godine.O tome bi odlucivao organ uprave na primer mesno nadlezni organ unutrasnjih poslova a konacnu odluku bi u slucaju zalbe donosio pomocnik ministra.Sudove tim povodom ne bi trebalo opteretiti jer ionako imaju mnogo posla.Dakle nikakvi sudski sporovi se tim povodom ne bi mogli da vode.
И ко би то спровео у Србији?
Знаш ли ти ко је амбасадор Србије у ЦГ?
Владимир Божовић.
 
Dekret kojim je 1945 stvorena CG nacija objavljen 1 maja 1945 u komunistickom listu Borba potpisao Milovan Djilas po naredjenju Tita i Kardelja
Evo bitnih stavova



Crnogorci, nesumnjivo, pripadaju srpskoj grani južnoslovenskih plemena i naroda. U prošlosti, u osamnaestom, pa i na početku devetnaestog vijeka, Srbi u Srbiji bili su raja pod Turcima...Crnogorski seljaci, seleći se u druge krajeve (naročito u Srbiju), prenosili su duh otpora protiv turskog (islamskog!) feudalizma, bili su nosioci srpskih tradicija. Sa stvaranjem srpske nacije oni su se, nalazeći se zajedno sa srodnim seljaštvom, kada je otpočelo formiranje srpske nacije, u nju ulili i sa njom stopili...O formiranju nacija - srpske i crnogorske - u to vrijeme, razumije se, ne može biti ni govora. Ali iz gornjih činjenica su ljudi, koji nijesu znali zakone formiranja nacija, koji nijesu shvatili suštinu nacionalnog pitanja, izvukli zaključak da su Crnogorci 'najčistiji' Srbi, Crna Gora 'kolijevka' srpstva. To je poslužilo kao idejna osnova, kao opravdanje za prisajedinjavanje Crne Gore, za osporavanje nacionalnih prava Crnogorcima.

"Srbi i Crnogorci su jednog (srpskog) narodnog porijekla, jednog korijena, ali je razvitak u nacije, razvitak nacionalne svijesti, išao različitim putevima. Iz činjenice da su Srbi i Crnogorci jednog porijekla, građanski teoretičari i sitnoburžoaski političari, koji ne shvataju suštinu nacionalnog pitanja i zakone formiranja nacija, izvukli su zaključak o jednoj naciji, zaključak koji je ustvari bio ideološka osnova i opravdanje hegemonizma.""Stvaranje nacije u Crnoj Gori počelo je čitavo stoljeće kasnije nego u Srbiji. Ovdje su postojali sasvim drugi i svi uslovi (teritorija, ekonomska povezanost i dr.), kojih nije bilo kod manjina u Bosni i Hercegovini. Proces formiranja crnogorske nacije i dan-danji traje, a u ovome ratu posebna crnogorska individualnost, ispoljavanje nacionalne svijesti i nacionalne osobitosti, najoštrije su došli do izraza. Ovaj rat, u izvjesnom smislu, označava kulminacionu tačku procesa formiranja Crnogoraca u posebnu naciju, posebnu nacionalnu individualnost.""Po plemenskoj tradiciji oni se osjećaju, a i jesu, Srbi (srpska plemena u Srednjem vijeku, srpska raja, srpski narod pod Turcima), ali su oni u nacionalnom pogledu danas i nešto posebno, svoje, crnogorsko (kao što i npr. Srbi iz Srbije nijesu Crnogorci i ne osjećaju se takvima). Gledajući stvar tako, kroz istoriski razvitak, sasvim je razumljivo zašto se Crnogorci nacionalno danas osjećaju nečim posebnim (ne osporavajući da su Srbi po tradiciji, po porijeklu), zašto osjećaju kao pravilno i prirodno kad ih se naziva crnogorskim narodom (nacijom) i smatraju federalni položaj kao sasvim nužan, prirodan i razumljiv.""A o budućnosti se može nagađati. Neki vele da će između Crnogoraca i Srba u Srbiji, bez hegemonije i hegemonista, brzodoći do ujedinjenja, do stapanja. Bilo bi, razumije se, smiješno osporavati takvu mogućnost. Ona se teoretski ne može osporiti ni za narode koji su srodni kudikamo manje. Ali ona, tim prije, ne može biti argumenat da se vještački, t.j. silom, briše crnogorska individualnost. [...] Prema tome, borba za slobodu i ravnopravnost crnogorskog naroda, za slobodno, otvoreno isticanje njegove nacionalne individualnosti i za poštovanje njegovih federalnih prava, jedini je put za zbližavanje, sjedinjavanje, za stvarno bratstvo srpske i crnogorske nacije, koje su proizišle iz srpskih plemena.""Mi komunisti nijesmo za federalnu Crnu Goru ni iz kakvih "političkih" razloga (t.j. iz potrebe za privremenim manevrom) niti mi - cijepamo srpstvo. Mi smo za to, jer smo uvjereni, znamo da to hoće crnogorski narod, a on to hoće jer se osjeća, jer jeste nešto posebno, posebni, drukčiji "Srbi" od svih Srba, - Crnogorci."
 
Čuvena srpska hrabrost, pucat na nenaoružane ljude. I još se time falite. Zato ste sve manji i manji i svako vas hebe sa svih strana, i to bez vazelina.
Pogrešio si vrata, ovde je reč o borbi sa dobro naoružanim muslimanskim vojnicima/teroristima koji su pobeđeni u jednoj od najboljih vojnih akcija ikad u svetskoj istoriji. Ti si hteo da uđeš na vrata gde su hrabri zbrđani tukli po Dubrovniku.
 
Срби нису никад пуцали на ненаоружане, то је факат.
Али су доживели нож у леђа више пута.

Камо лепе среће да у Србији владају Срби па да вас пусте низ воду, да видите како се живи. ;)
Vi ste majstori zabadanja noža u ledja, Bugarima 1912-e, Crnogorcima 1918-e...
 
Milova CG nema nikakvih dodirnih tacaka sa kraljevinom CG......
Да ли ти читаш пост на који одговараш?
И који је смисао твоје реплике?
Или си од оних које мрзи да читају пост али трче са одговором јер морају нешто написати, или имаш проблема са ћирилицом.
 
Да ли ти читаш пост на који одговараш?
И који је смисао твоје реплике?
Или си од оних које мрзи да читају пост али трче са одговором јер морају нешто написати, или имаш проблема са ћирилицом.
Samo sam dopunio
Kralj Nikola je bio veliki Srbin jedan od najvecih Srba ikada rodjenih
ima dosta ljudi koji ne poznaju istorijske cinjenice i za koje istorija pocinje od 1945 ili 1997
 
Pepiska kralja Nikolei njegovog unuka Aleksandra Karadjordjevica


Regent Srbije Aleksandar
Njegovom veličanstvu kralju Crne Gore – Cetinje
14/27. VII 1914.
(telegram)

Pokušali smo sve moguće ne bi li mogli uštediti srpskom narodu nove žrtve i terete, ali nismo uspeli, jer je Austro-Ugarska tražila da prinesemo na žrtvu dragu nezavisnost.

Bog je valjda tako hteo da srpski narod još jednom stavi svoj život u odbranu celoga Srpstva.

Uveren sam da moj dragi deda još jače može da ceni koliko je bio neopravdan zahtev Austro-Ugarske, koji je smišljen bio da zada smrtan udar sjajnoj budućnosti srpskog naroda.

Ispunjen sam velikom radošću kad sam saznao, i ako u to nisam ni sumnjao, da se Crna Gora solidarisala sa Srbijom u odbrani srpskoga naroda.

Naredbu za mobilizaciju dele srpske vojske izdao sam.

Svemogući Bog i pomoć carske i moćne Rusije biće na strani srpske pravde, a tako isto i javno mnenje civilizovane Evrope.

Šaljem pozdrav mojem mudrom i dragom dedi i hrabroj crnogorskoj vojsci.

Aleksandar



Kralj Nikola Petrović – Cetinje
Njegovom kralj. visočanstvu nasljedniku Aleksandru – Beograd
14/27. VII 1914.

(telegram)

Ponos srpskog plemena nije dopustio da se ide dalje u popuštanju. Slatke su žrtve koje se podnose za pravdu i nezavisnost narodnu.

U ime Božje, a uz pomoć naše vjekovne zaštitnice moćne Rusije i simpatije civilizovanih naroda, naš će Srpski Narod i iz ovoga velikog nametnutog mu iskušenja pobednički izaći i obezbediti svoju sjajnu budućnost.

Moji Crnogorci već su spremni na granici, da ginu u odbrani naše nezavisnosti.

Živio, moj mili unuče, na radost tvojega dragoga oca i moju!

Živjela hrabra srpska vojska! Živjelo naše milo Srpstvo!

Tvoj djed Nikola
 
Pepiska kralja Nkole i njegovog unuka Aleksandra Karadjordjevica


Regent Srbije Aleksandar
Njegovom veličanstvu kralju Crne Gore – Cetinje
14/27. VII 1914.
(telegram)

Pokušali smo sve moguće ne bi li mogli uštediti srpskom narodu nove žrtve i terete, ali nismo uspeli, jer je Austro-Ugarska tražila da prinesemo na žrtvu dragu nezavisnost.

Bog je valjda tako hteo da srpski narod još jednom stavi svoj život u odbranu celoga Srpstva.

Uveren sam da moj dragi deda još jače može da ceni koliko je bio neopravdan zahtev Austro-Ugarske, koji je smišljen bio da zada smrtan udar sjajnoj budućnosti srpskog naroda.

Ispunjen sam velikom radošću kad sam saznao, i ako u to nisam ni sumnjao, da se Crna Gora solidarisala sa Srbijom u odbrani srpskoga naroda.

Naredbu za mobilizaciju dele srpske vojske izdao sam.

Svemogući Bog i pomoć carske i moćne Rusije biće na strani srpske pravde, a tako isto i javno mnenje civilizovane Evrope.

Šaljem pozdrav mojem mudrom i dragom dedi i hrabroj crnogorskoj vojsci.

Aleksandar



Kralj Nikola Petrović – Cetinje
Njegovom kralj. visočanstvu nasljedniku Aleksandru – Beograd
14/27. VII 1914.

(telegram)

Ponos srpskog plemena nije dopustio da se ide dalje u popuštanju. Slatke su žrtve koje se podnose za pravdu i nezavisnost narodnu.

U ime Božje, a uz pomoć naše vjekovne zaštitnice moćne Rusije i simpatije civilizovanih naroda, naš će Srpski Narod i iz ovoga velikog nametnutog mu iskušenja pobednički izaći i obezbediti svoju sjajnu budućnost.

Moji Crnogorci već su spremni na granici, da ginu u odbrani naše nezavisnosti.

Živio, moj mili unuče, na radost tvojega dragoga oca i moju!

Živjela hrabra srpska vojska! Živjelo naše milo Srpstvo!

Tvoj djed Nikola
Dokaz da se Crna Gora nesebično žrtvovala za Srbe, a oni nam nož u ledja zadali 1918-e kad su prognali Svetoga Kralja i dinastiju Petrović i kad su ukinuli ime crnogorsko (ne)čuvenom Podgoričkom Skupštinom (Savo Fatić): "Ja vas molim, gospodo, da stavimo na stranu Istoriju Crne Gore. Što se pak tiče njezine političke istorije, ja je dijelim na dva dijela: na do juče i od juče. Mi više nijesmo Crnogorci nego Srbi."



plakat111.jpg
 
Ne dajem nego priznajemo da je to vase , posle Bara do prevlake sve je nase . Lepo karte na sto , mape , ugovore
hoces mile staru goru , onda eto ti je.
Starino stara evo ti je sve do grada Bara .
3f6029869496ad5362618e66392a577e.jpg

......................................................................................................................................................................................
Kotore diko nasa.
Te tvoje mere rade u korist srpskih neprijatelja da se srpstvo i onako kukavno i razoreno jos vise podjeli i stvori jos dublji animozitet izmedju Srba
Pre 30god kad se kaze crnogorac to je podrzaumjevalo Srbina u superlativu kao kad kazes sumadinac znas da je to Srbin ali crnogorci su najveci i najcistokrvni Srbi ali vidis sta su lukavi neprijatelji uradili zavadili su bracu


Ko bre zavadi?
 
Pepiska kralja Nikolei njegovog unuka Aleksandra Karadjordjevica


Regent Srbije Aleksandar
Njegovom veličanstvu kralju Crne Gore – Cetinje
14/27. VII 1914.
(telegram)

Pokušali smo sve moguće ne bi li mogli uštediti srpskom narodu nove žrtve i terete, ali nismo uspeli, jer je Austro-Ugarska tražila da prinesemo na žrtvu dragu nezavisnost.

Bog je valjda tako hteo da srpski narod još jednom stavi svoj život u odbranu celoga Srpstva.

Uveren sam da moj dragi deda još jače može da ceni koliko je bio neopravdan zahtev Austro-Ugarske, koji je smišljen bio da zada smrtan udar sjajnoj budućnosti srpskog naroda.

Ispunjen sam velikom radošću kad sam saznao, i ako u to nisam ni sumnjao, da se Crna Gora solidarisala sa Srbijom u odbrani srpskoga naroda.

Naredbu za mobilizaciju dele srpske vojske izdao sam.

Svemogući Bog i pomoć carske i moćne Rusije biće na strani srpske pravde, a tako isto i javno mnenje civilizovane Evrope.

Šaljem pozdrav mojem mudrom i dragom dedi i hrabroj crnogorskoj vojsci.

Aleksandar



Kralj Nikola Petrović – Cetinje
Njegovom kralj. visočanstvu nasljedniku Aleksandru – Beograd
14/27. VII 1914.

(telegram)

Ponos srpskog plemena nije dopustio da se ide dalje u popuštanju. Slatke su žrtve koje se podnose za pravdu i nezavisnost narodnu.

U ime Božje, a uz pomoć naše vjekovne zaštitnice moćne Rusije i simpatije civilizovanih naroda, naš će Srpski Narod i iz ovoga velikog nametnutog mu iskušenja pobednički izaći i obezbediti svoju sjajnu budućnost.

Moji Crnogorci već su spremni na granici, da ginu u odbrani naše nezavisnosti.

Živio, moj mili unuče, na radost tvojega dragoga oca i moju!

Živjela hrabra srpska vojska! Živjelo naše milo Srpstvo!

Tvoj djed Nikola


I kao zahvalu Aleksandar zabranio dedi Nikoli povratak u Crnu Goru, pa je i umro van Crne Gore, a Aleksandrov sin isto dočekao , jer je i njegovom sinu Petru Tito zabranio povratak , pa je i Petar umro u inostranstvu. Ko božija kazna.
 
Sta ti je smjesno

нешто се помешало горе па да ти опет одговорим - пусти ти хвалисање, и то што ми ође шиптароидне усташе причају о Српству - но отиђи ти у неке непродане српске крајеве, па питај за мишљење о црногорцима
питај јуначке билећане нпр


видећеш шта ми је смешно
 
Poslednja izmena:
I "Car" Dušan je proglasio sebe za Cara i podiga SPC u nivo Patrijaršije, a Vaseljenski Patrijarh ga je anatomisa zbog toga, ali nije moga promijenit stvari. Naš Kralj barem nije bio anatomisan, niti je grku riječ dobio od Vaseljenskog Patrijarha, oni su čak u svoje spise ubrajali Crnogorsku Crkvu u autokefalne Crkve. No, nema potrebe mi nikome ništa da dokazujemo, samo ćemo ispravit istorijsku nepravdu učinjenu prema crnogorskom narodu 1918-e, a za to ćete se pitat vi taman ka i lanjski snijeg.
Miško Vukoviću ti li si čoče?
 

Back
Top