Da li ste USTAŠA ako danas letujete u Hrvatskoj?

Хрватска има озбиљан проблем са фашизмом и за мене је морално неприхватљиво да тамо летујем и остављам свој новац. Да је ситуација другачија, врло радо. Могу да разумем људе који су одатле и тамо имају куће или родбину, а при томе нису политички превише освешћени али либерале и патриоте који иду тамо не разумем.
 
Хрватска има озбиљан проблем са фашизмом и за мене је морално неприхватљиво да тамо летујем и остављам свој новац. Да је ситуација другачија, врло радо. Могу да разумем људе који су одатле и тамо имају куће или родбину, а при томе нису политички превише освешћени али либерале и патриоте који иду тамо не разумем.

Ти си један туриста у сто хиљада.

Покушавам да замислим неког Србина - или рецимо Руса - коме нуде неки јефтин аранжман у Хургади, на шта он каже "у Египту је на власти војна хунта, моји етички принципи не допуштају."

И не иде ми.
 
Ти си један туриста у сто хиљада.

Покушавам да замислим неког Србина - или рецимо Руса - коме нуде неки јефтин аранжман у Хургади, на шта он каже "у Египту је на власти војна хунта, моји етички принципи не допуштају."

И не иде ми.
16.08.2019
HRVATSKA SKUPA I PRLJAVA: Nemački mediji objavili RAZORNU KRITIKU hrvatskog turizma, ništa nisu propustili, ni SKUPLJE LEŽALJKE U HLADU, NI FEKALIJE U MORU...
08. travnja 2019
Otočki mediji otkrivaju: Hrvatska skupa i za britanske turiste!
Između šest država koje The Sun uspoređuje, Hrvatska koju reprezentira Zadar, najskuplja je od svih
https://www.vecernji.hr/vijesti/eng...-hrvatska-skupa-i-za-engleske-turiste-1311943
Petak, 31.08.2018
Postaje li Hrvatska preskupa destinacija stranim turistima?
https://www.cimerfraj.hr/aktualno/hrvatska-skupa-strancima
17.08.2019.
Hrvatsko primorje u nemilosti nemačkih medija: "Prljavo, preskupo, a nameštaj iz doba stare Jugoslavije!"
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...a-prljavo-preskupo-a-namestaj-iz-doba/kl5k01b

Toliko o jeftinim aranžmanima u hrvatskoj
 
  • Podržavam
Reactions: MJK
pozdrav-iz-hrvatske.jpg
 
16.08.2019
HRVATSKA SKUPA I PRLJAVA: Nemački mediji objavili RAZORNU KRITIKU hrvatskog turizma, ništa nisu propustili, ni SKUPLJE LEŽALJKE U HLADU, NI FEKALIJE U MORU...
08. travnja 2019
Otočki mediji otkrivaju: Hrvatska skupa i za britanske turiste!
Između šest država koje The Sun uspoređuje, Hrvatska koju reprezentira Zadar, najskuplja je od svih
https://www.vecernji.hr/vijesti/eng...-hrvatska-skupa-i-za-engleske-turiste-1311943
Petak, 31.08.2018
Postaje li Hrvatska preskupa destinacija stranim turistima?
https://www.cimerfraj.hr/aktualno/hrvatska-skupa-strancima
17.08.2019.
Hrvatsko primorje u nemilosti nemačkih medija: "Prljavo, preskupo, a nameštaj iz doba stare Jugoslavije!"
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/...a-prljavo-preskupo-a-namestaj-iz-doba/kl5k01b

Toliko o jeftinim aranžmanima u hrvatskoj
Pa s obzirom na dužinu obale, potencijale etc. bolje je negovati visoki turizam, nego se pretvoriti u Sutomore npr.
 
Ти си један туриста у сто хиљада.

Покушавам да замислим неког Србина - или рецимо Руса - коме нуде неки јефтин аранжман у Хургади, на шта он каже "у Египту је на власти војна хунта, моји етички принципи не допуштају."

И не иде ми.


Turista svaki normalan prvo razmislja o tome da li je tamo gde ide bezbedno i da li ce se vratiti ziv i zdrav sa porodicom. Zdravlje i bezbednost su na prvom mestu kod normalnih.

A avanturisti mogu da idu da letuju i u npr Al Hudaydah ili Adenu u Jemenu
 
Mare, to smo rešili -ko hoće nek im plati, ne tiče nas se (;
Чињеница је да Срби и даље иду у Макарску.Није то неки велики проценат али иде се.
Ја не идем нити ћу ићи,имам своје разлоге.
Посматрајући моју ширу околину и даље се највише иде у Црну Гору па Хрватску а тек трећа је Грчка (главни разлог је даљина Грчке,ништа друго).У Србији је већи проценат за Грчку јер је просто ближа.И то се дугорочно неће мењати.
 
Чињеница је да Срби и даље иду у Макарску.Није то неки велики проценат али иде се.
Ја не идем нити ћу ићи,имам своје разлоге.
Посматрајући моју ширу околину и даље се највише иде у Црну Гору па Хрватску а тек трећа је Грчка (главни разлог је даљина Грчке,ништа друго).У Србији је већи проценат за Грчку јер је просто ближа.И то се дугорочно неће мењати.
Zato što vam je blizu a i govorite ijekavicu.Meni nije blizu i ijekavica mi je teška.A fašizam je ipak kod njih zakon, razlog broj 1. za izbegavanje.
 
Чињеница је да Срби и даље иду у Макарску.Није то неки велики проценат али иде се.
Ја не идем нити ћу ићи,имам своје разлоге.
Посматрајући моју ширу околину и даље се највише иде у Црну Гору па Хрватску а тек трећа је Грчка (главни разлог је даљина Грчке,ништа друго).У Србији је већи проценат за Грчку јер је просто ближа.И то се дугорочно неће мењати.
Komša voli ronjenje i ići će sada po drugi put ove godine u Eviu. Ako sam dobro zapamtio, ceo aranžman u apartmanu koji ima 50-ak m2 za dve nedelje košta 200e.

Makarska je, pominjali smo i ranije ,tradicionalno paradajz turizam ili bribližno tome. Za one kojima se dopada, blizu im je, imaju svoje razloge zašto im se dopada, sloboda izbora.

Zaista sam u detinjstvu.video lep deo hrvatske obale, tako da i nemam neki otpor da boravim tamo gde sam suštinski nepoželjan, ne bih išao. Toliko toga treba novog videti, obići....
 
Ne kapiram one koje godinama zaredom letuju u istom mestu. Osim ako nemaju nekretinu. Ok, odeš na Siciliju, zavisii koliko dugo ostaješ, dvaput je dvaput i nisi sve video ili Krit...ali, zašto ne bi otišao na Korziku ili da vidiš norveške fjordove itd.. ako ti se uklapa u budžet
Meni je to isto lično glupo ,ili strano ajde , znam gomilu ljudi koji idu svake godine u Grčku , ili još gore u CG ,a finansijski bi mogli da priušte i druga mesta , čak to nekad ide dotle da letuju u istoj kući -apartmanu svake godine (a nije njihova naravno ) ,al dobro valjda ima ljudi kojima su samo sunce i slana voda bitna ,ne vole da eksperimentišu ,nego vole sigurnost jbm li ga . Moja komšinica je emigrarala devedesetih u SAD , sada je već 10 godina u Ženevi radi pri UN i ima odličnu zaradu , a na more svake godine ide u Rovinj , kao to joj je najbolje da spoji sa posetom NS jer ima avion iz BG za Pulu pa je "blizu" ,vidim po slikama , lep je taj Rovinj ,al baš svake godine , pogotovo kad možeš da ideš gde ti se prst na globusu zaustavi .
 
Meni je to isto lično glupo ,ili strano ajde , znam gomilu ljudi koji idu svake godine u Grčku , ili još gore u CG ,a finansijski bi mogli da priušte i druga mesta , čak to nekad ide dotle da letuju u istoj kući -apartmanu svake godine (a nije njihova naravno ) ,al dobro valjda ima ljudi kojima su samo sunce i slana voda bitna ,ne vole da eksperimentišu ,nego vole sigurnost jbm li ga . Moja komšinica je emigrarala devedesetih u SAD , sada je već 10 godina u Ženevi radi pri UN i ima odličnu zaradu , a na more svake godine ide u Rovinj , kao to joj je najbolje da spoji sa posetom NS jer ima avion iz BG za Pulu pa je "blizu" ,vidim po slikama , lep je taj Rovinj ,al baš svake godine , pogotovo kad možeš da ideš gde ti se prst na globusu zaustavi .
nije zeneva za svakog, moja drugarica je radila u zenevi u birou age kana i proputovala ceo svet a na letovanje isla na kubu jer je tamo najcistije i najlepse more...njene reci.
 
Ne kapiram one koje godinama zaredom letuju u istom mestu. Osim ako nemaju nekretinu. Ok, odeš na Siciliju, zavisii koliko dugo ostaješ, dvaput je dvaput i nisi sve video ili Krit...ali, zašto ne bi otišao na Korziku ili da vidiš norveške fjordove itd.. ako ti se uklapa u budžet
Исто размишљам, ја имам једног слупаног колегу који већ 10 година иде у Башке Воде (а знам да финансијски може ићи гдје хоће) и тако из године у годину.Не контам тај трип, то ми дође више као нека рутина.Ја волим да видим,да истражим.
 
Zato što vam je blizu a i govorite ijekavicu.Meni nije blizu i ijekavica mi je teška.A fašizam je ipak kod njih zakon, razlog broj 1. za izbegavanje.
Ја сам то већ писао,има и позитивних искустава у Хрватској(барем од ових који иду) али сама чињеница да постоји шанса да ме неко ружно погледа и да ми направи проблем јер сам Србин,због изражене србофобије која се појача почетком августа,ја не видим ту дестинацију за одмор.Јер када се одмарам онда се одмарам.
 
Ти си један туриста у сто хиљада.

Покушавам да замислим неког Србина - или рецимо Руса - коме нуде неки јефтин аранжман у Хургади, на шта он каже "у Египту је на власти војна хунта, моји етички принципи не допуштају."

И не иде ми.

Хрватска је европска земља, чланица ЕУ. Од њих су очекивања већа него од Египта.
 

Back
Top