Da li ste svojoj deci kupili stan ili stanove?

MilgredBulf

Aktivan član
Poruka
1.143
Ja nisam dobio stan a mogao sam sa lakoćom.

A razlog tome je taj da su moji roditelji svoj stan nasledili kao mladi. I nisu pridavali značaj tome već je to bilo nešto što je bilo onako usputno i prosto desilo se.

Da su živeli godinama kao podstanari ili u zajednici i bez privatnosti onda bi verovatno bolje razumeli kako je to pa bih ja stan dobio u osnovnoj šoli da me čeka kada porastem. Jer bi znali kako je.

Probajte nekada da se stavite u ulogu svog deteta.
 
Ja nisam dobio stan a mogao sam sa lakoćom.

A razlog tome je taj da su moji roditelji svoj stan nasledili kao mladi. I nisu pridavali značaj tome već je to bilo nešto što je bilo onako usputno i prosto desilo se.

Da su živeli godinama kao podstanari ili u zajednici i bez privatnosti onda bi verovatno bolje razumeli kako je to pa bih ja stan dobio u osnovnoj šoli da me čeka kada porastem. Jer bi znali kako je.

Probajte nekada da se stavite u ulogu svog deteta.
a zasto bi roditelj to morao da mu obezbedi?
i tom roditelju niko nije obezbedio nego se sam potrudio da ga stvori.
neka i dete stvori stan za sebe kao sto je i roditelj za sebe.
 
Ja nisam dobio stan a mogao sam sa lakoćom.

A razlog tome je taj da su moji roditelji svoj stan nasledili kao mladi. I nisu pridavali značaj tome već je to bilo nešto što je bilo onako usputno i prosto desilo se.

Da su živeli godinama kao podstanari ili u zajednici i bez privatnosti onda bi verovatno bolje razumeli kako je to pa bih ja stan dobio u osnovnoj šoli da me čeka kada porastem. Jer bi znali kako je.

Probajte nekada da se stavite u ulogu svog deteta.
Pa nece moci da dobijes u osnovnoj ,jer sigurno nemas od cega da placas racune ,pa ti ne treba da siris studentsko dupe na tudj racun
A normalno da deca naslede sve kad se ode na onaj svet,pre toga ne
 
Pa nece moci da dobijes u osnovnoj ,jer sigurno nemas od cega da placas racune ,pa ti ne treba da siris studentsko dupe na tudj racun
A normalno da deca naslede sve kad se ode na onaj svet,pre toga ne

Sva deca koju ja znam da su dobila stanove tokom fakulteta po Beogradu su razbila studije na državnim fakultetima. Sve su to naravno bila deca iz unutrašnjosti. Mir ko može da obezbedi detetu treba da mu obezbedi.
 
Sva deca koju ja znam da su dobila stanove tokom fakulteta po Beogradu su razbila studije na državnim fakultetima. Sve su to naravno bila deca iz unutrašnjosti. Mir ko može da obezbedi detetu treba da mu obezbedi.
Pa ne bas mislim da su ta deca raspad potrosackog drustva, iako se tebi i njima cini da su normalni,bas moj stan je kupljen nesposobnoj ceri iz unutrasnjosti
 
Pa ne bas mislim da su ta deca raspad potrosackog drustva, iako se tebi i njima cini da su normalni,bas moj stan je kupljen nesposobnoj ceri iz unutrasnjosti
Zbog čega je neko kome su roditelji obezbedili krov nad glavom raspad potrošačkog društva? Zašto ja sutra ne bih svom detetu ako mogu pružio bolju startnu poziciju u životu?

Suština je da nova generacija nastavi napred a ne da se stalno vraća nazad i počinje od početka. Ako mu ja obezbedim krov nad glavom on će moći da ulaže snage u nešto drugo.
 
Zbog čega je neko kome su roditelji obezbedili krov nad glavom raspad potrošačkog društva? Zašto ja sutra ne bih svom detetu ako mogu pružio bolju startnu poziciju u životu?

Suština je da nova generacija nastavi napred a ne da se stalno vraća nazad i počinje od početka. Ako mu ja obezbedim krov nad glavom on će moći da ulaže snage u nešto drugo.
Xaxaxa u sta drugo ako treba svom detetu da kupe stan:lol:boze kako ste nesposobni i posle se bunis sto su firmu dali burazeru
 
Xaxaxa u sta drugo ako treba svom detetu da kupe stan:lol:boze kako ste nesposobni i posle se bunis sto su firmu dali burazeru
Možda je burazeru ta ostavljena firma napravila stan? Ili će da mu tek napravi.

Bili ste dužni da ne userete državu i da svojoj deci ostavite državu u kojoj mogu normalno da žive. Vi ste uspeli da državu userete. A nama pričate da smo nesposobni.
 
Možda je burazeru ta ostavljena firma napravila stan? Ili će da mu tek napravi.

Bili ste dužni da ne userete državu i da svojoj deci ostavite državu u kojoj mogu normalno da žive. Vi ste uspeli da državu userete. A nama pričate da smo nesposobni.
Xexexe znaci kazes nema stranog uticaja zapada u unistavavanju jugoslavije,ni sloba i ostale vlasti nego smo mi krivi ,mi smo ih birali a,mislim da tvoj mozak ne dopire dalje od toga sto nista nisi dobio na izvolte i nastavices da kukas kako smo mi krivi sto ti neces nista sam stvoriti
 

Mogu da uloži snage da zaradi novac i uloži ga u razvoj biznisa, ili može da ga uloži u pokretanje istog ako ga već nema. Može da ga uloži u sadržajniji život svoje dece u smislu putovanja, upoznavanja drugih narod i kultura. U masu pametnih stvari novac može da se uloži. Mogu deci da se plate ozbiljne škole jezika, pa odlazak u školu jezika u inostranstvo da upoznaju druge narode, kulture, običaje. Da sutra izrastu u normalne ljude koji ne misle da nas Srbe ceo svet mrzi a zapravo svet videli nisu. Može da se uloži u dodatno obrazovanje.

Po meni je ta Srpska teorija "kako je bilo meni neka bude i tebi" potpuno pogrešna. Zato i ne napredujemo kao društvo jer se svaka generacija vrati na nulu ili još gore. mi idemu nazad.

Ako je pre lupam 30 godina stan od 50 kvadrata kostao 50 000 maraka a danas kosta 100 000 eur trebalo bi da za isti može da se zaradi sa istim ili približnim radnim naporom zato što su i primanja porasla. Što kod nas nije slučaj. Ja bih trebao da mogu sa istim radnim naporom i zalaganjem da mogu da započnem isti posao koji je započeo moj 80tih. Istina je da sa tim parama sa kojima je on počeo u današnjoj državi ne mogu da ispunim osnovne uslove, a da zaradim da počnem po današnjim uslovima ne mogu da 100 živoa da radim 24 h na dan,

Nema proporcije između rasta primanja i rasta cena. I to je glavni problem.
 
Ja nisam dobio stan a mogao sam sa lakoćom.

A razlog tome je taj da su moji roditelji svoj stan nasledili kao mladi. I nisu pridavali značaj tome već je to bilo nešto što je bilo onako usputno i prosto desilo se.

Da su živeli godinama kao podstanari ili u zajednici i bez privatnosti onda bi verovatno bolje razumeli kako je to pa bih ja stan dobio u osnovnoj šoli da me čeka kada porastem. Jer bi znali kako je.

Probajte nekada da se stavite u ulogu svog deteta.
Stanovao sam privatno,mozda koliko ti imas godina i nisam razmisljao o tome da nasledim stan.Kao i sto nisam,jer kada je cale dobio stan '70-ih pocela je i prepirka izmedju nas dvojice.Ne u vezi stana,vec uopste.Postalo je sve zesce i zesce.Tu su mi bili i stariji brat i sestra.Brat se ozenio i otisao,sestra se udala i otisla.Ostao ja sam sa caletom i macehom.Zahuktavale se svadje naveliko.Jedva sam cekao da zavrsim srednju i da ode u tri lepe.Sto dalje od njih'81-ve sam otisao,a '82-ge se zaposlio.Mada mi je brat stalno pricao da se malo smirim i stisam da bi mi ostao stan.Ebes takav stan kada moras da prolazis pakao i svakodnevne svadje.Sada imam 2 stana u istoj zgradi,nisu u gradu,ali su dobri i kada ja i zena pomremo cerke imaju sta da podele.I ni malo ne zalim sto nisam bio cutljiv i nasledio caletov stan.
 

Back
Top