Da li ste srećne?

Kada bi ste morale da kažete jednom rečju rekle bi ste?

  • Da, srećna sam

  • Ne, nisam srećna


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Heh... Srećne i zadovoljne žene u zemlji u kojoj je trećina stanovništva nezaposlena,
prosečna plata oko 300 evra, prosečna potrošačka korpa oko 500, prosečan penis 13cm...

Srećne ste i zadovoljne zbog prosečnosti?

Da, znam. Većina vas će reći da sreća ne leži u novcu, već u količini (prosečnosti).

Znas sta, ako tako gledamo, onda treba da placem svaki put kada Ameriku strefi tornado i da padnem u depresiju kada su u Australiji poplave ili u Indiji crkne krava...

Daj molim te...
 
Znas sta, ako tako gledamo, onda treba da placem svaki put kada Ameriku strefi tornado i da padnem u depresiju kada su u Australiji poplave ili u Indiji crkne krava...

Daj molim te...

Nije to fora..nego kad komsiji crkne krava ovaj je kao srecan:lol:e pa to nije smisao zivota..nego kad neko kaze zivot iz snova..to je valjda ono cemu tezimo celog zivota..pa zato ne mozemo vagati sta je za pojedine sreca..ok neko ima decu i srecan je covek..to su i cigancici u kartonjarama..ali realno pricamo..ne da nam ribica ispuni 3 zelje od kojih je prva zdravlje:lol:
 
Nije to fora..nego kad komsiji crkne krava ovaj je kao srecan:lol:e pa to nije smisao zivota..nego kad neko kaze zivot iz snova..to je valjda ono cemu tezimo celog zivota..pa zato ne mozemo vagati sta je za pojedine sreca..ok neko ima decu i srecan je covek..to su i cigancici u kartonjarama..ali realno pricamo..ne da nam ribica ispuni 3 zelje od kojih je prva zdravlje:lol:

Realno i kazem. Bilo je trenutaka kada nisam imala pare hleba da jedem, ali nisam padala u depresiju i kukala i izjasnjavala se kao nesrecna... Nego brate u kostac sa problemom pa guraj i dokle stignes... Sada imam tu cuvenu prosecnu platu, ali radim i privatno pa mogu sebi da priustim neke stavari... Mogu da kazem da sam nesrecna ako poredim sa platom od nekoliko hiljada miliona ziliona evra i sta ti ja znam...

Ja imam lipicanera koji me je kostao na vagu i mogu da kazem da sam nesrecna jer nemam konja od milion evra za Olmipjadu.. A nisam nesrecna, cak naprotiv...

Uvek mozemo da kukamo sto nemamo vise...

ALi je poenta u unutrasnjem zadovoljstvu i miru u dusi...
 
Realno i kazem. Bilo je trenutaka kada nisam imala pare hleba da jedem, ali nisam padala u depresiju i kukala i izjasnjavala se kao nesrecna... Nego brate u kostac sa problemom pa guraj i dokle stignes... Sada imam tu cuvenu prosecnu platu, ali radim i privatno pa mogu sebi da priustim neke stavari... Mogu da kazem da sam nesrecna ako poredim sa platom od nekoliko hiljada miliona ziliona evra i sta ti ja znam...

Ja imam lipicanera koji me je kostao na vagu i mogu da kazem da sam nesrecna jer nemam konja od milion evra za Olmipjadu.. A nisam nesrecna, cak naprotiv...

Uvek mozemo da kukamo sto nemamo vise...

ALi je poenta u unutrasnjem zadovoljstvu i miru u dusi...

E pa tooo..ako smo srecni i kad ima i kad nema onda ne mozemo nabrajati poso kuca kuca poso da smo srecni..ja ocu da zivim na moru na nekom ostrvu i nikad necu biti srecan:lol:zato je ova tema pre za psihologiju
 
Ja stavila da sam srecna..
Polozila sam ispit, tako da je to jos vise upotpunilo tu srecu.. Postoje trenuci kad sam nesrecna, ali, opet, ni ti trenuci ne mogu da se porede sa celokupnim, dosadasnjim, dvadesetdvogodisnjim, zivotom..
Generalno sam srecna, sa malim elementima nesrece koji remete srecu..
 
Heh... Srećne i zadovoljne žene u zemlji u kojoj je trećina stanovništva nezaposlena,
prosečna plata oko 300 evra, prosečna potrošačka korpa oko 500, prosečan penis 13cm...

Srećne ste i zadovoljne zbog prosečnosti?

Da, znam. Većina vas će reći da sreća ne leži u novcu, već u količini (prosečnosti).

Ček da završim razgovor moj i tako kaže meni mm , eh dušo sada kada bi rekla nekome da si srećna on bi ti od zavisti pozavideo i naveo milion razloga zbog kojih je on zapravo nesrećan :manikir:
 
Jesam :)
A zasto bih uslovljavala sopstvenu srecu? Ljudi koji skoro nikad nisu srecni, uvek cekaju na neki spoljni faktor da ih usreci..
dakle, od onih velikih- kad dobijem ovaj posao-bicu srecan/srecna, kad osnujem porodicu bicu srecan/srecna, do onih banalnih - kad kupim ovaj dzemper bicu srecna, kad smrsam par kg bicu srecan/srecna

A srecna sam jer sam ziva, zdrava, volim, voljena sam, imam prijatelje, roditelje, sestru, rodbinu, ok sam finansijski, poslovno me niko ne ugnjetava i td..
To ne znaci da nemam zute minute i dane kad sam loseg raspolozenja
..

:ok:


Да не трошим тастатуру....z;)
 
Prosto je očaravajuća jednostavnost vašeg duha, drage moje.
Fascinantni intelektualno-emotivni sklopovi - ovde fali malo onoga, onde malo emocija, ali, važno je da to i dalje šljaka. :)

Ispričaću vam jednu priču. Ona nas upozorava da niko, osim ako ta osoba to ne uradi sama, ne može da promeni prirodu
ljudskog bića, a pogotovu žensku prirodu. Priča, tačnije basna, ide ovako:

Pojavi se pred lavom, kraljem životinja, kučka koja se stalno žali:
- Veličanstvo, mrzim kad me zovu "kučka", to je tako ružno i ponižavajuće
ime! Možete li da mi date neko drugo?
- Čak iako ti promenim ime, ostaćeš ista.
- Stavite me na probu, veličanstvo.
- Dobro, poveriću ti ovo veliko parče svežeg crvenog mesa. Sačuvaj ga do
jutra i nemoj ga ni pipnuti.
Lav se udalji. Ženski pas provede sat-dva pored ukusnog komada hrane.
Usta joj se napuniše pljuvačkom. Kad prođe treći sat, ona poviče:
- Kakva sam neznalica ispala! Kako nisam shvatila da je reč KUČKA
divna!
Izgovorivši to, proguta meso i sva srećna pobegne.

Dakle, već sam napomenuo o čemu govori ova priča - o ljudskoj prirodi koju je gotovo nemoguće promeniti. Međutim, mogao bi joj se dati i pozitivan smisao: lav je shvatio prirodu ženskog psa, i poštuje je. Kada se, dakle, kučka, zato što se poredi sa kraljem, oseti nezadovoljna sobom, ovaj je postavi pred iskušenje koje će joj otkriti šta je ona u stvari. Kučka će prestati da se potcenjuje i priznaće da joj se, time što je jedinstvena, vraća radost za životom. Kralj joj je preneo suštinu. Sada, odbijajući da bude lav i prihvatajući da bude kučka, moći će da uživa na svom mestu i bude srećna što je živa, zdrava, voljena, što je niko ne ugnjetava...
 
Poslednja izmena:
Heh... Srećne i zadovoljne žene u zemlji u kojoj je trećina stanovništva nezaposlena,
prosečna plata oko 300 evra, prosečna potrošačka korpa oko 500, prosečan penis 13cm...

Srećne ste i zadovoljne zbog prosečnosti?

Da, znam. Većina vas će reći da sreća ne leži u novcu, već u količini (prosečnosti).

Pa šta, spojimo dvojicu prosečnih, i taman kol'ko treba! :lol:
 
Građanska pristojnost ti nalaže da ne ostaneš ravnodušna pred tuđom nedaćom, nesrećom.
Objasni mi kako je moguće da 90% anketiranih, na pitanje odgovori "da, srećna sam"!?!
Sreća i radost uglavnom idu u paketu. Nameće se jednostavno pitanje: kako je moguće
da većina žena u Srbiji postane slepa end gluva na sve ovo što se dešava?
Vanda je juče štrajkovala, dakle, bila je nesrećna, a već danas je srećna? Kako to uspevate?

Нисам несрећна. Тек ћу да штрајкујем. И не због несреће, него због неправде.
И бићу срећна кад успем у својим намерама.
Помисао на срећу коју ћу остварити ствара задовољство у мени. :)
 
Нисам несрећна. Тек ћу да штрајкујем. И не због несреће, него због неправде.
И бићу срећна кад успем у својим намерама.
Помисао на срећу коју ћу остварити ствара задовољство у мени. :)


I u meni! I daj, poguraj tamo te jubilarne nagrade, vodim u kafanu. :lol:
 
Generalno, da li ste srećne svojim životom?
Zašto da, zašto ne?

Da, sretna jer sam zdrava i nakon svega sto me je snašlo u životu. Što bi rekli, pri zdravoj sam svesti i čistoj pameti. :) To je onako da kazem zbog cega sam sretna i jer su moji svi zivi i zdravi. Nesretna, jer se osećam ne voljeno i ne shvaćeno; sto sam zamišljala sve drugačije. Što sam zivela u zabludama da ce osobe koje volim najviše na svetu biti uvek uz mene. Sto nije ni on bio uz mene tu, kada mi je najvise trebao. Najvise sam nesretna, sto se ne rodih pod sretnom zvezdom...tada bih valjda i ja srela do sada svoju srodnu dušu i bila nečija princezica. :kiss:
 
Нисам несрећна. Тек ћу да штрајкујем. И не због несреће, него због неправде.
И бићу срећна кад успем у својим намерама.
Помисао на срећу коју ћу остварити ствара задовољство у мени. :)
Halo, halo... Dobar dan, mogu li da dobijem Vandu?

- Hej, Vandice, zdravo! Srećan sam što te čujem. Kako si?
(a ti sada odgovaraš)
- Haj, Kojote! Srećna sam i ja kad čujem tvoj glas (razuma, prim kuc.).
Dobro sam, hvala na pitanju. Ne mogu baš da kažem da sam srećna,
ali nisam ni nesrećna. Osećam se dobro, radni elan mi je na visini, čula
izoštrena i spremna za borbu. Za dugu, dugu borbu, koja, nažalost, neće
doneti neki veliki rezultat, ali je u današnje vreme svaka pobeda - razlog više za radost i slavlje.
- Sreću, kažeš?
- Ne sreću, kojote, samo trenutnu radost što smo izvojevali kakvu-takvu, da ne
kažem pirovu pobedicu. Inače, ne žalim se ja, naučila sam da izlazim na kraj sa malim prihodima, i da se RADUJEM malim stvarima, ali ima još toliko stvari koje
bi trebalo uraditi, pokušati popraviti... NE, SREĆNA NISAM. Ne još uvek.

Dakle, u konkretnom slučaju logično je bilo odabrati opciju "ne, nisam srećna",
jer to automatski ne znači biti nesrećan. Naravno da ti ni deset puta veći
mesečni prihodi neće automatski doneti sreću. Omogućiće ti da se možda češće
osetiš radosna, jer novcem se kupuje vreme, višak slobodnog vremena
koji trošiš na bavljenje poslovima koje voliš, koji te ispunjuju i često čine radosnom:
čitanje, gledanje filmova, češći i duži odlasci na odmor (i u kafanu, jašta!), na kraju
(ili na početku - ko kako voli) donacije, ktitorstva, paketići humanitarne pomoći koju
možeš lično ti pružiti ljudima kojima je to potrebno, itd, itd...
 
Halo, halo... Dobar dan, mogu li da dobijem Vandu?

- Hej, Vandice, zdravo! Srećan sam što te čujem. Kako si?
(a ti sada odgovaraš)
- Haj, Kojote! Srećna sam i ja kad čujem tvoj glas (razuma, prim kuc.).
Dobro sam, hvala na pitanju. Ne mogu baš da kažem da sam srećna,
ali nisam ni nesrećna. Osećam se dobro, radni elan mi je na visini, čula
izoštrena i spremna za borbu. Za dugu, dugu borbu, koja, nažalost, neće
doneti neki veliki rezultat, ali je u današnje vreme svaka pobeda - razlog više za radost i slavlje.
- Sreću, kažeš?
- Ne sreću, kojote, samo trenutnu radost što smo izvojevali kakvu-takvu, da ne
kažem pirovu pobedicu. Inače, ne žalim se ja, naučila sam da izlazim na kraj sa malim prihodima, i da se RADUJEM malim stvarima, ali ima još toliko stvari koje
bi trebalo uraditi, pokušati popraviti... NE, SREĆNA NISAM. Ne još uvek.

Dakle, u konkretnom slučaju logično je bilo odabrati opciju "ne, nisam srećna",
jer to automatski ne znači biti nesrećan. Naravno da ti ni deset puta veći
mesečni prihodi neće automatski doneti sreću. Omogućiće ti da se možda češće
osetiš radosna, jer novcem se kupuje vreme, višak slobodnog vremena
koji trošiš na bavljenje poslovima koje voliš, koji te ispunjuju i često čine radosnom:
čitanje, gledanje filmova, češći i duži odlasci na odmor (i u kafanu, jašta!), na kraju
(ili na početku - ko kako voli) donacije, ktitorstva, paketići humanitarne pomoći koju
možeš lično ti pružiti ljudima kojima je to potrebno, itd, itd...

,,Хало, Којо, тренутно сам веома срећна! Мој драги муж припрема вечеру, старији син свира и уживамо у музици, млађи се смеје са нама у соби, а ја се дописујем са тобом! Има ли веће среће?'' :)
 
Halo, halo... Dobar dan, mogu li da dobijem Vandu?

- Hej, Vandice, zdravo! Srećan sam što te čujem. Kako si?
(a ti sada odgovaraš)
- Haj, Kojote! Srećna sam i ja kad čujem tvoj glas (razuma, prim kuc.).
Dobro sam, hvala na pitanju. Ne mogu baš da kažem da sam srećna,
ali nisam ni nesrećna. Osećam se dobro, radni elan mi je na visini, čula
izoštrena i spremna za borbu. Za dugu, dugu borbu, koja, nažalost, neće
doneti neki veliki rezultat, ali je u današnje vreme svaka pobeda - razlog više za radost i slavlje.
- Sreću, kažeš?
- Ne sreću, kojote, samo trenutnu radost što smo izvojevali kakvu-takvu, da ne
kažem pirovu pobedicu. Inače, ne žalim se ja, naučila sam da izlazim na kraj sa malim prihodima, i da se RADUJEM malim stvarima, ali ima još toliko stvari koje
bi trebalo uraditi, pokušati popraviti... NE, SREĆNA NISAM. Ne još uvek.

Dakle, u konkretnom slučaju logično je bilo odabrati opciju "ne, nisam srećna",
jer to automatski ne znači biti nesrećan. Naravno da ti ni deset puta veći
mesečni prihodi neće automatski doneti sreću. Omogućiće ti da se možda češće
osetiš radosna, jer novcem se kupuje vreme, višak slobodnog vremena
koji trošiš na bavljenje poslovima koje voliš, koji te ispunjuju i često čine radosnom:
čitanje, gledanje filmova, češći i duži odlasci na odmor (i u kafanu, jašta!), na kraju
(ili na početku - ko kako voli) donacije, ktitorstva, paketići humanitarne pomoći koju
možeš lično ti pružiti ljudima kojima je to potrebno, itd, itd...

Ko si ti? Ti nisi kojote, isuviše si normalan!
 
,,Хало, Којо, тренутно сам веома срећна! Мој драги муж припрема вечеру, старији син свира и уживамо у музици, млађи се смеје са нама у соби, а ја се дописујем са тобом! Има ли веће среће?'' :)
Uh, kupila si me ovom slikom, Ribice, za večeras! :zcool:
Daću ti savet kako da postaneš još srećnija (jer sreći nema kraja, je l')!
Jedan moj prijatelj, inače poslovni čovek koga je finansijska kriza gotovo
potpuno zaustavila, kaže svojoj ženi:
- Draga, imam sjajnu ideju kako da prištedimo još neki dinar!
Nauči da kuvaš ovako dobro kao ja, i mogli bismo da otpustimo služavku! :D
- Ja imam još bolju ideju, dragi! - odgovara preda mnom njegova supruga -
Nauči da vodiš ljubav i mogli bismo da otpustimo i šofera! z:lol:z:mrgreen:

Ko si ti? Ti nisi kojote, isuviše si normalan!
Bio je to trenutak slabosti, dušo. Oprosti... :deda:

Радо, не познајеш човека! Мислиш, ако нема гризогуза, нема ни Које? :) Вараш се!
Učiteljica Vandica htela je da se svojoj prijateljici Radi predstavi kao vrhunski lovac na kojote i njihov vrsni poznavalac. Jednog dana odvede svoju prijateljicu u preriju, da je inicira. Iznenada, iza povećeg žbuna, dve žene-lovci otkriju tragove jednog kapitalnog primerka. Stručnjak Vanda kaže svojoj prijateljici Radi:
- Sada imamo jedinstvenu priliku! Ti ćeš pratiti njegov trag sa leve strane,
da vidimo otkuda kojot ide, a ja ću trag pratiti sa desne, da vidimo kuda odlazi! z:lol: :zimag:

:rotf:
Više volim kad grize.:)
Elem, Kojotu se u sred' Mesta nenormalne lepote pokvari auto. Rada se vraća s pijace u Tvrđavi i nosi veliki paket banana u rukama. Rada i Kojot sreću se na bus-stanici kod Konja i shvate da će se voziti istom linijom. Stiže bus. U bus zajedno sa njima ulazi mnogo ljudi. Pošto je guraju, Rada pokušava da zadrži Banane kako zna. Na kraju, jedna ruka joj je gore i drži šipku, a druga dole. Ona dole čvrsto drži jednu bananu i povremeno se osmehuje Kojotu. Posle nekoliko stanica u ovoj poziciji, Rada čuje Kojotov glas: "Rale, dušo, da li bi mogla da me pustiš? Ovde silazim. z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top