Da li ste spremni da ostanete sami?

Bolje biti sam nego sa svakim.
Što fali biti sam, nitko ti ne zvecka nad glavom,ne valja ti to tako,ne valja ti ovako,sto god da napravis nikad nista ne valja...Koliko ima bracnih partnera sto varaju jedno drugi,pa heben ti ja takav onda Brak,bolje biti sam nego da ti se ruga selo zbog cega,koliko ima brakova di se vrsi nasilje nad jednom i drugom stranom a sto ce mi to.....Nije sramota biti sam,sramota je kad se bracni parovi ne postivaju ne drze jedno do drugoga pa se gledaju ko najveci neprijatelhi,a u svemu tome dica tu ispastaju najvise, samo ko se siti dice tad....Gledam,vidim i slusam to sve oko sebe pa znam sto govorim...
P.s

Zato ja vani ne smim izaci politi travu od susjeda,oni bi gledali vidi susjede sto se poliva, a zene bi sa prozora eeeee sto gledate onu štracu tamo ha ha ha ha ....
 
Bolje biti sam nego sa svakim.
Što fali biti sam, nitko ti ne zvecka nad glavom,ne valja ti to tako,ne valja ti ovako,sto god da napravis nikad nista ne valja...Koliko ima bracnih partnera sto varaju jedno drugi,pa heben ti ja takav onda Brak,bolje biti sam nego da ti se ruga selo zbog cega,koliko ima brakova di se vrsi nasilje nad jednom i drugom stranom a sto ce mi to.....Nije sramota biti sam,sramota je kad se bracni parovi ne postivaju ne drze jedno do drugoga pa se gledaju ko najveci neprijatelhi,a u svemu tome dica tu ispastaju najvise, samo ko se siti dice tad....Gledam,vidim i slusam to sve oko sebe pa znam sto govorim...
P.s

Zato ja vani ne smim izaci politi travu od susjeda,oni bi gledali vidi susjede sto se poliva, a zene bi sa prozora eeeee sto gledate onu štracu tamo ha ha ha ha ....
Pa narod će te čudno gledati i ako ostaneš sama do 40-te. Jbg, tako je. A što se tiče svih tih problema koje si navela u vezi sa -biti sa nekim- je tu malo
i pitanje koliko si u životu "čistunac" što se tiče odnosa. Ja nisam recimo te sorte, iako gore navedene stvari znaju žestoko da namuče, slažem se. Posle evo 38 godina mislim da nas odnosi i situacije(i dobre i loše) bogate kao ličnoost. TO, da je samo po mom je nekako prevaziđena taktika. Jeste, bude sve po tvom, a ono sve kao malo sama sebe lažeš, prejedeš se sama svojih principa i načina. Mislim da smo pozvani u ovu tvorevinu da se "češemo" o drugoga. A u tom češanju otpadne i nešto tog zloglasnog -ega- sa nas:), što je samo dobro. Eto ne zameri, to je moja vizija punoće života.
 
Da li ste razmišljali da možda nikada nećete ni biti sa tom nekom realnom ili zamišljenom osobom,tj. partnerom, "svojom drugom polovinom" ? Da li ste razmišljali da vam možda nije "dato" da doživite tu neku ljubav i partnerstvo koje smatrate idealnim i koje očekujete u nekoj budućnosti ?
Šta mislite o izreci " svaka krpa nađe zakrpu" ? Da li je to samo utešna poruka koja neko vreme olakšava to što ste sami,projektujući ostvarenje negde u budućnost, ili neke krpe zapravo i treba da ostanu nezakrpljene ?
Спреман сам да останем сам ако не сретнем моју "сродну душу".
 
Da li ste razmišljali da možda nikada nećete ni biti sa tom nekom realnom ili zamišljenom osobom,tj. partnerom, "svojom drugom polovinom" ? Da li ste razmišljali da vam možda nije "dato" da doživite tu neku ljubav i partnerstvo koje smatrate idealnim i koje očekujete u nekoj budućnosti ?
Šta mislite o izreci " svaka krpa nađe zakrpu" ? Da li je to samo utešna poruka koja neko vreme olakšava to što ste sami,projektujući ostvarenje negde u budućnost, ili neke krpe zapravo i treba da ostanu nezakrpljene ?
A mnogi su i vezama i brakovima pa su opet sami citav zivot, tako da i nije neki problem .
 
Da li ste razmišljali da možda nikada nećete ni biti sa tom nekom realnom ili zamišljenom osobom,tj. partnerom, "svojom drugom polovinom" ? Da li ste razmišljali da vam možda nije "dato" da doživite tu neku ljubav i partnerstvo koje smatrate idealnim i koje očekujete u nekoj budućnosti ?
Šta mislite o izreci " svaka krpa nađe zakrpu" ? Da li je to samo utešna poruka koja neko vreme olakšava to što ste sami,projektujući ostvarenje negde u budućnost, ili neke krpe zapravo i treba da ostanu nezakrpljene ?
Мислим да је много лакше поднети то што патиш ЗА неким него да паташ КРАЈ неког. Људи који немају иза себе брак, заједнички живот... углавном размишљају ”само да не будем сам”. Ако искусиш и заједнички живот који те разбољева, онда самоћу видиш као спас.
Наравно, најлепше је делити живот са блиским бићем, али ако се и мимоиђете није смак света.
А са друге стране, имам другарице које су дубоко у четрдесетим, немају децу а желе још увек, немају ни партнере и видим колико пате. Поготово им је било неизмерно тешко током затврања док је трајало оно лудило. Саслушам их, ако питају за мишљење кажем управо оно горе како мислим, али се трудим да што мање филозофирам. Лако је мени да имам такав став када имам оно што оне желе а за шта не ради време, што се не може купити. Могу да загрлим и да пожелим оно што је најбоље за њих, ма шта то било :heart:
 

Back
Top