Quantcast

Da li ste pročitali tu knjigu i kakav utisak je ona ostavila na vas?

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
907
Poštovani prijatelji i drage prijateljice,

Volela bih da se malo uozbiljimo na pf filozofije i da međusobno delimo znanje, a ne mržnju, začikivanje, nadgornjavanje i ostale gluposti. Iz tog razloga započinjem sa ovom divnom temom živeći u nadi da će me pravi bibliofili podržati i na isti način odreagovati - napisati šta su pročitali i kakav je utisak to ostavilo na njih. Naravno da ovakve teme iniciraju i ozbiljne rasprave, tu se u znanju možemo nadgornjavati, šaliti i misaono čačkati, do mile volje, ali uvek pazeći da poštujemo mišljenje jedni drugih. Šta vi mislite o tome i da li želite sa nama da delite ono što je tema ove teme? Hvala svima koji mi se pridruže na ovom mestu !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Rule of Four - Ian Caldwell and Dustin Thomason (Pravilo četvorice) – obavezno pročitati, kako bismo mogli saznati da se protiv vatikanskog zla, krvoprolića, mraka, mržnje, razvrata i bezumlja može, i mora – nemamo drugog izbora, boriti, i izboriti, samo zdrava pamet ljudska ...

Bezvremenski intrigantna, solidnim znanje začinjena i krajnje maštovita, knjiga "Pravilo četvorice", sam bih to najrađe preveo kao "pravilo četverosti", je priča o mladiću, Tomas Corelli Sullivan, na raskršću između obećanja budućnosti i čari prošlosti kojeg pokreću prijateljstvo i ljubav... Tom Sullivan, čiji je otac bio opsednut Hypnerotomachijom, i Paul Harris, čija budućnost ovisi o njezinom tekstu, konačno su na pragu otkrivanja tajne koju knjiga skriva više od pet vekova, ali tek što počnu shvaćati veličinu otkrića do kojeg dolaze, princetonški univerzitet poljulja strašan događaj. Student koji je radio na istraživanju Hypnerotomachije ustreljen je u tamnim, promajno-ladnim, memlivim i grozeće tihim hodnicima katedre za istoriju. Tim ubistvom započinje koloplet smrti i otkrića koji prisiljava Toma, Paula i njihova dva cimera, Charli i Gil, da sudeluju u drami koja okružuje knjigu čiju su moć i značenje dugo vremena krivo tumačeni...

Radnja započinje na univerzitetu Princeton, na Veliki petak 1999. Veče uoči promocije dva su studenta nadomak rešenju tajne Hypnerotomachije Poliphili, renesansnog teksta koji već stolećima zbunjuje naučnike: petsto godina stara tajna Hypnerotomachije samo što nije odgonetnuta. Dvojica prijatelja kopaju po bizarnom svetu Hypnerotomachije, svetu zaboravljene erudicije, neobičnih seksualnih apetita i stravičnog nasilja...

Čitajući sve to imao sam isti osećaj kao i Nelson DeMille, autor "Up Country" i "The General's Daughter", jer, zaista, je to osećanje bilo, kao što mladi danas, onako šarlatanski, kroz glupi kes od uveta do uveta, izuste "3 u 1", kao da su se spojili u misaonu nerazmrsivost Scott Fitzgerald, Umberto Eco i Dan Brown i napisali taj roman - 'Pravilo četvorice'.
Neverovatno, briljantno postignuće - obavezno štivo za sve koji su željni, kao Sahara kiše, čak i mnogo više, prave nauke koja misaonost razigra, raspeva i stavi je na slatke muke ...

Slika lahko vsebuje: besedilo, ki pravi »THE RULE OF FOUR IAN CALDWELL DUSTIN THOMASON«

Poslednja izmena od moderatora:
Poruka
23.893
Poštovani prijatelji i drage prijateljice,

Volela bih da se malo uozbiljimo na pf filozofije i da međusobno delimo znanje, a ne mržnju, začikivanje, nadgornjavanje i ostale gluposti. Iz tog razloga započinjem sa ovom divnom temom živeći u nadi da će me pravi bibliofili podržati i na isti način odreagovati - napisati šta su pročitali i kakav je utisak to ostavilo na njih. Naravno da ovakve teme iniciraju i ozbiljne rasprave, tu se u znanju možemo nadgornjavati, šaliti i misaono čačkati, do mile volje, ali uvek pazeći da poštujemo mišljenje jedni drugih. Šta vi mislite o tome i da li želite sa nama da delite ono što je tema ove teme? Hvala svima koji mi se pridruže na ovom mestu !
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
The Rule of Four - Ian Caldwell and Dustin Thomason (Pravilo četvorice) – obavezno pročitati, kako bismo mogli saznati da se protiv vatikanskog zla, krvoprolića, mraka, mržnje, razvrata i bezumlja može, i mora – nemamo drugog izbora, boriti, i izboriti, samo zdrava pamet ljudska ...
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Нудиш нам књигу ,,Криминалистички романи'', препуну насиља, секса, убиства ,... (https://katalog.kgz.hr/pagesresults...0&spv0=Meler,+Dvina&xm0=1&selectedId=11008398)
у замену за ,,da međusobno delimo znanje, a ne mržnju, začikivanje, nadgornjavanje i ostale gluposti''. Баш си пронашла адекватну замену: уместо зачикавања и надгорњавања, нудиш насиље, убиства, секс,.....
Уз то, књига је на хрватском језику и доступна само личном куповином за: Cijena: 160.00 kn

Обилић

Ističe se
Poruka
2.462
...
Neverovatno, briljantno postignuće - obavezno štivo za sve koji su željni,
...
prave nauke koja misaonost razigra, raspeva i stavi je na slatke muke ...
...
Каква наука, какви бакрачи !

Не кажем да није интересантно штиво (нисам читао),
али то је на нивоу приче о Доку Холидеју и Вајату Ерпу !

Ден Браун и екипа ... :roll:

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
907
Нудиш нам књигу ,,Криминалистички романи'', препуну насиља, секса, убиства ,... (https://katalog.kgz.hr/pagesresults/bibliografskiZapis.aspx?&currentPage=1&searchById=10&sort=0&spid0=10&spv0=Meler,+Dvina&xm0=1&selectedId=11008398)
у замену за ,,da međusobno delimo znanje, a ne mržnju, začikivanje, nadgornjavanje i ostale gluposti''. Баш си пронашла адекватну замену: уместо зачикавања и надгорњавања, нудиш насиље, убиства, секс,.....
Уз то, књига је на хрватском језику и доступна само личном куповином за: Cijena: 160.00 kn
Nisi pročitao tu knjigu, ne poznaješ ni temu ni ideju te knjige, već razglabaš samo o onome šta vatikanska propaganda nameće kao percepciju ... Tipično za one koji od Bukvara i priča partizanki nisu odmakli dalje ... Nije to intelektualno nadgornjavanje, već dokono laprdanje ...

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
907
Каква наука, какви бакрачи !

Не кажем да није интересантно штиво (нисам читао),
али то је на нивоу приче о Доку Холидеју и Вајату Ерпу !

Ден Браун и екипа ... :roll:
To delo razjašnjava ono što je do tada bilo nerazjašnjeno - Hypnerotomachije Poliphili - Francesco Colonna ....Znaš li nešto o tome? Znaš li šta je ključ tom mudrom delu koji otkriva tajnu gde su sahranjene knjige, da ne bi završile na inkvizitorskoj lomači, i najdelotvornije osmešuje te zle "svete oce", koji su ubijajući nevine ljude, naročito žene, njih su zverki ubili 5.000.000... Da li si pročitao: Imprimatur, Secretum, Vitae - Rita Monaldi, Francesco Sorti?

Poruka
23.893
Nisi pročitao tu knjigu, ne poznaješ ni temu ni ideju te knjige, već razglabaš samo o onome šta vatikanska propaganda nameće kao percepciju ... Tipično za one koji od Bukvara i priča partizanki nisu odmakli dalje ... Nije to intelektualno nadgornjavanje, već dokono laprdanje ...
Тртљаш као фока.

Обилић

Ističe se
Poruka
2.462
...
Hypnerotomachije Poliphili - Francesco Colonna ....
Znaš li nešto o tome?
...
Не знам.

Немам ни снаге ни времена за нове ствари.
Шта знам - знам, за ново сам затворен.

Пошто видим (и свиђа ми се) да не скачеш на прву да се свађаш,
замолио бих те да мене и сличне заинтересујеш за ту твоју тему.

Први покушај ти није успео,
тако можеш заинтересовати само снобове.
Они ће све дати, само да буду у тренду, модерни.

Пробај рецимо да препричаш о чему се ради, које су мистерије које та књига разобличава ?

ben tara

Iskusan
Poruka
5.919
-

Halo Romana Kuhar,

vasim uvodnim mislima: "Volela bih da se malo uozbiljimo na pf filozofije i da međusobno delimo znanje, a ne mržnju, začikivanje, nadgornjavanje i ostale glupost......živeći u nadi da će me pravi bibliofili podržati i na isti način odreagovat....uvek pazeći da poštujemo mišljenje jedni drugih"
imali ste dobru namjeru posebno naglasujuci da se afirmacije i negacije kolega u bon-tonu stilu pisu. Moja sumnja, da uvod u temu koji odaje da se vise oslanjate na sadrzaj knjiga nego na mudrost godina, da se necete drzati tih pravila se u vasim citatima:
"...vec razglabas.. tipicno za one koji od Bukvara i prica partizanki nisu odmakli dalje... dokono laprdanje.." zaista obistinila. :-((

Prilaz temi lici na geometrijsku sliku sa vise uglova u kojoj se svi ravnaju prema tupom.

Motiv mojeg javljanja nije namjera da vam svane mrak,- naprotiv.

poz.

-

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
907
-

Halo Romana Kuhar,

vasim uvodnim mislima: "Volela bih da se malo uozbiljimo na pf filozofije i da međusobno delimo znanje, a ne mržnju, začikivanje, nadgornjavanje i ostale glupost......živeći u nadi da će me pravi bibliofili podržati i na isti način odreagovat....uvek pazeći da poštujemo mišljenje jedni drugih"
imali ste dobru namjeru posebno naglasujuci da se afirmacije i negacije kolega u bon-tonu stilu pisu. Moja sumnja, da uvod u temu koji odaje da se vise oslanjate na sadrzaj knjiga nego na mudrost godina, da se necete drzati tih pravila se u vasim citatima:
"...vec razglabas.. tipicno za one koji od Bukvara i prica partizanki nisu odmakli dalje... dokono laprdanje.." zaista obistinila. :-((

Prilaz temi lici na geometrijsku sliku sa vise uglova u kojoj se svi ravnaju prema tupom.

Motiv mojeg javljanja nije namjera da vam svane mrak,- naprotiv.

poz.

-
Istina, prigovor je sasvim na mestu, no užasno me iritira kada neko razglaba o nečemu što nije pročitao i još, bez i malo ljudskog stida, tvrdi da je u pravu. To mi, zaista, intelekt vređa i teško mogu na takave provokacije da odgovorim na način koji bi bio umereniji. Vama se zahvaljujem na toj opravdanoj kritici i pokušaću i da budem pažljivija prema "google intelektualcima" .... Veliki pozdrav!

Romana Kuhar

Primećen član
Poruka
907
Пробај рецимо да препричаш о чему се ради, које су мистерије које та књига разобличава ?
Poštovani prijatelju, da li ste pročitali uvod u temu. Navela sam taj komentar samo kao nešto na kakav se način može da komentariše ono što je neko pročitao i kakav je utisak imao pročitavši to delo. Dakle, to Vam je sada sigurno razumljivo, nije tema knjiga koju sam pročitala, već da i sami napišete nešto o tome šta ste novo pročitali i kakav je utisak to delo ostavilo na Vas. To i jeste najbolji način da nekoga zainteresujemo da to pročita i da tek onda komentarišemo naše utiske o tome. Ne tražim da me podržavate, ali Vas molim da ne smetate u širenju znanja, jer je istina ova stara: "Samo ljubav i znanje se deljenjem množe." Lep pozdrav i hvala na razumevanju!

Poslednja izmena od moderatora:

ben tara

Iskusan
Poruka
5.919
Istina, prigovor je sasvim na mestu, no užasno me iritira kada neko razglaba o nečemu što nije pročitao i još, bez i malo ljudskog stida, tvrdi da je u pravu. To mi, zaista, intelekt vređa i teško mogu na takave provokacije da odgovorim na način koji bi bio umereniji. Vama se zahvaljujem na toj opravdanoj kritici i pokušaću i da budem pažljivija prema "google intelektualcima" .... Veliki pozdrav!
-
Hallo Romana,
nije umjetnost s kuka skontati da imate veliko srce i da vam nije "u krvi" glumiti osjecaje koje nemate. Kontrola (prikrivanje) osjecaja je iskustveno zahtjevan akt motivisan s jasnim ciljem; ubijediti, pobijediti, biti priznat, ... istinitost ?

Imanentnost nagosti "s uma na drum" je,- razocarenje. Takva razocarenja ne dozivljavaju samo notorni,- pesimisti. Vi to nijeste.

Moj brzopotezni "psihogram" vase sopstvenosti se zasniva na prepoznatljivost te osobenosti.

Drago mi je da ste prepoznali moju dobronamjernost, hvala na kontaktu i prijateljski poz.

ps
Barbarin kutak filozofije je jos uvijek In.

.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.