Да ли сте приметили?

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.141
Да ли сте приметили колико се гуглов алгоритам, поготово по питању јутјуба, променио у последње време.

Више не можеш наћи видее које тражиш искуцавањем имена видеа јер је убедљива предност дата видеима сличне тематике који су популарни и имају више приказа, те видео који претражујеш често и не нађеш, не јеф је избрисан, него јер га је алгоритам бацио на само дно листе резултата претрахе или га чак није ни приказао, све на рачун популарних видеа и видеа сличног садржаја.

Например, куцаш тачно име одређене песме, међутим уколико није позната, јутјуб више не приказује резултате по филтеру саме претраге, да предност даје кључним речима, већ изнаци нпр песме сличног жанра а ту песму коју сте претражили или прикаже тек доле у претрази, а неретко чак и не изнаци

Како скренути гуглу пажњу на овај проблем и хоће ли ово икада бити решено?

Дакле, желим да ми видео који сам претражио изађе први, поготово ако тачно откуцам од слова до слова његов наслов, него неки видеи сличмог карактера који имају предност само јер имају више прегледа

Нећу да ми се ништа сервира. Хоћу да сам претражујем као некада. Океј је да ми излазе слични видеи у листи за препоручене видее, за то она и служи, али није потребно да ми и у претрази туткају на нос видее који ме не интересуују на рачун онога што сам претражио.
 

Back
Top