Da li ste orijentisani na detalje ili sliku u celini?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.810
Juče sam ga indirektno promovisao, ali ovaj Oktavio Okampo je stvarno fascinantan pa sam "morao" da ga ponovo pomenem. Ima celu seriju slika gde se detalj i celukupna scena prepliću u zanimljiv vizualni doživljaj.

Pogledajmo ovu sliku, Lice Konjem (Horse Face).

Octavio-Ocampo-Horse-Face.jpg


Šta je prvo što ste videli?
 
nema pogrešnog odgovora. Neki ljudi prvo vide globalnu scenu (lice) dok se drugi odmah hvataju za detalj i vide konje ili pticu...
Radi se introvertnim i ekstravertnim ličnostima i generalnim pogledima na svet oko nas. Takodje, gde se naše oko prvo fokusira (centar, zlatni presek ili neko treće mesto) kada bacimo pogled na scenu...
 
ja to pripisujem introvertnim osobama
Introverti mogu takođe da budu, prema jungu, više intuitivni ili više čulni, takođe više emotivni ili racionalni... Pa nije jednostavno proceniti.
Ja sam introvert ali ovde takođe vidim lice.. Mislim i da je to pitanje funkcionisanje mozga, da li je više induktivan, deduktivan, neko razmišlja konvergentno neko ne. U ovom slučaju mislim da mozak sintetiše najočigledniju sliku.. Kao što ja sad prvo vidim školu ali ne vidim na prvi pogled drveće okolo i ljude
 
Introverti mogu takođe da budu, prema jungu, više intuitivni ili više čulni, takođe više emotivni ili racionalni... Pa nije jednostavno proceniti.
Ja sam introvert ali ovde takođe vidim lice.. Mislim i da je to pitanje funkcionisanje mozga, da li je više induktivan, deduktivan, neko razmišlja konvergentno neko ne. U ovom slučaju mislim da mozak sintetiše najočigledniju sliku.. Kao što ja sad prvo vidim školu ali ne vidim na prvi pogled drveće okolo i ljude
postoji više tipova introvernih ljudi, a takodje i onih koji intiuitivnoi nisu ali ih je život naučio da budu, odnosto da se ponašaju kao.
 
Juče sam ga indirektno promovisao, ali ovaj Oktavio Okampo je stvarno fascinantan pa sam "morao" da ga ponovo pomenem. Ima celu seriju slika gde se detalj i celukupna scena prepliću u zanimljiv vizualni doživljaj.

Pogledajmo ovu sliku, Lice Konjem (Horse Face).

Pogledajte prilog 854738

Šta je prvo što ste videli?
Dva konja
 

Back
Top