Да ли сте некада заволели некога ко вам је на прву био врло одбојан

Ne verujem u te takozvane moci, umem da procenim osobu za 5 min.
Nikada nisam dala znacaj prvom utisku.
Ko uopste zeli nekoga da upozna treba da mu posveti vreme, ovi ostali me savrseno ne zanimaju.
Апсолутно тј потпуно се слажем. Мада стереотипично је баш то да је код девојака први сусрет најбитнији. Но драго ми је да то ипак није правило. Просто не можеш особу на прву скапирати, опет кажем, то је само једна површина. Песнички да кажемо, и испод арапске пустаре се крије нафта

Losiji su sebicni ne mare ni za decu koju truju
Моји су пушачи и никада не пуше унутра нити преда мном. Увек пуше на тераси било да је зима, јесен, ладно или врело. Са друге стране у праву си. Пушачи сами по себи су себичнији јер *већином* не пазе на околину, и на себе

"То што себе трујеш је твој избор... А мене што трујеш, то већ није". И за то ти дајем право. Пушење је врло себичан занат

Bernardo, dopada mi se tvoje razmišljanje u ovoj temi i odnos prema ljudima koji prvi put srećeš. Da, desi mi se pogrešna procena tj. dešavala se. Sada se trudim da ne procenjujem ljude tako olako, da im ne dajem epitete, nego da ih naprosto gledam onako kako se oni sami prikazuju, a vremenom se ta slika sama upotpunjuje.
Nekako, zašto bih uopšte i procenjivala nekoga, nema potrebe. Svi su takvi kakvi jesu, i ja sam takva kakva jesam. Njima nije bitno moje mišljenje, a ni meni njihovo. Mišljenje kada je ličnost u pitanju.

Naročito kada je posao u pitanju, nove kolege, poslovni prijatelji... Ne trudim se u početku baš zbog toga, kao što si napisao gore, ko zna zašto se ponašaju tako u tom momentu i kakva ih je nevolja ili nelagoda snašla.
Исто то и да пренесемо на везе и мување. На почетку се сви приказују савршенима, мало је контраст али је поступак исти. На почетку помислиш, шармантан, страствен, ово оно, касније те разочара. Време учини своје у оба случаја. Зато време не треба узимати, треба му дати важност јер је битан чинилац

Ja više volim da sve najgore pokažem na početku :rumenko: Mada, hajde, da ne preterujem, ne možeš se pokazati ovako ili onako, sve zavisi od situacija, prilika... Ljude upozajemo u različitim prilikama i ambijentima, raspoloženjima pa od toga i zavisi sve ostalo.

Ako nekoga upoznam npr na planinarenju - tada mi je u većini slučajeva duša u nosu, boja tena kao da sam se najela ljute paprike, mokra, blatnjava i ne mogu da dođem do daha i u sebi bogoradim što nisam na Adi sa šoljom kafe u ruci. I kada me neko vidi takvu?
A sa druge strane na poslu sam - šminka-štikla-tašna-mašna fazon. Totalno druga ja. I onda na kraju radnog vremena - obujem patike i izađem.
I sada neko treba da mene proceni po mom fizičkom izgledu? Srećno!

Ja više volim da sve najgore pokažem na početku :rumenko: Mada, hajde, da ne preterujem, ne možeš se pokazati ovako ili onako, sve zavisi od situacija, prilika... Ljude upozajemo u različitim prilikama i ambijentima, raspoloženjima pa od toga i zavisi sve ostalo.

Ako nekoga upoznam npr na planinarenju - tada mi je u većini slučajeva duša u nosu, boja tena kao da sam se najela ljute paprike, mokra, blatnjava i ne mogu da dođem do daha i u sebi bogoradim što nisam na Adi sa šoljom kafe u ruci. I kada me neko vidi takvu?
A sa druge strane na poslu sam - šminka-štikla-tašna-mašna fazon. Totalno druga ja. I onda na kraju radnog vremena - obujem patike i izađem.
I sada neko treba da mene proceni po mom fizičkom izgledu? Srećno!
Да, баш тако, људи су у различитим ситуацијама. И току у само једног дана као што ти кажеш. И сад треба баш да дође неко и на прву да ти суди... Схватам да први утисак психолошки јесте битан, али одакле уопште идеја да је пресудан?

Људи кажу да је први утисак најбитнији. Код мене није увек тако.

Више пута ми се десило да некога нисам зготивио на прву... Али ако бих му дао другу шансу, испало би много боље.

Сви су ми говорили када сам кренуо у средњу да гледам да у почетку оставим што бољи утисак на професоре. Да ће ме кроз тај утисак гледати следеће 4 школске године.

Да ли се вама некада десило да вам се неко није допао у почетку... А касније га зготивите и заволите?
Jeste mi se desilo. I to sa mojim partnerom.

Jeste mi se desilo. I to sa mojim partnerom.
Јако леп пример пре свега❣️ стварно свака част, и још једном ћу рећи да код нас мушкараца постоји предрасуда. А она је да ако не оставиш први добар утисак, шанса много пада. Драго ми је видети да ипак није тако. Гледати само први утисак често значи гледати површно

Људи кажу да је први утисак најбитнији. Код мене није увек тако.

Више пута ми се десило да некога нисам зготивио на прву... Али ако бих му дао другу шансу, испало би много боље.

Сви су ми говорили када сам кренуо у средњу да гледам да у почетку оставим што бољи утисак на професоре. Да ће ме кроз тај утисак гледати следеће 4 школске године.

Да ли се вама некада десило да вам се неко није допао у почетку... А касније га зготивите и заволите?

Или је ипак први утисак битнији. И ако се он фула, слабе су шансе...?
Ko mi je odbojan na prvi pogled, nikad nije "isplivao" od tog prvog dojma.
I pritom ne mislim fizički odbojan.
Postoje ljudi koji su mi totalno totalno karakterno odbojni. I to se ne da izmeniti.

Ko mi je odbojan na prvi pogled, nikad nije "isplivao" od tog prvog dojma.
I pritom ne mislim fizički odbojan.
Postoje ljudi koji su mi totalno totalno karakterno odbojni. I to se ne da izmeniti.
Чак ни ако ти покажу да ипак није онако како је испало први пут? Дакле, за тебе је први утисак пресудан? Али, баш оно што смо горе писали... Шта ако си само неког видела или упознала на лошем месту у лоше време?

Koja je potreba davati nekom sanse ako ne trazi
Па често људи не траже шансе. Неке приче и познанства почну спонтано. Например идеш градом и судариш се са неким. Или ти нешто испадне а неко ти дохвати...

Nije poenta da je traži nego da li ti možda pogrešno proceniš nekoga na prvu loptu.
Управо, ти први пут видиш само контуру некога. Ма ни толико, не видиш ништа. Најповршнију слику некога о коме ништа не знаш. И онда судиш, да л из страха или чега већ

Ne poenta je sto ne procenim pogresno,poenta je da smo kao bolji ljudi ako damo druge sanse i priznamo greske
Па наравно да си бољи човек... Ако некад преиспиташ своје дејство. И кажеш "нисам у праву". Или "нисам био у праву", а то је најтеже

Na koga mi se grči stomak kao odbojnog, nema šanse da izmenim mišljenje. Jače je od mene da mi ne paše.
Значи никад ти се није десило да те неко разувери? А да ли ти се дешавало да је неко дао добар утисак па те разочарао? То је обратна могућност, али на исти штим. Нећу да претпостављам али кладим се да јесте

Ne, ja ne mislim tako. Kada dam drugu šansu više imam osećaj da sam neodlučna i nesigurna, a ne da sam bolji čovek.
Такође, тада не мислим на себе. Него више на тог другог. И на наш однос који имамо. Последње ти падне на памет да си бољи човек

To objasni bernardu da nas ima iskusnih
А ја не знам ништа. Беба сам, клинац , глуп, све време буде "ајде ћути клинац и не прди". "ја сам доживео живот све знам". "а ти си само балавац који не зна ништа"

А ја не знам ништа. Беба сам, клинац , глуп, све време буде "ајде ћути клинац и не прди". "ја сам доживео живот све знам". "а ти си само балавац који не зна ништа"
Ne znam sto tako dozivljavas ali iz svakog tvog posta vristi histerija iako bi da delujes smireno,necemo da se svadjamo razumni smo

Back