Да ли сте некада заволели некога ко вам је на прву био врло одбојан

bernardo

Veoma poznat
Poruka
11.829
Људи кажу да је први утисак најбитнији. Код мене није увек тако.

Више пута ми се десило да некога нисам зготивио на прву... Али ако бих му дао другу шансу, испало би много боље.

Сви су ми говорили када сам кренуо у средњу да гледам да у почетку оставим што бољи утисак на професоре. Да ће ме кроз тај утисак гледати следеће 4 школске године.

Да ли се вама некада десило да вам се неко није допао у почетку... А касније га зготивите и заволите?

Или је ипак први утисак битнији. И ако се он фула, слабе су шансе...?

Ni u ludilu,cist mazohizam
Што тако мислиш, не мора да буде мазохизам? Први пут никог не знаш, само видиш. Не знаш дубљу причу, зашто је неко какав... Зашто неко тако и тако поступа...

Mislim da nisam, ali sam često znao da pogrešim u procenama u vezi sa nekim ljudima. Neke sam znao da glorifikujem a neke da potcenjujem.
Зашто је тај први утисак толико битан? Разумем да је то први додир са особом... И да је јак психолошки чинилац. Али опет, то је као гледање слике издалека.

Зашто је тај први утисак толико битан? Разумем да је то први додир са особом... И да је јак психолошки чинилац. Али опет, то је као гледање слике издалека.
Dok sa nekim ne pojedeš kilo soli ne možeš znati sa kime imaš posla.

Neko je prosto budala po pogledu ne mora da otvori usta uopste,nicija dublja prica me ne zanima ako nije covek
Али то је површно и брзоплето. Ми не познајемо ту особу довољно да процењујемо. Не каже се за џабе 3 пут мери једном сеци. Тако је и са односима

Dok sa nekim ne pojedeš kilo soli ne možeš znati sa kime imaš posla.
Баш тако, скроз се слажем. Мени стварно први лош утисак не игра улогу ако ме неко разувери. Нисам ја непогрешив, можда сам погрешио са проценом. Кажем, то је као гледање издалека. Не бидиш сваки детањ , нит ишта важно, само површно

Али то је површно и брзоплето. Ми не познајемо ту особу довољно да процењујемо. Не каже се за џабе 3 пут мери једном сеци. Тако је и са односима
Ako imas iskustva nije nista brzopleto i nepromisljeno,to upravo neiskustvo radi

Ako imas iskustva nije nista brzopleto i nepromisljeno,to upravo neiskustvo radi
Слажем се да са искуством можеш брже неког да прочиташ. Ал не мора да значи да мораш одма неког на прву. И ниси чаробњак ни са искуством. Па да видиш ко је какав одма а да ни не изусти

Слажем се да са искуством можеш брже неког да прочиташ. Ал не мора да значи да мораш одма неког на прву. И ниси чаробњак ни са искуством. Па да видиш ко је какав одма а да ни не изусти
Ali ja nista drugo ne radim u zivotu kapiras,meni je to zabava u malom prstu

Ali ja nista drugo ne radim u zivotu kapiras,meni je to zabava u malom prstu
Не разумем али си делимично у праву за искуство. Проживиш нешто и онда даље знаш како делаш. Али не стичу сви људи искуство на исти начин. И не сазревају сви исто. Људи идаље грееше и са 50 и 60 година. Мање, али идаље умеју да погреше

Не разумем али си делимично у праву за искуство. Проживиш нешто и онда даље знаш како делаш. Али не стичу сви људи искуство на исти начин. И не сазревају сви исто. Људи идаље грееше и са 50 и 60 година. Мање, али идаље умеју да погреше
А ово је форум за младе свакако

Dodje mi covek porazgovaramo par minuta i kapiramo se,dopunjujemo,ne nadmecemo,razumemo i razmenimo iskustva,prosto je bitno da su ljudi rastereceni neiskomplexirani,drugi se prave pametni,nadmeni,misle da ce ljutnjom dobiti nesto vise,ja cak i takve razoruzam iskrenoscu odu postidjeni,sta god radim dajem se max i ne postoji bolji u tome,e onda dodje budala i misli da je pametnija,meni soli pamet

Dodje mi covek porazgovaramo par minuta i kapiramo se,dopunjujemo,ne nadmecemo,razumemo i razmenimo iskustva,prosto je bitno da su ljudi rastereceni neiskomplexirani,drugi se prave pametni,nadmeni,misle da ce ljutnjom dobiti nesto vise,ja cak i takve razoruzam iskrenoscu odu postidjeni,sta god radim dajem se max i ne postoji bolji u tome,e onda dodje budala i misli da je pametnija,meni soli pamet
Наравно за све си ти опет у праву. Али како знаш на прву да је неко будала? Можда само тако поступи, можда се посвађо са женом тај дан. Можда му је мајку ударио инфаркт?

Наравно за све си ти опет у праву. Али како знаш на прву да је неко будала? Можда само тако поступи, можда се посвађо са женом тај дан. Можда му је мајку ударио инфаркт?
To se vidi,moze da prica o tome ne mora da se kurci,tako na parkingu mi opsuje majku iz auta ja ga pljunem,nema veze sto sam tad bio osetljiv jer mi je majka umrla, nisam govedo kao on da prvi pocinjem nikad

To se vidi,moze da prica o tome ne mora da se kurci,tako na parkingu mi opsuje majku iz auta ja ga pljunem,nema veze sto sam tad bio osetljiv jer mi je majka umrla, nisam govedo kao on da prvi pocinjem nikad
Да, али ајде да узмемо пример упознаш неког лика. Тај лик ти је делимично одбојан. Али налетиш пар пута на њега у кафани, деси се да причате. И на крају ти се свиди. Је ли то могуће например

Да, али ајде да узмемо пример упознаш неког лика. Тај лик ти је делимично одбојан. Али налетиш пар пута на њега у кафани, деси се да причате. И на крају ти се свиди. Је ли то могуће например
Nikad se nije desilo prosto osetim dal se privlacimo ili odbijamo,nije to uopste toliki problem jer ces videti u zivotu tek par ljudi s kojima mozes na duze opstati
Evo sta sam primetio skoro,pusac nema sanse da ti se javi u prolazu,nema sanse,svuda zujim svima se javim s bajsa i tako vidis normalne ljude

Nikad se nije desilo prosto osetim dal se privlacimo ili odbijamo,nije to uopste toliki problem jer ces videti u zivotu tek par ljudi s kojima mozes na duze opstati
Evo sta sam primetio skoro,pusac nema sanse da ti se javi u prolazu,nema sanse,svuda zujim svima se javim s bajsa i tako vidis normalne ljude
И ја немам проблем икоме да се јавим. Свима се јављам, ал нисам сконтао да неко ко је пушач се не јавља. Нема ми то неког смисла. Да ме простиш, ал није ми први утисак битан ко теби

To je ceo profil mrstavca ,s pusacem nema potrebe uopste da stupam u kontakt i dajem druge sanse
Ја не волим са пушачима... Али само да не удишем њихов дим. Не јер су лошији људи. То је чудан стереотип и није ми се тако показало до сад

Ја не волим са пушачима... Али само да не удишем њихов дим. Не јер су лошији људи. То је чудан стереотип и није ми се тако показало до сад
Losiji su sebicni ne mare ni za decu koju truju

Bernardo, dopada mi se tvoje razmišljanje u ovoj temi i odnos prema ljudima koji prvi put srećeš. Da, desi mi se pogrešna procena tj. dešavala se. Sada se trudim da ne procenjujem ljude tako olako, da im ne dajem epitete, nego da ih naprosto gledam onako kako se oni sami prikazuju, a vremenom se ta slika sama upotpunjuje.
Nekako, zašto bih uopšte i procenjivala nekoga, nema potrebe. Svi su takvi kakvi jesu, i ja sam takva kakva jesam. Njima nije bitno moje mišljenje, a ni meni njihovo. Mišljenje kada je ličnost u pitanju.

Naročito kada je posao u pitanju, nove kolege, poslovni prijatelji... Ne trudim se u početku baš zbog toga, kao što si napisao gore, ko zna zašto se ponašaju tako u tom momentu i kakva ih je nevolja ili nelagoda snašla.

Back