Da li ste nekada nešto ukrali?

Sad tek kapiram da ja ceo život kradem 😥
Od komšijskih voćki, kad sam bio mali..do čokolada i opreme za školu iz C-marketa, preko flaša viskija iz frišopova, mesa iz studentske menze, skupih pića iz prvih kafića, pizze u Torinu i voćne torte u Lionu..Krao sam i od saputnika u vozu, kad sam bio gladan 7 dana a oni odu u WC..Krao sam i komšijsko slatko od jagoda iz njihove ostave..
Krao sam knjige iz biblioteke..ali sam ih sve pročitao..olakšavajuća okolnost😎
Krao sam najslađe grožđe po Istri, polovinom septembra dok sam pešačio i bežao od rata..Krao sam hranu po pariskim pijacama, autobusku kartu u Metkoviću..ebiga nije se imalo..Krao sam garderobu po Zapadu, dok još nije bilo kamera ali samo za svoje potrebe..Krao sam oružje pred kraj rata sa aerodroma Pleso da bih tim oružjem platio put do kuće..Krao sam dijamantsko prstenje od multimilionera, zlatni nakit..bio sam tada mlad i željan svega a GLADAN..borba za opstanak.
Kad nema tehnike, praznio sam frižidere po bogatim kućama.
Krao sam led sijalice i neke skupe kablove kad su se tek pojavile..Krao sam pederuše po Frieslandu i čarape i kupaće i obične gaće i šorceve i duvan za motanje. Krao sam satelitske tanjire i prve digitalne risivere..
Ma krao sam mnogo tog kad sam bio gladan i mlad..ovo nije ni petina spiska.
Krao sam samo od bogatih kojima to neće nedostajati.
Kad sam "stao na noge" i pošteno zaradio mnogo para, poklonio sam deci i bolesnima bar 10x više nego što sam ukrao kao mlad ili u nevolji.
Bože, oprosti mi.
Zbog gorenabrojanih krađa, mirno spavam..Samo sam se borio da bih opstao..posle sam to podelio onima kojima najviše treba.
Jedino za čim se kajem su mnoga ukradena ženska srca i emocije..To ne mogu da im vratim. Obećanja, laganja..samo da bih došao do kreveta..
Nadam se da su sve dobro i zdravo danas i da su srećnije od ove bitange koja vam sve ovo napisa
🍻
 
naravno i oreol ti bleji iznad glave :confused:
to se podrazumeva, ja sam žena andjeo :zkez:

Sad tek kapiram da ja ceo život kradem ?
Od komšijskih voćki, kad sam bio mali..do čokolada i opreme za školu iz C-marketa, preko flaša viskija iz frišopova, mesa iz studentske menze, skupih pića iz prvih kafića, pizze u Torinu i voćne torte u Lionu..Krao sam i od saputnika u vozu, kad sam bio gladan 7 dana a oni odu u WC..Krao sam i komšijsko slatko od jagoda iz njihove ostave..
Krao sam knjige iz biblioteke..ali sam ih sve pročitao..olakšavajuća okolnost?
Krao sam najslađe grožđe po Istri, polovinom septembra dok sam pešačio i bežao od rata..Krao sam hranu po pariskim pijacama, autobusku kartu u Metkoviću..ebiga nije se imalo..Krao sam garderobu po Zapadu, dok još nije bilo kamera ali samo za svoje potrebe..Krao sam oružje pred kraj rata sa aerodroma Pleso da bih tim oružjem platio put do kuće..Krao sam dijamantsko prstenje od multimilionera, zlatni nakit..bio sam tada mlad i željan svega a GLADAN..borba za opstanak.
Kad nema tehnike, praznio sam frižidere po bogatim kućama.
Krao sam led sijalice i neke skupe kablove kad su se tek pojavile..Krao sam pederuše po Frieslandu i čarape i kupaće i obične gaće i šorceve i duvan za motanje. Krao sam satelitske tanjire i prve digitalne risivere..
Ma krao sam mnogo tog kad sam bio gladan i mlad..ovo nije ni petina spiska.
Krao sam samo od bogatih kojima to neće nedostajati.
Kad sam "stao na noge" i pošteno zaradio mnogo para, poklonio sam deci i bolesnima bar 10x više nego što sam ukrao kao mlad ili u nevolji.
Bože, oprosti mi.
Zbog gorenabrojanih krađa, mirno spavam..Samo sam se borio da bih opstao..posle sam to podelio onima kojima najviše treba.
Jedino za čim se kajem su mnoga ukradena ženska srca i emocije..To ne mogu da im vratim. Obećanja, laganja..samo da bih došao do kreveta..
Nadam se da su sve dobro i zdravo danas i da su srećnije od ove bitange koja vam sve ovo napisa
?
..mora da se preživi nekako :malav:
a za ženska srca..mora da je neka ukrala i tvoje srce
 
Da li ste ikada nesto ukrali, bilo sta?? Kao dete ili kao odrasla osoba?

:)
Kao klinci negde u osnovnoj školi smo imali skoro kao takmičenje da nešto maznemo na velikom odmoru u lokalnoj prodavnici(mislim da je bila pekabeta) ili nekoj privatnoj trafici. U principu čokoladice,žvake i sl.gluposti
Moram priznati da mi je bilo slađe sve što tako maznem ali su me uhvatili mislim negde u 6-om osnovne pa zvali roditelje...ćale umro od smeha ali mi keva.....:tiganj:
U svakom slučaju nisam više :mrgreen:
 
Koliko mogu da se setim, nikad ništa nisam ukrao. Čak nikad nisam ni varao na bilo koji način tokom školovanja, mislim na prepisivanje i sl.
Moram priznati da sam nevinašce po ovom pitanju.Nikada ništa nisam ukrala , ni kao dete ni kao odrasla
( komšijske trešnje se ne racunaju , to jesam kao dete nas nekoliko , a trešnja je bila rajska, pa joj je teško bilo odoleti )
Tresnje jesam krala i brala i ne kajem se..bile su predivne i vise se ne secam da sam kasnije jela tako dobre i slatke trešnje

Yu gi oh karte smo stalno krali jedni od drugih
 
Da li ste ikada nesto ukrali, bilo sta?? Kao dete ili kao odrasla osoba?

:)
Kao malena jesam maminu četku za kosu.
Iz inata.
Želela sam da vidim šta će se desiti kada otvori ladicu a četke nema.

Zašto iz inata?

Svaki dan mi je govorila; ako danas ne budeš Denis napast dozvoliću ti da sama opereš zubiće.

Tada nisam bila svesna da je to "psihološki potez", pa em budem dobra, em operem zubiće, a tatine stripove sam videla, upoznala Denisa.

Četku sam vratila, malko su mi pretili. :prpa:

vospitanie (1).jpg
 
E zvali me 5x da idem na sajam da krademo knjige I sve sto sam uradio je da sam ulazio bez ulaznice. A naletim na zanimljive ribice .

zasto nazalost ?

najlepse je kada znas da si napravio nesto "lose" i onda pravilno skapiras da je
izmedju ostalog nadragocenije "miran san" :D

nema bezgrasnih - osim @Nina , dok se drugacije ne utvrdi :mrgreen:
Ma nema sanse da ona ne krade , nego knjizzi u svojoj glavi kao nekradeno , poklon , zasluga , dzentlmenstvo ili slicno .
 

Back
Top