Da li ste ljubazni

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
U današnje vreme, kada se agresivni i svadljivi stil ponašanja promoviše na nekim medijima i ispoljava u stvarnom životu,
od izuzetne važnosti je da praktikujemo ljubaznost i interesovanje za druge ljude. Jer nije ni prirodno, a ni nužno da čovek čoveku bude vuk.

Koliko ste puta ovih dana bili ljubazni prema nekome? Ili čak prema samom sebi?
I koliko je ljudi bilo ljubazno prema vama, na poslu, u radnji, u porodici, u prolazu?
 
U današnje vreme, kada se agresivni i svadljivi stil ponašanja promoviše na nekim medijima i ispoljava u stvarnom životu,
od izuzetne važnosti je da praktikujemo ljubaznost i interesovanje za druge ljude. Jer nije ni prirodno, a ni nužno da čovek čoveku bude vuk.

Koliko ste puta ovih dana bili ljubazni prema nekome? Ili čak prema samom sebi?
I koliko je ljudi bilo ljubazno prema vama, na poslu, u radnji, u porodici, u prolazu?
Mislim da ljubaznost predstavlja osnovnu odliku kulturnog i inteligentnog coveka. Trudim se da budem ljubazan, naravno, ukoliko je neko
neljubazan, umem da odgovorim...
 
U današnje vreme, kada se agresivni i svadljivi stil ponašanja promoviše na nekim medijima i ispoljava u stvarnom životu,
od izuzetne važnosti je da praktikujemo ljubaznost i interesovanje za druge ljude. Jer nije ni prirodno, a ni nužno da čovek čoveku bude vuk.

Koliko ste puta ovih dana bili ljubazni prema nekome? Ili čak prema samom sebi?
I koliko je ljudi bilo ljubazno prema vama, na poslu, u radnji, u porodici, u prolazu?
Ja sam ko kinez. Samo se smeškam i klimam glavom.
A šta ti mislim, bolje da ne znaš. :lol:
 
ljubazna sam,ne vredjam nikoga, ne ulazim u svadje , retko sam ljuta a kada jesam onda najviše na sebe
volim ljude koji su meni slicnog senzibiliteta i ponašanja,one druge izbegavam,nasmejana sam i kada mi je teško
druge ne opterecujem svojim problemima a ima ih kao sto ih svi imamo, vaspitana sam da kazem dobar dan
hvala i kako ste .. pomognem kome treba pomoc ako mogu
 
U zivotu srecem vecinski ljubazne ljude, ima izuzetaka, ali su u znatno nizem procentu. Za sebe mislim da sam ljubazna. Polazim od toga da se prema ljudima ponasam onako kako bih volela da se oni ponasaju prema meni. Ali isto tako ukoliko je neko neljubazan prema meni, mogu biti itekako neljubazna. Svako sam bira kakav odnos cemo imati.
Isto...
 
Evo danas je jedna vikala na mesara u Maxiju jer dugo čeka da je usluži a on čovek sam. Ne može da se podeli na pet osoba.
To izdrkavanje na radnika je postala najnormalija stvar. Ja znam da se uvek dugo čeka na mesari zato i ne kupujem.
Ne krivim radnika zato što dugo čekam već poslodavca što ne zaposli više radnika. Ali jbg uvek nagrbusi najniži u lancu.
 
:rotf: bas si me nasmijao
zamisljam Te kako izadjes na spoj s nekom zenom pa si lazno i na silu ljubazan a u glavi nadrkan i nestrpljiv :zcepanje:a njoj se priiiia ili sece :lol: da mi je znati sta mislis u tim trenucima
Epasad
Zamišljaš nešto što priželjkujem :D
Pogotovu ako posle....

U svakodnevnom životu mi je teško da budem strpljiv i ljubazan. Iako delujem tako.
 

Back
Top