Da li ste ikada videli ugojenog vuka?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Emisija o domaćim životinjama i ishrani životinja.
I priča o tome šta im sve treba i koliko im treba u odnosu na dete čoveka....
I kako im ne prijaju ostaci ljudske hrane...

I kako je jedini izbor , gotova hrana i naravno pedigree firma....

Ali na kraju biser....

Voditeljka kaže životinje mnogo kratko žive kad se same hrane, i to nije zdrava ishrana za njih.....i da u prirodi znaju šta im treba i drže dijetu i "da li ste ikada videli ugojenog vuka"?


Valjda su mislili da u zoološkim vrtovima imaju mesa za bacanje , pa da podgoje vuka....

Ili su mislili da su gradski ljudi videli vuka uopšte....
Ili da su seljani videli vuka toliko dugo , da su mogli da ga procenjuju i ocenjuju u pogledu težine.....
 
Emisija o domaćim životinjama i ishrani životinja.
I priča o tome šta im sve treba i koliko im treba u odnosu na dete čoveka....
I kako im ne prijaju ostaci ljudske hrane...

I kako je jedini izbor , gotova hrana i naravno pedigree firma....

Ali na kraju biser....

Voditeljka kaže životinje mnogo kratko žive kad se same hrane, i to nije zdrava ishrana za njih.....i da u prirodi znaju šta im treba i drže dijetu i "da li ste ikada videli ugojenog vuka"?


Valjda su mislili da u zoološkim vrtovima imaju mesa za bacanje , pa da podgoje vuka....

Ili su mislili da su gradski ljudi videli vuka uopšte....
Ili da su seljani videli vuka toliko dugo , da su mogli da ga procenjuju i ocenjuju u pogledu težine.....

"Dijeta" je možda pogrešan termin, jer smo se mi na njega navikli kao na izraz koji podrazumeva strožiji režim ishrane.
U prirodi životinje jedu ono što je u njihovom jelovniku.
Debeli vukovi u prirodnim staništima ne postoje, jer se vukovi, kao i druge životinjske vrste, kreću proporcionalno količini unete hrane. Analogno tome, vukovi u zarobljeništvu (na primer, u beogradskom Zlovrtu) mogu biti debeli, jer se hrane neadekvatno (pod ovim mislim na kvalitet i kvantitet) a nemaju dovoljno prostora za kretanje.
Zaključak: zatočene divlje životinje često žive kraće nego što bi živele u slobodi, jer im je čovek nametnuo svoje (iskrivljene) standarde. Kad oboli od dijabetesa ili neke druge bolesti, mogu je lečiti vrhunski veterinarski stručnjaci, ali takva životinja više nikad nije ona ista. Osim toga, u zatočeništvu ne postoji zakon prirodne selekcije.
Mnogo kompleksna tema.
Ne razumem zašto je na ovom pdf.
 
Patak rešio da ruši Huliana, postavljajući teme koje imaju veze s vezom al' ne i sa "savremenim muškarcem". E, kad broj takvih tema sa katančićem oko vrata, premaši polovinu ukupnog broja tema na strani, onda će Patak da digne glas protiv ropstva i tiranstva. Znam neke forumaše koji će ga u tome zdušno podržati. Znam i neke forumašice koje će stati na barikade i svojim (ne)jakim prsima probati da odbrane integritet i ugled dragog nam moda.Živi bili pa videli!

Da ne spamujem kako ne bih zaradila ponovo crveni kartončić: nisam,Patak, nikad videla ugojenog vuka. Podgojenog da, ugojenog ne.Al' razlika nikakva suštinska...
 
Moje vidjenje savremenog muškarca nije vidjenje tipa sa dve žene iz "vratiće se rode"....

Dakle ono što interesuje neke muškarce koji su iz bližeg okruženja , a ima još poneke veze sa muškarcima posredno, preko medijskih zavrzlama....

Vi bi izgleda da kreirate savremenog muškarca,koji liči na tinejdžera kretena....daće tebi tvoja lepotica malo p.....mesa, pa ćeš biti sretan i onda ćeš da uradiš ono što smo se dogovorili....
 
Ne, samo mnogo gleda TV. Al i to mi je jednom objasnio:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=5481401&highlight=patak#post5481401

....sa sve teorijom kako TV gleda 1h nedeljno.

bug.gif
 
Patak rešio da ruši Huliana, postavljajući teme koje imaju veze s vezom al' ne i sa "savremenim muškarcem". E, kad broj takvih tema sa katančićem oko vrata, premaši polovinu ukupnog broja tema na strani, onda će Patak da digne glas protiv ropstva i tiranstva. Znam neke forumaše koji će ga u tome zdušno podržati. Znam i neke forumašice koje će stati na barikade i svojim (ne)jakim prsima probati da odbrane integritet i ugled dragog nam moda.Živi bili pa videli!

Da ne spamujem kako ne bih zaradila ponovo crveni kartončić: nisam,Patak, nikad videla ugojenog vuka. Podgojenog da, ugojenog ne.Al' razlika nikakva suštinska...
Marinac, ne verujem da Patak ima takav cilj. On je covek koji drzi do svog dostojanstva i nikada se ne bi sluzio niskostima.
Ali bih svejedno voleo da vidim tu odbranu, makar da mi izvedete jednu metodsko-pokaznu vezbu.



Dakle, ovo je tema:

Emisija o domaćim životinjama i ishrani životinja.
I priča o tome šta im sve treba i koliko im treba u odnosu na dete čoveka....
I kako im ne prijaju ostaci ljudske hrane...

I kako je jedini izbor , gotova hrana i naravno pedigree firma....

Ali na kraju biser....

Voditeljka kaže životinje mnogo kratko žive kad se same hrane, i to nije zdrava ishrana za njih.....i da u prirodi znaju šta im treba i drže dijetu i "da li ste ikada videli ugojenog vuka"?


Valjda su mislili da u zoološkim vrtovima imaju mesa za bacanje , pa da podgoje vuka....

Ili su mislili da su gradski ljudi videli vuka uopšte....
Ili da su seljani videli vuka toliko dugo , da su mogli da ga procenjuju i ocenjuju u pogledu težine.....



A ovde sledi i pojasnjenje, gde mi se cini da je postavka teme ipak bila metaforicna:

Vi bi izgleda da kreirate savremenog muškarca,koji liči na tinejdžera kretena....daće tebi tvoja lepotica malo p.....mesa, pa ćeš biti sretan i onda ćeš da uradiš ono što smo se dogovorili....


Cini mi se da smo za korak blizi razresenju misterije. Patak nas filigranski, korak po korak uvodi u tematiku, trudeci se da izazove dodatno interesovanje i zadrzi paznju.

Rekao bih da na neki nacin poredi prave savremene muskarce sa vukovima, a one druge sa kucnim ljubimcima.

Ili je obrnuto?
Ili sam skroz promasio?
 
Ovaj deo "dace tebi tvoja lepotica malo p...mesa" je po meni kljuch za deshifrovanje.
Predebeo vuk je vuk koji umire.Predebeo vuk postoji samo u zatochenoshtvu.Meso je vuchija hrana.Po ovoj analogiji meso=p... za savremenog.
Tako da je tema vishe filozofska..kao i vetjina patkovih.
 
Predebeo vuk postoji samo u zatochenoshtvu.Meso je vuchija hrana.Po ovoj analogiji meso=p... za savremenog.
Da, tako sam i ja shvatio poruku.
Sto nas dovodi do toga da savremeni muskarac treba da bude na vaginalnoj dijeti, da se ne hrani tom hranom cesto, a da je(b)de samo ono sto sam ulovi.
Eto, uoblicismo nekako temu!

Dakle, da li je ovo mit ili istina?
I da li smo ipak pravilno shvatili pojasnjenje?
 
Emisija o domaćim životinjama i ishrani životinja.
I priča o tome šta im sve treba i koliko im treba u odnosu na dete čoveka....
I kako im ne prijaju ostaci ljudske hrane...

I kako je jedini izbor , gotova hrana i naravno pedigree firma....

Ali na kraju biser....

Voditeljka kaže životinje mnogo kratko žive kad se same hrane, i to nije zdrava ishrana za njih.....i da u prirodi znaju šta im treba i drže dijetu i "da li ste ikada videli ugojenog vuka"?


Valjda su mislili da u zoološkim vrtovima imaju mesa za bacanje , pa da podgoje vuka....

Ili su mislili da su gradski ljudi videli vuka uopšte....
Ili da su seljani videli vuka toliko dugo , da su mogli da ga procenjuju i ocenjuju u pogledu težine.....

Vrlo je duhovito ovo tvoje viđenje emisije i duhovito odabran primer i vrlo interesantan tekst i prvi put si me nasmejao. :lol::lol::lol:

Cenim ja ozbiljnost u pristupu iza koje se obično krije i velika duhovnost i duhovitost, ali najčešće takvi ljudi budu neshvaćeni i dosadni.
Ovo je čisto moj komentar na temu i ništa više. Ima kome je sve to važnije. :D
 
Vrlo je duhovito ovo tvoje viđenje emisije i duhovito odabran primer i vrlo interesantan tekst i prvi put si me nasmejao. :lol::lol::lol:

Cenim ja ozbiljnost u pristupu iza koje se obično krije i velika duhovnost i duhovitost, ali najčešće takvi ljudi budu neshvaćeni i dosadni.
Ovo je čisto moj komentar na temu i ništa više. Ima kome je sve to važnije. :D
Da li mozes i nama da objasnis, da se i mi smejemo?
Ili nam makar priblizi delic duhovnosti koju pominjes, da se oplemenimo.

Samo nemoj da kazes da je to nesto sto covek treba da oseti, da se ne moze recima opisati.

Ozbiljno te pitam.
 

Back
Top