Da li ste ikada krenule svoj život iznova?

uh mnogo puta :(
meni je dugo bio problem bas to jer nisam zelela da popravljam vec da secem i krecem ponovo i ponovo u novi pocetak.jos nisam izlecena :) ali pokusavam da promenim neke stvari,jer moja instiktivna reakcija je da napustim kad mi nesto ne odgovara(drzava,grad,posao,decko,stan...)a sad pokusavam da popravim.to je mnogo teze
 
I ja sam uvek pravila rezove u svom životu, bežala od svega što mi se ne sviđa i što mi ne odgovara :-( iako sam znala da to nije rešenje, ali postoje sitaucije iz kojih jednostavno ne možeš da pobegneš jer su deo uspomena koje ne želiš da izbrišeš iz svog života... to su one uspomene zbog kojih lako možeš da propadneš ili da se podigneš kao fenix... Problem je što trenutno ne vidim kako da uspem... Plašim se promene, plašim se uspeha... ali se trudim, lavovski se borim, a život je tako okrutan :-( :-( :-(
 
malo mi je nejasno bambi,hoces da popravljas o bojis se promene...?
sve zavisi,ne moze sve da se popravi i ne bi trebalo od svega da se bezi.razmisli do cega te dovodi odredjeni korak,sta ces postici time,kako ces se osecati i koje ces reakcije izazvati
zene retko razmisljaju na taj nacin,uglavnom deluju refleksno.a nekad valja biti promisljen
 
Da, par puta - stresno-pozitivne.
Ne možeš da kreneš baš iznova, ali možeš da napraviš neke rezove u svom životu.
Promeniš posao, ili prebivalište, i život već kreće u drugom pravcu.
Ali one prave, korenite promene su u glavi, a ne u frizuri (frizura mu dođe uzgred, kao kolateralna šteta:lol:).

Ја обично крећем од споља ка унутра.
Значи, да бих променила нешто изнутра, себе, морам прво да променим нешто споља: мењам гардеробу, фризуру, боју косе (врло често се ту и испуцам па остане само на томе :( )...мењам боје зидова, намештај, фарбам, кречим, смишљам неку нову декорацију... Онда ми је лакше да о истом трошку почнем да мењам и себе изнутра. :)
 
Da li vam se ikada dogodilo da izlaza iz situacije nema i da je jedino rešenje početi sve iznova? I naravno, ako jeste, odakle početi? :-( :-( :-(

Jeste, dogodilo mi se. Hvala Bogu, imala sam vremena da se posvetim sebi, pa sam lepo pisala o svom zivotu do najsitnijih detalja, ne bih li dosla do zakljucka "gde i u cemu sam pogresila". Pa sam onda, kao, shvatila u cemu gresim, i pocela da se trudim da stvari radim drugacije, bolje. Mislim da ne mozes stvarno da krenes od pocetka, ako ti nije potpuno jasno sta je tome prethodilo.
(Ovaj post ti je sigirno pomogao :lol:)
 
e meni pisanje isto pomaze,kao sistematizujem tako probleme,pa kad procitam nekako vidim sta se javlja sa ucestaloscu,sta je posebno lose itd.
a i sve gadosti svoje licnosti uspem da prebacim na papir pa mi bude lakse,ko da sam se poverila nekome neutralom plus sveska nema osecanja : )
pa uspem da ostanem koliko toliko zen kad izadjem u svet : )
u poslednje vreme sam u dosta sfera zivota zadovoljavaujce srecna pa je ne koristim,to bas kad mi padne mrak na oci :neutral:
 
Ја обично крећем од споља ка унутра.
Значи, да бих променила нешто изнутра, себе, морам прво да променим нешто споља: мењам гардеробу, фризуру, боју косе (врло често се ту и испуцам па остане само на томе :( )...мењам боје зидова, намештај, фарбам, кречим, смишљам неку нову декорацију... Онда ми је лакше да о истом трошку почнем да мењам и себе изнутра. :)

Hehe... Ja premeštam nameštaj, ali kad me uhvati neki 'neizdrž'.
Ali, recimo, promenila sam adresu, posao, način ishrane... režim života. Ne znam šta je tu bilo starije, koka ili jaje (promene spolja ili iznutra), ali znam da se osećam bolje nego pre.
I savetujem svima da, čim osete prvi impuls nezadovoljstva, traže uzrok u sebi i menjaju se. Nije nemoguće.:)
 

Back
Top