Da li ste i vi nekada ovako letovali?

Jesam, 1970 godine sa majkom u Ulcinju, imao sam 6 godina i (kao)sećam se ko da je juče bilo😅
Šatori su bili u nekoj šumici odmah pored plaže i sećam se da je bio tu neki zmijarnik pa je keva stalno proveravala pred spavanje ima li neko zmiče u šatoru.
Tada su nudisti bili izmešani sa nama koji smo nosili kupaće tu pred kraj velike plaže i i stalno sam šutirao loptu u pravcu gde bi ležala neka teta sa rutavim međunožjem da što bolje ja to zagledam. Tada se žene ič nisu brijale a i ja sam bio radoznao još od manjih nogu.
Samo sam još jednom bio u Ulcinju, 1985 godine ali onda da posetim drugara iz JNA i nisam išao na plažu tako da ne znam kako je bilo kasnije.

Ако немаш за честити смештај, боље да и не идеш. Човек рмбачи целе године и жели да га неко услужи тих десет петнаест дана. Не знам какав је то одмор ако ти је лошије него код куће.

Ако немаш за честити смештај, боље да и не идеш. Човек рмбачи целе године и жели да га неко услужи тих десет петнаест дана. Не знам какав је то одмор ако ти је лошије него код куће.
ja sam takva..ako nemam za pristojan smestaj , da ne kuvam , necu ni da idem..

Ko ti kaže da onaj ko spava u šatoru nema za drugi smeštaj? Gore sam opisao moje letovanje sa kevom, te 1970 ona je bila gastarbajterka iz ŠveCke, ona i ćale su bili puni ko brod, pravili su kuću u Srbiji, mogla je da ide u koji hoćeš hotel na celom tadašnjem Jugoslovenskom primorju. Neke njene drugarice su išle u tom kampu u Ulcinju i ona je pošla sa njima zbog društva i povela i mene.
Ali dobro, razumem tvoje razmišljanje, ljudi uvek imaju predodredjenja shvatanja i žele da veruju ono što hoće😃, ništa neobično.

Ko ti kaže da onaj ko spava u šatoru nema za drugi smeštaj? Gore sam opisao moje letovanje sa kevom, te 1970 ona je bila gastarbajterka iz ŠveCke, ona i ćale su bili puni ko brod, pravili su kuću u Srbiji, mogla je da ide u koji hoćeš hotel na celom tadašnjem Jugoslovenskom primorju. Neke njene drugarice su išle u tom kampu u Ulcinju i ona je pošla sa njima zbog društva i povela i mene.
Ali dobro, razumem tvoje razmišljanje, ljudi uvek imaju predodredjenja shvatanja i žele da veruju ono što hoće😃, ništa neobično.

Не знам због чега мој пост схваташ лично. Твој случај је твој случај и нема везе са просеком.

U kampu sam ljetovala 80 tih godina, imali smo svoj kemijski wc, prijenosni sudoper, tv, frižider, veš smo prali na ruke i sušili na štriku, od životinaj su najbrojniji bili komarci, zatim oni mali smeđi gušteri i cvrčci. Zmiju niti jednu tamo nisam nikada vidjela...
na to sve ,ja klinac , rekli mi da kad gori vatra i stavljaju se zeleno lisce i trava da dimi ne idu komarci...ja se primio lozio dimim se a maica bez rukava utripovao da sam decak iz vode koji stiti selo od komaraca.sad vidim bilo je to drugo vreme

ja sam takva..ako nemam za pristojan smestaj , da ne kuvam , necu ni da idem..

kod mene je jbaš suprotno, u koji god grad dođem među prvim mjestima obiđem pijace i pokupujem neke domaće lokalne hrane. Onda probam šta mi se sviđa i napravim popis šta nosim sa sobom kada se vracam kuci pa kupim prije odlaska :zkez:
nekako su mi pijace kao srce grada :zaljubljena: a ono domace voce, povrce i svašta jednostavno zove na kuhanje pa makar i na putu

Не знам због чега мој пост схваташ лично. Твој случај је твој случај и нема везе са просеком.
Ne bre, ne shvatam ni malo lično, samo kažem…
Ja sam putovao po Indiji kao backpacker i spavao u sobama od $5 noć a veruj mi da sam mogo u onim koje koštaju $500.
Sreo sam tamo advokata iz Australije koje ji je 6 meseci živeo u sobi bez wc-a od $2 dnevno. Kada sam ga pitao zašto rekao je da mu takav život bistri perspektivu😅
Ono što sam hteo da kažem je da ljudi imaju razne razloge, nije uvek ekonomija u pitanju.
Apropo onog tvog “ako nemaš nemoj ni da ideš”, imam i hoću ali neću tako kao što ti misliš da treba.

Poslednja izmena:

Back