Da li ste dovoljno pametni za brak i decu?

Kako nema...? I ona je sa " blagim teskocama "...Citaj...upoznali su se u skoli...ono o cemu je vec pisano...I nisam stavila akcenat na fizicko stanje, vec psihicko, mentalno...i ne, nije sposobna za dete, pa cak i da je on normalan...
Socijalnih slucajeva ima i previse, domova ovakve dece isto toliko...ne vidim tvoju poentu...? Da li se trudis da budes humana i razumna ili samo nerealna...?

:confused: Sta upoznali su se u skoli? Ovi iz tvog primera? Ovi iz ove price nisu ljudi ometeni u razvoju. Osoba s blagim teskocama u ucenju nije retardirana :neutral:
I sta, nije sposobna za dete, cak i da je on normalan? Cak i da je retard, zasto dete ne dodele ocu, to sam pitala.
Ko je u ovoj prici socijalni slucaj?
Stvarno mi nije jasno o cemu ti to
 
Postoji skola za decu sa specijalnim potrebama...za one koji ne mogu da prate redovnu nastavu...Oni nisu debili u bukvalnom smislu, ali nisu ni normalni, koliko god to grubo zvucalo...Znaci, njima u mozgu nesto fali...nije to samo i iskljucivo umece citanja, vec to povlaci i druge sposobnosti coveka...Isto tako, postoje i oni koji ne mogu da se staraju o sebi samostalno, ma kako tebi izgledali normalno...! Ja ne razumem sta si se uhvatila za primer? Da, postoje njih dvoje u RL i postoji dete koje odgaja baka, njena majka, i rodjeno je sa opet psihickom zaostatkom..Zar to u buducnosti dete nije socijalni slucaj...? Jer ono nece moci opet da bude samostalno, ima roditelje takve kakvi su, baka nece vecno ziveti, nece se zaposliti, dakle prepusteno je soc. sluzbi i domu...!!!
O tome treba da se razmislja...! Meni je zao sto oni postoje, a to se moze spreciti...zato, cak i kod normalnih ljudi postoje u trudnoci raznorazni testovi i analize...
A otac ocigledno nije normalan i nije samosvestan cim je napravio dete sedamnaestogodisnjakinji...I uostalom, sta bi on sa njim radio...? Nije to igracka...
 
Postoji skola za decu sa specijalnim potrebama...za one koji ne mogu da prate redovnu nastavu...Oni nisu debili u bukvalnom smislu, ali nisu ni normalni, koliko god to grubo zvucalo...Znaci, njima u mozgu nesto fali...nije to samo i iskljucivo umece citanja, vec to povlaci i druge sposobnosti coveka...Isto tako, postoje i oni koji ne mogu da se staraju o sebi samostalno, ma kako tebi izgledali normalno...! Ja ne razumem sta si se uhvatila za primer? Da, postoje njih dvoje u RL i postoji dete koje odgaja baka, njena majka, i rodjeno je sa opet psihickom zaostatkom..Zar to u buducnosti dete nije socijalni slucaj...? Jer ono nece moci opet da bude samostalno, ima roditelje takve kakvi su, baka nece vecno ziveti, nece se zaposliti, dakle prepusteno je soc. sluzbi i domu...!!!
O tome treba da se razmislja...! Meni je zao sto oni postoje, a to se moze spreciti...zato, cak i kod normalnih ljudi postoje u trudnoci raznorazni testovi i analize...
A otac ocigledno nije normalan i nije samosvestan cim je napravio dete sedamnaestogodisnjakinji...I uostalom, sta bi on sa njim radio...? Nije to igracka...

Ma, samo ti furaj :D
Ova tema nije o tim iz tvog primera, koji veze nemaju sa parom iz teme i njihovim slucajem uopste
Devojka mozda ima npr disleksiju, nigde ne pise da je debil
Nigde ne vidim podatak o tome da ce beba biti retardirana
Za oca se ne slazemo
Moj otac je normalan i samosvestan, i napravio je mene mojoj mami 17togodisnjakinji, i nista mi ne fali
Ovo sta bi on radio s bebom je krajnje seksticki i bezvezan stav, jer nipodastava muskarca kao sposobnog da se brine o bebi.
Aj zdravo
 
Ma, samo ti furaj :D
Ova tema nije o tim iz tvog primera, koji veze nemaju sa parom iz teme i njihovim slucajem uopste
Devojka mozda ima npr disleksiju, nigde ne pise da je debil
Nigde ne vidim podatak o tome da ce beba biti retardirana
Za oca se ne slazemo
Moj otac je normalan i samosvestan, i napravio je mene mojoj mami 17togodisnjakinji, i nista mi ne fali
Ovo sta bi on radio s bebom je krajnje seksticki i bezvezan stav, jer nipodastava muskarca kao sposobnog da se brine o bebi.
Aj zdravo

Ne budi bezobrazna ... i spusti loptu..ako ne umes da razgovaras normalno ja te uciti necu...
I ponovo pitam...!!! Moj primer je primer...nigde nisam rekla da je isti kao prica iz uvodnog posta, tako da ne vidim tvoju poentu da mi to nakacis, jer sam ja toga i sama svesna...Ja UMEM da citam i uvidjam razliku...Primer je dat iz drugih pobuda koje ti nisi uvidela, vec bukvalno shvatas i interpretiras sve vezano za uvod...olabavi malo...
Ja verujem da muskarac moze da se brine o bebi i deci uopste, ali u tim godinama tvoj otac je imao tvoju majku pored sebe, zar ne...? ;)...ja sam rasla sa muskarcem - ocem, ali njemu je bilo 40, meni 20...znam o cemu pricam
 
Ma, samo ti furaj :D
Ova tema nije o tim iz tvog primera, koji veze nemaju sa parom iz teme i njihovim slucajem uopste
Devojka mozda ima npr disleksiju, nigde ne pise da je debil
Nigde ne vidim podatak o tome da ce beba biti retardirana
Za oca se ne slazemo
Moj otac je normalan i samosvestan, i napravio je mene mojoj mami 17togodisnjakinji, i nista mi ne fali
Ovo sta bi on radio s bebom je krajnje seksticki i bezvezan stav, jer nipodastava muskarca kao sposobnog da se brine o bebi.
Aj zdravo

Знам, Мања, али да ли заистза мислиш да је социјална служба, ето тако, из неког хира,. решила да одузме дете мајци која је само дислексична или која само има ''благе тешкоће у учењу''? Какве везе дислексија има са родитељством? И тешкоће у учењу? Па онда би милионима људи било одузето родитељско право!

Ако би то радила, држава би годишње имала неколико хиљада новорођене деце на јаслама.... Где би са толиком децом? Мислиш ли да је то интерес иједне државе?

Ја сам већ споменула случајеве које трентуно имам у редовној школи, који су врло добри и добри ђаци, али који НИСУ СПОСОБНИ да брину сами о себи, нити ће то икада бити, акамоли да брину о детету....:confused: И имају просечан коефицијент интелигенције, али имају неке друге поремећаје који их чине довека зависним од туђе бриге и неспособним да икада постану ти који би требало да брину о неком другом....
 
Pi', a ja se nadala prosvetlices nas. Bedak
A to da ja nisam objektivna i racionalna zakljucujes iz toga sto imas suprotno misljenje?
Posto ne verujem da mislis da me 'pogodila' tema jer mi je mama imala 17 god kad sam zaceta:roll:

Moja je imala devetnaest. A to da nisi objektivna i racionalna nisam zakljucila ja. Ove fine starije dame forumasice jesu.
A i ne smeta mi sto nisi objektivna, samo konstatujem
 
Знам, Мања, али да ли заистза мислиш да је социјална служба, ето тако, из неког хира,. решила да одузме дете мајци која је само дислексична или која само има ''благе тешкоће у учењу''? Какве везе дислексија има са родитељством? И тешкоће у учењу? Па онда би милионима људи било одузето родитељско право!

Ако би то радила, држава би годишње имала неколико хиљада новорођене деце на јаслама.... Где би са толиком децом? Мислиш ли да је то интерес иједне државе?

Ја сам већ споменула случајеве које трентуно имам у редовној школи, који су врло добри и добри ђаци, али који НИСУ СПОСОБНИ да брину сами о себи, нити ће то икада бити, акамоли да брину о детету....:confused: И имају просечан коефицијент интелигенције, али имају неке друге поремећаје који их чине довека зависним од туђе бриге и неспособним да икада постану ти који би требало да брину о неком другом....

Vidis, ja NE ZNAM da li je ta devojka retard, u tekstu pise da ima blage teskoce s ucenjem, a mi komentarisemo tekst, odnosno iznete podatke, a ne ono sto predpostavljamo.
Verovatno je cela prica i dobila ovoliku medijsku paznju jer je tu nesto nelogicno i nesto tu smrducka. Ne bi se digla prasina da s.sluzba oduzima dete majci retardu i siromasnom ocu pedofilu kojem fali daska u glavi.
 
A bre žene da li je moguće da ovako umemo da reagujemo na neproverenu informaciju... kako samo umemo da osuđujemo na osnovu poluinformacija!? :roll: Situacija je smešna, niti znamo da li je majka retartdirana, niti da li je upotrebljen eufemizam u opisivanju njenog stanja, niti da li je pravilno prevedeno na naš jezik.... stvarno bezveze...
 
I naše prababe su rađale sa 17, jedva da su bile pismene i niko im nije merio IQ, pa naši babe i dede ispadoše normalni ljudi itd. Sve ovo već prelazi u državu koja se meša u sve i svašta. Da ta devojka ima 25 godina i osnovnu školu, verovatno se ne bi socijalna služba uopšte mešala. Možda bi devojka i mogla da odgaja dete uz npr pomoć i stručni nadzor radnika socijane službe. Ili da otac dobije starteljstvo. Zašto su odmah ocenili da ta baka koja se prijavila da bude staralac nema nikakve šanse? Sve mi to miriše na politiku kojom žele da maloletničkoj populaciji uopšte pošalju poruku šta misle o maloletničkom roditeljstvu.
 
Знам, Мања, али да ли заистза мислиш да је социјална служба, ето тако, из неког хира,. решила да одузме дете мајци која је само дислексична или која само има ''благе тешкоће у учењу''? Какве везе дислексија има са родитељством? И тешкоће у учењу? Па онда би милионима људи било одузето родитељско право!

.

онда, зашто је одузела?
јел имамо тај податак'?
расправа је бесмислена пошто немамо праве податке
 
онда, зашто је одузела?
јел имамо тај податак'?
расправа је бесмислена пошто немамо праве податке

Па то и кажем. Ми не знамо шта је стварно. Знамо само оно што нам је штампа сервирала.:confused:
А знамо чему служи штампа - зарађивању пара путем подизања тиража, а тираж расте због скандала.....:roll:
 
Да се разумемо - не поричем могућност да је у овом конкретном случају и социјална служба погрешила (мада ми немамо информацију од њих и не знамо праве разлоге). Ако и јесте у овом конкретном случају погрешила, то је онда само један случај, а на основу њега не можемо извлачити генералне закључке о томе како се деца одузимају због ''слабијег учења'', ''због недовољног коефицијнта интелигенције'', како се држава ''меша где јој није место''...и неизбежног - ''куда иде овај свет?'' :mrgreen:
 
онда, зашто је одузела?
јел имамо тај податак'?
расправа је бесмислена пошто немамо праве податке
Наравно.
Само, мени се намеће питање због чега отац или бака не могу да преузму бригу о детету. Ако је већ мајка неспособна, како кажу, зашто се тражи друга породица да брине о детету када дете има блиске сроднике за које није утврђено да су неспособони?
 
Poslednja izmena:
Meni i dalje mirise na crno trziste beba. Zasto npr. ne oduzmu dete nekom bogatom paru, nekome ko bi mogao da ih tuzi ili nesto slicno, nego nekim sirotanima koji nisu u stanju da se brane.

Мислиш, сви се отимају за дете мајке која ''има потешкоћа у учењу'' и радо усвајају такву децу? :confused:
 
Meni i dalje mirise na crno trziste beba. Zasto npr. ne oduzmu dete nekom bogatom paru, nekome ko bi mogao da ih tuzi ili nesto slicno, nego nekim sirotanima koji nisu u stanju da se brane.

..odakle ti to da su sirotani? :)
..u drugom linku koji sam postavila pishe da zive zajedno sami (u svom stanu) skoro
godinu dana, da su opremili bebinu sobu i pokupovali opremu za nju...

..takodje pishe da ce buduca majka tek da se podvrgne zvanichnoj psihijatrijskoj proceni,
tako da je procena njene "zaostalosti" izgleda bila uradjena
samo od strane matichara i socijalne sluzbe.. :think:
 
Мислиш, сви се отимају за дете мајке која ''има потешкоћа у учењу'' и радо усвајају такву децу? :confused:

Mi ne znamo da li ona ima poteskoce u ucenju, jer je mentalno zaostala ili losije ocene u skoli, jer je lenja da uci i ne voli da uci. Za svakoga ko ima lose ocene se moze reci da ima poteskoce u ucenju, a to ne znaci nuzno da je u pitanju zaostala osoba. Druga stvar je to sto je socijalno vec unapred odredilo da baka ne moze da gaji dete i da otac nema pravo da gaji dete. Zaista malo cudno.
Pored ovoga koliko dece koja se daju an usvajanje potice od zdravih i pravih roditelja, stabilnih porodica? Mahom deca koja se daju na usvajanje ili koju roditelji ostave u domu poticu iz nestabilnih sredina, nesredjenih porodica, pretrpela su neki vid zlostavljanja, deca su narkomana ili alkoholicara, u svakom slucaju postoji neki poremecaj. Mozda, ali samo mozda mali broj dece je dospeo u dom nakon smrti oba roditelja, a niko iz porodice nije hteo da ih primi.

..odakle ti to da su sirotani? :)
..u drugom linku koji sam postavila pishe da zive zajedno sami (u svom stanu) skoro
godinu dana, da su opremili bebinu sobu i pokupovali opremu za nju...

..takodje pishe da ce buduca majka tek da se podvrgne zvanichnoj psihijatrijskoj proceni,
tako da je procena njene "zaostalosti" izgleda bila uradjena
samo od strane matichara i socijalne sluzbe.. :think:

To sto imaju svoj stan ne mora da znaci da imaju veze i vezice, to sto imaju neka primanja opet ne znaci da su bogatasi koji bi mogli da ljudima iz socijalne sluzbe zagorcaju zivot zbog ovoga sto im rade.
 
Poslednja izmena:
Mi ne znamo da li ona ima poteskoce u ucenju, jer je mentalno zaostala ili losije ocene u skoli, jer je lenja da uci i ne voli da uci. Za svakoga ko ima lose ocene se moze reci da ima poteskoce u ucenju, a to ne znaci nuzno da je u pitanju zaostala osoba. Druga stvar je to sto je socijalno vec unapred odredilo da baka ne moze da gaji dete i da otac nema pravo da gaji dete. Zaista malo cudno.
Pored ovoga koliko dece koja se daju an usvajanje potice od zdravih i pravih roditelja, stabilnih porodica? Mahom deca koja se daju na usvajanje ili koju roditelji ostave u domu poticu iz nestabilnih sredina, nesredjenih porodica, pretrpela su neki vid zlostavljanja, deca su narkomana ili alkoholicara, u svakom slucaju postoji neki poremecaj. Mozda, ali samo mozda mali broj dece je dospeo u dom nakon smrti oba roditelja, a niko iz porodice nije hteo da ih primi.

Не дознајем се у шкотско законодавство, али верујем да ниједна земља нема закон по коме није дозвољено родитељство особама које су слабији ђаци!!! По тој логици бар 40% становништва би требало стерилисати! :lol:
Верујем да социјалне службе (у којима су психолози, педагози, социјални радници) ИМАЈУ ЈАСНЕ КРИТЕРИЈУМЕ по којима одређују да ли је неко способан да буде родитељ или не, а тај критеријум сигурно није успех у школи!!!!

А уколико је девојчица ретардирана, или пак пати од неког поремећаја у развоју - не верујем да се људи толико отимају о децу таквих родитеља, имајући у виду вероватноћу да и дете буде такво. :confused: Хоћу да кажем - ако социјална служба то ради да би дете ''продала'' неком богатом пару без деце, онда би изабрала неко дете здравих родитеља....
 
Не дознајем се у шкотско законодавство, али верујем да ниједна земља нема закон по коме није дозвољено родитељство особама које су слабији ђаци!!! По тој логици бар 40% становништва би требало стерилисати! :lol:
Верујем да социјалне службе (у којима су психолози, педагози, социјални радници) ИМАЈУ ЈАСНЕ КРИТЕРИЈУМЕ по којима одређују да ли је неко способан да буде родитељ или не, а тај критеријум сигурно није успех у школи!!!!

А уколико је девојчица ретардирана, или пак пати од неког поремећаја у развоју - не верујем да се људи толико отимају о децу таквих родитеља, имајући у виду вероватноћу да и дете буде такво. :confused: Хоћу да кажем - ако социјална служба то ради да би дете ''продала'' неком богатом пару без деце, онда би изабрала неко дете здравих родитеља....

Ne poznajem ni ja Skotsku, niti njene zakone, ali ovi iz socijalnog su lose ocene mogli da iskoriste kako bi joj oduzeli dete tj. mogli su zvanicno da je proglase zaostalom, a da znaju da ona to nije. Meni ovo bas smrdi, a evo rece november da ce ona da se podvrgne proceni psihijatra. Ko zna sta petljaju i tamo? I jos ispade i baba nepodobna i otac. :confused:
 

Back
Top