Да ли сте добили позив за гласање?

Да ли сте добили позив?

• Увек, у тачном броју

glasova: 10 55,6%
  • Понекад стигне

glasova: 3 16,7%
  • Стигне мање или више него што треба

glasova: 0 0,0%
  • Не гледам пошту

glasova: 3 16,7%
  • Не стигне никада

glasova: 2 11,1%

• Ukupno glasova
    18
  • Anketa je zatvorena .
svaki srbin ima pravo na srpski pasos, gde god ziveo,
to je zakon i pravo i u svim ostalim zemljama ovog sveta,
zasto mislis da srbi ne trebaju da imaju ista prava kao i svi ostali
zašto spinuješ kad svi znamo o čemu je reč?

svi smo čuli za grdne novoprijavljene na adrese u bg gde ih u zgradi niko ne zna.. (čujem ima i po drugim gradovima), koji će uredno odjaviti prebivalište posle izbora.

kome je ova pojava ok, svaka mu čast.

20231208_145636.jpg

Фантомски гласачи?
Постоје они... али су најчешће од којекуда дошли и живе у Београду, па би требали да се врате у родно место да гласају. Да ли ће то учинити... не гарантујем.
Мени је свакако лакше, када живим на 100 метара од гласачког места. Заиста сам на адреси.

Најпре бих рекао да су непостојећи бирачи изражени у општинама са слабом администрацијом... Да матичари не обришу преминуле. Није то проблем републичког закона који то налаже, него неспособности или преопретећења локалаца.
Исто, питање је наше бројне дијаспоре, која још увек има наша документа, али којој су гласачка места предалеко... А велика већина неће допутовати из ко зна које земље само да би гласали.
Неки начин електронског гласања (искључиво за дијаспору) би помогао. Мада ја и иначе подржавам електронско гласање - нека се не штампају листићи, него да гласамо на машинама. Коначни резултати пола сата после краја гласања. Само обезбедити интернет. Наравно, подразумевано имати опцију "нико од понуђених", која ће стајати на крају списка, мало издвојено од изборних листа.
Да се улаз бирачког места снима камером, да се чипована лична убацује у апарат и потом гласа пипањем по екрану.

zašto spinuješ kad svi znamo o čemu je reč?

svi smo čuli za grdne novoprijavljene na adrese u bg gde ih u zgradi niko ne zna.. (čujem ima i po drugim gradovima), koji će uredno odjaviti prebivalište posle izbora.

kome je ova pojava ok, svaka mu čast.
Проблем је што је то законита процедура. Не може се забранити.

Са оваквим гласањем, уживо, а не електронски, не можеш тренутно да провериш да ли је неко гласао на два места.

Хоћу да кажем... Ако буде неког нагомилавања у Београду, онда ти људи/гласови недостају на другом месту. Бољи резултат у Београду а слабији на другом месту.

На десет дана од гласања, данас, су у моју зграду стигли позиви за гласање. Не сећам се колико нам унапред стигну, али увек су стизали, уредно и у правом броју.

Да ли и код вас стижу? Барем... да ли стижу тамо где сте пријављени са адресом? Имамо "милион" подстанара.

Гласање на теми није јавно.
Meni još uvek nije. Do sada je uvek stizalo na vreme, nadam se da će i sada ... obavestiću kad stige(ako stigne) ...

Dobilli oboje, premestili su nas u 5. beogradsku, eh, prvo bilo iza coska, pa onda kod rudarskog,
i sada tasmajdan. Vozice me zena, ona hoce da glasa za cigansku partiju, ja cu za
Djilasa i ne davimo Beograd :heart:
I nas su premestili i dobro je da jesu...pre smo u Ribnikaru, sada u vrtiću u svet.markovića, nije daleko...
A koja je to ciganska partija?

Back