Quantcast

DA LI STE DOBILI OPOMENU ZA NEPLACENU ELEKTRICNU ENERGIJU ?

milegr

Zainteresovan član
Poruka
240
Jedan beogradski list, izvestava da je oko 150.000 Beogradjena dobilo opomene
za neplacenu elektricnu energiju !?
I stizu novi racuni, a u njima i nova stavka "troskovi opomen" 18,00 dinara !
Nije tesko izracunati 150.000 x 18,00 = 2.700.000,00 ili ti, oko 23.800,00 evra !
Alal vera Elekrodistribucijo Beograd, bas pravi poslovni potez !

Poslednja izmena:

Новица

Poznat
Banovan
Poruka
8.594
Jedan beogradski list, izvestava da je oko 150.000,00 Beogradjena dobilo opomene
Nije tesko izracunati 150.000,00 x 18,00 = 2.700.000,00 ili ti, oko 23.800,00 evra !

То раде и код рачуна за моб.телефон. Наплате ти провизију без обзира што плаћаш директно код њих.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.360
Jedan beogradski list, izvestava da je oko 150.000,00 Beogradjena dobilo opomene
Nije tesko izracunati 150.000,00 x 18,00 = 2.700.000,00 ili ti, oko 23.800,00 evra !
И шта је ту проблем, неплаћена струја или износ трошка опомене од 18 динара?
А знаш ли ти синак, да све ЕД раде на трошковном а не доходовном режиму. Са једне стране укупни трошкови а са друге наплаћена ел.енергија и када се те две ствари ставе у однос, добије се количник који се зове цена.
И сада ови који не плаћају струју, увећавају количник илити цену струје коју плаћају редовне платише. Редовне платише имају увећану цену која је далеко скупља од те опомене!
Па кад' већ опоменути не плаћају редовно струју нек плате бар трошак опомене а касније ће морати и судске трошкове са укупним дугом. Чим су овом опоменом ушли у поступак утеривања дуга.

Poslednja izmena:

milegr

Zainteresovan član
Poruka
240
И шта је ту проблем, неплаћена струја или износ трошка опомене од 18 динара?
А знаш ли ти синак, да све ЕД раде на трошковном а не доходовном режиму. Са једне стране укупни трошкови а са друге наплаћена ел.енергија и када се те две ствари ставе у однос, добије се количник који се зове цена.
И сада ови који не плаћају струју, увећавају количник илити цену струје коју плаћају редовне платише. Редовне платише имају увећану цену која је далеко скупља од те опомене!
Па кад' већ опоменути не плаћају редовно струју нек плате бар трошак опомене а касније ће морати и судске трошкове са укупним дугом. Чим су овом опоменом ушли у поступак утеривања дуга.

Bas me cudi da nisi shvatio da je u pitanju trosak opomene za struju od 18,00 dinara !?
Inace, uzgred budi receno, da bi me nazvao "sinak", morao bi da imas minimum oko 100 godina starosti, a ja u to ne verujem !
I jos jedan detalj: hvala za "malo predavanje" o cenama, jer kao Dip. oec. to do sada nisam znao !

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.360
Bas me cudi da nisi shvatio da je u pitanju trosak opomene za struju od 18,00 dinara !?
Inace, uzgred budi receno, da bi me nazvao "sinak", morao bi da imas minimum oko 100 godina starosti, a ja u to ne verujem !
I jos jedan detalj: hvala za "malo predavanje" o cenama, jer kao Dip. oec. to do sada nisam znao !
Апсолутно сам схватио да ,,боде очи'' та опомена. Али то је последица коју је изазвао сам дужник и успут неплатиша.
Видим и да немаш примедбу на формирање цена у ЕД односно у ЕПС-у осим опаске око ,,предавања''.. Ја нисам ,,Dip. oec.'' већ машинац који је преко 35 година радио у ЕПС-у градећи хидроелектране па сам понешто схватио и о тим ценама.
А што се тиче ,,синак'', уверићу те да сам у праву ако на ПП бацимо личне карте.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.360
BG: Dug za struju 14 mlrd. dinara
Beograd -- Elektrodistribucija Beograd potražuje 14 milijardi dinara duga od potrošača. Dug domaćinstva iznosi šest milijardi, dok privreda duguje osam milijardi dinara.
Dugovi za struju preko 800 mil. EUR
Beograd -- Potrošači u Srbiji duguju Elektroprivredi Srbije oko 82 milijardi dinara za isporučenu struju, navedeno je u saopštenju EPS-a.
http://www.totalportal.rs/ekonomija/povezane-vesti/321527
Ипак се дугује!

kojeimedadam

Buduća legenda
Poruka
27.251

Ima li neki ...LINK.....tog jednog beogradskog lista...:think:

bane k

Iskusan
Poruka
5.763
meni su isekli bez opomene

pa očigledno da ne moraju
paa. kako se onda javljaš... rezervni položaj, a..izvini na malo šale, ali sa njima ne vredi ako si običan golja kao i mi drugi... imaju mogućnost da iseku i tu nema vrdanja... samopriključivanje ne praktikujte jer se podvodi pod krađu...prijava sledi obavezno...naravno ako si golja i nemaš nekog u ED...

Fixa

Veoma poznat
Poruka
12.767
paa. kako se onda javljaš... rezervni položaj, a..izvini na malo šale, ali sa njima ne vredi ako si običan golja kao i mi drugi... imaju mogućnost da iseku i tu nema vrdanja... samopriključivanje ne praktikujte jer se podvodi pod krađu...prijava sledi obavezno...naravno ako si golja i nemaš nekog u ED...

pa otišao sam u masarikovu, platio i sutradan mi uključili.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.