Da li ste bajker?

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.525
Poruka
16.414
Ma u redu je..Ne voliš motore , ti si tip za auto .
Neko ne voli auto , obožava motore .
I da teramo dalje?Čemu ?
Nepotrebno .Svako nešto voli ..
I ne voli.

Ja sam inače po profesiji vozač. Zadnjih 12 godina. Skoro svakih dan pređem u proseku možda nekih 300 km dnevno. Ako jednu stvar u životu ne volim da radim, to je da vozim. Bilo automobil ili bilo šta drugo. Drumski saobraćaj je generalno jako nebezbedan i rizičan. Previše je vozila po putevima, previše brzih vozila, previše je i neiživljenog i rasejanog naroda za volanom... Čovek u suštini treba da vozi bilo šta samo kada baš mora. Ali, eto, meni se tako zalomilo da radim šta ne volim ali na to gledam kao na posao bilo koji drugi. Isto kao kad čovek ode u fabriku i stane za mašinu, tako i ja u automobil.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.662
I odalami lopticu pravo u bajkera i sruši ga ni krivog ni dužnog.

Nisu.U automobilu nikada ne možeš osetiti taj miris slobode..
S ovim se ne slazem, prava sloboda je "osobno vozilo" ....bajker nije padobranac i pilot malog aviona i zavisi od mnogo cega, ali je i izlozen, a slab....ko svaki covek....
Sloboda je kada ne zavisis i kada mozes gde hoces, a to mozes samo autom i brodom...."sve svoje nosim sa sobom"
Tamo gde sam ja bio, peo se i putovao motor ne moze. Tako da je najbolja kombinacija outlender i bicikl u gepeku....

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.525
Ako jednu stvar u životu ne volim da radim, to je da vozim. Bilo automobil ili bilo šta drugo. Drumski saobraćaj je generalno jako nebezbedan i rizičan. Previše je vozila po putevima, previše brzih vozila, previše je i neiživljenog i rasejanog naroda za volanom... Čovek u suštini treba da vozi bilo šta samo kada baš mora. Ali, eto, meni se tako zalomilo da radim šta ne volim
Razumem kako izgleda raditi ono što ne voliš , u stvari , mrziš svoj posao ,
ali ga radiš ..danima..danima..Bila sam u toj situaciji i dala otkaz ,
Ja ne mogu da radim nešto što me ne ispunjava , zarada u stranu ..
Neka je i priliv novca dupo manji , bitnije mi je da ja nađem sebe i da radim ono što volim.

Ali sada to u stranu .
Sve to što si napisao nije razlog da omalovažavaš i "pljuješ " po osobama koje vole motore
I u tome pronalaze uživanje .Pisao si ružne stvari i bilo je nepotrebno , jer
Ovo jeste tema o bajkerima ..Mislim , kome ne odgovara , ne mora da piše .

SilverStar

Domaćin
Poruka
4.821
Nisu.U automobilu nikada ne možeš osetiti taj miris slobode..
Ja pravu slobodu osetim ovako. Ali to je neka druga tema.

31853.jpeg

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.525
Ja pravu slobodu osetim ovako. Ali to je neka druga tema.

Pogledajte prilog 1160031
Ima više vrsta slobode..
Meni je sloboda sam osećaj vetra u kosi , čak i kada pokisnem .
.Oni letnji pljuskovi sa obaveznom grmljavinom , potmulom , koja valja oblake..
Sloboda je i kada si sam na polju prepunom poljskog cveća, divljeg , skromnog a prelepog ..
Slobode su širok termin...
Ali odoh ja u off.

Poruka
16.414
Razumem kako izgleda raditi ono što ne voliš , u stvari , mrziš svoj posao ,
ali ga radiš ..danima..danima..Bila sam u toj situaciji i dala otkaz ,
Ja ne mogu da radim nešto što me ne ispunjava , zarada u stranu ..
Neka je i priliv novca dupo manji , bitnije mi je da ja nađem sebe i da radim ono što volim.

Ali sada to u stranu .
Sve to što si napisao nije razlog da omalovažavaš i "pljuješ " po osobama koje vole motore
I u tome pronalaze uživanje .Pisao si ružne stvari i bilo je nepotrebno , jer
Ovo jeste tema o bajkerima ..Mislim , kome ne odgovara , ne mora da piše .

A šta ćeš, veoma su retki srećnici koji baš vole posao koji rade. Tako da ne vredi žaliti se, ništa meni nije ni bolje ni gore nego ostalima. Odradiš posao, uzmeš platu i tako u krug.

Da, dobro, kao što rekoh, jesam malo preterao sa cinizmom i nekim epitetima. Tema je verovatno predviđena za ljubitelje motora ali, eto, imate i kontra stav na temi.

Samo mi je iritantan nastup i ta bajkerska filozofija. Prvo što svi hoće da ih zamišljaju kao dobroćudnog debelog brku iz američkih filmova koji lagani Harlija kroz Kolorado a u stvari svi ga garnjaju po putevima kao sumanuti a u fazonu su "ma ne vozim ja brzo, ja volim da uživam u vožnji". Okači to burazeru mačku o rep. Plus što kada neko, daleko bilo, izgubi glavu, oni kukaju kako drugi učesnici u saobraćaju ne vode računa o motoristima. A nisu ni svesni koliko su na putu, na tako malom a brzom vozilu, teški i za primetiti i izbeći. Kao onaj što pre neki dan ubi ženu i malo dete kod Loznice pre neki dan.
Razumem i adrenalin i taj neki doživljaj i sve to, ali neka granica negde mora da postoji.

Poruka
16.414
Recimo, granica da dva kamiona ne mogu da drze dve trake pola sata i jos da zatvaraju zaustavnu traku?
Kada govoris o bajkerima, podji prvo od mnogo opasnijih vozaca kojima pripadas.....i koji su pobili gomile ljudi....

Ne vozim ja kamion. Pre 18 godina sam položio C a nisam nikad seo za volan kamioma.
Slažem se da oni često budu problem u saobraćaju, znaju baš da iznerviraju, ALI... ti ljudi ipak zaslužuju malo više razumevanja i poštovanja.
On ode na utovar i upravlja konstrukcijom od 40 tona, 15,20 metara dužine i 4 metra visine. On je na putu jer je neophodno da tu bude. On prođe 5 država i bude 2 nedelje na putu da bi tebi i meni dovezao hranu, odeću, tehniku.... Iako ne radim taj posao, odlično znam muke i peripetije i procedure koje oni prolaze na granicama, carinama, utovaru, istovaru, sa policijom....
I sad, za njih nikako nećemo imati razumevanja u saobraćaju ali zato hoćemo za lika koji vozi 50 puta manje vozilo 150 na sat na magistrali jer, eto, njega prži osećaj slobode i voli vetar u kosi.

Darth Vader

Elita
Poruka
22.820
@SilverStar zamisli sebe da voziš motor.Bilo kakav.Kakav hoćeš.Prava si faca jel da?
A sad se zamisli da voziš nov beli Ford Ranger kamionet iz koga se čuje muzika blatnjav,nova izgrebana farba(jer te boli q...c),i onda uđeš sa njim na rivu parkiraš ga da ti riba sa haube može da skače u vodu.Naravno naočari za sunce tesna majica i sve ostalo..pun mali frižider red bula hella koka kole..
Vidiš...to jee..
Ah da se vratimo na ono sokoćalo od motora...

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.525
.... beli Ford Ranger kamionet iz koga se čuje muzika blatnjav,nova izgrebana farba(jer te boli q...c),i onda uđeš sa njim na rivu parkiraš ga da ti riba sa haube može da skače u vodu.Naravno naočari za sunce tesna majica i sve ostalo..pun mali frižider red bula hella koka kole..
Uf..Dosadno i toliko puta viđeno u filmovima...
Meni je @SilverStar onako ...bolja faca na motoru ..Bajk freedom..

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.662
Ne vozim ja kamion. Pre 18 godina sam položio C a nisam nikad seo za volan kamioma.
Slažem se da oni često budu problem u saobraćaju, znaju baš da iznerviraju, ALI... ti ljudi ipak zaslužuju malo više razumevanja i poštovanja.
On ode na utovar i upravlja konstrukcijom od 40 tona, 15,20 metara dužine i 4 metra visine. On je na putu jer je neophodno da tu bude. On prođe 5 država i bude 2 nedelje na putu da bi tebi i meni dovezao hranu, odeću, tehniku.... Iako ne radim taj posao, odlično znam muke i peripetije i procedure koje oni prolaze na granicama, carinama, utovaru, istovaru, sa policijom....
I sad, za njih nikako nećemo imati razumevanja u saobraćaju ali zato hoćemo za lika koji vozi 50 puta manje vozilo 150 na sat na magistrali jer, eto, njega prži osećaj slobode i voli vetar u kosi.
Ti slobodno deli s njima razumevanje, ja ne mogu, jer neodgovornost sa kosta ljude zivota, pa ako se ozbiljnost i spodobnost placa onda moraju da budu ozbiljni i sposobni a ne psihopate.
Pre par dana na autoputu dva kamiona s prikolicama ladnjikavo voze u obe trake i pricaju, vidim ih sa jedno kilometar i podesavam brzinu da prodjem, stignem ih oni jos voze paralelno i ajd ne zanima me to neka brine policija o njima izadjem u zaustavnu i obilazim ga, a lik mane volanom prema meni i dodje do linije, naravno prodjem ispred, a lik mi ablenduje i trebalo je da zovem policiju da ih proveri, ali nisam hteo da se zezam....
Nesto slicno rade bajkerima po evropi, puste ih izmedju i sastave. To je bolest koja se ne prasta, nego hapsi i baci kljuc zatvora....

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.161
nisam, vise volim auto...

drugarica mi je u srednjoj poginula na motoru...posle sam isla par godina na moto skupove...vise zbog drustva i muzike nego zbog motora...
nedavno je jedan motor naleteo na auto koji vozila moja drugarica, totalno ga slupao...srecom svi ostali zivi...lik nije imao ni vozacku...
klinac neki...k.urcio se...

sve u svemu...nisam :)

Mystic+

Legenda
Poruka
71.305
nisam, vise volim auto...

drugarica mi je u srednjoj poginula na motoru...posle sam isla par godina na moto skupove...vise zbog drustva i muzike nego zbog motora...
nedavno je jedan motor naleteo na auto koji vozila moja drugarica, totalno ga slupao...srecom svi ostali zivi...lik nije imao ni vozacku...
klinac neki...k.urcio se...

sve u svemu...nisam :)

.. ниси за мотоцикл, а за коња ??... :mrgreen:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.