Da li ste bajker?

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.525
Muškarac na motoru je tipična slika koja asocira na - budalu. Izvinite bajkeri ali, stvarno, kako opisati muškarca koji je stariji od 20 godina i ložaka se na takvu glupost kao što je motor?
Motor je kao prvo, ekstremno nepouzdano i opasno vozilo. Ako već hoćeš da glumiš nekog dasu adrenalin džankija i odmetnika koji ne haje za svoju bezbednost, moraš biti svestan i da si potencijalno velika pretnja i za bezbednost drugih. Tako malo i brzo vozilo nije tako primetno u saobraćaju i lako "upada u mrtav ugao" ili se kreće toliko brzo da je prosto nemoguće reagovati adekvatno na njijove aktivn8sti u saobraćaju.
Motore hitno treba zakonom zabraniti.
Koje gluposti!
Što stariji od 20 godina ne bi smeli da se lože na motore?
Kao postoji neka starosna granica?
Možeš ceo život da se ložiš na bilo šta..
Ja volim one stvari koje sam volela i kada sam imala 15 godina.

Jesam, od neke 12-te godine. Ovo su trenutno moji kućni ljubimci.

Pogledajte prilog 1159521

Pogledajte prilog 1159527
Lepi su ti ljubimci..I like it... ?

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
37.325
Kao neko ko obozava motore , ali ne zelim da ih vozim, i ko poznaje bar 10ak ozbiljnih bajekera
moram da kazem da je taj "bajkerski" duh i jedinstvo i nepotpisano bratstvo nesto najlepse sto sam vidjao
svuda gde sam putovao.
Koliko se oni uvazavaju i postuju u saobracaju mi koji vozim automobile bi imali da ucimo jako dugo.

covek i motor je jedan neobican spoj gde ne postoji lekar, sudija, varilac, kafe kuvarica, nocni cuvar, programer,
krojacia, fudbaler ... da ne nabrajam sve profesije...kad si na motoru ti si samo jedno "bajker" kao
neka nacionalna prpadnost bez razlike i bez hijearhije...Ride or Die sto bi rekli

moj san

1653486131158.png

Poruka
16.414
Prosečna muva leti brzinom od oko 6-7 km/h. To je brzina čoveka u malo oštrijem hodu.

Zaključak - nemaš pojma o muvama, a nemaš pojma ni o motorima.

Uh, nemoj samo za njega reći da je "kolega", pošto očigledno nikada u životu nije seo na motor.

E... Sad si me poklopio sa ovim argumentom vezanim za muvu. Sad se više ne osećam relevantnim da raspravljam o odraslom čoveku koji se loži na drndanje motorčina.
Nego pusti ti to, pitah te da mi pojasniš tu draž. Daj mi nešto, ono, tipa vetar u kosi, adrenalin dok ga gazim 200 na Ibarskoj a u Ćelijama na skretanju za Petku se uključuje traktor i ti ga omašiš ta milimetar pa ti se u naletu miline stvori šator u gaćama. Ili staneš ispred nekog kafića, ono tamo sede neke šiparice a ti skineš kacigu onako sav ulapsan i znojav pa pružiš vonj okolo a one muve sad ne idu 7, nego 70 km na sat od uzbuđenja. A šiparice se samo stidljivo kikoću. Videle Badžu na motoru.
Ili tako nešto, mora biti neki razlig zašto se toliki narod loži na te motore.

Poruka
16.414
Koje gluposti!
Što stariji od 20 godina ne bi smeli da se lože na motore?
Kao postoji neka starosna granica?
Možeš ceo život da se ložiš na bilo šta..
Ja volim one stvari koje sam volela i kada sam imala 15 godina.

Lepi su ti ljubimci..I like it... ?

Valjda zato što kad uđeš u neke godine, trebalo bi da naučiš da postoje stvari koje jednostavno ne bi smele da se rade jer su jako nebezbedne. Kako za sebe, tako i za druge.
To nije kao lik koji skače iz aviona padobranom. On ako je lud, neka i nastrada sam u svojoj opsesiji prema nečemu i unesreći decu, roditelje, ženu... dok ovaj sa motorom, em što radi isto to, em što i druge žestoko ugrožava, em što drugog učesnika u saobraćaju stavlja u situaciju da ga nosi na duši i ostatak života provede u agoniji da je ubio nekoga.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.525
Valjda zato što kad uđeš u neke godine, trebalo bi da naučiš da postoje stvari koje jednostavno ne bi smele da se rade jer su jako nebezbedne. Kako za sebe, tako i za druge.
To nije kao lik koji skače iz aviona padobranom. On ako je lud, neka i nastrada sam u svojoj opsesiji prema nečemu i unesreći decu, roditelje, ženu... dok ovaj sa motorom, em što radi isto to, em što i druge žestoko ugrožava, em što drugog učesnika u saobraćaju stavlja u situaciju da ga nosi na duši i ostatak života provede u agoniji da je ubio nekoga.
Ali, obrati pažnju na to što si napisao ..Nebezbedne stvari ..
Zašto misliš da lik u autu ne može da napravi haos , da pregazi nekoga..
Ako ćeš biti bahat i nepažljiv, možeš to biti i na bajsu ..

A vezano za godine ..Nebitno .
Godine ne znače da moramo drugačije da se ponašamo i da odbacimo
Stvari koje nas čine zadovoljnim , samo zato što smo stariji , je li...

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.914
E... Sad si me poklopio sa ovim argumentom vezanim za muvu. Sad se više ne osećam relevantnim da raspravljam o odraslom čoveku koji se loži na drndanje motorčina.
Nego pusti ti to, pitah te da mi pojasniš tu draž. Daj mi nešto, ono, tipa vetar u kosi, adrenalin dok ga gazim 200 na Ibarskoj a u Ćelijama na skretanju za Petku se uključuje traktor i ti ga omašiš ta milimetar pa ti se u naletu miline stvori šator u gaćama. Ili staneš ispred nekog kafića, ono tamo sede neke šiparice a ti skineš kacigu onako sav ulapsan i znojav pa pružiš vonj okolo a one muve sad ne idu 7, nego 70 km na sat od uzbuđenja. A šiparice se samo stidljivo kikoću. Videle Badžu na motoru.
Nemam ja šta tebi da objašnjavam kad vidim da nemaš to što treba.

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
471

Vidi, mogli bismo da ti objasnjavamo draz voznje motora, ali ne vredi. Godinama sam radio u nastavi, i to uglavnom sa studentima - dakle odraslim ljudima, i tacno umem da prepoznam izgubljen slucaj.
Ti ne zelis da ti se ista objasni, jer ne zelis da shvatis, naucis i nadogradis (ili ne-dao-bog promenis) sopstveni stav o necemu.
Ti imas stav i nastupas ovde pokusavajuci druge da ubedis kako je tvoj stav jedini ispravan.
Pri tome nazivas ljude koji vole motore budalama - dakle pokusavas da uvredis nekoga.

Ne ide to tako. Evo da ti objasnim primerom kako treba da komuniciras kada ti se nesto ne svidja:
- meni se ne svidja igra Golf. Nikada nisam igrao, ne znam pravila, i ne znam da je igram.
- nekome se svidja, obozava da igra, cini ga srecnim
- posto smatram da sam emocionalno zrela osoba, ne pada mi na pamet da nekoga ko voli golf ubedjujem da je golf sranje.
- kada bi mi emocionalna inteligencija bila na nivou ranog pubertetlije, onda bih ja rekao "golf je debilna igra, koju igraju iskompleksirani snobovi koji imaju male pise pa to nadoknadjuju duzinom palice za golf".
E, nadam se da si ukapirao kako zvucis.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
33.662
Svako ko misli da je motor nebezbedan, bolje da odustane pre nego posle. Za njega nije ni bicikl.
Ono sto je meni bolje na motoru nego u autu, je bezbednost, motorom mozes da izbegnes sve ono sto autom ne mozes. Recimo mene guzve izludjuju, ne samo guzve u gradu vec i na putu, sto za motor ne znaci nista.
Kao konformista nisam biker, ali volim da provozam kada su odgovarajuci uslovi. Ne volim kacige ni opremu cak ni kada su obavezni.

Poslednja izmena:

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
42.914
Svako ko misli da je motor nebezbedan, bolje da odustane pre nego posle. Za njega nije ni bicikl.
Ono sto je meni bolje na motoru nego u autu, je bezbednost, motorom mozes da izbegnes sve ono sto autom ne mozes. Recimo mene guzve izludjuju, ne samo guzve u gradu vec i na putu, sto za motor ne znaci nista.
Kao konformista nisam biker, ali volim da provozam kada su odgovarajuci uslovi. Ne volim kacige ni opremu cak ni kada su obavezni.
Ti sve lepo reče i zajeba u poslednjoj rečenici.

Poruka
16.414
Vidi, mogli bismo da ti objasnjavamo draz voznje motora, ali ne vredi. Godinama sam radio u nastavi, i to uglavnom sa studentima - dakle odraslim ljudima, i tacno umem da prepoznam izgubljen slucaj.
Ti ne zelis da ti se ista objasni, jer ne zelis da shvatis, naucis i nadogradis (ili ne-dao-bog promenis) sopstveni stav o necemu.
Ti imas stav i nastupas ovde pokusavajuci druge da ubedis kako je tvoj stav jedini ispravan.
Pri tome nazivas ljude koji vole motore budalama - dakle pokusavas da uvredis nekoga.

Ne ide to tako. Evo da ti objasnim primerom kako treba da komuniciras kada ti se nesto ne svidja:
- meni se ne svidja igra Golf. Nikada nisam igrao, ne znam pravila, i ne znam da je igram.
- nekome se svidja, obozava da igra, cini ga srecnim
- posto smatram da sam emocionalno zrela osoba, ne pada mi na pamet da nekoga ko voli golf ubedjujem da je golf sranje.
- kada bi mi emocionalna inteligencija bila na nivou ranog pubertetlije, onda bih ja rekao "golf je debilna igra, koju igraju iskompleksirani snobovi koji imaju male pise pa to nadoknadjuju duzinom palice za golf".
E, nadam se da si ukapirao kako zvucis.

Nemam ja ništa protiv toga da neko voli ili bavi se nečim što ja ne volim ili me ne interesuje. Postoji xxx stvari o kojima nemam nikakvo interesovanje i apsolutno nemam ništa protiv da neko to radi.
Dobro si pomenuo golf. Golf je, eto, jedna igra koja mene baš ne zanima, ne znam čak ni pravila. Čovek ode da igra golf... i igra golf. On recimo ne dovodi ni u kakvu opasnost ni sebe ni ljude oko sebe. Za razliku od motoriste koji sedne na mašinu od, ne znam, 150 konjskih snaga i leti po putevima ozbiljno ugrožavajući živote, kako sebe, tako i drugih učesnika u saobraćaju. Vidiš i sam koliko ljudi godišnje nastrada sa tim motorima. A koliko ljudi godišnje nastrada ugrajući golf?
Dakle, nemam ja ništa protiv da neko voli motore i vožnju istih. Ali imam protiv velike nebezbednosti koju taj hobi izaziva.
Voliš motore, eno ti staze za vožnju motora i cepaj.

Poruka
16.414
Ali, obrati pažnju na to što si napisao ..Nebezbedne stvari ..
Zašto misliš da lik u autu ne može da napravi haos , da pregazi nekoga..
Ako ćeš biti bahat i nepažljiv, možeš to biti i na bajsu ..

A vezano za godine ..Nebitno .
Godine ne znače da moramo drugačije da se ponašamo i da odbacimo
Stvari koje nas čine zadovoljnim , samo zato što smo stariji , je li...

Automobil i motor nisu za poređenje. Automobil je neophodno prevozno sredstvo koje ima kabinu, 4 prilično stabilna točka i daleko je čvršće i bezbednije od motora. Prilikom vožnje motora na putu, ne toliko veliki kamen ili neka životinja na putu veoma verovatno mogu da budu fatalni. Dok kod automobila to i nije toliko slučaj.
Saobraćajne nesreće u kojima učestvuju automobili su daleko češće od onih u kojima učestvuju motori zbog toga što je na putevima, prosto, mnogo više automobila nego motora.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.