Да ли СРПСКА НОВА ГОДИНА , опет постаје непожељни термин у држави Србији ?

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
81.614
Ми Срби смо имали свог цара византинског, правог а не претендента. У питању је Константин XI Драгаш Палеолог.

То је онај цар који је коначно изгубио и Константинопољ и Византију и царевину и све, as if you needed telling.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
37.371
Ми Срби смо имали свог цара византинског, правог а не претендента. У питању је Константин XI Драгаш Палеолог.

То је онај цар који је коначно изгубио и Константинопољ и Византију и царевину и све, as if you needed telling.

:hahaha:

Срба Србић

Domaćin
Banovan
Poruka
4.007

Није он ништа изгубијо него ови пре њега, а њему се само наместило, а боријо се храбро до самог краја, као сваки прави Србин.

Nosferatu___2

Buduća legenda
Poruka
37.371
Није он ништа изгубијо него ови пре њега, а њему се само наместило, а боријо се храбро до самог краја, као сваки прави Србин.

Мислим да је Слоба његова реинкарнација, а наш Вожд је реинкарнација Петра Великог који је вратио Византијску Круну у Русију и тиме воксрснуо Православну Империју.

vučji čopor

Legenda
Poruka
62.259
А тема је термин - Српска Нова година и њена прослава, која се ни на који начин не тиче никога сем Срба , нити кога угрожава нити икога обавезује, па ипак видимо шта је све овде написано.
Ако оставимо по страни острашћене комшије, којима све што носи придев с р п с к о изазива осипе по кожи и пропале комунце титоистичке фракције који се разноразно камуфлирају, али најчешће им је заједнички именитељ " југонсталгија", могли бисмо да се вратимо теми и разговарамо да ли овогодишње очигледно избегавање тог термина има или нема политичке конотације везане за безалтернативну приврженост и срљање у евроатланске интеграције.:deda:

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
81.614

Као ДС што је наместила јадац нашем славном Вучићу цару господару бравославном.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
62.978
А тема је термин - Српска Нова година и њена прослава, која се ни на који начин не тиче никога сем Срба , нити кога угрожава нити икога обавезује, па ипак видимо шта је све овде написано.
Ако оставимо по страни острашћене комшије, којима све што носи придев с р п с к о изазива осипе по кожи и пропале комунце титоистичке фракције који се разноразно камуфлирају, али најчешће им је заједнички именитељ " југонсталгија", могли бисмо да се вратимо теми и разговарамо да ли овогодишње очигледно избегавање тог термина има или нема политичке конотације везане за безалтернативну приврженост и срљање у евроатланске интеграције.:deda:
проблем је што они мисле да од њих почиње сва историја.
наравно да има, српски национализам је једнак хитлеровом нацизму и фашизму, тако нас посматрају и то нам треба истерати да могу оно добро да нам утерају уз помоћ српских пацифиста и мондијалистаz:mrgreen:

vučji čopor

Legenda
Poruka
62.259
проблем је што они мисле да од њих почиње сва историја.
наравно да има, српски национализам је једнак хитлеровом нацизму и фашизму, тако нас посматрају и то нам треба истерати да могу оно добро да нам утерају уз помоћ српских пацифиста и мондијалистаz:mrgreen:

Ако се сложимо око тога ( а моје је мишљење такође да има) намеће се питање - зашто?
Зашто би се Српска Нова година третирала као израз српског национализма, па још са негативним и непожељним предзнаком, када се ни једна друга (кинеска, јеврејска итд.) нигде у свету тако не третира?
Друго питање које се намеће је зашто се ове године, такође нападно украшавање града, уз све учешће градоначелника, обављало за католички Божић, када је већинско становништво у огромној већини у држави Србији православано?
Ја не мислим да све те ствари потичу од неких захтева или сугестија изван државе Србије него сам склон једном другом објашњењу да је у питању манифестација потуричког менталитета одређених кругова и слојева у Србији из оног,сада већ чувеног и свеприсутног става, да треба " да живимо као сав нормалан свет".
Мислим да се таквим приступом може да заслужи једино презрење и код оних којима се жели да умили и додвори.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.294

Jugonostalgija ili mondijalizam (koji odavno vec ne postoji), pitanje je sad.

Ne odgovara im Srbija kao jaka i samostalna drzava i niciji "potrcko", pa zato i ovaj izraz "srpska Nova godina" stavljaju u najruznije kontekste zeleci da Srbiju poistovete sa onim mracnim godinama novijih ratova i da joj vecito to prebacuju, cak i onda kada je jasno da je vecina bila medijski propagandizam iz iste te "kuhinje" i da su umedjuvremenu "inkvizitori" pali na ispitu demokratije i ljudskih prava.

Kerkyra

Legenda
Poruka
50.294
Ne, mislim na one koji guraju siromasne zemlje u EU da bi ih jos vise osiromasile, neke milom, neke silom, podmetanjem (ratova npr.) i prevarom pricama o boljem zivotu i to u vreme kad ni sami oni bolje ne zive, vec naprotiv, losije.

Takva ista, njihova propaganda obesmisljava sve pa i ovaj izraz "srpska", kao da Srbija postoji samo zadnjih 25 godina ikao da se samo u okviru EU moze dobro ziveti.

Poslednja izmena:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.350
Srpska Nova Godina nije verski praznik da bih je slavio po starom kalendaru i da bi mi značila nešto više od prilike da se dobro provedem u kafani ako se sastavi dobro društvo. Potpuno sam indiferentan prema SNG (kao i kalendarskoj btw) ali mi nije ni na kraj pameti da nekome prigovaram što (ne)slavi ili da filozofiram o ispravnosti kalendara.

Ko hoće neka slavi,ko neće ne mora,niko nikome niti nameće niti brani. Ne bih ja tu ništa menjao.

A to što se zove srpska koliko god komično bilo naziv se odomaćio i nema sad promene na silu.

Poslednja izmena:

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
62.978
Ако се сложимо око тога ( а моје је мишљење такође да има) намеће се питање - зашто?
Зашто би се Српска Нова година третирала као израз српског национализма, па још са негативним и непожељним предзнаком, када се ни једна друга (кинеска, јеврејска итд.) нигде у свету тако не третира?
Друго питање које се намеће је зашто се ове године, такође нападно украшавање града, уз све учешће градоначелника, обављало за католички Божић, када је већинско становништво у огромној већини у држави Србији православано?
Ја не мислим да све те ствари потичу од неких захтева или сугестија изван државе Србије него сам склон једном другом објашњењу да је у питању манифестација потуричког менталитета одређених кругова и слојева у Србији из оног,сада већ чувеног и свеприсутног става, да треба " да живимо као сав нормалан свет".
Мислим да се таквим приступом може да заслужи једино презрење и код оних којима се жели да умили и додвори.

шта да кажем када се апсолутно све слажем сем што ја ипак мислим да су ови наши полтрони приморани да се и неке наизглед ситнице морају послушати.
хоће у европску унију онда морају да дају нека права педерима рецимо да се венчавају и усвајају децу, да признају косово и још остале ситнице. када то ураде онда ће тражити да се извинемо нато пакту што смо им срушили два авиона, а посебно американцима
то се зове толеранција, ми све то морамо да истолеришемо јер нисмо у праву

Poruka
19.462

pa sto se onda primas ako je neobavezna? idi i spavaj a ne da se ujutro budis u urgentnom sa tri prsta manje zbog petardi.

slavi srpsku a 01. 01 po ustaskom ili kako ga vec zoves idi na posao.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.