Да ли Србији променити име?

промењено име Србије треба да је

• Источна Босна

glasova: 3 20,0%
  • Источна Хрватска

• Источна БиХ

• Источно Северна Црна Гора

glasova: 2 13,3%
  • Западна Румунија

glasova: 1 6,7%
  • Западна Бугарска

• Јужна Маџараска

glasova: 5 33,3%
  • Источно Севернија Албанија

• Северно Северна Македонија

• Ukupno glasova
    15

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
76.944
Ozbiljno, treba da promeni ime. Iz Republika Srbija u Srbija i da ukloni 'republičko' iz svih institucija i zameni sa 'državno'. Treba razdvojiti uređenje od države. Srbija je Srbija, bez obzira na uređenje. Slično su u susedstvu učinile Rumunija, Crna Gora i BiH.

Mislim da bi bilo dobro jer bi se značajno skratili termini. Npr. parlament bi se mogao zvati prosto Skupština Srbije. Mnogo manje hartije bi se trošilo na ponavljanje tih dugačkih naziva.

A drugo, imam osećaj da bi značajno bila smanjena tendencija autošovinizma. Ono, možeš da i dalje pljuješ i kritikuješ Republiku, koja je oličenje institucija države, ali da voliš svoju zemlju. Možeš sa ne poštuješ predsednika, korumpirane organe vlasti i slično, ali i da budeš patriota, jerbo Srbija je ono što je konstanta.

sajama

Primećen član
Banovan
Poruka
528
Ozbiljno, treba da promeni ime. Iz Republika Srbija u Srbija i da ukloni 'republičko' iz svih institucija i zameni sa 'državno'. Treba razdvojiti uređenje od države. Srbija je Srbija, bez obzira na uređenje. Slično su u susedstvu učinile Rumunija, Crna Gora i BiH.

Mislim da bi bilo dobro jer bi se značajno skratili termini. Npr. parlament bi se mogao zvati prosto Skupština Srbije. Mnogo manje hartije bi se trošilo na ponavljanje tih dugačkih naziva.

A drugo, imam osećaj da bi značajno bila smanjena tendencija autošovinizma. Ono, možeš da i dalje pljuješ i kritikuješ Republiku, koja je oličenje institucija države, ali da voliš svoju zemlju. Možeš sa ne poštuješ predsednika, korumpirane organe vlasti i slično, ali i da budeš patriota, jerbo Srbija je ono što je konstanta.
Ukidanje DSS-a je takođe dobar metod štednje spajalica

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.102
Вековима ову територију бије малер.. Ко зна зашто ...

Да ли је можда у имену проблем ?

По севропи и у свету сви из Срби изводе једну рећ Склави ... Славес .. робље ....

Да ли следити узор Македонаца ?
Ne bije nas maler zbog imena, mislim da je nama najveci maler bila Jugoslavija. Od toga se jos nismo oporavili...

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.476
Ne bije nas maler zbog imena, mislim da je nama najveci maler bila Jugoslavija. Od toga se jos nismo oporavili...

Значи Каражоржевићи који су поклали Обреновиже 1903ће у Мајском преврату зарад породичнога царства на балкану су све криви...

И данас има заговорника обнове и затроњивања те кужне лозе Карађвићенства ака Кугославије

Подсетимо се лица те властоалаве лозе

Тим сподобама једино значи поновно узрпирање имовине које су отели шпекулацијама и законима који су сами за себе писали

Prestolonasledik-Aleksandar-Karadjordjevic-002.jpg
707097_2121523-1610marinalopicic-ls_ff.jpg
276885_princ-filip-karadjordjevic-profimedia-0402899156_f.jpg

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.102
Значи Каражоржевићи који су поклали Обреновиже 1903ће у Мајском преврату зарад породичнога царства на балкану су све криви...

И данас има заговорника обнове и затроњивања те кужне лозе Карађвићенства ака Кугославије

Подсетимо се лица те властоалаве лозе

Тим сподобама једино значи поновно узрпирање имовине које су отели шпекулацијама и законима који су сами за себе писали

Prestolonasledik-Aleksandar-Karadjordjevic-002.jpg
707097_2121523-1610marinalopicic-ls_ff.jpg
276885_princ-filip-karadjordjevic-profimedia-0402899156_f.jpg
Mislim da propast Srbije upravo pocinje kad su Karadjordjevici dosli na vlast. Da smo 1918. gledali u se i svoje kljuse sada bi bili mnogo veca
drzava i ne bi nas stradalo toliko. I verovatno bi prosli bolje od Hrvatske koja danas ne bi postojala.

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.476
Mislim da propast Srbije upravo pocinje kad su Karadjordjevici dosli na vlast. Da smo 1918. gledali u se i svoje kljuse sada bi bili mnogo veca
drzava i ne bi nas stradalo toliko. I verovatno bi prosli bolje od Hrvatske koja danas ne bi postojala.

У Лондри је Италији да уђе , а Србији да настави рат предочен план будућих граница на Балкану

Кугождеровићи су од свих Солунских савезница Француске Британије Италије наводно зарад

шугавих Усташа и Јужно Аустријанаца

а у суштини зарад повећања породичнога поседа и стварања Карађокугославије запечатили

судбину Срба у целом 20ом ( и сваком следећем ) веку ...

Trattato_di_Londra.svg

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.476
Краљевина Србија а границе онакве са којима је ушла у заједничку државу

Краљевина Србија не постоји нити ће постојати . Когославовићи су сачинили Кугославију и тиме изгубили на историјском коцкању .

KninGrad

Iskusan
Poruka
5.320
Вековима ову територију бије малер.. Ко зна зашто ...

Да ли је можда у имену проблем ?

По севропи и у свету сви из Срби изводе једну рећ Склави ... Славес .. робље ....

Да ли следити узор Македонаца ?
Jeste roblje, ako cemo ponavljati germanske lazi 😂😂😂

Ps da trebalo bi se promeniti ime u Severnoistocna Srbija tako da se zna da je severni deo Makedonije juznoistocna Srbija, Skadar, Crna Gora, Dalmacija i Hercegovina Jugozapadna Srbija, a Bosna, Slavonija, Lika, Banija, Kordun, Baranja i Zapadni Srem severnozapadna Srbija 😁😁😁

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.