Quantcast

Da li Srbija uopšte pokušava da vrati Crnu Goru ?

Padre

Veoma poznat
Poruka
11.261
(autorska tema)

Za Kosovo "izginusmo" ulažući napore da ga sačuvamo, pa se zapitah da li Srbija radi na tome da vrati CG da ponovo budemo dva oka u glavi, pošto stvarno nisam ništa čuo već godinama da se nešto radi po tom pitanju. Po meni, u nacionalnom smislu krucijalnije je da vratimo CG nego Kosovo, pošto u CG ipak živi naš narod (ma kako sam sebe jedan deo nazivao)
Искрено није ми јасно зашто бисмо уопште требали да покушао да вратимо ЦГ оси да евентуално покушамо да наплатимо 10годишеи самодопринос који нам је отет након земљотреса у Котоу... Друга је ствар да се Ђетићи третирају као и сви остали странци приликом добијања држављанства Републике Србије.

anajade

Iskusan
Poruka
5.320
Искрено није ми јасно зашто бисмо уопште требали да покушао да вратимо ЦГ оси да евентуално покушамо да наплатимо 10годишеи самодопринос који нам је отет након земљотреса у Котоу... Друга је ствар да се Ђетићи третирају као и сви остали странци приликом добијања држављанства Републике Србије.
a kao ne tretiraju se ko ostali stranci..jedino ono da ne postoji za djetice dvojno drzavljanstvo

Padre

Veoma poznat
Poruka
11.261
Па како неко може преко ноћи да постане држављанин Србије и у року од 24 сата Министар у Влади Републике Србије?
И да појасним. у питању је Богољуб Шијаковић, својевремено Министар вера

Poslednja izmena:

Padre

Veoma poznat
Poruka
11.261
verovatno se odreko onog drzavljanstva i ovo srpsko dobio malo ubrzanije nego ostali koji cekaju i po sest meseci al ministar u pitanju sta da radis
Извини али странци много душе морају да живе и раде у Србији да би добили држављанство од 6 месеци. Знам особе које су преко 30 година живеле у Србији, овде биле у браку, изродили децу и нису могли да добију држављанство...

Metronomy

Elita
Poruka
15.374
(autorska tema)

Za Kosovo "izginusmo" ulažući napore da ga sačuvamo, pa se zapitah da li Srbija radi na tome da vrati CG da ponovo budemo dva oka u glavi, pošto stvarno nisam ništa čuo već godinama da se nešto radi po tom pitanju. Po meni, u nacionalnom smislu krucijalnije je da vratimo CG nego Kosovo, pošto u CG ipak živi naš narod (ma kako sam sebe jedan deo nazivao)
Sve istina, ali zar nije dobro sacekati da sjebu NATO. Da i oni vide kako je nama bilo sa crnogorcima, a i da im se osvetimo za bombardovanje.

anajade

Iskusan
Poruka
5.320
Извини али странци много душе морају да живе и раде у Србији да би добили држављанство од 6 месеци. Знам особе које су преко 30 година живеле у Србији, овде биле у браку, изродили децу и нису могли да добију држављанство...
ja to prvi put cujem da neko ne moze dobiti srpsko drzavljanstvo pogotovo ovi koji su se rodili u crnoj gori a maltene ceo zivot proveli u srbiji..i u engleskoj bi dobio a ne u srbiji

Padre

Veoma poznat
Poruka
11.261
ja to prvi put cujem da neko ne moze dobiti srpsko drzavljanstvo pogotovo ovi koji su se rodili u crnoj gori a maltene ceo zivot proveli u srbiji..i u engleskoj bi dobio a ne u srbiji
Знаш како изгледа када Амер који је овде ожењен, који је овде 25 година, има четворо деце и жене који сви имају двојно држављанство мора да продужава боравак сваких годину дана? Или када је мајка мог друга, која је у Лесковцу живела скоро 40 година држављанство добила тек кад јој је муж умро?
Што се Енглеске тиче тамо су сви исти. Код нас нема јасних одредница по питању држављанства шта мораш све да испуниш да би га добио. Колико година овде мораш да живиш? Све је некако субјективно.

Mita Komita

Veoma poznat
Poruka
11.815
Знаш како изгледа када Амер који је овде ожењен, који је овде 25 година, има четворо деце и жене који сви имају двојно држављанство мора да продужава боравак сваких годину дана? Или када је мајка мог друга, која је у Лесковцу живела скоро 40 година држављанство добила тек кад јој је муж умро?
Што се Енглеске тиче тамо су сви исти. Код нас нема јасних одредница по питању држављанства шта мораш све да испуниш да би га добио. Колико година овде мораш да живиш? Све је некако субјективно.
Не баш. Закон постоји али је могуће да имаш проблема са неким ко тај закон не познаје а довољно је дрчан да он доноси одочне закључке. Ко је упоран, нађе одговор и решење.

Padre

Veoma poznat
Poruka
11.261
Не баш. Закон постоји али је могуће да имаш проблема са неким ко тај закон не познаје а довољно је дрчан да он доноси одочне закључке. Ко је упоран, нађе одговор и решење.
Наравно. Покупи жену/мужа и децу, прода кућу и каже одосмо ми одавде.

anajade

Iskusan
Poruka
5.320
mozda je trebao da se odrekne americkog drzavljanstva ko ce ga znati a i sta ce mu srpsko ako ima boravisnu i radnu vizu

Padre

Veoma poznat
Poruka
11.261
Nema potrebe, CG ce sama moliti da se vrati, kad do kraja upoznaju blagodeti zapadnih vrijednosti, i kad trbusi budu malo vise prazni nego sad.
Е видиш, то кажеш ти. Велико је питање колико Срба би бгасало да се поново споји с Монтенегринима. Каква је нама корист да вас имамо с нама? Тражили сте равод, добили сте га. Е сада да ли ћемо Вас примити када вас Шиптари којих је све више у ЦГ преплаве велико је питање.

Mita Komita

Veoma poznat
Poruka
11.815
Nema potrebe, CG ce sama moliti da se vrati, kad do kraja upoznaju blagodeti zapadnih vrijednosti, i kad trbusi budu malo vise prazni nego sad.
Пре ће бити да ће и Србија негде да се ували, а онда ће чопоративно да се сви сете како је боље да су сви који говори истим (сличним) језиком у једној земљи јер једино тако могу да имају бројност која ће имати значај на међународној сцени. Све се врти у круг јер ни једно решење није идеално а народ је довољно глуп да не зна да одабере најповољније.

Miki 75

Aktivan član
Poruka
1.790
Srbija ne pokušava da vrati Crnu Goru.
Srbija je postala u poslednjih 7 godina velika Crna Gora.
Naprednjaci su preslikali crnogorski model državnog uređenja. U pitanju je kleptokratija u kojoj sve poluge politike i ekonomije drže vladar i njegov brat. Izbori se dobijaju mešavinom kupovine glasova sirotinje i ucene onih zaposlenih u državnim firmama. Oba režima imaju istu marketinšku agenciju pod komandom lakirane bubašvabe BP koja dezinformiše građane. I još nešto zajedničko : oba režima neće mirno prepustiti vlast.

KESH

Buduća legenda
Poruka
36.005
Е видиш, то кажеш ти. Велико је питање колико Срба би бгасало да се поново споји с Монтенегринима. Каква је нама корист да вас имамо с нама? Тражили сте равод, добили сте га. Е сада да ли ћемо Вас примити када вас Шиптари којих је све више у ЦГ преплаве велико је питање.
Koga "nas" i koga "vas", smanji dozu malo

KESH

Buduća legenda
Poruka
36.005
Пре ће бити да ће и Србија негде да се ували, а онда ће чопоративно да се сви сете како је боље да су сви који говори истим (сличним) језиком у једној земљи јер једино тако могу да имају бројност која ће имати значај на међународној сцени. Све се врти у круг јер ни једно решење није идеално а народ је довољно глуп да не зна да одабере најповољније.
Ne trebaju vam drugi, bolje da ste sami nego skupa sa otpadom kao u SFRJ.
Srbija samo tako moze ugledati svjetlo, ako se za sva vremena rijesi kuge jugoslovenstva i bratstva i jedinstva.

Mita Komita

Veoma poznat
Poruka
11.815
Ne trebaju vam drugi, bolje da ste sami nego skupa sa otpadom kao u SFRJ.
Srbija samo tako moze ugledati svjetlo, ako se za sva vremena rijesi kuge jugoslovenstva i bratstva i jedinstva.
Погрешан приступ како год да окренеш. Свака успешна држава има сијасет народа у свом саставу. Инсистирање да само једни руководе доводи до овога где смо. У римској империји је било (етничких) Срба императора. У Отоманском царству је било подоста Великих Везира. Друге земље, мало даље од наших крајева, такође имају своје Србе, Хрвате, Црногорце и Шиптаре па немају проблем ко ће да руководи.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.