Da li Srbija treba da pristupi BRICSu?

Da li Srbija treba da pristupi BRICSU ili G7?


  • Ukupno glasova
    15
I Malji Sengen je puna kapa za Srbiju. :D
Srbija se svadja oko BRICS i EU a realnost je:

Ohrid_12-1024x683.jpg
 
Очекујем да у овај антифашистички блок који је против нациста из ЕУ и НАТО уђе и , велики део Африке и коначно увек на страни добра, а проти исонског зла - моја Србија.

Ispravno, Tihi.

Kad udari kuka i Afrika, biće najebandus dibidus.

U to ime, odo ja za još malo u Egipat, da širim bratstvo-jedinstvo i pokret nesvrstanih.

A možda i pružim podršku nekoj Ruskinji.

Ako me žena pusti.

U šta sumnjam...

Ali se nadam.

Srbija se svadja oko BRICS i EU a realnost je:

Pogledajte prilog 1181709

Opis ove slike je: OJ SRBIJO, MEĐU ŠIPTARIMA!
 
Ispravno, Tihi.

Kad udari kuka i Afrika, biće najebandus dibidus.

U to ime, odo ja za još malo u Egipat, da širim bratstvo-jedinstvo i pokret nesvrstanih.

A možda i pružim podršku nekoj Ruskinji.

Ako me žena pusti.

U šta sumnjam...

Ali se nadam.
Samo nemoj da se kupaš u Egiptu. Evo već drugu ženu pojedoše ajkule.
 
Очекујем да у овај антифашистички блок који је против нациста из ЕУ и НАТО уђе и , велики део Африке и коначно увек на страни добра, а проти исонског зла - моја Србија.
radi se o globalnom jugu, a ne samo africi, tu je i juzna merika i azija juzno od rusije

У сваком случају учешће у новом економском систему неће бити ограничено обавезама у старом. Земље глобалног Југа могу постати пуноправни учесници новог система независно од дугова које имају у доларима, еврима, фунтама и јенима. Чак ако оне објаве дефолт по својим обавезама у овим валутама, то никако неће утицати на њихов кредитни рејтинг у новом финансијском систему. Национализација екстрактивне индустрије такође неће довести до застоја. Осим тога, ако ове земље резервишу део својих природних ресурса за подршку новом економском систему, њихова одговарајућа тежина у валутној корпи нове новчане јединице ће се пропорционално увећати што ће обезбедити тој земљи значајне девизне резерве и кредитни потенцијал. Осим тога, билатералне линије трговинске размене са земљама-партнерима обезбедиће им адекватно финансирање за заједничке инвестиције и финансирање трговине.
https://srbin.info/svet/sergej-glazjev-vasington-nece-moci-da-pobedi-u-svetskom-hibridnom-ratu/
 
Jesam li ja jedini ko nije cuo da je Srbija odustala od EU puta? :lol:

Kakav BRICS i Srbija, to je gotovo nemoguce pod sadasnjim okolnostima.
Mozda si jedini koji nije cuo i mozda si sve u pravu , ali stoji da se EU urusava politickim neidentitetom i da pocinje , uz svo razumevanje klon politike obicnog radnika da ga nista ne interesuje, da me zabrinjava toliko ignorisanje , bas kao u Srbiji , brljotivna koje cini politicka vlast zemalja u EU.
Srbi imaju opravdanja , rasterali su sve sto je pametno....ostalo alavo i poslusno i pokvareno....
Ali EU ima kapacitet intelektualni...
Samo je potkupljen i korumpiran ali da li bas toliko...
 
Koja je razlika u ukupnom BDP izmedju ove dve frakcije, bez folozofiranja i bez pametovanja?
Pitanje je bilo jasno postavljeno, kao odgovor na tvrdnju o broju stanovnika.
Znas-reci, ne znas ili neces da kazes- skines mi se sa dnevnog reda. Prosto. Mada ti to vrv ne razumes....

Prdnuli ste u cabar Sorosevi svedoci!!!

Odose Egipat, Turska i Saudi Arabija u narucje Rusije i Kine :super:

‼️ 🇪🇬 🇹🇷 🇸🇦 The authorities of Egypt, Turkey and Saudi Arabia have expressed their desire to join the BRICS- said Purnima Anand, President of the BRICS International Forum‼️
 
Zapadni svet umire i raspada se. Nemaju resurse. Nemamo ni mi. Kao alternativa zapadu tj grupi G7 formirana je organizacija BRICS , koja okuplja preko 3.5 milijardi gradjana ove planete koje zele saradnju na ravnopravnim osnovama, uz medjusobno postovanje i uvazavanje. Sa druge strane G7 nam namece robovski status bez prava na slobodu odlucivanja, suverenitet, nezavisnost. G7 od nas ocekuje da Srbija bespogovorno sprovodi sve njihove odluke ma koliko one bile na nasu stetu.

Da li Srbija treba da tezi G7 ili BRICSu?

Tema je autorska.
Србија је већ у БРИКС-у.
 
Trece je i najtuznije sto mislis da ce neko da postuje tvoju nezavisnost a zavistan si od njega finansijski...
ko je taj neko od koga smo zavisni? sta taj ima, osim stamparije para sa kojom redom korumpira, pa unistava drzave da niti 1 ne ostane nezavisna?
https://noqreport.com/2022/07/14/wh...inclusive-capitalism-its-the-new-world-order/
Members of the CIC, including the head of Bank of America, openly suggest that they don’t actually need governments to cooperate in order to meet their goals. They say corporations can implement most social engineering without political aid. In other words, it is the every definition of “shadow government”
 

Back
Top