Da li Srbija i Srbi zaista znaju sta hoce?

Da li Srbija i Srbi zaista znaju sta hoce?

  • Nova Yugosfera Srba, Hrvata i Slovenaca sa pridruzenim bananama i baklavom

    glasova: 0 0,0%
  • Ko u Srbiji poludeo nije, taj odobrava PanShiptarsku uniju

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    33

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Polazim od jasnog stava: Srbija i Srbi ne znaju sta zele. Da znaju, Vucic, eSEneSeS i horde njihovih glasaca NE bi uopste potojali u takvom scenariju. Oni bi odavno bili na djubristu Istorije i Ekonomije.

Ali, zato je tu anketa (svako ima pravo na dva izbora), pa se, dragi forumasi, izjasnite.

Samo iskreno, molim! :ok:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Polazim od jasnog stava: Srbija i Srbi ne znaju sta zele. Da znaju, Vucic, eSEneSeS i horde njihovih krezubih glasaca NE bi uopste potojali u takvom scenariju. Oni bi odavno bili na djubristu Istorije i Ekonomije.

Ali, zato je tu anketa (svako ima pravo na dva izbora), pa se, dragi forumasi, izjasnite.

Samo iskreno, molim! :ok:
Jeli mozes da zamislis koliko su zute demokrate bile odvratne kad narod trpi ovakvu stoku na vlasti?
 
Vadere, ne znam sta da ti kazem... Meni su zuti bili uzas, a ovi mnogo gori. Voleo bih da ovi sada roknu licem u prasinu, ali da se zuti NIKAKO NE vrate.

Nemam vise nikakve ideje ko treba da vodi Srbiju, i sta Srbija treba da radi. Jedno je meni sigurno: Srbija sama ne moze. Opcije su: sa Rusima, sa EU, ili sa Kinezima.

Sto se mene tice, BILO KOJA opcija od ove tri je MNOGO bolja od situacije u kojoj se Srbija sada nalazi! :udriglavu:

(odoh na posao, posla preko glave)
 
Ljudi , ne znam kako to izgleda iz glava obicnih ljudi, koje ne interesuje puno nego samo da zive kako su navikli, ali pogledajte oko sebe.
Ne uslove zivota nego nacin razmisljanja i nacin na koji su otvorene oci.

Javna svest u nekoj zemlji poput Cilea i Srbije je totalno drugacija od javne svesti u drzavi gde se godinama navikavas na standard da pronalazis i biras pametnije.

Kod nas 99% ljudi ne zna da prepozna pametnijeg.
Ne zna ni za sebe sta je pametnije, zna samo za vise i za mocnije, tj moc = ometanje drugih.

Ne znam kako drugacije da pojasnim, ali npr rudnik je zajednicka stvar za sve drzave sveta, pa ce i tu da bude razlike izmedju Francuskog i Srpskog i Cileanskog rudnika podzemne eksploatacije...
Zasto?
Pa zato sto ce svi upleteni u lanac odluka i odlucica misliti da je nesto potrebno a drugo nije. Francuzi ce insistirati na nekim detaljima koji se srbinu i Cileancu cine nebitni i mogu da se zanemare, kao oni gledaju samo sustinu...

Najgore za jedan narod je kad ga ubedis da mu njegova inteligencija ne treba, a srbi su danas ubedjeni da im inteligencija ne treba....
Ne samo da je ne odrzavaju bar da pozivi nego je i gaze kad god mogu, po ugledu na politicare koji to takodje iz sve snage rade...ali zbog mnogo razumnijih razloga...
 
Mislim da ce biti jasnije da ovom narodu odgovara ovakva vlast....
Malo cudno zvuci posle negativne analize, mozda zvuci i mazohisticki ili zlobno , ali nije tako. Jednostavno narod se razume sa ovom vlascu , iste fore i fazone imaju, iste blentave price i objasnjenja za nesto sto prosto vredja um nekog ko je obrazovan bez diplome....
Za ove sa diplomama to nije od nekog uticaja, vec su pri dobijanju diplome naucili da ne razmisljaju puno ko kosi a ko vodu nosi, papir je bitan...
 
Vadere, ne znam sta da ti kazem... Meni su zuti bili uzas, a ovi mnogo gori. Voleo bih da ovi sada roknu licem u prasinu, ali da se zuti NIKAKO NE vrate.

Nemam vise nikakve ideje ko treba da vodi Srbiju, i sta Srbija treba da radi. Jedno je meni sigurno: Srbija sama ne moze. Opcije su: sa Rusima, sa EU, ili sa Kinezima.

Sto se mene tice, BILO KOJA opcija od ove tri je MNOGO bolja od situacije u kojoj se Srbija sada nalazi! :udriglavu:

(odoh na posao, posla preko glave)
isto mislimo
 
Srbiu znaju šta hoće , valjda je to svakome jasno , jer već 30 godina ne popuštaju

Hoće svoje Kosovo, da ujedine srpske zemlje i da ih veliki puste da žive i rade , o sebi pri sebi

To su budalaštine da ne znaju

Uostalom do sada su pokazali šta neće - ako se izuzme epizoda 5.10.2000 kada im je bukvalno nametnut puč .. šta god mislili većina nije želela taj 5,oktobar, to je bio teror stranih agentira i njihovih eksponenata, tj manjine nad većinom (i tu nije bila reč o SMiloševiću, jer on nije ni bio bitan u kontekstu ličnosti, već same funkcije)

Još jedna od onih tema koja služi da sluđuje , tema za šupljoglave
 
Polazim od jasnog stava: Srbija i Srbi ne znaju sta zele. Da znaju, Vucic, eSEneSeS i horde njihovih krezubih glasaca NE bi uopste potojali u takvom scenariju. Oni bi odavno bili na djubristu Istorije i Ekonomije.

Ali, zato je tu anketa (svako ima pravo na dva izbora), pa se, dragi forumasi, izjasnite.

Samo iskreno, molim! :ok:
Тема ти није по Правилнику а уводни пост увредљив и тема ће највероватније ће под кључ!
Очигледно да не живиш у Србији када овако пљуцкаш по њој!?
 
Srbiu znaju šta hoće , valjda je to svakome jasno , jer već 30 godina ne popuštaju

Hoće svoje Kosovo, da ujedine srpske zemlje i da ih veliki puste da žive i rade , o sebi pri sebi

To su budalaštine da ne znaju

Uostalom do sada su pokazali šta neće - ako se izuzme epizoda 5.10.2000 kada im je bukvalno nametnut puč .. šta god mislili većina nije želela taj 5,oktobar, to je bio teror stranih agentira i njihovih eksponenata, tj manjine nad većinom (i tu nije bila reč o SMiloševiću, jer on nije ni bio bitan u kontekstu ličnosti, već same funkcije)

Još jedna od onih tema koja služi da sluđuje , tema za šupljoglave
Nije to u redu da neistomisljenike nazivas supljoglavi.
Narocito ako se pogledaju osnovne teze koje iznosis da su teze naroda....narodno Kosovo, da ujedine BanjaLuku ili mozda Varazdin, nisam u toku koja Velika Srbija, Seseljeva ili Dodikova.
A za pustanje da zive i rade, to imaju i imace...
Ovo poslednje je narodu i bitnije. Naravno ne moze da se puste besplatno da zive i rade....mora malo grebanje..ustvari ne malo , malo vise, da ne pobesne...
Dobar je to put u tvrdoglavu Srbiju.
Naravno onda postaje logicno i ovo supljoglavi...
 
Pre nego sto napisete nesto , obidjite sela po Srbiji...
Ona neomatorela...
Znaci tamo gde ne zive od penzije...
I videcete kljuc razumevanja sta je Srbija.....pobeda seljacke revolucije.
Sad taj seljak koji je na 2h od najblizeg veceg grada, moze slobodno u BG da useta kao u svoj , bez primisli da mozda nece razumeti ili se nece snaci u BG...pa sad su svuda rodjaci...
 
Nije to u redu da neistomisljenike nazivas supljoglavi.
Narocito ako se pogledaju osnovne teze koje iznosis da su teze naroda....narodno Kosovo, da ujedine BanjaLuku ili mozda Varazdin, nisam u toku koja Velika Srbija, Seseljeva ili Dodikova.
A za pustanje da zive i rade, to imaju i imace...
Ovo poslednje je narodu i bitnije. Naravno ne moze da se puste besplatno da zive i rade....mora malo grebanje..ustvari ne malo , malo vise, da ne pobesne...
Dobar je to put u tvrdoglavu Srbiju.
Naravno onda postaje logicno i ovo supljoglavi...

Jedno je neistomišljenik, a drugo je neko ko nema svoje mišljenje , već vrti floskule ..
Onaj ko nema svoje mišljnje , ponavlja tuđe, šta može biti ?

Niko nikada od Srba nije pominjao Varaždin, a granice koje je Šešelj navodio su granice koje su Srbima priznate od 17 veka i ranije , a koje su im priznavali i austrijski i ruski carevi

Srbija 19 veka je projekat svih Srba, a ne samo Srba iz Srbije , tako da je to naš još nezavršeni projekat , bio je jedan period i ex Yu , ali neodrživ , očigledno, pa se treba tražiti drugi

Niko nije tvrdoglav ... svaki narod ima pravo na svoje težnje ... kao što se hrvatsvo svodi na izmišljanje kraljeva da bi se opravdala zamišljena granica na Drini, tako i Srbi koji i katastarski poseduju svoju zemlju treba da je stave pod svoju upravu
 
A sto ti ne bi malo obisla narod, pa da vidis koliko je njih stvarno za Kosovo, koliko za BanjaLuku , a koliko ima dovoljno grejanja za zimu i hrane da ne bude hronicno neuhranjeno.
Inace , kad neuhranjenost postane hronicna javljaju se oni africki naduveni stomaci, pa osoba ima izgled kao da je debela a nije...
U BG a i u mnogim gradovima srbije ako bolje pogledas videces starije osobe koje imaju reumaticne otekline, koje nastaju usled slabog grejanja.

O cijim teznjama za projektom Srbije pricamo, nekih udbasa?
Srbija koja razara mlado tkivo te iste Srbije, pa matori prosto zele da im deca beze iz Srbije...ili ne zele ali rade svim silama na svom znacaju a decu ko ebe, nek se snalaze po svetu...

Ne moze se povezati nijedna razumna strategija osim lopovska a da spojis matore, radno sposobne i decu kao zajednicki interes te strategije....
 
Polazim od jasnog stava: Srbija i Srbi ne znaju sta zele. Da znaju, Vucic, eSEneSeS i horde njihovih krezubih glasaca NE bi uopste potojali u takvom scenariju. Oni bi odavno bili na djubristu Istorije i Ekonomije.

Ali, zato je tu anketa (svako ima pravo na dva izbora), pa se, dragi forumasi, izjasnite.

Samo iskreno, molim! :ok:

Hoce u EU i na Zapad i Sever. Ne na Istok.
 
Hoce u EU i na Zapad i Sever. Ne na Istok.
Hoce i na istok. Ne u Rusiju, Rusi su poludeli izmedju sebe i ovog novoruskog mentaliteta.
Hoce i idu u Kinu, idu u Tajvan, HongKong, Tajland, Japan, Indoneziju.
Za neki EU narod, srbi postaju znacajna manjina u tim drzavama.
Naravno da se ne lazemo Italijana ima mnogo vise, Holandjana takodje, ali oni nastupaju kao vlasnici i investitori, ne kao radna snaga po hotelima, fakultetima i elektranama, kao sto nasi nastupaju.
Dobro ovo kad nase novine objave da se poznate glumice preseljavaju u Indiju, to je vec zaebancija egzotickih promena, a ne pecalba...
 
Hoce i na istok. Ne u Rusiju, Rusi su poludeli izmedju sebe i ovog novoruskog mentaliteta.
Hoce i idu u Kinu, idu u Tajvan, HongKong, Tajland, Japan, Indoneziju.
Za neki EU narod, srbi postaju znacajna manjina u tim drzavama.
Naravno da se ne lazemo Italijana ima mnogo vise, Holandjana takodje, ali oni nastupaju kao vlasnici i investitori, ne kao radna snaga po hotelima, fakultetima i elektranama, kao sto nasi nastupaju.
Dobro ovo kad nase novine objave da se poznate glumice preseljavaju u Indiju, to je vec zaebancija egzotickih promena, a ne pecalba...

Da na Tajland da se seksaju, malo na letovanje i nista vise.
 
Da na Tajland da se seksaju, malo na letovanje i nista vise.
Pa nije bas tako. Kao hostese i kao zabavljaci po hotelima, kao gradjevinci , kao vodici po Bankoku.
A da ih ima to na mesec dana provoda, ima ih 5 puta vise...
Ovi prigradjani obozavaju da kazu da su bili na Tajlandu, e sad ne znam da li zbog seksa...
Ali Tajland je lep za provod i bez seksa, ima jako prijatnu klimu na nekim mestima idealnu za EU ljude...

Skoro su nagradu najboljih animatora dobili nekih 4 vaspitaca iz Srbije, tj 2+2 devojke i muskarci, zavrseni pedagozi pedagoskog fakulteta u BG...Razbijaju u jednom lux hotelu dosadu zapadnjacima (inace dnevne cene hotela idu od 35e do 6000e za nocenje ).
Nasi rade i na snimanju spotova i reklama u tom Tajlandu, a mnogi spotovi se snimaju tamo, narocito ako ima plaza i mora...

O HongKongu da ne pricam, kao skupom ali kvalitetnom...
Japan nije za nas mentalitet, to je odgovorno i kolektivno drustvo, i to je samo za jugoslovene dobar izbor, ne i za srbe..
 
Jedno je neistomišljenik, a drugo je neko ko nema svoje mišljenje , već vrti floskule ..
Onaj ko nema svoje mišljnje , ponavlja tuđe, šta može biti ?

Znam ja da me ti nikako ne ljubis, i da smatras da ja ponavljam floskule. Tvoje pravo. Uostalom, mnogi me ne vole. Mozda i vise od 50% ucesnika na ovom forumu, i cak ljudi koji me licno poznaju.

Ja (sto se Politike tice) samo pricam ono sto drugi predlazu, i trudim se da od toga napravim neku integrisanu viziju, neku arhitekturu koja moze da dovede do nekog najmanje loseg politickog resenja (dobrog resenja za Srbiju i Zapadni balkan jednostavno nema).

Zasto? Pa zato sto smatram da problem Srbije resava jako mnogo znacajnih entiteta: Srbija pre svega, pa Rusija, Kina, pa Hrvatska, pa shiposi, EU, Brisel, USA, State Department, UN... Kud cu ja, ovako mali i nistavan, nobody/niemand, da predlazem neka svoja originalna resenja?!

Inace, u mom zivotu, koji je poprilicno unikatan/originalan, ja jesam, i biram odlicne opcije. I za firme za koje radim. To me NE kvalifikuje za bavljenje Poiltikom, i za resavanje politickih problema, da bih se ja qurcio da sam najpametniji.

Not my pay grade to propose original solutions and to solve such problems (I am several pay grades below)! :lol:
 
Pa nije bas tako. Kao hostese i kao zabavljaci po hotelima, kao gradjevinci , kao vodici po Bankoku.
A da ih ima to na mesec dana provoda, ima ih 5 puta vise...
Ovi prigradjani obozavaju da kazu da su bili na Tajlandu, e sad ne znam da li zbog seksa...
Ali Tajland je lep za provod i bez seksa, ima jako prijatnu klimu na nekim mestima idealnu za EU ljude...

Skoro su nagradu najboljih animatora dobili nekih 4 vaspitaca iz Srbije, tj 2+2 devojke i muskarci, zavrseni pedagozi pedagoskog fakulteta u BG...Razbijaju u jednom lux hotelu dosadu zapadnjacima (inace dnevne cene hotela idu od 35e do 6000e za nocenje ).
Nasi rade i na snimanju spotova i reklama u tom Tajlandu, a mnogi spotovi se snimaju tamo, narocito ako ima plaza i mora...

O HongKongu da ne pricam, kao skupom ali kvalitetnom...
Japan nije za nas mentalitet, to je odgovorno i kolektivno drustvo, i to je samo za jugoslovene dobar izbor, ne i za srbe..

Ma gde Japan je statisticka greska za Srbe. I Kina.
Tajland je za Zapadni svet, ej mogao bi tamo u penziju, jeftino je a lepo itd.

Srbi su za Zapadni svet a sve vise i Sever.
 
Znam ja da me ti nikako ne ljubis, i da smatras da ja ponavljam floskule. Tvoje pravo. Uostalom, mnogi me ne vole. Mozda i vise od 50% ucesnika na ovom forumu, i cak ljudi koji me licno poznaju.

Ja (sto se Politike tice) samo pricam ono sto drugi predlazu, i trudim se da od toga napravim neku integrisanu viziju, neku arhitekturu koja moze da dovede do nekog najmanje loseg politickog resenja (dobrog resenja za Srbiju i Zapadni balkan jednostavno nema).

Zasto? Pa zato sto smatram da problem Srbije resava jako mnogo znacajnih entiteta: Srbija pre svega, pa Rusija, Kina, pa Hrvatska, pa shiposi, EU, Brisel, USA, State Department, UN... Kud cu ja, ovako mali i nistavan, nobody/niemand, da predlazem neka svoja originalna resenja?!

Inace, u mom zivotu, koji je poprilicno unikatan/originalan, ja jesam, i biram odlicne opcije. I za firme za koje radim. To me NE kvalifikuje za bavljenje Poiltikom, i za resavanje politickih problema, da bih se ja qurcio da sam najpametniji.

Not my pay grade to propose original solutions and to solve such problems (I am several pay grades below)! :lol:


PRICAJ SRPSKO-HRVATSKI DA TE CEO SVET RAZUME
 

Back
Top