Quantcast

Da li Srbija i Srbi zaista znaju sta hoce?

Da li Srbija i Srbi zaista znaju sta hoce?

• Nova Yugosfera Srba, Hrvata i Slovenaca sa pridruzenim bananama i baklavom

glasova: 0 0,0%
  • Ko u Srbiji poludeo nije, taj odobrava PanShiptarsku uniju

glasova: 0 0,0%

• Ukupno glasova
    33

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Ja se sa ovom listom na neki nacin slazem. Lista ima tezinu, ima ideju... Cetiri stvari:
[1] To ti i neki zelite, ni izdaleka vecina Srba;
[2] Da se ovo sprovede u delo, treba jaka biracka baza i ko granit jaki lideri, i jako jako dugacko vreme (20 godina minimum);
[3] Nakon postizanja ovih ciljeva, treba nova generacija politicara da zameni stare, odgajana na principima ove liste;
[4] Ne mogu sve tacke liste u celosti da se ispune, ali mnoge (vecina tacaka) itekako da!

Good Luck! :ok:
Ajde nemoj ti da me podrzavas ni malo. Ako me ti podrzavas onda imam utisak da nisam u pravu.

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Значи хоћете немогуће. Теби је на првом месту Велика Србија, дакле национализам. Ту нема места борби против корупције и некултуре јер та идеологија почива на корупцији, некултури и једноумљу. Што је национализам јачи то је више кичераја и моралне декаденције. Деведесете су диван пример.

Онда неприципијално је бити за чланство у Евроазијској унији, а бити против чланства у ЕУ. Да не говоримо да је такође и веома глупо јер ми далеко више тргујемо са ЕУ него са Русима и њиховим сателитима али и да је контрадикторно захтеву за слободним тржиштем јер је ЕАЕУ затворено тржиште.

На крају, тај аранжман са ЕУ који предлажеш ни Велика Британија није способна да искамчи, ап сумњам да ће Србија икада бити способна. Посебно када узмемо у обзир колико су лоши наши преговарачи.
Mrs stoko ustaska ! Sve je to moguce i desava se. Samo se ti usukaj u senci Hitlera pa ces proci kao i on.

Poruka
23.876
To jeste tacno. Kome se nakace, ne skidaju se. Tri stvari:
[1] Ja njima NISTA nisam uradio. Ja znam nesto sto njima ocajnicki treba. Nesto, sto NEMA veze sa njima (nije njihovo).
[2] To "NESTO" moze da im zavrsi ugovor od 300 mio evra.
[3] Ja sam _nobody_, ali za njih samo postao _somebody_. Jer ocigledno imam uzasno jaka ledja. Zato se otkacise.
Апсолутно је јасно који си ти лик - реинканирани _nobody_ , који на сваких пар месеци мења корисничко име али трабуњање остаје исто. Тада када си био _nobody_ , констатовали смо да си још увек на ,,родитељским леђима'' јер не радиш нигде (неспособан за посао!) иако си нас убеђивао да се бавиш корпоративним менаџментом. И тада су иза тебе трчали мафијаши и БИА али си им увек измицао.
Ред је да опет промениш корисничко име и извесно време ућутиш (умукнеш) тек да паднеш форумашима у заборав. У међувремену, ипак посети Лазу. Било би корисно!

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Ajde nemoj ti da me podrzavas ni malo. Ako me ti podrzavas onda imam utisak da nisam u pravu.
Zato sto me ne volis. Zato sto sam ti pricepio ego. Zato sto NE RAZUMES da ja nemam politicku opciju. Da ne pripadam nijednoj. Apriori odbijam komjunizam, socijalizam, i vazalsko pajtanje sa Rusima!

Plan ti je dobar. Ima osnova, ima ideju, ima mogucu integraciju i (jako doduse tesku) mogucu realizaciju. Krvava je muka odraditi sav taj posao, i odraditi neke "nevidljive" spone izmedju Rusije, i ostalih RIKS zemalja... Cini se NEmogucim, mora da ga barem trecina Srba usvoji kao politicko opredelenje da bi mogao da zazivi.

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Апсолутно је јасно који си ти лик - реинканирани _nobody_ , који на сваких пар месеци мења корисничко име али трабуњање остаје исто. Тада када си био _nobody_ , констатовали смо да си још увек на ,,родитељским леђима'' јер не радиш нигде (неспособан за посао!) иако си нас убеђивао да се бавиш корпоративним менаџментом. И тада су иза тебе трчали мафијаши и БИА али си им увек измицао.
Ред је да опет промениш корисничко име и извесно време ућутиш (умукнеш) тек да паднеш форумашима у заборав. У међувремену, ипак посети Лазу. Било би корисно!
Trabunjas. Idi gledaj skolski program. :lol:

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Zato sto me ne volis. Zato sto sam ti pricepio ego. Zato sto NE RAZUMES da ja nemam politicku opciju. Da ne pripadam nijednoj. Apriori odbijam komjunizam, socijalizam, i vazalsko pajtanje sa Rusima!

Plan ti je dobar. Ima osnova, ima ideju, ima mogucu integraciju i (jako doduse tesku) mogucu realizaciju. Krvava je muka odraditi sav taj posao, i odraditi neke "nevidljive" spone izmedju Rusije, i ostalih RIKS zemalja... Cini se NEmogucim, mora da ga barem trecina Srba usvoji kao politicko opredelenje da bi mogao da zazivi.
Nije da te ne volim nego imas klasican drugosrbijanski mozak. A narocito me nervira sto ti je sve neko drugi kriv sto nisi mogao da se snadjes lepo u Srbjii pa si morao da odes tamo gde jesi a nezadovoljan si to se vidi iz svakog posta.

rdeki

Elita
Poruka
17.918
Jedan od najvećih problema u Srbiji i među Srbima je (po meni) što nemamo jasno definisane nacionalne interese.

Na primer, da li nam je nacionalni interes da se utvrdi prava istina na osnovu činjenica o događajima koji su se desili pred raspad SFRJ i nakon njega, ili nam je nacionalni interes da u cilju dobrosusedskih odnosa i građenja bolje budućnosti sve to "počistimo pod tepih" i krenemo dalje?
Jedni misle prvo, drugi misle drugo, a mi bismo kao nacija i država morali da imamo o tome postignut koncenzus.
I po ovome i po svim drugim bitnim pitanjima.

A zapravo, mi smo narod koji se ne slaže ni oko aktuelne himne.

Što se tiče aktuelne političke elite u Srbiji (tu mislim i na vlast i na opoziciju), njima odgovara ovakvo stanje u Srbiji i među Srbima. Oni se ponašaju (od 1945. sigurno, a može biti i pre toga) koristeći onu staru rimsku maksimu "Zavadi pa vladaj".
I dok oni kao podržavaju svoje oprečne stavove (jedni su kao, na primer, za EU, a drugi protiv) tu se običan narod međusobno raspravlja, pa su jedni nacionalisti, drugi su autošovinisti (kakva besmislica), treći desničari, četvrti levičari.... i eto svađe među narodom.
A oni u međuvremenu vladaju i drpaju li drpaju, u svoje džepove lovu trpaju.

Vidim samo dve mogućnosti u budućnosti:
1. Svi Srbi koji umeju da razmišljaju svojom glavom će otići u inostranstvo, a prazan životni prostor popuniće emigranti iz arapskih zemalja i Albanije.
2. Srbi koji umeju da razmišljaju će konačno početi da javno iznose svoje misli i iniciraće promene. A zapravo, da bismo došli do normale, moramo puno toga da promenimo. Iz korena. A za to nam treba elita koja ume da razmišlja, želi dobrobit svima i ne skriva svoje misli da pokrene te promene i rukovodi njima.

Iskreno rečeno, nisam optimista.

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Nije da te ne volim nego imas klasican drugosrbijanski mozak. A narocito me nervira sto ti je sve neko drugi kriv sto nisi mogao da se snadjes lepo u Srbjii pa si morao da odes tamo gde jesi a nezadovoljan si to se vidi iz svakog posta.
Tesko ces ti moci da se oslobodis strasnog kompleksa da donosis sud o drugima. To te rusi... Mnogo duboko te rusi. Mislis da si najpametniji, pa ne umes da podelis stvari, onako kako treba, dajes proizvoljne ocene... Srpska kompleksaska govnarska i glodarska posla! :smeker:

Sada u petak, u 15:30, sam imao sa norveskim managerom jako tezak sastanak. Shvatio sam da je on vrlo slican Srbima. Pitao me za misljenje mene o meni, o poslovima koje sam uradio. Ja sam samo slegao ramenima: nije na meni da ja sam sebe ocenjujem, nego on i ljudi zaduzeni da rade sa mnom. On me je ocenio.

Ocenio me skroz pogresno. Ja sam mu rekao da ima svako pravo na to (on mene placa, ne ja njega). To ga je toliko iznerviralo, da je poceo da radi stvari koje radis ti. On me je onda okvalifikovao, pa mi je objasnio kako su me drugi clanovi tima okvalifikovali. Pa arhitekte.

Onda sam poceo ja da obrazlazem moje poslove. On se hvatao za glavu! To sam te pitao, rece mi. Tada je dobio prvi strasan nokaut: TI (TI, TI) to treba da znas. Placas me velike pare. Zasto me placas? Kada ni NE znas sta to ja radim???

Zaljuljao se... Onda je dobio drugi udarac: nisam ja ovde zaposljen da SEBE reklamiram, da iskacem svakih 5 minuta i da radim EPP, nego da radim posao. Nisam ja paradajz na pijaci da hvalim sam sebe.
_______

Uglavnom, on je sada uzasnut. SVE mi je rekao: SUBJEKTIVNA misljenja o meni. Svoje, i 5 drugih ljudi. Ja znam sta oni misle o meni!

Ja mu nisam rekao nista. Ni jedno jedino subjektivno misljenje. O njemu, niti o njegovim ljudima.

Sta mislis, ko je ovde stekao neverovatnu prednost??? Ko je taj, koji pocinje da ima kontrolu nad situacijom? :lol:

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Tesko ces ti moci da se oslobodis strasnog kompleksa da donosis sud o drugima. To te rusi... Mnogo duboko te rusi. Mislis da si najpametniji, pa ne umes da podelis stvari, onako kako treba, dajes proizvoljne ocene... Srpska kompleksaska govnarska i glodarska posla! :smeker:

Sada u petak, u 15:30, sam imao sa norveskim managerom jako tezak sastanak. Shvatio sam da je on vrlo slican Srbima. Pitao me za misljenje mene o meni, o poslovima koje sam uradio. Ja sam samo slegao ramenima: nije na meni da ja sam sebe ocenjujem, nego on i ljudi zaduzeni da rade sa mnom. On me je ocenio.

Ocenio me skroz pogresno. Ja sam mu rekao da ima svako pravo na to (on mene placa, ne ja njega). To ga je toliko iznerviralo, da je poceo da radi stvari koje radis ti. On me je onda okvalifikovao, pa mi je objasnio kako su me drugi clanovi tima okvalifikovali. Pa arhitekte.

Onda sam poceo ja da obrazlazem moje poslove. On se hvatao za glavu! To sam te pitao, rece mi. Tada je dobio prvi strasan nokaut: TI (TI, TI) to treba da znas. Placas me velike pare. Zasto me placas? Kada ni NE znas sta to ja radim???

Zaljuljao se... Onda je dobio drugi udarac: nisam ja ovde zaposljen da SEBE reklamiram, da iskacem svakih 5 minuta i da radim EPP, nego da radim posao. Nisam ja paradajz na pijaci da hvalim sam sebe.
_______

Uglavnom, on je sada uzasnut. SVE mi je rekao: SUBJEKTIVNA misljenja o meni. Svoje, i 5 drugih ljudi. Ja znam sta oni misle o meni!

Ja mu nisam rekao nista. Ni jedno jedino subjektivno misljenje. O njemu, niti o njegovim ljudima.

Sta mislis, ko je ovde stekao neverovatnu prednost??? Ko je taj, koji pocinje da ima kontrlu nad situacijom? :lol:
Mnogo pises mnogo si ozlojedjen :D

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Mnogo pises mnogo si ozlojedjen :D
Pocinjes da shvatas zasto NE zelim ogromno znanje da ostavim Srbima i Srbiji. Pogledaj sebe kako se ponasas. Ponasanje ti je na nivou nedozrelog deteta od 5 godina. Tebe svaki sef tamo na poslu prevesla za 5 minuta. Znam ti sve komplekse, kako te citam. Sve slabosti znam o tebi, preveslao bih te zednog preko Beograda na H2O u businessu.

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Pocinjes da shvatas zasto NE zelim ogromno znanje da ostavim Srbima i Srbiji. Pogledaj sebe kako se ponasas. Ponasanje ti je na nivou nedozrelog deteta od 5 godina. Tebe svaki sef tamo na poslu prevesla za 5 minuta. Znam ti sve komplekse, kako te citam. Sve slabosti znam o tebi, preveslao bih te zednog preko Beograda na H2O u businessu.
Ja da imam sefa ne bih ni ziveo jer je to protiv moje prirode. Tebi je sa tvojom sluganskom lakse to da podneses!!! :D

Pomoli se svom protestantskom gospodu koji bi se yebao za korunu. :hahaha:

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Ja da imam sefa ne bih ni ziveo jer je to protiv moje prirode. Tebi je sa tvojom sluganskom lakse to da podneses!!! :D

Pomoli se svom protestantskom gospodu koji bi se yebao za korunu. :hahaha:
Tesko je sa tobom. Mnogo si napaljen. Lazes, mazes... Pravi lazljivi srbin, pravi inatdzija, koji svakako ide glavom kroz zid... Ali neces jos dugo, batice. Glava ce ti puci, od tih inata.

Napaljenko. Maloletni babun. :rotf:

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Tesko je sa tobom. Mnogo si napaljen. Lazes, mazes... Pravi lazljivi srbin, pravi inatdzija, koji svakako ide glavom kroz zid... Ali neces jos dugo, batice. Glava ce ti puci, od tih inata.

Napaljenko. Maloletni babun. :rotf:
Srbija postoji hiljadu godina i postojace. Tvoja deca ce nestati u moru protestantskih satanista. I pazi tamo da ne izbumbecas dete inace ce da ih dodele nekim pedofilima na cuvanje. :D

Droid

Buduća legenda
Poruka
37.543
Mnoge sam takve video. Srbe. Sada su nigde... Inat ih je doveo... Nigde! Slomili se. Sami od sebe. Kao ti.

Niko kao ti. :bye:
To pricas o sebi pa si spao najnize. Klasicna prica... Odoh da spavam pored svoje Pancevke u nasem stanu, u svojoj drzavi, u svom Beogradu, dok kosava susti kroz drvece. :) Nista lepse. Uzivaj i ti tamo sve najbolje ti zelim a prijatelja najvise.

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
To pricas o sebi pa si spao najnize. Klasicna prica... Odoh da spavam pored svoje Pancevke u nasem stanu, u svojoj drzavi, u svom Beogradu, dok kosava susti kroz drvece. :) Nista lepse. Uzivaj i ti tamo sve najbolje ti zelim a prijatelja najvise.
Nisam nista trazio od tebe. Stalno gresis. Idi spavaj, a ne deli niti savete, niti dobre zelje. Niko ti nista trazio nije, zar ne shvatas??? EGO nikako da u tom svom besu i furiji iskontrolises. Kontrola ti NULA, sastavice te neko, tako obesnog, sa zemljom. :udriglavu:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.