Quantcast

Да ли сме шаран на посну славу?

-Neo-

Domaćin
Poruka
4.874
Помоз и сачувај,

мене па занима да ли сме шаран на посну славу јер знамо да је масан?
Такође да ли смеју рибе које се хране месом као на пример ајкула?
Sve sto nema stopala mislim da moze na sto.
A slava bez sarana ko da nisi ni slavio. Dok ne se ne umastis do ušiju

LokiMacak

Aktivan član
Poruka
1.847
a mene zanima za delfine i kitrove...Mislim nije da ja jedem delfine i kitove,em što su ugrožene vrste em to meso nije tako ni jeftino ni lako nabaviti,ali ono,zanima me šta misle vernici o tome.Jeste da nisu ribe,ali žive u moru,izgledaju kao da jesu...Neki pametnjakovici ih i računaju za ribe paa da vidid kako vernici razmišljaju,recimo da nisu ugrožene vrste.

Сале

Buduća legenda
Poruka
47.530
Zavisi kad se pada slava

Postoji nekoliko stepena posta u pravoslavlju:

• Hrana bez ulja i vina, i to pretežno ne kuvana, već suva – tzv. suhojedenje.
  • Hrana bez ulja i vina, više puta na dan, ali kuvana u vodi – post na vodi.
  • Hrana spremana sa uljem, više puta u toku dana. Kod ovakvog načina posta, možemo koristiti vino i alkoholna pića, u određenim količinama, rakove, lignje, školjke i ostale morske plodove – to je post na ulju i vinu.
  • Kada uzimamo hranu koja je spremana sa ribom, takođe više puta u toku dana – to je post na ribi.

Baad_Boy

Domaćin
Poruka
4.795
Ne sme. Dodje komunalna policija i kaze a kakav ovo ilegalni saran ovde?aaa pa necemo tako, Milorade pisi:

Dana tog i tog krsnu slavu u donjoj ljubati docekao je domacin Srba Bugarin u drustvu brojnih zvanica. Tokom bogate gozbe uoceno je niz nepravilnosti, Milorade ostavi Sarana, nego pisi. Zvanice nisu koristile higijenske rukavice tokom gozbe, niti je postovana zabrana okupljanja, zastita lica maskom, distanca 2 metara, no su se grlili, ljubili, cestitali, pili iii najgore od svega posluzili sarana. Milorade ostavi sarana ebem mu sunce. Pisi.

south railroad

Domaćin
Moderator
Poruka
3.423
Помоз и сачувај,

мене па занима да ли сме шаран на посну славу јер знамо да је масан?
Такође да ли смеју рибе које се хране месом као на пример ајкула?
Moze saran al ako ga prvo ispostis jedno nedelju dana. Kada ili bunar, svejedno...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.