Da li smatrate da vas zivot vredi?

Rising star

Zainteresovan član
Poruka
374
Zanima me vase misljenje, koliko smatrate svoj zivot sebi vrednim i ako ste vernici, da li uopste vas ovozemaljski zivot ima neku vrednost (obzirom da je jako kratak i da nikad ne znate cas svoje smrti u poredjenju sa vecnoscu)? Jos ako uzmemo u obzir (za vernike) da sve sto je vazilo za ovozemaljski zivot prestaje da vazi u vecnosti jer kako kaze Biblija Gospod sprema nova nebesa i novu zemlju a na staro mozemo da zaboravimo... (Uz to je pitanje koliko ce nas da bude spaseno a kako kaze Biblija veliki broj ljudi ide na siroka vrata koja vode u propast, a mali broj na uska vrata koja vode u zivot).
 
Zanima me vase misljenje, koliko smatrate svoj zivot sebi vrednim i ako ste vernici, da li uopste vas ovozemaljski zivot ima neku vrednost (obzirom da je jako kratak i da nikad ne znate cas svoje smrti u poredjenju sa vecnoscu)? Jos ako uzmemo u obzir (za vernike) da sve sto je vazilo za ovozemaljski zivot prestaje da vazi u vecnosti jer kako kaze Biblija Gospod sprema nova nebesa i novu zemlju a na staro mozemo da zaboravimo... (Uz to je pitanje koliko ce nas da bude spaseno a kako kaze Biblija veliki broj ljudi ide na siroka vrata koja vode u propast, a mali broj na uska vrata koja vode u zivot).
:roll:
 
Cim disemo smatramo svoj zivot sebi vrednim. Svaka nasa akcija, svesna ili podsvesna, u cilju prezervacije istog pokazuje nasu volju za zivotom, samim tim i nase vrednovanje zivota koji nam je dat.
Naravno da nas ovozemaljski, kratkotrajni zivot ima vrednost, pogotovo u kontekstu Boga i vecnosti. Na nama je da u ovom zivotu pokazemo ko smo, sta smo i sta zasluzujemo, a na Njemu je da nas primi ili odbaci.
 
Zanima me vase misljenje, koliko smatrate svoj zivot sebi vrednim i ako ste vernici, da li uopste vas ovozemaljski zivot ima neku vrednost (obzirom da je jako kratak i da nikad ne znate cas svoje smrti u poredjenju sa vecnoscu)? Jos ako uzmemo u obzir (za vernike) da sve sto je vazilo za ovozemaljski zivot prestaje da vazi u vecnosti jer kako kaze Biblija Gospod sprema nova nebesa i novu zemlju a na staro mozemo da zaboravimo... (Uz to je pitanje koliko ce nas da bude spaseno a kako kaze Biblija veliki broj ljudi ide na siroka vrata koja vode u propast, a mali broj na uska vrata koja vode u zivot).
Smatram da vredi i da covek u zivotu treba da dozivi i mnogo lepih trenutaka.

Zivot je pomesan i od lepog i od ruznog, ali smatram da neki balans treba da postoji i da ne treba odustajati i klonuti.
 
Zanima me vase misljenje, koliko smatrate svoj zivot sebi vrednim i ako ste vernici, da li uopste vas ovozemaljski zivot ima neku vrednost (obzirom da je jako kratak i da nikad ne znate cas svoje smrti u poredjenju sa vecnoscu)? Jos ako uzmemo u obzir (za vernike) da sve sto je vazilo za ovozemaljski zivot prestaje da vazi u vecnosti jer kako kaze Biblija Gospod sprema nova nebesa i novu zemlju a na staro mozemo da zaboravimo... (Uz to je pitanje koliko ce nas da bude spaseno a kako kaze Biblija veliki broj ljudi ide na siroka vrata koja vode u propast, a mali broj na uska vrata koja vode u zivot).
Ko ce u raj ko u pakao nema nikakve veze sa vrednostima zivota, jer svaki zivot je vredan pogotovo ako neko ima da pati za tobom.
Ja verujem u reinkarnaciju i to da treba da se trudimo sto bolji da budemo, da ne bi zarsili na necijoj trpezi u sledecem :P
 
Sta ima da me briga za druge, jel me drugi finansiraju, jel mi drugi prave drustvo, jel mi drugi resavaju probleme, jel drugi rade i trpe gadove na poslu umesto mene? Ne. Ja uopste nemam nikakvo drustvo, nevin sam iako imam 30 godina, zivim u drustvenoj izolaciji, tako da imam prava da moj zivot bude samo moj. Nikog nije bilo briga kada sam bio jako usamljen, nikog nisam imao s kim da pricam kada mi je bilo najpotrebnije, ceo zivot sam bio odj*ban i ja sada treba da mislim da moj zivot vredi drugima i da se zbog toga suzdrzavam da kao ne ispadnem sebican? Ma ajde.
 
Zanima me vase misljenje, koliko smatrate svoj zivot sebi vrednim i ako ste vernici, da li uopste vas ovozemaljski zivot ima neku vrednost (obzirom da je jako kratak i da nikad ne znate cas svoje smrti u poredjenju sa vecnoscu)? Jos ako uzmemo u obzir (za vernike) da sve sto je vazilo za ovozemaljski zivot prestaje da vazi u vecnosti jer kako kaze Biblija Gospod sprema nova nebesa i novu zemlju a na staro mozemo da zaboravimo... (Uz to je pitanje koliko ce nas da bude spaseno a kako kaze Biblija veliki broj ljudi ide na siroka vrata koja vode u propast, a mali broj na uska vrata koja vode u zivot).
prvo bi hteo da izneseš tvoje mišljenje na tvojoj temi o tebi
 
Sta ima da me briga za druge, jel me drugi finansiraju, jel mi drugi prave drustvo, jel mi drugi resavaju probleme, jel drugi rade i trpe gadove na poslu umesto mene? Ne. Ja uopste nemam nikakvo drustvo, nevin sam iako imam 30 godina, zivim u drustvenoj izolaciji, tako da imam prava da moj zivot bude samo moj. Nikog nije bilo briga kada sam bio jako usamljen, nikog nisam imao s kim da pricam kada mi je bilo najpotrebnije, ceo zivot sam bio odj*ban i ja sada treba da mislim da moj zivot vredi drugima i da se zbog toga suzdrzavam da kao ne ispadnem sebican? Ma ajde.
Would you like you, if you met you?
 
Meni recimo ovaj trenutno zivot, kad pogledam kako ga je lako izgubiti i sta ljudi sve prozivljavaju u svetu i nema neku vrednost. Samim tim kad znas da je lako da umres i da sve nestane vezano za ovaj zivot, shvatis i da je sve prolazno i da nema neku vrednost.
A sto se tice pitanja vecnosti i drugog zivota, sa ove tacke gledista nije mi toliko bitno da li cu da zivim na obnovljenoj zemlji vecno ili cu da budem unisten zauvek. Mada ipak, pre bi hteo da me Bog ne spali.
 
ako moj zivot ne vredi meni, vredi mojim roditeljima,
Sta kad im smetas zato sto nisi ispunila njihove zelje je sta kada te vide kao svoj poraz°
°sta kad ih neko nema°
ljudima kojima sam draga, koji me vole...
°sta kad takvi ne postoje (otisli Gore °udaljili se °eto ne postoje °)
Ne vrti se svet samo oko vase guze, verujte mi na rec...
°niti je ikoga briga za drugog° obicno.
 

Back
Top