Da li smatrate da je ljubav samo navika,ili postoji nesto vise od toga ?

Nije iluzija, naučno je dokazano da simpatikus ubrzava sve vitalne procese kada organizam osjeti da je u opasnosti, to jeste da ga je strah od nečega. A zatim parasimpatikus umiruje te procese.
Eto, jedan primjer, dakle nije iluzija.

Ljubav je jako bitan element u građenju ličnosti, u protivnom, ljudi u traženju za ljubavlju gube sebe, dobijaju komplekse i zbog tih kompleksa čine neka djela koja inače vjerovatno ne bi uradili.
(govorim o ljubavi oupšte, ne ljubav momak-djevojka i obrnuto)
 
A sta je dobar primer ljubavi ?
Sve ovo sto je Limun naveo.. Covece, kakve iluzije.. Ako je nesto apstraktno, neopipljivo, tebi ili nama neshvatljivo, ne znaci da ne postoji.. Samo spada u nerazgovetne pojmove.. ( sa casa logike :) )

sve emocije su produkt neurotranzmitera
koliko god bila tuzhna kad ti grunem dopamin ( ili ne znam i ja koji je u pitanju ) bicesh srecna k'o ja kad gledam tekmu LS :mrgreen:

Nije iluzija, naučno je dokazano da simpatikus ubrzava sve vitalne procese kada organizam osjeti da je u opasnosti, to jeste da ga je strah od nečega. A zatim parasimpatikus umiruje te procese.
Eto, jedan primjer, dakle nije iluzija.
ali strah sam ne postoji, nego je u pitanju iluzija koju stvara ljudski nagon za prezhivljavanjem
Ljubav je jako bitan element u građenju ličnosti, u protivnom, ljudi u traženju za ljubavlju gube sebe, dobijaju komplekse i zbog tih kompleksa čine neka djela koja inače vjerovatno ne bi uradili.
(govorim o ljubavi oupšte, ne ljubav momak-djevojka i obrnuto)
da, poremeceni
 
Kontam da je ljubav samo stvar navike,da postoji hemija koja spaja dvoje ljudi,ali ne smatram da postoji ono pravo,nego da se prilagodjavamo situaciji i partneru.

Komplikovano ba ...


Chito ja jedanput u novinama , mislim da beshe politika , kako je vrsheno neko testiranje , koliko je jaka ljubav , uzmu neke ozhenjene mushkarce , sa sve decom , pa ih prikljuche na neke mashinerije pa im mere reakcije u mozgu ( merili luchenja nekih hemikalija , nazhalost nerazumem se ja u to ) . Test je bio u tome , na shta ce chova ( pardon , ispitanik ) jache reagovati , na golishavu sliku neke zvezde , ili na sliku svoje zhene , ili na sliku svoje zhene i dece , i u svim sluchajevima pobedjivala zhena ili porodica :mrgreen:
 
sve emocije su produkt neurotranzmitera
koliko god bila tuzhna kad ti grunem dopamin ( ili ne znam i ja koji je u pitanju ) bicesh srecna k'o ja kad gledam tekmu LS :mrgreen:


ali strah sam ne postoji, nego je u pitanju iluzija koju stvara ljudski nagon za prezhivljavanjem

da, poremeceni
Šta je to što osjećaš sam prema sebi?
Iluzija da sebe voliš? Iluzija da pokušavaš da uradiš nešto na najlakši način? Iluzija da voliš da si fino obučen i da fino mirišeš?
Jednostavno voliš sebe, i želiš sebi sve najbolje. Isto tako kada voliš nekog (jer kad voliš nekog onda samo voliš sebe kroz nekog) osjećaš kao da voliš sebe, spreman si sve isto da uradiš kao i za sebe. Zašto? Pa jer baš u tome nekome vidiš dio sebe koji po svaku cijenu želiš da sačuvaš.
Eto skrenuh sa sveopšte na ljubav između ljudi :mrgreen:
 
Test je bio u tome , na shta ce chova ( pardon , ispitanik ) jache reagovati , na golishavu sliku neke zvezde , ili na sliku svoje zhene , ili na sliku svoje zhene i dece , i u svim sluchajevima pobedjivala zhena ili porodica

"Prosechnog mushkarca vishe zanima zhena kojoj je on zanimljiv, nego zhena - bilo koja zhena - lepih nogu"
Marlena Ditrih

To je odgovor na ovo tvoje.
 

Back
Top