Da li slavite?

Da li stavite poraz Hrvatske protiv Španjolske? Ili ste možda tužni jer vam je stalo da netko iz regiona bude jak. Svejedno vam je? Da li smatrate možda da ako bude više poraza hrvatske reprezentacije da će pasti nacionalizam u Hrvatskoj? Da li smatrate da Srbiji trebaju veliki uspjesi u fudbalu radi napretka i zajedništva? Smatrate li da bi možda Aleksandar Vučic iskoristio te uspjehe u svoju političku korist?
Не, не радујем се туђим поразима ко год да је у питању.

Pa iskreno navijam za Hrvate kada igraju protiv tih "teškaša" evropskog fudbala tipa Nemačka, Engleska, Francuska, Italija, Španija, Holandija, Portugal, itd, sad kad igraju protiv ekipa iz Južne Amerike koje ja baš volim tipa Brazil, Argentina, Urugvaj .......ili nekih tako "egzotičnih" i meni gotivnih ekipa tipa Gana, Obala Slonovače, Jamajka ili tako nekih ekipa ono vrlo je diskutabilno za koga navijam (i ne mogu baš da kažem da sam im tad toliko naklonjen) ali kad igraju protiv tih evropskih selekcija ono uvek navijam za Hrvate (i generalno za ex-YU ekipe uopšte) i zaista se trudim da ne mešam sport i politiku, mislim na stranu šta ja mislim o hrvatskoj državi, oluji, bljesku i šta ja znam (pa i baba mi je bila u Jasenovcu kao mala devojčica) ali opet kao iskreni ljubitelj fudbala zaista ne mogu da ne uživam gledajući kako se bore jednog Luku Modrića, Rakitića, Perišića, Mandžukića na svom vrhuncu ili da ostanem ravnodušan nakon one pobede nad Englezima u polufinalu SP i ulaska u finale Mondijala ili nakon što jedna malena Hrvatska izbaci jedan Brazil sa SP, kad se tako nešto desi drago mi je pre svega više zbog fudbala nego zbog njih samoj jer zaista mislim da je fenomenalna stvar za fudbal (pogotovo današnji moderan fudbal koji je postao industrija i mašinerija) da je tako nešto uopšte moguće.
Kao i recimo da sam ne znam najokoreliji i najzatucaniji Hrvat pa sigurno ne bi mogao da ostanem ravnodušan kada naša reprezentacija pobedi recimo američki "Drim Tim" u košarci sa 9,10 Ol Star igrača i osvoji titulu prvaka sveta usred Indijanapolisa ili kad se prošeta do titule prvaka Evrope, ne znam igra finale SP ili OI ili kad vidi šta Jokić radi u NBA ili kad vidi šta radi recimo Djoković i da barem ne kaže, e bravo majstore, mislim realno.

Da li stavite poraz Hrvatske protiv Španjolske? Ili ste možda tužni jer vam je stalo da netko iz regiona bude jak. Svejedno vam je? Da li smatrate možda da ako bude više poraza hrvatske reprezentacije da će pasti nacionalizam u Hrvatskoj? Da li smatrate da Srbiji trebaju veliki uspjesi u fudbalu radi napretka i zajedništva? Smatrate li da bi možda Aleksandar Vučic iskoristio te uspjehe u svoju političku korist?
ne pratim fudbal i užasno me nervira kad se ljudi lože na to i idu ulicom i slave kad neka reprezentacija pobedi.
tako da se nadam da će ispasti Srbija, Hrvatska, Nemačka (tu živim, pa me nervira i kad Nemci slave) i Švajcarska jer ne volim šiptare. za ostale me boli .l. ne dotiče me ko će pobediti...

ne pratim fudbal i užasno me nervira kad se ljudi lože na to i idu ulicom i slave kad neka reprezentacija pobedi.
tako da se nadam da će ispasti Srbija, Hrvatska, Nemačka (tu živim, pa me nervira i kad Nemci slave) i Švajcarska jer ne volim šiptare. za ostale me boli .l. ne dotiče me ko će pobediti...
Ti ako mrziš ceo svet to je tvoj problem.

Гледа фузбал Шпанија Рвацка...
Интонира се рвацка химна, рефлексно ома искључи тон.
И док иде шпанска химна исто држи искључен тон, кае "ма наницу им циганску, краду у сваком спорту, не волим ни њих" (кад игра Србија само српску химну одслуша и пева на сав глас (не зна текст), противничку или је исто искључен тон или пусти па се подсмева).
Приме Рвати гол, тргне се из фотеље, узима даљинац да пребаци на Хрт, помисли у себи "Ух како ћу сад да се засладим хехехехе". Нико у Србији не може да пусти Хрт 2, где је утакмица, изнервира се. Бесан. Сује им нану католичку.
Камера прикаже на трибини Ивану Кнол, гњечи га, престане да гледа фудбал и почне да тражи њене провокативне слике на интернету. Фаворизује.
14128451714644.jpg

Slavim ali skromno.U krugu porodice i ispred malog ekrana.Nisam od onih koji će tim povodom potrošiti mnogo para.

Ne znam

Nađe se način i za najjače

No izgleda da "pobednički mentalitet vatrenih" ovaj put i nije baš imao oslonac u zakulisama kao ranije .
Bez brige Nataša, Hrvatska je već pripremila svoje tajno oružje koje ne na putu za Njemačku, s ciljem da šarmira cijeli politički vrh.

pxl-150224-110121337.jpg

Ne znam da li na svijetu postoji žena kojoj se pri pogledu na ovog gospodina ne osuši grlo i sve slije među noge.

Back