Да ли се живи бедније него икад?

Војвода

Iskusan
Poruka
5.349
Сведоци смо тога да цене скачу из дана у дан, да народ углавном ради за неки минималац или суви просек који им не значи ништа. Гледам људе како се кешају за све и свашта, обрачунавају, премишљају око сваког динара. Не памтим пуно нека прошла времена, али ми се чини да је некада народу било доста лакше. Сећам сам кад сам почео да пишим пљуге биле 120 динџи, бензин 90, хлев 25 , и тако неке глупости које су данас дупло или тродупло скупље. Гледам ове странке како се хвале неким помоћима грађанима и буде ми онако људски баш тешко кад видим како људи заправо лоше живе. Зар је могуће да људи толико немају питам се, да им је луксуз постала тегла ајвара или огрев за зиму. Кад човеково окружење није нужно такво, признајем живи у имагинарном свету, али кад изађе из те љуштуре комфора, заиста се разочара. Погледајте ове слике и шта имате да кажете на то? Јел ово понижавање и овако довољно понижених и измрцварених људи? Како ово назвати?
 
Сведоци смо тога да цене скачу из дана у дан, да народ углавном ради за неки минималац или суви просек који им не значи ништа. Гледам људе како се кешају за све и свашта, обрачунавају, премишљају око сваког динара. Не памтим пуно нека прошла времена, али ми се чини да је некада народу било доста лакше. Сећам сам кад сам почео да пишим пљуге биле 120 динџи, бензин 90, хлев 25 , и тако неке глупости које су данас дупло или тродупло скупље. Гледам ове странке како се хвале неким помоћима грађанима и буде ми онако људски баш тешко кад видим како људи заправо лоше живе. Зар је могуће да људи толико немају питам се, да им је луксуз постала тегла ајвара или огрев за зиму. Кад човеково окружење није нужно такво, признајем живи у имагинарном свету, али кад изађе из те љуштуре комфора, заиста се разочара. Погледајте ове слике и шта имате да кажете на то? Јел ово понижавање и овако довољно понижених и измрцварених људи? Како ово назвати?
Zapravo, ne živi se gore nego ikad.
Ali, biće mnogo gore kad počne više da dolazi na naplatu sve ono što su ovi zasrrali i zadužili nas poslednjih DESET GODINA
 
FB_IMG_1671707065733.jpg
 
Сведоци смо тога да цене скачу из дана у дан, да народ углавном ради за неки минималац или суви просек који им не значи ништа. Гледам људе како се кешају за све и свашта, обрачунавају, премишљају око сваког динара. Не памтим пуно нека прошла времена, али ми се чини да је некада народу било доста лакше. Сећам сам кад сам почео да пишим пљуге биле 120 динџи, бензин 90, хлев 25 , и тако неке глупости које су данас дупло или тродупло скупље. Гледам ове странке како се хвале неким помоћима грађанима и буде ми онако људски баш тешко кад видим како људи заправо лоше живе. Зар је могуће да људи толико немају питам се, да им је луксуз постала тегла ајвара или огрев за зиму. Кад човеково окружење није нужно такво, признајем живи у имагинарном свету, али кад изађе из те љуштуре комфора, заиста се разочара. Погледајте ове слике и шта имате да кажете на то? Јел ово понижавање и овако довољно понижених и измрцварених људи? Како ово назвати?
Zašto skaču cijene kod vas? Vi niste uveli sankcije Rusiji. :lol:
 
U vreme hiperinflacije se radilo za 5 maraka mesečno za koje si jedva mogao da kupiš malo osnovnih namernica, ako ih je uopšte bilo, a uglavnom su bili prazni rafovi. Bili smo gladni, jeli danima star prepečeni hleb na ringli i smrzavali se, jer nije bilo grejanja, osim sat-dva uveče ponekad. U poređenju s tim vremenom - živimo u bogatstvu.
 
Сведоци смо тога да цене скачу из дана у дан, да народ углавном ради за неки минималац или суви просек који им не значи ништа. Гледам људе како се кешају за све и свашта, обрачунавају, премишљају око сваког динара. Не памтим пуно нека прошла времена, али ми се чини да је некада народу било доста лакше. Сећам сам кад сам почео да пишим пљуге биле 120 динџи, бензин 90, хлев 25 , и тако неке глупости које су данас дупло или тродупло скупље. Гледам ове странке како се хвале неким помоћима грађанима и буде ми онако људски баш тешко кад видим како људи заправо лоше живе. Зар је могуће да људи толико немају питам се, да им је луксуз постала тегла ајвара или огрев за зиму. Кад човеково окружење није нужно такво, признајем живи у имагинарном свету, али кад изађе из те љуштуре комфора, заиста се разочара. Погледајте ове слике и шта имате да кажете на то? Јел ово понижавање и овако довољно понижених и измрцварених људи? Како ово назвати?

Tako je zivi se bednije nego nikad

Realna stopa inflacije za zadnje 2 godine je 100% a plate su ostale iste.
 
Zašto skaču cijene kod vas? Vi niste uveli sankcije Rusiji. :lol:
Што се цена тиче нема то пуно везе са санкцијама. Пумпа се вештачки прича око дизања цена и несташица производа. Код нас два месеца у Србији није било млека или су људи били ограничени колико могу да узму, и то све било неко лево увозно млеко, док у Хрватској пуни рафови Имлека и Шабачке млекаре. Јасно као дан да неко ко држи монопол намерно ствара такву слику и диже цене.
 
Што се цена тиче нема то пуно везе са санкцијама. Пумпа се вештачки прича око дизања цена и несташица производа. Код нас два месеца у Србији није било млека или су људи били ограничени колико могу да узму, и то све било неко лево увозно млеко, док у Хрватској пуни рафови Имлека и Шабачке млекаре. Јасно као дан да неко ко држи монопол намерно ствара такву слику и диже цене.
Hoce gedzo da zaradi pa makar na svome.To mu je u krvi.
 
U vreme hiperinflacije se radilo za 5 maraka mesečno za koje si jedva mogao da kupiš malo osnovnih namernica, ako ih je uopšte bilo, a uglavnom su bili prazni rafovi. Bili smo gladni, jeli danima star prepečeni hleb na ringli i smrzavali se, jer nije bilo grejanja, osim sat-dva uveče ponekad. U poređenju s tim vremenom - živimo u bogatstvu.
Ја знам неке људе који прилично са носталгијом причају о тим временима, како се ко снашао јбг
 
Мислим да ће ови остати упамћени као највеће лопине.
Ovi imaju dve, tj imaju mnoge, ali ove dve su izrazito loše osobine:
- uzimaju kao da ih gladan qrtz pravio
- lapaju kao da će dogodine izgubiti vlast

Kombinacija to dvoje u periodu od deset godina, čini da oni ovu zemlju i narod urnišu gore nego biblijski skakavci
 
Hleb kostao 40 din sad kosta 80-100 din
Pavlaka kostala 20-25 din sad kosta 60-70 din
Jogurt kostao 80 din sad je 150-170 din litar
Mleko kostalo 70-90 din sad je 2 puta skuplje
Burek kostao 80-100 sad je 160-200 din

A plate ostale naroda iste

Matematika kaze da je standard gradjana u Srbiji opao 50% za 2 godine i da se zivi nikad bednije....

To je sve posledica kolonijalnog statusa Srbije, i politike "EU nema alternativu"

Mesto da smo ulagali u sopstvenu poljoprivredu i razvoj starteskih domacih preduzeca mi smo davali pare od poreza stranim kapitalistima milijarderima , da zaposljavaju nas narod za platu od 300-400 evra.

Takva propala veleizdajnicka politika je sada dosla na naplatu.
 
Што се цена тиче нема то пуно везе са санкцијама. Пумпа се вештачки прича око дизања цена и несташица производа. Код нас два месеца у Србији није било млека или су људи били ограничени колико могу да узму, и то све било неко лево увозно млеко, док у Хрватској пуни рафови Имлека и Шабачке млекаре. Јасно као дан да неко ко држи монопол намерно ствара такву слику и диже цене.
Ma sve mi je to jasno. Zezam. ;)
 
Vi ste uveli sankcije Rusiji i opet bežite u Irsku. Zašto? Kod vas se isto očajno živi.
Kod nas se loše živi jedino u Slavoniji. Liku ne uzimam u obzir, jer se tamo nikada nije dobro živjelo.

U primorju se živi vrlo dobro. Zbog turizma. Jeste nam je pun K turista koji viču, urlaju, povraćaju i uriniraju posvuda i ne daju nam mira čak ni sada, usred zime (ne možeš prošetati gradom, a da ne čuješ oko sebe tristo stranih jezika, i to sada u prosincu! :roll: ), ali zato tijekom zime brojimo euriće. :mrgreen:

Naravno i u Zagrebu i okolici je također visok standard života.
 
Hleb kostao 40 din sad kosta 80-100 din
Pavlaka kostala 20-25 din sad kosta 60-70 din
Jogurt kostao 80 din sad je 150-170 din litar
Mleko kostalo 70-90 din sad je 2 puta skuplje
Burek kostao 80-100 sad je 160-200 din

A plate ostale naroda iste

Matematika kaze da je standard gradjana u Srbiji opao 50% za 2 godine i da se zivi nikad bednije....

To je sve posledica kolonijalnog statusa Srbije, i politike "EU nema alternativu"

Mesto da smo ulagali u sopstvenu poljoprivredu i razvoj starteskih domacih preduzeca mi smo davali pare od poreza stranim kapitalistima milijarderima , da zaposljavaju nas narod za platu od 300-400 evra.

Takva propala veleizdajnicka politika je sada dosla na naplatu.
Što je pavlaka???! :eek:
 

Back
Top