Da li se u Srebrenici desio genocid?

Cuj hasku progandu , jel to neka zavjera protiv Srba u Hagu ili toliko vole muslimane na zapadu pa optuzuju Srbe :D . Zasto bi bilo misljenje Kanadskog UNa bitno ,mnogi drugi iz UNa kazu da je bio genocid i sto je najvaznije sud u Hagu.
Тај твој суд је одбио да сведоче Срби који су видели Насера Орића и његове муслимане да кољу и силују. Битно итекако Канадски УН није се продао, рекао је човек истину да није било геноцида у Сребреници, Срби су пустили жене и децу. Погледај документарац који је хашки трибунал покушао да спречи, о муслиманском покољу Срба и масовним силовањима у Српским селима око Сребренице:

Тај твој суд је одбио да сведоче Срби који су видели Насера Орића и његове муслимане да кољу и силују. Битно итекако Канадски УН није се продао, рекао је човек истину да није било геноцида у Сребреници, Срби су пустили жене и децу. Погледај документарац који је хашки трибунал покушао да спречи, о муслиманском покољу Срба и масовним силовањима у Српским селима око Сребренице:
Kakve veze ima sto su pusili djecu i zene . Genocid je planiran zlocin i to dokazano jer su buldozere, autobuse i sve ostalo bili pripremili za kopanje leseva i iseljavanje stanovnista, hoces da gledam video a ratni zlocinac Mladic na avatru, da li si normalan ?

Ono što je suština problema i oko same okarakterizacije dotičnog zločina kao genocida jeste kontinuirana politizacija koju vrše Bošnjaci. Postoji veliki broj bošnjačkih ličnosti koji uopšte nije zainteresovan za poštovanje stradalih, već radi političke zloupotrebe dotičnog događaja sa ciljevima koji su na štetu srpskih nacionalnih interesa. Ljude ne zanimaju hiljade kostiju nedužnih muslimanskih civila, već prikupljanje jeftinih političkih poena na izborima, kao i upotreba toga sa ciljem, i to potpuno otvoreno, ukidanja Republike Srpske. Ja bih rekao da možda i većina Bošnjaka uopšte ne razume da će uskoro biti ravno tri decenije od kada se rat završio i da je priča o unitarnoj Bosni i Hercegovini potpuno nerealna i mrtva.

Da, znam da će se pojaviti neko kao guslar1389 npr. i istaći da je problem u usponu srpskog nacionalizma sa kojim se suočavamo u regionu, ali to, koliko god bude naravno i bilo tačno, ne menja prostu činjenicu da se na drugoj strani vrši nedvosmislena politizacija Srebrenice. Primera radi, povući ću jednu analogiju. Florens Artman je vrlo jasno rekla da su ljudi iz DOS-a hteli da posle petooktobarskih promena samo izruče sve te ljude Hagu i da se što pre zatvori to poglavlje, da se ti pojedinci osude i da se ide dalje. Ali, Haškom tribunalu nije napravio Beograd ozbiljan problem, već Sarajevo, zato što su aktivno radili na tužbi za genocid protiv Srbije i Crne Gore pred Međunarodnim sudom pravde. Upravo je Sarajevo otvorilo tu poliitčku dimenziju i da nije bilo takve politike bošnjačke elite, sasvim je moguće i da bi i Ratko Mladić bio značajno ranije uhapšen i isporučen da nije bilo toga.

Ne treba prenebregavati da je i Milorad Dodik ranije potpuno otvoreno priznavao da je u Srebrenici bio počinjen genocid. Iako je možda ponekad bilo nerado upotrebe te reči konkretno, ni Srbija ni Srpska, pa ni Crna Gora, nisu dovodile u pitanje haške presude kojima je srebrenički masakr bio okarakterisan kao genocid. Mogu reći da sam prilično siguran da bi i danas, da niko sa one druge strane ne dovodi u pitanje legitimitet Republike Srpske kao jedne političke tvorevine koju želi i sa kojom je saživela ogromna većina njenog naroda, da se RS uzima kao neupitna tvorevina i da ne postoji uopšte ni na kom nivou diskurs o tendencijama za njenim ukidanjem, veliko većini Srba ne bi bio uopšte problem ni da izusti reč „genocid“ vezano za srebrenički masakr. Ali, sami Bošnjaci su doveli do takve situacije kakvu imamo danas. Ne znam kako ljudi koji posmatraju tu tendenciju za negiranjem genocida ne shvataju da je ta reakcija upravo defanzivna, zato što se ne žele ugroziti određeni strateški nacionalni interesi. Veliki broj Srba danas, i to više nego pre npr. desetak godina, smatra da bi jedno takvo priznanje implicitno vodilo ka priznanju i da je Srpska utemeljena na genocidu, te samim time i „genocidna tvorevina“ kako neki pokušavaju da izraze.

To sve treba razumeti dok pričamo o ovoj temi.

Ono što je suština problema i oko same okarakterizacije dotičnog zločina kao genocida jeste kontinuirana politizacija koju vrše Bošnjaci. Postoji veliki broj bošnjačkih ličnosti koji uopšte nije zainteresovan za poštovanje stradalih, već radi političke zloupotrebe dotičnog događaja sa ciljevima koji su na štetu srpskih nacionalnih interesa. Ljude ne zanimaju hiljade kostiju nedužnih muslimanskih civila, već prikupljanje jeftinih političkih poena na izborima, kao i upotreba toga sa ciljem, i to potpuno otvoreno, ukidanja Republike Srpske. Ja bih rekao da možda i većina Bošnjaka uopšte ne razume da će uskoro biti ravno tri decenije od kada se rat završio i da je priča o unitarnoj Bosni i Hercegovini potpuno nerealna i mrtva.

Da, znam da će se pojaviti neko kao guslar1389 npr. i istaći da je problem u usponu srpskog nacionalizma sa kojim se suočavamo u regionu, ali to, koliko god bude naravno i bilo tačno, ne menja prostu činjenicu da se na drugoj strani vrši nedvosmislena politizacija Srebrenice. Primera radi, povući ću jednu analogiju. Florens Artman je vrlo jasno rekla da su ljudi iz DOS-a hteli da posle petooktobarskih promena samo izruče sve te ljude Hagu i da se što pre zatvori to poglavlje, da se ti pojedinci osude i da se ide dalje. Ali, Haškom tribunalu nije napravio Beograd ozbiljan problem, već Sarajevo, zato što su aktivno radili na tužbi za genocid protiv Srbije i Crne Gore pred Međunarodnim sudom pravde. Upravo je Sarajevo otvorilo tu poliitčku dimenziju i da nije bilo takve politike bošnjačke elite, sasvim je moguće i da bi i Ratko Mladić bio značajno ranije uhapšen i isporučen da nije bilo toga.

Ne treba prenebregavati da je i Milorad Dodik ranije potpuno otvoreno priznavao da je u Srebrenici bio počinjen genocid. Iako je možda ponekad bilo nerado upotrebe te reči konkretno, ni Srbija ni Srpska, pa ni Crna Gora, nisu dovodile u pitanje haške presude kojima je srebrenički masakr bio okarakterisan kao genocid. Mogu reći da sam prilično siguran da bi i danas, da niko sa one druge strane ne dovodi u pitanje legitimitet Republike Srpske kao jedne političke tvorevine koju želi i sa kojom je saživela ogromna većina njenog naroda, da se RS uzima kao neupitna tvorevina i da ne postoji uopšte ni na kom nivou diskurs o tendencijama za njenim ukidanjem, veliko većini Srba ne bi bio uopšte problem ni da izusti reč „genocid“ vezano za srebrenički masakr. Ali, sami Bošnjaci su doveli do takve situacije kakvu imamo danas. Ne znam kako ljudi koji posmatraju tu tendenciju za negiranjem genocida ne shvataju da je ta reakcija upravo defanzivna, zato što se ne žele ugroziti određeni strateški nacionalni interesi. Veliki broj Srba danas, i to više nego pre npr. desetak godina, smatra da bi jedno takvo priznanje implicitno vodilo ka priznanju i da je Srpska utemeljena na genocidu, te samim time i „genocidna tvorevina“ kako neki pokušavaju da izraze.

Odličan post, sve rečeno.
Bošnjačku političku elitu žrtve u Srebrenici zanimaju taman toliko koliko srpsku elitu zanimaju srpske žrtve u Jasenovcu, dakle vrlo malo do nikako.
Žrtve su politički kapital i to je to.

Ne treba prenebregavati da je i Milorad Dodik ranije potpuno otvoreno priznavao da je u Srebrenici bio počinjen genocid.
Измишљаш. Није "признавао" него је у једној емисији из 2007.године, дал под дејством тешких дрога, дал се накркао лудих гљива, блебнуо једну глупаву реченицу (дешава се). Једном. Након тога је барем 300+ пута, значи барем 300+ пута поручио да у Сребреници није бхио геноцид.
sasvim je moguće i da bi i Ratko Mladić bio značajno ranije uhapšen i isporučen da nije bilo toga.
Не би продане душе генерала никад ни ухапсили ни испоручили да није након три претпљена мождана удара потпуно физички и ментално скрхан.
Iako je možda ponekad bilo nerado upotrebe te reči konkretno, ni Srbija ni Srpska, pa ni Crna Gora, nisu dovodile u pitanje haške presude kojima je srebrenički masakr bio okarakterisan kao genocid....
Слободномислећи људи јесу доводили у питање пресуде. Уосталом оно се правно ругло од суда у Ден Хагу је својим чињењем, нечињењем и злочињењем одавно дисквалификовало. На крају крајева њима се човјек у судници током изрицања пресуде убио и тим чином послао тај суд тамо гдје и завршавају такви извршиоци прљавих послова, на ђубриште историје. А то што политичке елите у српским земљама нису дизале глас колико је требало против чињења, нечињења и злочињења хашке инквизиције, шта да се ради, када ти сломе кичму, а и Србији и Српској је сломљена кичма, ниси баш у позицији да чиниш оно што сматраш да је исправно.

Измишљаш. Није "признавао" него је у једној емисији из 2007.године, дал под дејством тешких дрога, дал се накркао лудих гљива, блебнуо једну глупаву реченицу (дешава се). Једном. Након тога је барем 300+ пута, значи барем 300+ пута поручио да у Сребреници није бхио геноцид.

Ma kakve bre teške droge. :D Čovek je rekao to što je rekao, javno i nije posle toga bilo nikakvog skandala oko toga. Osim toga, pre izvesnog političkog zaokreta do kojeg smo došli u današnje vreme, Dodikova politika je bila po mnogo čemu bliža ideologiji LDP-a u Srbiji tj. Čedomira Jovanovića. S obzirom na to kako je on započeo svoju političku karijeru, ni na koji način nije bilo iznenađujuće to što je učinio; dosledno je bilo njegovoj tadašnjoj politici, koja se temeljila na otklonu od zločinačke politike (tada tako percipirano) 1990-ih godina.

Koliko znam, posle te izjave Dodikov stav je bio da je to bio „lokalni genocid“ koji je bio počinjen bez vrha Republike Srpske, koji je počinio jedan delić VRS i na lokalu odgovoran. I za tu percepciju su ga napadali oni sa druge strane, tvrdeći da je to samo umekšana forma negiranja genocida, ali to je bila, da kažemo, prelazna faza pre nego što je prešao na otvoreno negiranje, kasnije.

Не би продане душе генерала никад ни ухапсили ни испоручили да није након три претпљена мождана удара потпуно физички и ментално скрхан.

Bukvalno ne znam šta si ovim hteo da kažeš; nikakve veze nije imalo njegovo zdravstveno stanje sa hapšenjem 2011. godine.

Dodikova politika je bila po mnogo čemu bliža ideologiji LDP-a
Био човјек гадно застранио. Дешава се.
Koliko znam, posle te izjave Dodikov stav je bio da je to bio „lokalni genocid“ koji je bio počinjen bez vrha Republike Srpske, koji je počinio jedan delić VRS i na lokalu odgovoran
Ма није никад износио такве изјаве, помијешао си га са неким. Дао је ту једну изјаву 2007.године, касније је 300+ пута поновио да у Сребреници није био геноцид.
...nikakve veze nije imalo njegovo zdravstveno stanje sa hapšenjem 2011. godine.
Наравно да је имало. Скрханог човјека ментално и физички, након три претрпљена мождана удара могу јајаре и ухапсити и испоручити хашкој багри да га тамо мрцваре, са здравим генералом то не би тако ишло. Могли би га само убити приликом покушаја хаппшења, но продане душе и јајаре немају петље ни тако нешто учинити.

Био човјек гадно застранио. Дешава се.

Ма није никад износио такве изјаве, помијешао си га са неким. Дао је ту једну изјаву 2007.године, касније је 300+ пута поновио да у Сребреници није био геноцид.

To je bilo u intervjuu 2007. godine. Ponovio je na godišnjicu 2008. isto da je genocid. A ponovio je i početkom 2009. godine:

Ističičući kako je neumanjivo da je u Srebrenici počinjen zločin, "koji je Haški sud okarakterisao kao lokalni genocid u BiH i ta se kvalifikacija ne spori", Dodik je dodao da, ukoliko je bilo koja odluka o obilježavanju usmjerena ka jačanju povjerenja i pomirenja, ona mora i da bude izbalansirana".

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-rs-neprihvatljivo-obiljezavanje-11-jula/090116081

Danas se pokušava izmisliti lažna prošlost, jer nekima ne odgovara danas. Pa tako neki pokusavaju Dodiku da pripišu kontekst kakav je imala Sanda Rašković Ivić kada je to izjavila na HRTu jednom prilikom. Ali to je neka sasvim druga tema. Nije se Dodiku omanulo ništa jednog dana, stav ne bio da je srebrenički masakr bio genocid.

To je bilo u intervjuu 2007. godine. Ponovio je na godišnjicu 2008. isto da je genocid. A ponovio je i početkom 2009. godine:

Ističičući kako je neumanjivo da je u Srebrenici počinjen zločin, "koji je Haški sud okarakterisao kao lokalni genocid u BiH i ta se kvalifikacija ne spori", Dodik je dodao da, ukoliko je bilo koja odluka o obilježavanju usmjerena ka jačanju povjerenja i pomirenja, ona mora i da bude izbalansirana".

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-rs-neprihvatljivo-obiljezavanje-11-jula/090116081

Danas se pokušava izmisliti lažna prošlost, jer nekima ne odgovara danas. Ali to je neka sasvim druga tema.
То нису Додикове ријечи, то је "кликс" тако исконструисао Додикове ријечи, а ти у кликсу су доказаниу лажови.
Имамо ту једну Додикову изјаву из 2007.године.

То нису Додикове ријечи, то је "кликс" тако исконструисао Додикове ријечи, а ти у кликсу су доказаниу лажови.
Имамо ту једну Додикову изјаву из 2007.године.

Ma ima celi niz izjava. Evo ti izjava s početka 2010. godine:

Milorad Dodik: Naravno da se u Srebrenici desio zločin koji je Međunarodni sud ocijenio kao lokalni genocid i mi ne sporimo tu ocjenu da je to bilo i da su u tome učestvovali čak i dijelovi određenih institucionalnih kapaciteta RS - tako piše u toj presudi.

https://www.slobodnaevropa.org/a/plp_deklaracija_genocid_srebrenica/1938708.html

Ma ima celi niz izjava. Evo ti izjava s početka 2010. godine:

Milorad Dodik: Naravno da se u Srebrenici desio zločin koji je Međunarodni sud ocijenio kao lokalni genocid i mi ne sporimo tu ocjenu da je to bilo i da su u tome učestvovali čak i dijelovi određenih institucionalnih kapaciteta RS - tako piše u toj presudi.

https://www.slobodnaevropa.org/a/plp_deklaracija_genocid_srebrenica/1938708.html
Поново, то нису Додикове ријечи, него су ти из "Слободне Европе" (опет доказани лажови) току протумачили Додикове ријечи из неке изјаве ко зна од када. А и није реално да су то Додикове ријечи, могле би бити неких других политичара но да баш Додик каже "ми не споримо такву оцјену", нема шансе.

Dakle, ja se sećam tog vremena itekako dobro. Ovde je patriotska opozicija na protestima pretila vešanjem Dodiku, zato što je on, kako su radikali govorili, pripadnik autošovinističke gamadi čiji je cilj bacanje genocidne stigme na srpski narod. Pretili su da će kad rodoljubive opcije pobede, Dodik kupiti prnje i bežati u Sarajevo ili Vašington.

Ja sam ta zbivanja uživo pratio. Jedan koncenzus koji se oformio u vrhu Srpske jeste da srebrenički masakr jeste bio genocid, ali striktno lokalnog karaktera, koji nema nikakve veze sa rukovodstvom Republike Srpske na Palama. Za njega su odgovorni Ljubiša Beara i dr. i kao pojedinačni zločin nikakve veze nema sa samom borbom srpskog naroda u BiH u celosti.

To je bio sada stav. E, to što je Dodik promenio mišljenje i što je u Banja Luci nešto drugačije viđenje u međuvremenu ovladalo, to je neka sasvim druga stvar. Ono što današnje vlasti RS pokušavaju da rade jeste u neku ruku prekrajanje istorije ili kako da kažemo, traže da im se 'oprosti ružna prošlost' kako ide izreka. Ovo je potforum istorija i te stvari upravo u pratimo.

Поново, то нису Додикове ријечи, него су ти из "Слободне Европе" (опет доказани лажови) току протумачили Додикове ријечи из неке изјаве ко зна од када. А и није реално да су то Додикове ријечи, могле би бити неких других политичара но да баш Додик каже "ми не споримо такву оцјену", нема шансе.

Evo jedne kompaktnije izjave iz jednog intervjua iz 2008. godine:

DODIK: A što je sad važna toliko komemoracija? Dakle, što se tiče toga što se tamo desilo, apsolutno je jasno da ono što je izrekao sud, s čime ja mogu da se složim ili ne složim, ali definitivno kvalifikacija da je to lokalni genocid koji su tamo uradili dijelovi vojske, dijelovi policije, znači ne sva policija, i ne u ime RS kao što kaže neki dan američki ambasador, koji nije u pravu, jer to nije urađeno u ime RS. To je uradila grupa, koja je uradila to što je uradila.

Dok se sve te stvari ne iščiste, ja ne želim niti pod pritiskom Vas, ni Vaše javnosti, niti bilo kog političara ni stranca u BiH da odem i glumim tamo klovna. Ja hoću da se jasna pozicija zna. U Srebrenici je počinjen pokolj koji je okarakterisan kao genocid i ja to poštujem kao kvalifikaciju. Ja znam šta to znači izgubiti porodicu. I ja sam izgubio strica u prošlom ratu. Ali u svakom slučaju da budem dio kampanje koja ide za tim da samo isforsira jednu priču - ja neću da budem dio te kampanje.

Kada budemo spremni, da i gospoda iz Sarajeva izađu i kažu da je Naser Orić izlazio iz zaštićene zone i vršio masakre i ubio 3.000 ljudi u nekom periodu od dvije, tri godine, koji su, naravno, stvorili atmosferu za nešto što se kasnije desilo, ne pravdajući to, naravno, i da odemo svi zajedno i obiđemo sva ta stradanja, ja sam spreman. Prije toga ja neću da budem tamo klovn koji će pokazivati neke svoje strahove, kao zato što neko misli da ja to trebam. Pa evo, bili su mnogi iz svijeta. I šta? Jesu li doprinijeli nečemu?

https://www.dw.com/sr/dodik-na-komemoraciju-ne-idem-dok-me-gledaju-sa-mržnjom/a-3362343

Evo jedne kompaktnije izjave iz jednog intervjua iz 2008. godine:

DODIK: A što je sad važna toliko komemoracija? Dakle, što se tiče toga što se tamo desilo, apsolutno je jasno da ono što je izrekao sud, s čime ja mogu da se složim ili ne složim, ali definitivno kvalifikacija da je to lokalni genocid koji su tamo uradili dijelovi vojske, dijelovi policije, znači ne sva policija, i ne u ime RS kao što kaže neki dan američki ambasador, koji nije u pravu, jer to nije urađeno u ime RS. To je uradila grupa, koja je uradila to što je uradila.

Dok se sve te stvari ne iščiste, ja ne želim niti pod pritiskom Vas, ni Vaše javnosti, niti bilo kog političara ni stranca u BiH da odem i glumim tamo klovna. Ja hoću da se jasna pozicija zna. U Srebrenici je počinjen pokolj koji je okarakterisan kao genocid i ja to poštujem kao kvalifikaciju. Ja znam šta to znači izgubiti porodicu. I ja sam izgubio strica u prošlom ratu. Ali u svakom slučaju da budem dio kampanje koja ide za tim da samo isforsira jednu priču - ja neću da budem dio te kampanje.

Kada budemo spremni, da i gospoda iz Sarajeva izađu i kažu da je Naser Orić izlazio iz zaštićene zone i vršio masakre i ubio 3.000 ljudi u nekom periodu od dvije, tri godine, koji su, naravno, stvorili atmosferu za nešto što se kasnije desilo, ne pravdajući to, naravno, i da odemo svi zajedno i obiđemo sva ta stradanja, ja sam spreman. Prije toga ja neću da budem tamo klovn koji će pokazivati neke svoje strahove, kao zato što neko misli da ja to trebam. Pa evo, bili su mnogi iz svijeta. I šta? Jesu li doprinijeli nečemu?

https://www.dw.com/sr/dodik-na-komemoraciju-ne-idem-dok-me-gledaju-sa-mržnjom/a-3362343
Опет дојче веле. И ти хоће изокренути ријечи, све лажов до лажова. Но ни ту чак и да је то рекао баш тако 2008.године (сумњам, ал ајде) Додик не каже да је био геноцид него је почињен покољ и да он то поштује као квалификацију. Не каже да се слаже или не, него "да поштује". Но сумњам да је Додик то тако рекао, биће да је новинар малчице то изокренуо. Све је то давно прошло вријеме.

Опет дојче веле. И ти хоће изокренути ријечи, све лажов до лажова. Но ни ту чак и да је то рекао баш тако 2008.године (сумњам, ал ајде) Додик не каже да је био геноцид него је почињен покољ и да он то поштује као квалификацију. Не каже да се слаже или не, него "да поштује". Но сумњам да је Додик то тако рекао, биће да је новинар малчице то изокренуо. Све је то давно прошло вријеме.

Jao bože; jeste, apsolutno svi izvrću reči i niko ne govori istinu. :roll:

Ja sam ti rekao čega se i vrlo dobro sećam, uključujući i table na kojoj piše na Terazijama da Srbi nisu genocidan narod i Dodikova slika sa nacrtanom metom, ali dobro, neću više da te pokusavam ubediti jer ćeš svakako reći da to sigurno nije tačno.

A propo ovog.

Борис Тадић је, за српску политичку сцену, несрећна појава (мада заслужује признање на "подвигу" да је успио изгубити од Томе Николића што дјелује просто невјероватно), лик заробљен у самољубљу, дубоки мислилац са менталитетом нарцисоидног манекена, тај ће се поломити објашњавајући како је увијек исправан, моралан, далековид и у том робовању таштини занемарује правила игре гдје неке ствари, невезано да ли јесте или није у праву, се једноставно не говоре. Добиће он похвале, признања, симпатије али за српску ствар једна штеточина.

Са друге стране, људи, посебно они који мисле својом главом и немају ораха у џеповима, могу казати шта мисле, и о оном суду у Ден Хагу који се претворио у извршиоца прљавог а некад богами и крвавог посла, у служби вјелосвјетског олоша, и да доноси политички мотивисане пресуде или закључке, и да такве скарадне пресуде или неке закључце у образложењу пресуде никог не обавезују. Политичари немају ту слободу и морају поштовати правила политичке игре, не могу рећи о суду у Ден Хагу шта могуће мисле него морају то "упаковати" у обавезан дискурс. Па ако кажу "у Сребреници је почињен масакр (или покољ)..." па додају како је суд те догађаје окаректерисао геноцидом, или чешће новинар сам то припише, или као Ђилас "суд је о томе рекао, немамо ми шта о томе да расправљамо...", одмах они који су опсједнути сребреничком митомоанијом и виктиомизацијом завриште "аха, и тај је признао да је био ђеносајд...".

Тако је чак нека протува Инцко зањиштао како је генерал Младић признао (овдје) геноцид, па у образложењу да је признао 12.маја 1992.године на сједници НС Српске. И говор итекако познат, милион пута поновљен и гдје је генерал говорио хипотетички. И сад пазите, имамо са таквог мјеста умовање како је генерал 12.маја 1992. и то говорећи хипотетички признао квалификацију догађаја који ће се тек десити 38 мјесеци касније. Какве будалетине мајко моја мила.

358694950_676662007834719_4323595642101462780_n.jpg

Ово је Суљо Чакановић, на лијевој фотографији учествује у такозваном маршу мира и глуми жртву геноцида а на десној фотографији је под бројем 6. као учесник Насерових терориста који су клали Србе за Божић 1993. године.

Pa hajde. Naravno. To se redovno i radi, ovo je istorija.

Imam osećaj da je postojao neki sarkastični podkontekst ove tvoje objave, ali čini mi se da nisi svestan da si promašio gol.

Deluje mi da je @MOST6 jedan od onih tzv. „istoriju pišu sudovi“ (jedna od najvećih gluposti koja se može čuti ovih dana u javnosti kada neupućeni govore o istoriji) tipova.

To naravno da nije tačno. Nema dve iste, svaka je jedinstvena.
A ja imam osjećaj da si ti jedan od onih koji priznavaju pravila samo ako ih sami donose ili im idu na ruku. ;)

Ako misliš da je nešto nedosledno, izvoli navadi gde je nedoslednost.
Vucic pita SPC kakva treba da bude politika da Rusijom (zajebao i srednji vijek pita ckrvu o vanjskoj politici) i slusa otvoreno cetnicke pjesme. Draza ima svoj muzej u Beogradu i ostali cetnici su danas narodni heroji u Srbiji. Moje cijeli prezime je nestalo u logorima u Prijedoru da nije zapad zaustavio Srbe i nakon dva mjeseca zatvorio logore citava Bosanska Krajina bi nestala u Prijedorskim logorima i nakon 30 godina nam je zabranjeno da dignemo spomenik zrtvama. Srbija je dobro zagazila u fasizam i hvata se u kolo sa Orbanom i ostalim fasistima a bosnjacka politika kriva zasto Srbi ne priznaju genocid ? jesi sega

Poslednja izmena:
Vucic pita SPC kakva treba da bude politika da Rusijom (zajebao i srednji vijek pita ckrvu u vanjskoj politici) i slusa otvoreno cetnicke pjesme. Draza ima svoj muzej u Beogradu i ostali cetnici su danas narodni heroji u Srbiji. Moje cijeli prezime je nestalo u logorima u Prijedoru da nije zapad zaustavio Srbe nakon dva mjeseca zatvorio logore citava Bosanska Krajina bi nestala u Prijedorskim logorima i 30 godina nam je zabranjeno da dignemo spomenik zrtvama i jos su Dodik i Vucic bas nasli Prijedor da tu odrzavaju spomen za protjerivanje Srba iz Hrvatske tokom oluje. Srbija je dobro zagazila u fasizam i hvata se u kolo sa Orbanom i ostalim fasistima a Bosnjacka politika kriva zasto Srbi ne priznaju genocid ?
Av, ako je on, po tebi srpski patriota, onda je super...taj je po potrebi i Japanac...evropejac...uplacuje donacije za Hilari Klinton...on slusa cetnicke pesme, da se nasmejes...kad mu zagusti, on ce da slusa i ilahije...a mozda i Sinana Sakica

Av, ako je on, po tebi srpski patriota, onda je super...taj je po potrebi i Japanac...evropejac...uplacuje donacije za Hilari Klinton...on slusa cetnicke pesme, da se nasmejes...kad mu zagusti, on ce da slusa i ilahije...a mozda i Sinana Sakica
Kad sam vidio da sjedi sa popovima i pita crkvu za savjete o vanjskoj politici sokirao sam se. AV je Seseljev ucenik ostale stvari me ne iznenadjuju.

Back