Quantcast

Da li se u Jugoslaviji živelo bolje nego u drugim socijalističkim zemljama?

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
19.553
Slobo je majmun
Mogao je da uradi isto što i Tito za vreme MASPOK-a i uhapsi Tuđmana i ekipu i ne bi se SFRJ raspala onako
Ovi naši nacionalisti ne kapiraju da su Milošević i Baba Jula bili jako slični Čedici i LDP-u bez obzira na sva proseravanja na Gazimestanu.
Nisu oni bili nacionalisti već jugosloveni, drugosrbijanci, inače bi drugačije radili
20 puta je Milošević sastančio sa Tuđmanom mesto da ga je stavio u Prdekanu i ćao đaci
hteo je i on sukob , kako bi vladao duze i bio mesija

kako stvarati kult sebe u miru , nema medveda da se rve kao putin

mora da resava velike probleme , makar ih i stvorio pre toga.

Poruka
75
Milošević je Retard
Ти критикујеш Слободана Милошевића али ни један српски политичар никад нису изговорили да је Слободан Милошевић нешто издао или да је нешто лоше урадио по Србију и србе. Да је Слободан Милошевић остао у Србији за шта да му судимо ? Шта у тужбу да напишемо ?
Не нападају Србију због Милошевића већ Милошевића због Србије.

Smorisha

Elita
Poruka
24.790
Ти критикујеш Слободана Милошевића али ни један српски политичар никад нису изговорили да је Слободан Милошевић нешто издао или да је нешто лоше урадио по Србију и србе. Да је Слободан Милошевић остао у Србији за шта да му судимо ? Шта у тужбу да напишемо ?
Не нападају Србију због Милошевића већ Милошевића због Србије.
Dobio je pare za Oluju i proterivanje Krajišnika na primer

Poruka
75
Dobio je pare za Oluju i proterivanje Krajišnika na primer
Хрватска је постала држава 25 јуна 1991.год. а хрватска је постала члан УН 22 маја 1992.год. и Србија није могла да од државе хрватске чланице УН да узима њену територију.Русија је признала хрватску као државу 17 фебрара 1992.год. Кина је признала хрватску као државу 27 априла 1992.год. САД су признале хрватску као државу 7 априла 1992.год. Јапан је признао хрватску као државу 17 марта 1992.год. Бразил је признао хрватску као државу 24 јануара 1992.год.Немачка,Италија,Британија,Француска,Аустрија су признале хрватску као државу 15 јануара 1992.год

Umri_muski

Elita
Poruka
18.753
Tema vam je da li je Jugoslovenski samouporavni model bio najbolji oblik socijalizma do danas ostvaren.
Moj odgovor je da.
A analize socijalizma , kapitalizma, balkanskog i srpskog mentaliteta , to su neke price koje imaju veze, ali se sa srbima ne mogu voditi.
Da li je mogao da evoluira na bolje Jugo socijalizam, mogao je, upravo je nadolazilo doba gde je mogao da se mnogo unapredi.
Ali Sloba je tu uskocio 6 godina pre nego sto je sve moglo da dodje do izrazaja. Dobro podrzan novcem i logistikom , Sloba nije mogao da promasi sa raspadom, mada je postojala mala mogucnost lokalnog puca. To je po analizama bila jedina opasnost za neuspevanje plana pravljenja banana drzava.

Ali to su sada sve momenti daleke proslosti koji nikad vise nece da se pojave.
Socijalizam vise nije moguc oblik drustvenog uredjenja.

Upravo je Jugoslovenski socijalizam pravo blago za znanje drustvenih sistema i mogucnosti utopijskog i neutopijskog a prividno utopijskog sistema.
I mnoge naucne drustvene oblasti su razvijene na osnovu rezultata iz Jugo socijalizma.

Ljudi sa ovih podrucja ne mogu da ucestvuju u tome , a mogli bi, nego su porodicnim vezama ostrasceni, a onda nema ucesca i korisnih zakljucaka.
Valjda je to posledica kolektivizma, ta potreba da se dogovori istina sa drugima...a ne da se sam istrazivackim radom pronalaze odnosi i cinjenice.

Smorisha

Elita
Poruka
24.790
Koje pare je dobio za Oluju?
Nisam u toku za te pare.
Postoji neka teorija zavere da je Oluja dogovorena sa Milosevicem i da je dobio oko 20 hiljada po Krajisniku posto je te pare trebalo dati za socijalnu pomoc njima.
I ne samo to, rasformirana je odbrana RSK i postavljen za komandanta general cija je specijalnost evakuacija stanovnistva itd.
A sa druge strane je NATO zaustavio hrvatsku vojsku kad su bili stigli do Banja Luke.
To pokazuje da je sve bilo dogovoreno.

zlatko01

Elita
Poruka
15.671
Postoji neka teorija zavere da je Oluja dogovorena sa Milosevicem i da je dobio oko 20 hiljada po Krajisniku posto je te pare trebalo dati za socijalnu pomoc njima.
I ne samo to, rasformirana je odbrana RSK i postavljen za komandanta general cija je specijalnost evakuacija stanovnistva itd.
A sa druge strane je NATO zaustavio hrvatsku vojsku kad su bili stigli do Banja Luke.
To pokazuje da je sve bilo dogovoreno.
Milam Martić izdaje naređenja, ali ga generali ne slušaju...zbog čega nije reagovala komanda iz Vukovara...nisu izvršili protivudar

Smorisha

Elita
Poruka
24.790
Tema vam je da li je Jugoslovenski samouporavni model bio najbolji oblik socijalizma do danas ostvaren.
Moj odgovor je da.
A analize socijalizma , kapitalizma, balkanskog i srpskog mentaliteta , to su neke price koje imaju veze, ali se sa srbima ne mogu voditi.
Da li je mogao da evoluira na bolje Jugo socijalizam, mogao je, upravo je nadolazilo doba gde je mogao da se mnogo unapredi.
Ali Sloba je tu uskocio 6 godina pre nego sto je sve moglo da dodje do izrazaja. Dobro podrzan novcem i logistikom , Sloba nije mogao da promasi sa raspadom, mada je postojala mala mogucnost lokalnog puca. To je po analizama bila jedina opasnost za neuspevanje plana pravljenja banana drzava.

Ali to su sada sve momenti daleke proslosti koji nikad vise nece da se pojave.
Socijalizam vise nije moguc oblik drustvenog uredjenja.

Upravo je Jugoslovenski socijalizam pravo blago za znanje drustvenih sistema i mogucnosti utopijskog i neutopijskog a prividno utopijskog sistema.
I mnoge naucne drustvene oblasti su razvijene na osnovu rezultata iz Jugo socijalizma.

Ljudi sa ovih podrucja ne mogu da ucestvuju u tome , a mogli bi, nego su porodicnim vezama ostrasceni, a onda nema ucesca i korisnih zakljucaka.
Valjda je to posledica kolektivizma, ta potreba da se dogovori istina sa drugima...a ne da se sam istrazivackim radom pronalaze odnosi i cinjenice.
Mnogi se neće složiti, ali okej neću ulaziti tu.
Samo bih hteo da se osvrnem na nešto drugo.

Ljudi se groze milijardera u kapitalizmu, a ja ne vidim zašto kad upravo ti milijarderi su najviše u stanju da unaprede čovečanstvo.
Ilon Mask, Bil Gejts, Džef Bezos... Njihove inovacije verovatno bi retko koja državna agencija ostvarila jer velikom brzinom u državnoj službi dođe do velike korupcije.

Preporuka za film, Pentagon Wars, koji je kažu istinita priča, lepa i osvežavajuća komedija o korupciji u USA vojsci

Sa druge strane imamo Bil Gejtsa koji se svim silama trudi da iskoreni siromaštvo u Africi i Indiji i čini koliko god može na tom polju mnogo bolje nego što bi to radio bilo koji Centralni komitet KPJ itd.
Znači nije to PRERASPODELE resursa već je do RACIONALNE I EFEKTIVNE UPOTREBE resursa i tu čini mi se kapitalizam ima veliku prednost.
I zato u socijalizmu teško da bi ikad nastalo ovako nešto i zato ću uvek biti za kapitalizam. A para sada ima više nego ikad na svetu i sramota je biti siromašan u današnje vreme.

Umri_muski

Elita
Poruka
18.753
A sa kim je to dogovarano?
Mislim ima logike da to bude javno , a da je operacija bila sinhronizovana, to je ocigledno.
Mene samo interesuje sto bi se posle toliko aktivnosti da ne postoji trag novca stvarao trag novca izmedju HR SR i USA.
To ko je nacuo, mozda, ali to bi bilo malo cudno , cisto srpsko zaebavanje vec dogovorenog sa USA, preko nekog spijunskog diplomate.
Ne cudi me, mentalitet je, ali nije po volji CIA da se takve stvari traze...zato mogu i da se ne odobre.
Ovaj narod stvara iz dima takve netacne price da zaboli glava, ali vazno da su njima logicne,npr ovo oko prodaje radi socijalnih para zvuci logicno obicnom seljaku, ali nikako kao potrebno nekom ko zna kako i koliko para Sloba aktivirao pri raspadu SFRJ.
Znaci bilo kakvi novcani transfer izmedju Tudjmana USA i Milosevica je nepotreban, kakav god bio dogovor.

Smorisha

Elita
Poruka
24.790
A sa kim je to dogovarano?
Mislim ima logike da to bude javno , a da je operacija bila sinhronizovana, to je ocigledno.
Mene samo interesuje sto bi se posle toliko aktivnosti da ne postoji trag novca stvarao trag novca izmedju HR SR i USA.
To ko je nacuo, mozda, ali to bi bilo malo cudno , cisto srpsko zaebavanje vec dogovorenog sa USA, preko nekog spijunskog diplomate.
Ne cudi me, mentalitet je, ali nije po volji CIA da se takve stvari traze...zato mogu i da se ne odobre.
Ovaj narod stvara iz dima takve netacne price da zaboli glava, ali vazno da su njima logicne,npr ovo oko prodaje radi socijalnih para zvuci logicno obicnom seljaku, ali nikako kao potrebno nekom ko zna kako i koliko para Sloba aktivirao pri raspadu SFRJ.
Znaci bilo kakvi novcani transfer izmedju Tudjmana USA i Milosevica je nepotreban, kakav god bio dogovor.
To ne znam, samo sam čuo pričicu i deluje logično baš zbog Banja Luke... sad odakle šta i kako, pojma nemam

Umri_muski

Elita
Poruka
18.753
To ne znam, samo sam čuo pričicu i deluje logično baš zbog Banja Luke... sad odakle šta i kako, pojma nemam
Moje misljenje da je sansa manja od 20% da je ta prica tacna, manje i od 15% da je tacna....
Oluja nije bila tajna, bar ne neka ultra tajna, ali se takve stvari ne rade ni kad nije tajna...
Pazi ako pretvoris to u novac, videces da je sitna para...u odnosu na ono sto se tog trenutka svaki dan uzimalo....mi kad pravimo zgradu mi narucimo 50% vise cigli , eto koliko nam je postenje kad se desavaju stvari...
Druga stvar je pregovor oko tempa ili koja teritorija ce kad da se izgubi a kad sacuva....to su sigurno radili...
To su radili i kad je bilo bombardovanje sa planom za bombardovanje, a kamoli nece kad se osvaja teren i postoji realna mogucnost da se pokolju ljudi....
Ljudskih prljavstina je bilo toliko da neki nikad ne mogu da poveruju sta se sve radilo...
Licno , ja ne reagujem kad vidim ljude koji se sablaznjavaju postupcima drugih, valjda sam oguglao gledajuci sta ljudi rade a na sta se sablaznjuju.
Cesto mi se desava da sam svedok ubijanja pacijenata, samo onako , na smrdljivo , tako da ne moze nista da se dokaze cak ni kao nesavesno lecenje.
Nekad sa motivom iznude, nekad iz ciste lenjosti ili pakosti...
Ljudski rod je neiscrpna oaza patoloskih reakcija i motiva...
Ne mogu da predvidim sve i svasta, ali me vise ne iznenadjuje...

BG5

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.512
Milorad Dodik:"Slobodan Milošević je za Srbe učinio što niko drugi ne bi, sa ove vremenske distance moram veoma jasno da kažem da je, sa istorijske strane gledano, uloga Slobodana Miloševića i Srbije sa stanovišta Srba u Republici Srpskoj bila veoma pozitivna . Čak i mnogi, godinama uključeni u realizaciju Dejtonskog sporazuma, ne bi uspeli da postignu ono što je postignuto pod vođstvom tadašnjeg pregovaračkog tima, koji je predvodio Slobodan Milošević u samom Dejtonu.Milošević svojim potpisom stavio Srbiju da bude garant Dejtona koji čuva opstanak Republike Srpske.Ne možemo zaboraviti tu pozitivnu ulogu, koju je imao Slobodan Milošević, kada je u pitanju sudbina srpskog naroda i stvaranje Republike Srpske. Dejton je nama u Republici Srpskoj dao mogućnost da gradimo svoju stabilnost i subjektivitet koji, uprkos permanentnom pritisku svih ovih godina, dosledno branimo - rekao je Dodik

После потписивања мировног Кумановског споразума на КиМ је прва стигла Руска војска и Путин.12 јуна 1999.год. долазак руских војника на аеродром Приштина . 18 јуна 1999.год. потписан званичан уговор у Хелсинкију о учешћу руских трупа у саставу КФОР . 10 јула 1999.год. 86 руских војника из састава КФОР размештено у Косовској Каменици . 17 јун 2001.год. Путин у Приштини. Зашто је Путин повуко Руску војску са КиМ ?? Зато што је НАТО слуга ђинђић одбио предлог Путина да помогне трошкове останка Руске војске са 16 милиона долара годишње. Састанак Путина и ђинђића је био у Београду 17 јуна 2001.год.
Milošević nije shvatio razmere promena koje je doneo pad Berlinskog zida. Sankcije koje su udedene 1992. rezultat su idiotske politike Miloševića.

Smorisha

Elita
Poruka
24.790
Da je zaista dobio pare pa da to čovek razume. Sve se čini da nije reagovao na predaju Krajine kao deo celog pakete gde bi Srbi dobili pola Bosne. Sve to razume se u smislu iznuđene situacije.
Šta znam ima smisla da traži pare jer posle taj narod treba izdržavati, davati im socijalnu pomoć dok se ne snađu, graditi im kuće na selima u Srbiji itd.
Ali Umri_muški tvrdi drugačije

krinka5

Veoma poznat
Poruka
11.630
Šta znam ima smisla da traži pare jer posle taj narod treba izdržavati, davati im socijalnu pomoć dok se ne snađu, graditi im kuće na selima u Srbiji itd.
Ali Umri_muški tvrdi drugačije
To su naknadne izmišljotine, Krajina je bila čist vojnički poraz. Ostaje samo pitanje da li je Milošević unapred žrtvovao Krajinu za pola Bosne (na primer kao deo dogovora sa Holbrukom) ili je bio prinuđen na to. Tipujem na ovo drugo.