Da li se Srbija sprema za eventualni svetski rat?

Ја сам више за зомби-апокалипсу него за нуклеарни рат, ако може да се бира .Зомбији су спори и предвидиви за разлику од радиоактивног зрачења, и могуће је зомбије научити да мотају каблове, косе травњаке, цепају дрва и слично..

Ја сам више за зомби-апокалипсу него за нуклеарни рат, ако може да се бира .Зомбији су спори и предвидиви за разлику од радиоактивног зрачења, и могуће је зомбије научити да мотају каблове, косе травњаке, цепају дрва и слично..
Bila je i popularna serija sa zombijima pa ljudi imaju neka uputstva.

Jod pomaže protiv izotopa uranijuma, ali ne pomaže protiv plutonijuma i stroncijuma,
heh, kupio sam ja i stroncijum

1719256022383.png

Od predvidja neki veliki rat koji niko ne vidi, samim tim on poziva na rat, al na perfidan nacin.
Јавност не препознаје наступање глобалног рата, јер је дресирана филмовима у којима до глобалног сукоба долази врло брзо, у року од неколико дана, а тај сукоб прераста у нуклеарни рат за неколико сати или дан-два.Пошто рат у Украјини траје две и по године, јавност мисли да неће доћи до нуклеарне ескалације.

Међутим, у историји се дешавало да после пар година ратови прерасту у глобални рат.Други светски рат је почео 1939, и требало је више од две године да прерасте у глобални рат,

Od predvidja neki veliki rat koji niko ne vidi, samim tim on poziva na rat, al na perfidan nacin.
a orban? vucic samo prepisuje, plagira, papagajise, ma krade bre ideje citajuci ovaj forum krisom
Господин Вучић само упозорава шта ће бити ако неко се усуди да нападне Свету Србију!
au kako ti k, pa razmazujes jos, dupli botovski sendvic za duleta dudule-a

O tome je duzna da misli vojska, mada ne verujem da bi na nas neko bacio atomsku bombu, a za vreme bombardovanja smo se i sami snasli.
Не. О томе је дужна да мисли држава, односно Влада као и локална самоуправа. Војска је дужна да се бави другим стварима, а што се тиче склоништа, залиха, припрема државе и народа, за то одговарају Влада и општине.

Људи много очекују од војске и пребацују на њу разне одговорности, а у мирнодопско време је шиканирају, сматрају непотребном и размишљају о томе да је укину.

da li srbija razmislja o osnovnim merama u slucaju rata sirokih razmera nak oje ne moze da utice ali bi morala da pripremi sklonista za naord ?

ЛУДИЛО – Вучић: Биће светски рат! Вучић после 5 мин: У Србији ће бити летећи такси

Вучић је затим читао податке са презентације како ће до 2035. године наводно имати десет пута више дронова него авиона који ће летети.

„А 20.000 летећих аутомобила ће у граду величине Београда по једном сату летети изнад нас.

autorska tema

Znate i sami da je napeto i da je svasta moguce.
Istorija lepo govori rayumnom coveku da su svetski sukobi uvek pocinjali oko borbe na polju velikih sila i njihovih imperijalistickih ciljeva.

no dobro da ne duzimo, da li se u srbiji recimo atomska sklonista ili neka druga sklonista obilaze pripremaju potrebnim sredstvima....

da li srbija razmislja o osnovnim merama u slucaju rata sirokih razmera nak oje ne moze da utice ali bi morala da pripremi sklonista za naord ?

da li mislite da bi veci svetski sukob srbiju zatekao poptuno nepsremnu i prepustenu haousu koji bi tada usledio ?
Ako bukne konvencionalni Treći svjetski rat, onda će biti mnogo manje problema. Barem na Balkanu. Dođe li do nuklearnog rata, onda se nemamo zašto brinuti. Neće ostati nitko da se brine o tome. :kafa:

Не. О томе је дужна да мисли држава, односно Влада као и локална самоуправа. Војска је дужна да се бави другим стварима, а што се тиче склоништа, залиха, припрема државе и народа, за то одговарају Влада и општине.

Људи много очекују од војске и пребацују на њу разне одговорности, а у мирнодопско време је шиканирају, сматрају непотребном и размишљају о томе да је укину.
Naprotiv, u Srbiji se vojska smatra institucijom od najveceg poverenja i ugleda, zajedno sa Crkvom, po svim istrazivanjima, i dugogodisnjim.

Ne postoji 100% zaštita od zračenja ( alfa, beta , gama ) svako ima svoju prodornost-energiju i domet
Dugo sam se bavio industriskom radiografijom i imao komplet preglede na svakih 6 meseci ( Radio sa Co 60, Ir 192 , Cezijumom ....)
Jedina adekvatna zaštita od zračenja je VREME i RASTOJANJE
Što manje vremena i na što većem rastojanju od mesta zračenja
Betonski zid 1m debljine na 1 metar rastojanja prepolovi količinu radioaktivnosti .. 2 m je opet umanji na pola ......
Po sistemu beskonačnosti deljenja brojeva ne možeš zaustaviti zračenje
Zbog toga su podzemni bunkeri i tuneli opasani debelim betonskim zidovima.

Ne podnosim zombije, u bilo kom obliku.

Jedina zombi stvar koju sam mogao da svarim je video igra Last of Us.

Bukvalno jedina. Ovo ostalo o zombijima je ili djubre, ili potpuno djubre.

Zbog toga su podzemni bunkeri i tuneli opasani debelim betonskim zidovima.
Olovo ih još bolje zaustavlja - apsorbujue , ali ne može 100% zaustaviti
Defektoskop koji služi za prenos izotopa i radiografsko snimanje je napravljen od ugašenog urana
ir_attachment_2959.webp

Slaba tačka su mu mesingana brava za otključavanje i deo gde se otvara blenda za izbacivanje sonde sa kapsulom izotopa
Zato nam se kontrolišu na svakih 6 meseci nervni završetci na prstima . Prem da si kao profesionalac zaštičeniji od ostalog sveta . Imaš pri sebi penkalo dozimetar , piskavac i film dozimetar tako da uvek znaš koliku si dozu primio za taj dan i mesec.
Zračenje je podmuklo . Ne boli , ne osećaš ništa i možeš biti zračen danima da pojma nemaš

Poslednja izmena:
Ne mislimo. Bez obzira na ogromnu pljuvačinu po Srbiji od strane samih Srba, ipak je Srbija ozbiljna zemlja sa ozbiljnim službama koje prate svetska zbivanja. Jedino, neke stvari nisu za priču naglas, uglavnom da se ne bi stvarala bespostrebna prevremena panika
Озбиљна земља са озбиљним службама? Као што је цела влада Србије? Од власника печењаре до Министра за Енергетику, од лезилебовића наркомана до министра Војске, Полиције и БИА? Интересантно.

Озбиљна земља са озбиљним службама? Као што је цела влада Србије? Од власника печењаре до Министра за Енергетику, од лезилебовића наркомана до министра Војске, Полиције и БИА? Интересантно.
To su frontmeni, ima pčela radilica ispod njih.

Буде ли неког рата на овој територији, Србија је готова. Нити има ко да ратује, јер колико њих је служило војску, под један, а под два, и то што имамо је шака јада. Имамо више официра од самих војника, и наравно све СНС кадрови по партијској линији. Већина опреме коју поседујемо је крш, осим пар новитета што имамо, а за које немамо новца да одржавамо, нити би смели да користимо. Амбасадор Хил говори Вучку шта да ради, а НАТО седи у генералштабу. Ту је крај сваке приче.

Back