Da li se Srbija sprema za eventualni svetski rat?

Čekaj , čekaj , do sada nisu ni pomenute neutronske bombe tj. projektili sa neutronskom glavom . I sva ta skoništa ostajanje u njima banbdava jer nemaju nikakvu zaštitnu moć pošto neutronska zračenja prodire kroz armirani beton kao nož kroz puter ako nemaju zaštitni sloj od neutronskog zračeja. Neka blaga uteha može biti priručno sredstvo tj. da rastinje štiti od neutronskog zračenja pa bi obnavljanje svežeg lišća tokom perioda vegetacije iznad skloništa tobož dalo efikasnu zaštitu bar smo tako učili , možda pogrešno :mrgreen:
Zaboravih napisati kako za stvari u tom slučaju ne treba da brineš one će sigurno preživeti tebe :cool:
Pogrešno ste učili. Neutronsko zračenje ubija trenutno na području detonacije, i posle nekoliko dugih i paklenih minuta u okolini. Ubija sve, od ljudi preko biljaka do bakterija. Najefikasnija zaštita od neutronskog zračenja je 1 metar i više vode, parafinski vosak, metar i više, polietilen, metar i više, najbolje sve to zajedno.

Pogrešno ste učili. Neutronsko zračenje ubija trenutno na području detonacije, i posle nekoliko dugih i paklenih minuta u okolini. Ubija sve, od ljudi preko biljaka do bakterija. Najefikasnija zaštita od neutronskog zračenja je 1 metar i više vode, parafinski vosak, metar i više, polietilen, metar i više, najbolje sve to zajedno.
Znači potrebno je metar i više vode pa bi kroz lišće samo prošlo . Opet od čega prave sloj zaštite na tenku pošto znamo da neki ili svi savremeni tenkovi (?) poseduju taj sloj ?

Znači potrebno je metar i više vode pa bi kroz lišće samo prošlo . Opet od čega prave sloj zaštite na tenku pošto znamo da neki ili svi savremeni tenkovi (?) poseduju taj sloj ?
Ne poseduju nikakav sloj protiv zračenja neutronske bombe. Imaju standardnu atomsko-biološko-hemijsku zaštitu, što znači da mogu određeno vreme da funkcionišu u borbi u uslovima ABH napada.

Mnogo države tu i manipulišu (lažu, zastrašuju, drže u mraku)

Na primer, Nagasaki i Hirošima.

Nisu ni u prvih 10 gradova po procentu oštećenja.
Konvencionalnim bombama, napalmom i sl mnogo veća šteta učinjena i Tokiju i
drugim gradovima.

Da li su mogli to i sa atomskom bombom - verijem da jesu. Ako su uopšte i bacili atomsku.
Naravno tehnologija daleko potentnija po pitanju razaranja, tu nije pitanje.
Kao radijacija pobila 100.000 ili mehanički sama eksplozija. I to javio jedan novinar koji poslat tamo ...

Dobro ne rekoše 5 miliona.

Američka hidra je izvela i mnooogo veće prevare ...

Poslednja izmena:
Ne poseduju nikakav sloj protiv zračenja neutronske bombe. Imaju standardnu atomsko-biološko-hemijsku zaštitu, što znači da mogu određeno vreme da funkcionišu u borbi u uslovima ABH napada.
Ne postoji 100% zaštita od zračenja ( alfa, beta , gama ) svako ima svoju prodornost-energiju i domet
Dugo sam se bavio industriskom radiografijom i imao komplet preglede na svakih 6 meseci ( Radio sa Co 60, Ir 192 , Cezijumom ....)
Jedina adekvatna zaštita od zračenja je VREME i RASTOJANJE
Što manje vremena i na što većem rastojanju od mesta zračenja
Betonski zid 1m debljine na 1 metar rastojanja prepolovi količinu radioaktivnosti .. 2 m je opet umanji na pola ......
Po sistemu beskonačnosti deljenja brojeva ne možeš zaustaviti zračenje

Ne postoji 100% zaštita od zračenja ( alfa, beta , gama ) svako ima svoju prodornost-energiju i domet
Dugo sam se bavio industriskom radiografijom i imao komplet preglede na svakih 6 meseci ( Radio sa Co 60, Ir 192 , Cezijumom ....)
Jedina adekvatna zaštita od zračenja je VREME i RASTOJANJE
Što manje vremena i na što većem rastojanju od mesta zračenja
Betonski zid 1m debljine na 1 metar rastojanja prepolovi količinu radioaktivnosti .. 2 m je opet umanji na pola ......
Po sistemu beskonačnosti deljenja brojeva ne možeš zaustaviti zračenje
Upravo tako. Sve po pitanju zaštite je kupovina vremena.

Upravo su povećanje slojeva PZT obloge na oklopim vozilima bile uslovljene potrebom za zaštitu od neutronskog zračenja , pa su tako ubacivani slojevi onih matedrijala koje si ti već nabrojao ; parafin , polietilen polipropilen..... Naravno ne u slojevima jedan metar već znatno manjim. Rusi su koristili i vlažno tlo i vlažan beton gde se tobož 30 decimetara tog sloja smanjivalo probojnost 10 puta.
Stvarna efikasnost tih slojeva mi nije poznata :D

Upravo su povećanje slojeva PZT obloge na oklopim vozilima bile uslovljene potrebom za zaštitu od neutronskog zračenja , pa su tako ubacivani slojevi onih matedrijala koje si ti već nabrojao ; parafin , poliedtiledn polipropilen..... Naravno ne u slojevima jedan metar već znatno manjim. Rusi su koristili i vlažno tlo i beton gde se tobož 30 decimetara tog sloja smanjivalo probojnost 10.
Efikasnost tih slojeva mi nije poznata :D
Kojih bre crnih 3 metra. Da li imas predstavu o tezini tog oklopa?

Nuklearni rat pre svega razara sustinu drustva- socijalne odnose, ovaj svet, ekonomija je sada vise nego ikada izgradjen na njima.

Tako da, Srbi ce manje da umiru od radiation sickness, a vise jer su nasi medjuljudski odosi krsh krsheva, i generalno, ljudi su nam uzas.

U takvom scenariju ce se posebno pokazati koliko su Drzave potpuno besmislicarske institucije, naravno.

Etatizam vam tada nece pomoci, i ne trebaju nam nuklearne zime da pomremo od gladi.

Mislim da Srbija nema sanse da prezivi neki veci nuklearni sukob, potpuno nevezano za same udare.

Mi smo dno dna od drustva, a to se nazalost najbolje vidi u takvim situacijama.

Ovo vazi cak i da svi gutaju jod da stite stitnu zlezdu.

Nije nama problme medicina i fizika, nama je problem sociologija, mi smo dno.
srećom njemačka i austrija će preživjeti...zar ne...

autorska tema

Znate i sami da je napeto i da je svasta moguce.
Istorija lepo govori rayumnom coveku da su svetski sukobi uvek pocinjali oko borbe na polju velikih sila i njihovih imperijalistickih ciljeva.

no dobro da ne duzimo, da li se u srbiji recimo atomska sklonista ili neka druga sklonista obilaze pripremaju potrebnim sredstvima....

da li srbija razmislja o osnovnim merama u slucaju rata sirokih razmera nak oje ne moze da utice ali bi morala da pripremi sklonista za naord ?

da li mislite da bi veci svetski sukob srbiju zatekao poptuno nepsremnu i prepustenu haousu koji bi tada usledio ?

Ja sam vec otvorio ovakvu temu. Da vjerujem da Srbija se priprema za sopstveni rat.

Back