Da li se Srbija sprema za eventualni svetski rat?

:tick: Pa i bice toga, tako da apsolutno niko nije siguran.

Ali prepostavlja se da ko ima svoju proizvodnju, ma kakvu, da ce mu biti lakse, ali necu cak ni o tome da mislim.
Kakvu proizvodnju, pa selo danas vise zavisi od tehnologije i ekonomije 20 drzava, nego ovi ljudi sto zive po stanovima gradova.

Samodovoljnost em ne postoji, em se od toga umire.

Mozes da proizvodis mozda visibabe.

Ti pricas o nuklearnoj zimi, koja je cisto teorijska postavka, i apsolutno nije sigurno da ce se desiti, Koliko ekspolzija H bombi je ova planeta videla do sada vec, u testovima?
Malo preko 2000 ako se varam. U vremenskom rasponu od preko 50 godina. Sad zamisli toliki broj eksplozija u samo par dana, što je sasvim realan scenario ako dođe do totalnog nuk. rata. Atmosfera jednostavno ne može ni izbliza da prečisti toliku količinu pepela, čađi i svega što će leteti kada desetine i stotine gradova, mnogi od njih milionski, budu uništeni.

Kakvu proizvodnju, pa selo danas vise zavisi od tehnologije i ekonomije 20 drzava, nego ovi ljudi sto zive po stanovima gradova.

Samodovoljnost em ne postoji, em se od toga umire.

Mozes da proizvodis mozda visibabe.
Imaju, imaju ljudi jos uvek po selima bastice...koliko da ne jedu korenje u tom slucaju. Nije bas tako, ali svejedno, cak ni tako, nista ne moze mimo volje Gospoda, i tada ce ljudi biti toga svesniji nego ikad. I samo ce On moci da ih spasi, znam da zvucim kao neka baba ali tako je.

Carl Sagan i timovi naučnika su dokazali da je nuklearna zima činjenica. Testovi nuklearnih bombi su vršeni tokom decenija, u pustim predelima, ne iznad gradova, ne uništavanjem silosa i podzemnih komandnih centara koji se mahom nalaze u šumama i planinama, nisu vršeni na nalazištima nafte i rafinerijama.
Imaš i dokumentovani primer erupcije vulkana Krakatau koji je u atmosferu izbacio stotine hiljada tona dima, pepela i prašine, i izazvao neuspeh žetve širom sveta kao posledica globalnog pada temperature, i godina posle erupcije je u istoriji poznata kao "godina bez leta".
U nuklearnom ratu količina materijala izbačenog u atmosferu merila bi se milijardama tona.
Pokusavam da se sada setim bez Guglanja, tada je bese celo ostrvo nestalo? Koja je to uopste i snaga kod Krakataua bila?

Imaju, imaju ljudi jos uvek po selima bastice...koliko da ne jedu korenje u tom slucaju. Nije bas tako, ali svejedno, cak ni tako, nista ne moze mimo volje Gospoda, i tada ce ljudi biti toga svesniji nego ikad. I samo ce On moci da ih spasi, znam da zvucim kao neka baba ali tako je.
Onda bolje da se On, Ona ili Ono potrudi da do nuklearnog rata ne dođe. Posle je kasno.

Pokusavam da se sada setim bez Guglanja, tada je bese celo ostrvo nestalo? Koja je to uopste i snaga kod Krakataua bila?
Dakle 200 megatona. E sad zamisli detonacije, pa još ground burst, samo na Minuteman silosima u Americi. Rusija ima SS-18, svaka sa po deset bojevih glava od po jedne megatone namenjenih specifično za te silose, po dve za svaki silos. To je ukupno 800 megatona samo u Severnoj Dakoti, Nebraski i Wyomingu. Nije ni čudo što u Federation of American Scientists studiji o nuklearnom ratu stoji za te tri države: ''around 140.000 square kilometers would be devoid of life. Not even bacteria would survive."

Ne moze, ljudi su (poneki, takvi koji bacaju bombe) odabrali djavola. To je to sto mi je sve dozvoljeno, ali nije sve na korist. Tada ce ljudi svi to shvatiti, ali sto kazes, za mnoge kasno.

Laku noc, "dotuce" me ova tema, vec imam pritisak.
Niko nije glup da dozvoli da do toga dođe. Kao što je Orvel napisao: vođe znaju da bi nuklearni rat značio kraj njihove moći, vlasti i bogatstva, a to je njima najmilije.Dakle mirno spavaj.

Pa sad, Australija...

AustraliaUSAbases.gif

Mi smo imali pripreme skoro 30 godina i svetski rat je počeo u Srbiji, kao i uvek.
Predsednik je najavio opsežne pripreme hrana, energenti i naoružanje...a peta i šesta kolona, koja nas je uvek najviše koštala, dobija po pičci svaki dan. Kao što vidimo sveli su se na ovaj bezglavi šljam politikanata....
Poenta je obezbediti narodu, hranu i grejanje, a vojsci municiju....sa nuklearkama nam je najlakše, nemamo ih, a i otpad je saranjen...

Sasvim je realno da tri generacije na 10 ari imaju i za hranu i za razmenu....još ako imaju staklenik ili bar plastenike po lejama...mogu i cveće da gaje.:)
Po meni treba aktivirati sve zatrpane bunare i pumpe, postaviti vetroelektrane i solarne elektrane, sa rezervama...od pre godinu dana i mi proizvodimo solarne panele...

Brdoviti Balkan je odlična zaštita od nuklearnih bombi po evropi i nato državama Balkana...O tome treba da misle rumuni, bugari i šiptari, pošto vole da se druže s najjačima...a blizu pameti je da se postavi slepac da najavi "Posle mene potop..."
Pa nek se potapaju...Rusi imaju površinu koja bi opstala, Kinezi takodje, mi imamo brda i doline, potoke i pećine....

Niko nije glup da dozvoli da do toga dođe. Kao što je Orvel napisao: vođe znaju da bi nuklearni rat značio kraj njihove moći, vlasti i bogatstva, a to je njima najmilije.Dakle mirno spavaj.
Сигурно си приметио да медијски експоненти глобалне империјалистичке елите повремено закукају како има превише људи на планети, да то није "одрживо", да планета "умире" и слично.

Мислим да ће западне елите ићи у даљу ескалацију рата са Русијом, у нади да ће руске бомбе и нуклеарна размена одрадити депопулацију Европе, САД, Јапана а можда и целог света.

После неколико година, припадници империјалистичке елите ће измилети из својих бункера и склоништа, и имаће целу планету само за себе.

autorska tema

Znate i sami da je napeto i da je svasta moguce.
Istorija lepo govori rayumnom coveku da su svetski sukobi uvek pocinjali oko borbe na polju velikih sila i njihovih imperijalistickih ciljeva.

no dobro da ne duzimo, da li se u srbiji recimo atomska sklonista ili neka druga sklonista obilaze pripremaju potrebnim sredstvima....

da li srbija razmislja o osnovnim merama u slucaju rata sirokih razmera nak oje ne moze da utice ali bi morala da pripremi sklonista za naord ?

da li mislite da bi veci svetski sukob srbiju zatekao poptuno nepsremnu i prepustenu haousu koji bi tada usledio ?
I šta ćeš da živiš ko pacov ispod zemlje dok se živ raspadaš od radijacije?

Moras da nekoliko dana budes u skroz zatvorenom prostoru, jer postoji sansa od radiation sickness posle udara.

Čekaj , čekaj , do sada nisu ni pomenute neutronske bombe tj. projektili sa neutronskom glavom . I sva ta skoništa ostajanje u njima banbdava jer nemaju nikakvu zaštitnu moć pošto neutronska zračenja prodire kroz armirani beton kao nož kroz puter ako nemaju zaštitni sloj od neutronskog zračeja. Neka blaga uteha može biti priručno sredstvo tj. da rastinje štiti od neutronskog zračenja pa bi obnavljanje svežeg lišća tokom perioda vegetacije iznad skloništa tobož dalo efikasnu zaštitu bar smo tako učili , možda pogrešno :mrgreen:
Zaboravih napisati kako za stvari u tom slučaju ne treba da brineš one će sigurno preživeti tebe :cool:

Poslednja izmena:
Сигурно си приметио да медијски експоненти глобалне империјалистичке елите повремено закукају како има превише људи на планети, да то није "одрживо", да планета "умире" и слично.

Мислим да ће западне елите ићи у даљу ескалацију рата са Русијом, у нади да ће руске бомбе и нуклеарна размена одрадити депопулацију Европе, САД, Јапана а можда и целог света.

После неколико година, припадници империјалистичке елите ће измилети из својих бункера и склоништа, и имаће целу планету само за себе.
Možda bi imali neprepoznatljivo izmenjenu planetu za nekoliko decenija.

Back