Da li se sećate svoje prve ploče, kasete ili CD - a?

Sensei

Master
Moderator
Poruka
65.357
Da li se sećate svoje prve ploče, kasete ili CD-a?
Ja sam uvek bio okružen time od kad pamtim za sebe, i ne mogu da se setim koju prvu ploču sam ja sam kupio. Možda je bila Bili Holidej?

external-content.duckduckgo.jpg
 
Zapravo, prvi nosač zvuka koji sam ja imao nije bio ni ploča ni CD, nego audio kaseta. Pošto sam bio predškolac, i muzika je bila takva: dečji hor »Kolibri«. Omot sam izgubio još onda, ali kaseta mi je i dalje čitava, jedino što je malo "osakaćena" jer je traka prekrajana pošto se bila pokidala.

Prva dva CD-a koja sam slušao, sa nekih desetak godina, na plejeru koga je moja porodica pozajmila od prijatelja na neko vreme, bili su ova dva:

R-7829364-1449673701-9214.jpeg.jpg
R-2193251-1269054408.jpeg.jpg

https://www.discogs.com/release/7829364-Bajaga-Instruktori-The-Best-Of-Bajaga-Instruktori-
https://www.discogs.com/ja/master/1773514-Riblja-Čorba-The-Best-Of-Riblja-Čorba-Fish-Dish

Sećam se kako mi je bilo gotivno, kad sam se prvi put susreo s tom tehnologijom, što ne moraju da se namotavaju kao kasete nego biraš pesme kojim redosledom hoćeš. :worth:
 
Sad, ne znam, ne mogu se setim, ko zna možda je bila i prava...
Ili bar ja tako volim da mislim.. :zcepanje:
U daljim kupovinama bilo je svačega, od onih sa jednim odštampanim papirićem i to je kao omot, do onih kao što bio ovaj urgh! veliki ispresavijani sa komplet tekstovima lepa štampa sve u boji..
Žao mi što i dalje nemam sve te silne kasete trebalo je to čuvati kao blago, taman bih sad mogla vidim ovaj omot da li stoji izdavač tu negde..


Bajdvej, sjajna tema.. ❤️
 
Ili bar ja tako volim da mislim.. :zcepanje:
U daljim kupovinama bilo je svačega, od onih sa jednim odštampanim papirićem i to je kao omot, do onih kao što bio ovaj urgh! veliki ispresavijani sa komplet tekstovima lepa štampa sve u boji..
Žao mi što i dalje nemam sve te silne kasete trebalo je to čuvati kao blago, taman bih sad mogla vidim ovaj omot da li stoji izdavač tu negde..


Bajdvej, sjajna tema.. ❤️
imao sam i ja par kaseta, ustvari imam još uvek, a pre nekog vremena sam kupio digitalni walkmen koji može da konvertuje audio sa kasete digitalno na komp. Prebacio sam par najinteresantnijih koje nisam imao u digitalnom formatu.
 
Srećom, moji roditelji su u mladosti kupovali dosta ploča, tako da sam odrastao slušajući muziku preko starog gramofona, koji je i dan danas u funkciji. Sećam se svog oduševljenja kada sam otkrio Santaninu singlicu Oye Como Va/Samba Pa Ti. Mislim da sam je izlizao koliko sam je puta slušao.
Voleo sam da slušam i onaj drugi album Ranog mraza "Odlazi cirkus", tu su još bile ploče Haustora, Generacije 5, Pink Floyda, onda prvi singl Riblje čorbe sa Lutkom i On i njegov BMW itd.

A prvu kasetu koju sam ja lično kupio, to je kompilacija "San i java" od Partibrejkersa.
I to posle njihovog koncerta u KG-u.

Posle sam to uvalio šoferu da pusti tokom ekskurzije u trećoj godini, ali je već posle prve dve pesme izbacio kasetu zbog negodovanja od strane mojih drugara iz odeljenja i vratio Natašu Bekvalac :mrgreen:

Sanijava.jpeg
 

Back
Top