Da li se pridržavate svih 10 Božijih zapovesti

"Lagala nas mala" u postu broj 36 na ovu temu a cini mi se da sam video i druge tvoje pajtase "u veri"da nastupaju u istom stilu... :D
...naravno,ukoliko to nije tvoj ( vas) stav slobodno me demantiraj pa da konacno usmerimo diskusiju u pravom koloseku.
jel to neki pokušaj provokacije?
pajtaši, neka mala koja nema veze sa pravoslavnima?
da li sam tebi ikad rekao ti i tvoji pajtaši ili brat/sestra u ili po veri. bez obzira što nakaradno tumačite bibliju?
 
jel to neki pokušaj provokacije?
pajtaši, neka mala koja nema veze sa pravoslavnima?
da li sam tebi ikad rekao ti i tvoji pajtaši ili brat/sestra u ili po veri.
A sta ima tu provokativno,ja sam samo naveo konkretan post gde se navodi ono sto sam procitao kao i moje utiske sa ovog foruma u vezi predmetnog pitanja.
A to dali je neko vas,ili njihov ne menja cinjenicu da imate maltene identican stav po pitanju Bozjeg zakona .
I evo ponavljam - ako smatras da to nije tako demantiraj me s tim sto ces javno istaknuti da za tebe i pravoslavlje,postoje zakoni iz SZ-ta koji su jos uvek na snazi i pored toga sto nisu ponovljeni u NZ !!!
Dakle ???

bez obzira što nakaradno tumačite bibliju?
E ovo trebas dokazati !
Molim te citiraj neku moju teolosku tvrdnju koju sam argumentovao Bibliskim citatima a za koje smatras da sam ih 'tumacio nakaradno" a onda navedi koji je,po tebi,pravi znacaj citiranih Bibliskih tekstova.
Dakle ?
 
Poslednja izmena:
A sta ima tu provokativno,ja sam samo naveo konkretan post gde se navodi ono sto sam procitao kao i moje utiske sa ovog foruma u vezi predmetnog pitanja.
A to dali je neko vas,ili njihov ne menja cinjenicu da imate maltene identican stav po pitanju Bozjeg zakona .
I evo ponavljam - ako smatras da to nije tako demantiraj me s tim sto ces javno istaknuti da za tebe i pravoslavlje,postoje zakoni iz SZ-ta koji su jos uvek na snazi i pored toga sto nisu ponovljeni u NZ !!!
Dakle ???

https://www.pravoslavna-srbija.com/deset-bozijih-zapovesti/

https://veronauka.tripod.com/latinica/tekstovi_lat/stari_lat.htm

evo demantirao sam te i šta ćeš sad?

a koliko znam ovde nema portparola PC već ljudi koji po određenim delovima biblije imaju različito razmišljanje. što znači da nisu šablonski vernici kao ti i tvoji pajtosi :mrgreen:
 
https://www.pravoslavna-srbija.com/deset-bozijih-zapovesti/

https://veronauka.tripod.com/latinica/tekstovi_lat/stari_lat.htm

evo demantirao sam te i šta ćeš sad?

a koliko znam ovde nema portparola PC već ljudi koji po određenim delovima biblije imaju različito razmišljanje. što znači da nisu šablonski vernici kao ti i tvoji pajtosi :mrgreen:
Pa nisi me demantirao,lepo sam te pitao a ti si mi dao linka gde stoje iskasapljene 10 Bozje zapovesti. ( o onom drugom linku gde se daje kratak osvrt na sadrzinu SZ-ta cak i da ne govorimo,vise bi dodirne tacke sa mojim pitanjem imao dnevni osvrt neke zute stampe)
Naime,4-ta zapovest je "masakrirana"s tim sto je odbacen zavrsni deo koji konkretno daje opis svetkovanja ,sam razlog zasto se to treba raditi kao i zakljucak koji je to sedmi dan izvucen iz uporedbe sa stvaranjem.
Dakle ne zelim linkove,molim te odgovori mi jasno i konkretno to sto sam te pitao,jel vazi ?

P.S. verujem da znas ali da te potsetim - demant je kad se navede dokaz ili da izjava koja je potpuno razlicita od tvrdnje koju je neko vec izneo a ti jos uvek to nisi uradio
 
Poslednja izmena:
Pa nisi me demantirao,lepo sqam te pitao a ti si mi dao linka gde stoje iskasapljene 10 Bozje zapovesti. ( o onom drugom linku gde se daje kratak osvrt na sadrzinu SZ-ta cak i da ne govorimo,vise bi dodirne tacke imao dnevni osvrt neke zute stampe)
Naime,4-ta zapovest je "masakrirana"s tim sto je odbacen zavrsni deo koji konkretno daje opis svetkovanja ,sam razlog zasto se to treba raditi kao i zakljucak koji je to sedmi dan izvucen izuporedbe sa stvaranjem.
Dakle ne zelim linkove,molim te odgovori mi jasno i konkretno to sto sam te pitao,jel vazi ?
ti nikad ne odgovaraš a stalno tražiš da ti se odgovori.
to što ti smatraš da je neka zapovest izmasakrirana je samo tvoje i subotarsko smatranje ništa više. pitao si
ako smatras da to nije tako demantiraj me s tim sto ces javno istaknuti da za tebe i pravoslavlje,postoje zakoni iz SZ-ta koji su jos uvek na snazi i pored toga sto nisu ponovljeni u NZ !!!
Dakle ???
dao sam ti pravoslavne sajtove od kojih bežiš ko đavo od krsta. zato i pojma nemaš o pravoslavlju već očekuješ da se raspravljaš sa pravoslavnim jer te menadžer učio da su to pagani :D
toliko o tvojoj jakoj veri čim nijedan pravoslavni tekst koji sam ti dao nisi smeo da pročitaš.
o istoriji hrišćanstva da i ne pričam, veze nemaš što i sam priznaješ. ali zato si uporan da provokativno razgovaraš sa svim neistomišljenicima.a šta za mene postoji ovde sam nekoliko stotina puta već rekao i nemam nameru da stalno ponavljam iznova i iznova. koga interesuje naći će.
 
ti nikad ne odgovaraš a stalno tražiš da ti se odgovori.
Molim navedi pitanje koje ti nisam odgovorio,odgovoricu ga odmah uz javno izvinjenje ukoliko sam ga slucajno prevideo.
Dakle ?

to što ti smatraš da je neka zapovest izmasakrirana je samo tvoje i subotarsko smatranje ništa više.
Hmmm,kazes subotarsko smatranje i nista vise,jel tako ?
Hajdemo pogledati cinjenice,ovo je citat 4-te zapovesti sa tog tvog sajta:


4. Сећај се дана одмора да га светкујеш; шест дана ради и сврши све своје послове, а седми дан је одмор Господу Богу твојему.

A evo kako glasi 4-ta Bozja zapovest:


2 Mojs.20,8-11:

4. ...Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje,ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga..."


Primecujes OGROMNU razliku ili je vide samo moje "subotarske oci"...!??

dao sam ti pravoslavne sajtove od kojih bežiš ko đavo od krsta. zato i pojma nemaš o pravoslavlju već očekuješ da se raspravljaš sa pravoslavnim jer te menadžer učio da su to pagani :D
A sto bih bezao,dao si bato linka kao odgovor na moje pitanje a zatim stvari su lake - kliknes linka i voala,eto ti kratkog pravoslavnog osvrta na SZ a NISTA OD MOG OCEKIVANOG ODGOVORA !!!
Da potsetim evo sta sam te pitao:

Ako smatras da to nije tako demantiraj me s tim sto ces javno istaknuti da za tebe i pravoslavlje,postoje zakoni iz SZ-ta koji su jos uvek na snazi i pored toga sto nisu ponovljeni u NZ !!!

Dakle ???

toliko o tvojoj jakoj veri čim nijedan pravoslavni tekst koji sam ti dao nisi smeo da pročitaš.
Moja vera se temelji na Bibliju a verujem Gospoda Isusa Hrista, verujem da je On moj licni Spasitelj, "PRVI I POSLEDNJI" koji je sam sebe prineo na zrtvu da bi "svako koji ga uzveruje mogao se spasti i imati zivot vecni"!!!
U tom kontekstu,cvrsto verujem da ljudi koji bi da imaju status Bozji narod trebaju drzati sve zapovesti Gospodnje koje su jos uvek aktuelni jer ne spadaju u onu kategoriju zakona koji su ispunjeni zrtvom Bozjeg Jagnjeta ( dakle koji su direktno ili indirektno upucivali na tu Njegovu zrtvu).
Eto,ovo je ukratko moja vera a odgovorno ti tvrdim da mi ona ne brani citati sto god je vezano za religiju a koje se treba direktno demantirati dokazima iz Svetog Pisma.
 
Pokusaj da se ponasas sa postovanjem ako hocesc samnom da razgovaras.
Inace necemo dalje .
Zamoljavam kazi pardon ako se slazes inace ti vise necu odgovarati i nemas potrebe vise da pitas.
Ahahaha, sad pokušavaš da izbegneš dalju raspravu na najjeftiniji način, jer više ni sam ne znaš kako da se ispetljaš iz sopstvenih kontradikcija. A kad si kod toga, za koga ili za šta ga ti imaš? Bezobrazluk...
 
Ahahaha, sad pokušavaš da izbegneš dalju raspravu na najjeftiniji način, jer više ni sam ne znaš kako da se ispetljaš iz sopstvenih kontradikcija. A kad si kod toga, za koga ili za šta ga ti imaš? Bezobrazluk...
Naso ko da prica,pobegao glavom bez obzira kada je ostao bez cinjenica u razgovoru sa robivekom i to u stilu da je bio "iznenadjen i uvredjen"a sad mu smeta to sto ga neko samo upozorava i poziva na lepo ponasanje... :zcepanje:
 
Znaci covek ne moze da propise moralni princip?

A moze da propise moralni Zakon, koji, recimo, zabranjuje kradju, otimanje, ubistvo....? 😁
Govirom o dobrovoljnosti.
Gresni covek nece da postavi sebi dobrovoljno takva pravila.
To radi iz sebicnih razloga kada sebe stiti.
Ali sam radi drugacije.
Zato inamo probleme zbog nemorala u svetu na svim poljima i probleme sa politicarima na primer..
Tebe ce kazniti za sitnicu a oni nece biti kaznjeni.
On ce da ih propise da bi na priner mogao da bude postavljen da vlada. Ali ih nece drzati.
To jest samo kada ne moze drugacike.
Ali cim moze nece ...

Jer da nije rako kako kazem.
Svet bi postao raj.

Ne bi vise bilo gladnih, niti bi bilo kradje, otimanja., silicanja,ubijanja, raznih prevare, ratova, rasturenih brakova itd.
Sve to nalazimo kod biblijskh hriscana najvise.
Sve bi bilo ravnopravno podeljeno.
Svako bi imao dovoljno a manje radio za drugoga koji ima prevuse.
Vec bi se vise bavio familijom.
 

Back
Top