Da li se pridržavate svih 10 Božijih zapovesti

Ili ste prekršili neku od 10 zapovesti u zadnje vreme ili ovih dana.?


Deset Božijih zapovesti

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa tuđe.
Ovaj prvi je Isus ili ANU ili Sunce.
Ako je to i Jahve onda nista ne krsim :p
 
Ili ste prekršili neku od 10 zapovesti u zadnje vreme ili ovih dana.?


Deset Božijih zapovesti

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa tuđe.
mnogo 10 da je bar tri ili četri
 
Ili ste prekršili neku od 10 zapovesti u zadnje vreme ili ovih dana.?


Deset Božijih zapovesti

1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i svrši sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa tuđe.
Iako sam ateista da probam da odgovorim na ovo pitanje.

Za prve tri zapovesti me baš briga. Ne verujem u Boga.
4. Ja sam biram kada ću i kako da radim i izmišljenom liku iz bajke zvanom Biblija neću da posvetim nijedan dan svog života.
5. Poštujem, ali ne zbog zapovesti nego zato što sam tako vaspitan.
6. U principu da, osim u situaciji ako su ugroženi životi moje porodice i moj lični život. Onda ću čak i da ubijem.
7. Redovno je kršim jer me za nju baš briga. Bog koji je sam počinio prelubu ne zaslužuju da se potšuje ova zapovest. Da ne govorimo o tome koliko je besmislena i protiv prirodna. Evo pomislim na seks sa nekom devojkom i već sam po tome počinio preljubu. Kako retardirano.
8. Da pridržavam se jer ne kradem i ne volim da kradem. Tako sam vaspitan, a ne zbog zapovesti od izmišljenog lika.
9. Da u potpunosti. Nikada neću lažno da svedočim ne samo protiv bliženjeg svoga nego ni protiv jedne osobe, ali ne zbog ove zapovesti već zato što sam takav i zato što sam tako vaspitan.
10. Kršim samo ako se radi o lepoj ženi ili devojci i baš me briga.
 
U Otkrivenju Jovanovom imamo zapisanih poslednjih 7 zala koji se jedno za drugim u kratkom periodu, bez milosti izlivaju na ovaj svet.
To su Bozje kazne ovome svetu koji je odbacio Boga i njegov zakon 10 zapovesti, i iskvario se totalno i pored hiljada godina Bozje milosti i strpljivosti.
Svet je u svom kvarenju tada prepunio casu.

Pre izlivanja kazni Bog pokazuje kovceg zaveta u kome se nalaze te 10 zapovesti.
Svi na zemlji ce to moci da vide.

Bog pokazuje na osnovu cega se izlivaju kazne:
Otkrivenje 11,19I otvori se crkva Božija na nebu, i pokaza se KOVCEG zavjeta njegova u crkvi njegovoj; i biše sijevanja munja, i glasovi, i gromovi, i tresenje zemlje, i grad veliki.

Zivimo jos u vremenu Bozje milosti.
Ali ne jos dugo.
Svet nije svestan da sva zla koja snalaze ovaj svet jesu zbog krsenja ovog zakona.
Krsenje Bozjeg zakona daje pravno pravo silama tame da muce ovaj svet i dovode ga u nevolju.
I Bog zadrzava ali pravno mora da im dopusti jer se sile tame pozivaju na Bozji zakon i Bozja prava.
Otkrivenje 12,10I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci TUZITELJ braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.

Kada bi se bar jedan narod na zemlji obratio ka Bogu i njegovom zakonu.
I dali pravicu i pravdu svakome.
Cudili bi se kako bi ta zemlja i narod procvetali...
I onda bi shvatili da ima Boga.
Ovako ce mnogi shvatiti tek kod 7 zala na zalost.

To je moja misija i cilj na ovoj zemlji da pokusam da moj narod ovo shvati.
To je jedan od razloga zasto sam ovo sto sam i zasto sam na forumu.

Isaija 1,17Učite se dobro činiti, tražite pravdu, ispravljajte potlačenoga, dajite pravicu siroti, branite udovicu.
Isaija 1,18Tada dođite, veli Gospod, pa ćemo se suditi: ako grijesi vaši budu kao skerlet, postaće bijeli kao snijeg; ako budu crveni kao crvac, postaće kao vuna.
Isaija 1,19Ako hoćete slušati, dobra zemaljska ješćete.
Isaija 1,20Ako li nećete, nego budete nepokorni, mač će vas pojesti, jer usta Gospodnja rekoše.
 
Iako sam ateista da probam da odgovorim na ovo pitanje.

Za prve tri zapovesti me baš briga. Ne verujem u Boga.
4. Ja sam biram kada ću i kako da radim i izmišljenom liku iz bajke zvanom Biblija neću da posvetim nijedan dan svog života.
5. Poštujem, ali ne zbog zapovesti nego zato što sam tako vaspitan.
6. U principu da, osim u situaciji ako su ugroženi životi moje porodice i moj lični život. Onda ću čak i da ubijem.
Da ne govorimo o tome koliko je besmislena i protiv prirodna. Evo pomislim na seks sa nekom devojkom i već sam po tome počinio preljubu. Kako retardirano.
8. Da pridržavam se jer ne kradem i ne volim da kradem. Tako sam vaspitan, a ne zbog zapovesti od izmišljenog lika.
9. Da u potpunosti. Nikada neću lažno da svedočim ne samo protiv bliženjeg svoga nego ni protiv jedne osobe, ali ne zbog ove zapovesti već zato što sam takav i zato što sam tako vaspitan.
10. Kršim samo ako se radi o lepoj ženi ili devojci i baš me briga.
Tipicno neznabozacki...
Ali bih ipak prokomentirao sledece:

7. Redovno je kršim jer me za nju baš briga. Bog koji je sam počinio prelubu ne zaslužuju da se potšuje ova zapovest.
Odakle si stekao ovo "znanje",cuo si neki vic mozda ili su te prevarili neke kolege po uverenju...?
Jel mozes ovo pojasniti.
...a ti ocito smatras da su zapovesti u funkciji Bozjeg dobra a ne naseg,ljudskog ?
...cini se da si puno toga pogresno razumeo.

Da ne govorimo o tome koliko je besmislena i protiv prirodna. Evo pomislim na seks sa nekom devojkom i već sam po tome počinio preljubu.
Hmmm,po meni i nije bas tako...jedno je pomisliti na seks sa zenom i odmah se setiti da si mozda ozenjen i da fokusiras svoje misli upravo na tvoju zenu a sasvim je drugo pomisliti na seks i pokrenuti proces permanentnog zahtjeva da tu zenu odvuces u krevet i da ujedno pravis strategiju kako bi to postigao...
 
Tipicno neznabozacki...
Ali bih ipak prokomentirao sledece:


Odakle si stekao ovo "znanje",cuo si neki vic mozda ili su te prevarili neke kolege po uverenju...?
Jel mozes ovo pojasniti.
...a ti ocito smatras da su zapovesti u funkciji Bozjeg dobra a ne naseg,ljudskog ?
...cini se da si puno toga pogresno razumeo.


Hmmm,po meni i nije bas tako...jedno je pomisliti na seks sa zenom i odmah se setiti da si mozda ozenjen i da fokusiras svoje misli upravo na tvoju zenu a sasvim je drugo pomisliti na seks i pokrenuti proces permanentnog zahtjeva da tu zenu odvuces u krevet i da ujedno pravis strategiju kako bi to postigao...
Da. Činjenica koja piše u Bibliji. Zar Bog nije počinio preljubu kada je napravio dete zaručenoj ženi?
Preljuba se čini i mislima ne samo delima. Isus Hrist je govorio o tome.
 
Pridrzavam se celog Bozjeg Zakona kao i svi JS
sto ukljucuje sve Bozje zapovesti
osim sabata koji je vazio do Hrista
sto i nije preuzeto Novim zavetom
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.
 
Da. Činjenica koja piše u Bibliji. Zar Bog nije počinio preljubu kada je napravio dete zaručenoj ženi?
Preljuba se čini i mislima ne samo delima. Isus Hrist je govorio o tome.
Preljuba je imati odnos sa udatom zenom.
U ovom slucaju nije bilo odnosa niti je bila zena udata.
Veridba postoji da dvoje imaju jos vreme da razmisle i da mogu jos da odluce drugacije.
 
Da. Novi zavet je zakon za hriscane i treba ga drzati celog.
Da.
Bozji zakon 10 zapovesti je takodje deo novog zaveta.

Luka 22,20A tako i čašu po večeri, govoreći: ova je čaša novi zavjet mojom krvi koja se za vas proljeva
Hebrejima 10,16"Ovo je zavjet, koji ću sklopiti s njima poslije onih dana, govori Gospodin, dat ću zakone svoje u srca njihova, i u pamet njihovu napisat ću i
Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.
 
Da.
Bozji zakon 10 zapovesti je takodje deo novog zaveta.

Luka 22,20A tako i čašu po večeri, govoreći: ova je čaša novi zavjet mojom krvi koja se za vas proljeva
Hebrejima 10,16"Ovo je zavjet, koji ću sklopiti s njima poslije onih dana, govori Gospodin, dat ću zakone svoje u srca njihova, i u pamet njihovu napisat ću i
Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.
Rimljanima 10

4 Jer Hrist je svršetak Zakona,+ da bi svako ko veruje bio smatran pravednim.+

Kolosanima 2
13 Vas, koji ste bili mrtvi zbog svojih prestupa i zbog toga što ste bili neobrezani, Bog je oživeo i ujedinio s njim.+ U svojoj dobroti oprostio nam je sve naše prestupe+ 14 i izbrisao pisani dokument+ s njegovim mnogim odredbama+ koji je svedočio protiv nas.+ Uklonio ga je pribivši ga na mučenički stub*.+
 
Rimljanima 10

4 Jer Hrist je svršetak Zakona,+ da bi svako ko veruje bio smatran pravednim.+

Kolosanima 2
13 Vas, koji ste bili mrtvi zbog svojih prestupa i zbog toga što ste bili neobrezani, Bog je oživeo i ujedinio s njim.+ U svojoj dobroti oprostio nam je sve naše prestupe+ 14 i izbrisao pisani dokument+ s njegovim mnogim odredbama+ koji je svedočio protiv nas.+ Uklonio ga je pribivši ga na mučenički stub*.+
Aaa...
Znaci po tebi su 10 zapovesti su ukinute...
 
Aaa...
Znaci po tebi su 10 zapovesti su ukinute...
Nisu
Citaju u Novom zavetu Isus je preuzeo svih 9 zapovesti.

evo na primer ovako

27 „Čuli ste da je rečeno: ’Ne učini preljubu.‘+ 28 A ja vam kažem: Svako ko požudno gleda neku ženu+ već je učinio s njom preljubu u svom srcu.+ 29

dakle jos je prosirio
da to nije samno zakon vec nacelo
da se gledaju i motivi
 
Nisu
Citaju u Novom zavetu Isus je preuzeo svih 9 zapovesti.

evo na primer ovako

27 „Čuli ste da je rečeno: ’Ne učini preljubu.‘+ 28 A ja vam kažem: Svako ko požudno gleda neku ženu+ već je učinio s njom preljubu u svom srcu.+ 29

dakle jos je prosirio
da to nije samno zakon vec nacelo
da se gledaju i motivi
Pa sto onda citiras pogresno da je ukinuo a onda kazes da nisu??
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.
 
Pa sto onda citiras pogresno da je ukinuo a onda kazes da nisu??
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu nebeskom.
Da, Isus je ispunio zakon i nakon njegove smrti ne vazi Zakoni starog zaveta koji nisu preuzeti Novim.
A rekla sam ti lepo ovo Mastej 5:18,19 se odnosi na propoved na Gori Isusovu
Znaci isusovu rec - Novi zavet
 
Da, Isus je ispunio zakon i nakon njegove smrti ne vazi Zakoni starog zaveta koji nisu preuzeti Novim.
A rekla sam ti lepo ovo Mastej 5:18,19 se odnosi na propoved na Gori Isusovu
Znaci isusovu rec - Novi zavet
Pa ispuniti ne znaci nikako ukinuti jer sam Isus to kaze.
Vecispuniti ubsci ziveti po zakonu.
Ispunio je sto takon trazi.
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Ko ukine izrice prokletstvo.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu

Mozda u kulinoj bibliji ne stoji tako pa zato ne razumes?
 
Pa ispuniti ne znaci nikako ukinuti jer sam Isus to ksze.
Vecispuniti ubsci ziveti po zakonu.
Ispunio je sto takon trazi.
Matej 5,17Ne mislite, da sam došao ukloniti zakon ili proroke. Nijesam došao da ih uklonim, nego da ih ispunim.
Matej 5,18Jer zaista, kažem vam: Dok stoji nebo i zemlja, neće nestati nijedne crtice slova ili točke iz zakona, dok se sve ne ispuni.
Ko ukine izrice prokletstvo.
Matej 5,19Tko dakle ukine jednu od ovih zapovijedi, pa bilo i najmanju, i tako uči ljude, zvat će se najmanji u kraljevstvu nebeskom. A tko ih drži i uči držati, zvat će se velik u kraljevstvu

Mozda u kulinoj bibliji ne stoji tako pa zato ne razumes?
Ti opet isto.
I sam znas da Novi zavet je drugaciji i da nema mnoge odredbe starog zaveta
to je cinjenica
To sto si naveo se odnosi na Novi zavet - prtopoved na Gori

evo lepo pise

4 Jer Hrist je svršetak Zakona,+ da bi svako ko veruje bio smatran pravednim.+

Kolosanima 2
13 Vas, koji ste bili mrtvi zbog svojih prestupa i zbog toga što ste bili neobrezani, Bog je oživeo i ujedinio s njim.+ U svojoj dobroti oprostio nam je sve naše prestupe+ 14 i izbrisao pisani dokument+ s njegovim mnogim odredbama+ koji je svedočio protiv nas.+ Uklonio ga je pribivši ga na mučenički stub*.+
 
Da, Isus je ispunio zakon i nakon njegove smrti ne vazi Zakoni starog zaveta koji nisu preuzeti Novim.
A rekla sam ti lepo ovo Mastej 5:18,19 se odnosi na propoved na Gori Isusovu
Znaci isusovu rec - Novi zavet

Dva pitanja:

1. Dali je jos uvek na snazi 3-ca Bozja zapovest i ako jeste,gde je to "preuzeto"u NZ,molim citat

I

2. Dali je hriscanima u NZ dozvoljeno seksualno opstiti sa zivotinjama i ako nije,molim citata iz NZ-ta gde se to konkretno zabranjuje
 

Back
Top